Vzťah matka a dcéra - neviem ako ďalej

smejkova
4. sep 2013

Ahojte mamicky, tak asi si myslite ze pise matka tej dcery, ale opak je pravodu. Vsetko to zacalo tym, ze som si nasla priatela. Mam 20 rokov. Mozno mi tu neporadite, ale ja sa proste len potrebujem vyhovorit, lebo ma z toho fakt slahne. Na vysku som nesla, kedze som si vybrala zlu skolu a chcem to skusit o rok na inu. Tak teda hladam si pracu, ale tu najst pracu je hotove umenie. Hladam si ju uz 2 mesiace, intenzivne, robim vsetko pre to aby som nemusela zatazovat mojich rodicov, nepytam si zbytocne peniaze len na to na co fakt potrebujem, az na dnes, kedy mi prisla vonavka a zaplatila mi ju mama, kedze ja nemam z coho. Ked som si nasla priatela, podotykam ze si spolu velmi rozumieme, vie o celej situacii tu doma a on je fakt jediny ktory ma dokaze podrzat a povzbudit ma. Otec mi zacal nadavat ze som ku*va...aj ked baby si myslim, ze je normalne ze mam priatela, ved nemam 13. Mama, ze som falosna ze mam vypadnut z domu atd. Baby, sme usporiadana rodina, ktora doteraz nemala ziadne problemy, s oboma rodicmi sme si rozumeli, NIKDY som im neklamala, vzdy som vravela pravdu, nikdy som neprisla domov opita, nefajcim, nehresim, prisaham baby nie ze sa doma vyvalujem, mama pride kazdy den z roboty, doma je uvarene upratane pozehlene vyprate..je to na dlhsie, aj rodina jej uz zacala klopkat na dvere ze kd tak bude pokracovat tak aby potom neplakala ked si nieco spravim, co by som samozrejme neurobila. Ale dnes to bola bodka vsetkemu, celemu mojmu snazeniu zlepsit vztahy medzi nami. Zacala som sa s nou rozpravat ako bolo v praci aatd a popri tom som robila polievku a ked som tak bola chrbtom otocena, zacala mi vraviet, uplne kludnym a vyrovnanym hlasom, ze ma nenavidi, neznasa ma, som pre nu "antikrist", som falosna, mam sa cim skor zbalit a odist a ze mi neda uz ani cent....a podobne veci. Ja som maminky, cely cas plakala, ale ani som nepipla a neotocila som sa k nej aby ma nevidela..Mamicky, poradte mi co robim zle....priatel je slusny clovek, dobre vychovany, z normalnej rodiny. Kludne sa pytajte, len mi prosim nieco k tomu povedzte lebo ja uz fakt zacinam byt z toho zufala a neviem si rady. DAKUJEM

lucinocka
4. sep 2013

@smejkova ja by som asi skusila cez tu rodinu,nech si oni s nou sadnu, porozravaju sa, nech vidia co sa deje.. my sme tiez, ked sa s nasimi nedalo, riesili niekedy cez babku, dedka..mozno sa im otvori a ty zistis preco vlastne nastal ten skrat a co sa deje

svetluska82
4. sep 2013

@smejkova tak sa osamostatni. Skus si najst prácu , na tvojom mieste zoberiem hocico...Vysku si možes urobit aj dialkovo.......Moja mama, mi tiež nieco podobne vravela, ked som sa rozviedla a byvala som u nej so synom.Tak som sa spamatala, odisla do roboty, sla do prenajmu a potom som si dorobila VS. Nasla som si terajsieho manžela, odstahovala sa 300 km od rodicov.....Vztahy sa postupne zlepsili, navstevujeme sa a mame celkom fajn vztah...

sisaha
4. sep 2013

@smejkova zbal sa a chod k priatelovi.., odid trebars aj do zahranicia a ten rok skus pracovat niekde inde.

smejkova
autor
4. sep 2013

@lucinocka cez rodinu som to uz skusala, ale nakoniec baby sa rozhadala aj s nimi. Oni mi vravia, ze sa mam cez to preniest, ale preboha, bud som ja cudna, ale povedat svojej dcere ze ju nezasa, ze je antikrist alebo ze sa mam cim skor zbalit a odist...aspon keby som bola taka ako vravi....
@svetluska82 svetluska, kazdy den hladam na nete chodim do mesta ci im nic netreba, no nikde nic...ja by som aj isla niekam inam na SK ale zase za ten plat si ziaden podnajom nezozeniem...
@sisaha priatel je v zahranici...kedze vie ako to doma je, tak sa snazi najst si tam trvalu pracu lebo teraz to ma len tak na tyzden na dva do mesiaca, ale za tie dva tyzden zarobi viac ako tu za pol roka...uz sme sa o tom bavili a vravel ze cim skor zozenie byt lebo teraz je na byte s kamosom aj mi vybavi papiere alebo co by som mohla vybavit ja a chce ma tam vziat...ak by bol doma, uz davno si vezmeme podnajom a sme tam...ale zial, este musim pockat. Nechcem aby ste si mysleli ze som nejaka poblaznena pubertiacka alebo co. Vsetko sa snazim robit s rozumom a rozvahou..

evita_g
4. sep 2013

Je to velmi zvlastne, takato zmena. Doteraz ste mali pekny vztah? Ak je pravda vsetko, co pises, tvoji rodicia nemaju dovod takto sa k tebe spravat. Skusila si sa ich spytat, co konkretne im prekaza? Na tvojom mieste by som sa snazila odist z domu cim skor. Skus vyuzit ten rok, co mas, a odid niekam za zarobkom do zahranicia. Mozno by ste mohli ist spolu s priatelom?

anatalia77
4. sep 2013

@smejkova ak sa dá tak k priateľovi,hľadať robotu,neboj sa,všetko sa vyrieši.ja som matka pubertáčky,ale neviem,čo také by musela urobiť,aby som jej takto ublížila...

sisaha
4. sep 2013

@smejkova tak potom to tu chvilu vydrz a s rodicmi sa o situacii porozpravaj aby vedeli, ze ta na krku mat nebudu.. Mozno su z toho nervozni.. , mozno sami nemaju vela., tazko mi je to hodnotit, to vies iba ty sama..

jajus28
4. sep 2013

Moje male, nie si mlada na priatela si uz dospela zienka a podla toho co pises i velmi sikovna, ak mas naozaj dobry vztah so svojim drahym skus sa ho opytat ci by ste nemohli spolu byvat, ak byva s rodicmi neboj jeho mama isto oceni omnoho viac tvoje snazenie, a pracu ktoru doma porobis. Niekedy sa musis postavit i svojej mame a povedat jej, ze ti ublizuje isto ti to uz viac vas vztah nemoze pokazit. Neboj zivot je raz taky stava do cesty mnoho prekazok, no musis byt silna a nedat sa a ist dalej, ved mas svoju oporu v drahom, a mama raz dostane rozum hlavne ked jej nebude mat kto okolo zadku skakat sa zbada.

smejkova
autor
4. sep 2013

@anatalia77 vies, ani ja neviem ako som jej ublizila. Ona je strasne konfliktny typ. Jej svokra teda moja babka, ma kozicku a ked ide k nej tak sa po ceste musi na 3 miestach prezuvat aby vobec mohla vojst do domu, kedze byvame s nou, lebo mama jej tak vynada. keby ste poculi tie nadavaky. S ocom sa na uplnych banalitach tak dokaze pohadat, ale on si uz zvykol. Brat vcera nechtiac vyvratil pohar s kefkami, tak keby ste poculi, ze ty si chcel narocky, ja som videla a vypadni odtial...atd ale jeho ma velmi rada, tak to nie je az take hrozne. To len aby ste mali priblizne obraz...ja si uz neviem rady, vselijak sa snazim, ale toto dnes....uz soom skoncila s udobrovanim a vypytovanim sa co sa deje....

natinecka
4. sep 2013

@smejkova pozerala som, že si z okolia Ke ...v KIK na ťahanovciach prijmu predavačku...alebo sa popytaj niekde o čašničku...aj predavačky berú....ja viem, že to nieje bohviečo, ale aspoň bys i nemusela zaťažovať mamu, aby ti to potom nevyčítala...alebo priateľ ti nevie zohnať prácu v zahraničí?...je mi ľúto čo sa ti stalo... ☹

smejkova
autor
4. sep 2013

@sisaha o peniaze neide. Oni aj ked to vyznie hrozne sa ma proste chcu zbavit. Jeden den, som normalne ani prstom nepohla, lebo mi bolo hrozne zle a ked prisla z roboty, to ste mali vidiet ten bordel ze ako si dovolujem ze som doma a nic som nespravila a ja 40 horucky..ved viete ako vam je ked ste chore. a myslela som si ze si aspon uvedomi a uvidi ten rozdiel co to je ak je obed navareny je upratane vsetko cistucko a ked je takto, ale nic. Od malicka som bola velmi samostatna, nikdy sa so mnou neucili, mala som stale same 1..neskor 2,3 ale horsie nie. Ked som zmaturovala, tak prvy kto sa ma spytal ako to dopadlo bol nas sused, a otec s mamou ani slovko....ale akosi som to nebrala tak vazne...
@jajus28 Jajuska 🙂 si zlata, kazdy to vidi aj krstna aj babka aj vsetci, ale nikto jej to nepovie, lebo ona sa hned tak pohada, ze niekedy sa mi zastavuje rozum. Uz som jej vela krat povedala, ze mi to ublizuje, ze ja sa snazim nasjt si pracu, ale je to tazke. Otec mi raz cez znameho povedal, ze mi da pracu, super mala by som nejakych 400e a ked zacali tieto problemy, normalne mu zavolal nech to zrusi..Ja som nikdy nepocitila co je to podpora od rodicov. A poviem ti jajuska, keby nie draheho tak som uz davnmo niekde na psychiatrii zatvorena. On ma velmi podporuje asnazi sa mi pomoct.

smejkova
autor
4. sep 2013

@natinecka Vies ja niesom z Ke, ja som 80km odtial..len v tej rychlosti ako som sa registrovala som to tam dala. Som z mesta, teda vacsia dedina, kde su ludia aj dva roky bez prace...do KE by som hned isla, keby som vedela, ze tam budem mat pracu z ktorej si zaplatim nieco uplne malicke, len aby som mala kde spat a stravu....priatel je v zahranici este len mesiac, musim sa tam najprv zorientovat a potom hned ako sa bude dat idem za nim...stale mi vola ako to doma vyzera, ale je mi velkou oporou...a tu predavacku by som brala vsetkymi dvadsiatmi... ☹

natinecka
4. sep 2013

@smejkova tak len ti prajem veľa síl, aby si to vydžala...mne sa stalo niečo podobné... tak viem ako to bolí...džkaj sa 🙂

sisaha
4. sep 2013

@smejkova tak hladaj pracu v KE a ked si ju zozenies, hladaj tam podnajom

smejkova
autor
4. sep 2013

@sisaha Vies ja hladam, ale problem je v tom ze ja nejake peniaze potrebujem aspon na zaciatok. Preto hladam nieco tu, aspon na par mesiacov a hned odchadzam. Dokonca aj 11rocny brat po tom co som mu nabrala obed a tak sa ma spytal ze preco som este doma, ked ma doma rodicia nechcu, bolo mi viete akoo ☹
@natinecka a ako si to zvladla ty? Ja sa az sama sebe cudujem, ze som sa rozplakala az dnes. Uz to tak na mna dolahlo.

anatalia77
4. sep 2013

@smejkova urob si viacero scenárov
-ak sa nájde robota v KE
-ak sa nájde robota u priateľa
-ak sa nič nezmení
-teraz berie Samsung v Trnave,je tam aj ubytovanie a doprava zdarma,najskor cez agentúru,a ak by si zostala tak sa dostaneš za kmenovú,ale aj prechodne je to lepšie ako nič

smejkova
autor
4. sep 2013

@anatalia77 viete, jedina mozna alternativa je priatel, ale kym sa nic nenajde pozeram tu trnavu. Zajtra tam budem volat. Dakujem

jatamido
4. sep 2013

@smejkova fúúú,tak toto je sila 😖 ...mám dcéru približne v tvojom veku a nedokážem si predstaviť,že by som jej niekedy v živote niečo také povedala,neviem ako to niektorí rodičia dokážu...súhlasím s @sisaha hľadaj si prácu v inom meste aj s podnájmom a budeš mať pokoj,si mladá,určite si prácu nájdeš 🙂 .....držím palčeky 😉

nice202
4. sep 2013

@smejkova V korzari som videla plno inzeratov, ze hladaju casnicku. Lepsie ako nic. Zarobis si, dostanes tringelty a mozes sa osamostatnit. Dalej som videla na FB na stranke Kosice, ze ponukali prenajom izby za 180 eur. To by si vedela platit a keby ti aj priatel pomohol, nebol by problem.....

smejkova
autor
4. sep 2013

@jatamido Dakujem Ti 🙂 vedela som ze tu dostanem podporu ktoru tak potrebujem. Vies mozno je zle co vravim, ale po dnesku uz aj moja tuzba nejak to zlepsit vyhasla. Co by som dala za mamu, s ktorou by som si pokecala. Velmi mi to chyba. Viac si pokecam s krstnou, alebo s mamami mojich rovesniciek ale otec a mama-...za posledny mesiac ich viac vnimam ako cudzich ludi a nie tak ako by som mala. Niekedy ked priatelovi poviem, co mi zase povedala, tak normalne sa az hanbim....za tie slova

smejkova
autor
4. sep 2013

@nice202 Dnes si dam nocnu a budem na nete hladat a hladat, viem ze to nejak vyriesim a ked vas citam, tak mam o to vacsiu chut a silu ist dalej. Ste uzasne

nice202
4. sep 2013

@smejkova odporucam kupit korzar a zavolat na inzeraty. ist na technicku univerzitu a pozerat nastenky. Su preplnene inzeratmi o ponuke prenajmu. Skusit studentsky servis na Jedlikovej /nezamestnavaju len studentov/ praca sa da najst. Skus pochodit s CV v ruke obchodne centra a vsimaj si vyklady. Mali by tam mat vylepene, ze hladaju personal.... Inak rodinu si clovek nevybera, tak hlavu hore, mas 20 rokov. Ja som presne v tvojom veku odisla prec z domu.

mima4
4. sep 2013

@smejkova
a mas tusaka, preco sa vasi tak spravaju? Mne to pripada az chore...prepac... podla mna sa tak nemoze spravat normalny clovek. Minimalne by ti to mali vysvetlit, preco nesuhlasia s vasim vztahom a ty sa zariadis ako sama uznas za vhodne.

smejkova
autor
4. sep 2013

@nice202 Vies, aj ja sa tesim. Ani nevies ako. Bude to pre mna take oslobodenie a viem, ze vsetko co spravim bude mat nejaky zmysle, aj ked sa z toho budem tesit len ja apotom priatel. Zajtra kupujem korzar a obvolam nieco. Dakujem ti velmi pekne

smejkova
autor
4. sep 2013

@mima4 Mimi, keby si len vedela kolkokrat som sa ich pytala...odpovedi sa mi nedostalo. A nemas sa za co ospravedlnovat, ono to JE chore. S nikym o tom nehovorim, lebo oni su na verejnosti ludia, ktorých si ostatni vazia a maju onich len tu najlepsiu mienku, ale to co sa deje a dverami nasho domu nikto nevidi. Neraz som si vypocula nadavky typu ty pi.a, a dalej to tu ani nebudem vypisovat lebo sa normalne hanbim aj pred vami a to vas ani nepoznam.....

habibi78
4. sep 2013

@smejkova ufff ufff ufff...silne slova vyslovila tvoja mamina.... 😒 poradit neviem...ak nemas pracu, nemas peniaze, ak nemas peniaze, nemas moznost odist a zit sama....zacarovany kruh.... vela sily ti zelam, skus sa s nou porozpravat, aj ked...keby moja mama vyslovila tieto slova, nebolo by uz o com rozpravat sa.... ☹ objimam ta na dialku....

hviezdicka111
4. sep 2013

suhlasim s nazorom, aby si sa osamostatnila...ved nakoniec to pride skor ci neskor, naveky predsa u rodicov neostanes...mas priatela, neviem, necitala som celu diskusiu, ako dlho ste spolu, skus si s nim poriesit byvanie a robotu - aspon nejaku brigadu, aby si mala nejaky prijem...vacsinou sa da zohnat miesto casnicky, pripadne dokladanie tovaru, atd...s tym by nemal byt az taky problem... ale na tvojom mieste by som ozaj riesila byvanie mimo rodicov

smejkova
autor
4. sep 2013

@habibi78 ani nevies ako si ma potesila, az som sa usmiala 🙂 len tak na monitor. Vies habibi ja som si myslela, ze som voci nim nespravodliva ak zaujem presne ten postoj- nemam sa s vami o com bavit ak som pre vas to co ste mi povedali. Ale myslim, ze tieto nadavky som tolerovala az velmi. Otec mi vlepil asi pred tyzdnom facku za to, ze som mu povedala, ze ja s cistym svedomim mozem povedat ze ku.va nie som, nespravam, sa tak a ze ostatni rodicia mojich rovesnicok by boli nesmierne radi keby ich dcera len z polovice robila to co ja. tak asi minutu na mna pozeral a potom....a to s tym kruhom mas pravdu. Som vdacna za mojho priatela, lebo viem, ze spolu to zvladneme....A dakujem za objatie, naozaj mi padlo vhod, aj ked len take virtualne...

smejkova
autor
4. sep 2013

@hviezdicka111 dakujem ti, potrebovala som pocut, zeto co sa deje fakt nie je zdrave a ze sen o vlastnom byvani nie je len moj blby vymysel. Uz teraz to zacinam riesit

schwarzova
4. sep 2013

Podla toho co pises tak tvoja mama ma problem asi sama zo sebou a nevie samu seba zniest,ja som tak stara ako ty,cely zivot som bola len s mamou a aj ked sme sice obe dost konfliktne typy a niekedy sa nedokazeme zniest tak by mi toto asi nikdy nepovedala.Skus sa s nou o tom porozpravat,kludne si poplac aj pred nou a mozno ked uvidi ako velmi ta to trapi tak si uvedomi co robi.Netusim co take strasne by som musela spravit aby mi vlastna matka povedala ze ma nenavidi a pod. Veci.Alebo to skus niako cez otca pokial mas s nim dobre vztahy ci nevie z akeho dovodu sa mama tak k tebe sprava a preco ti on nadava do kuriev ked si uz dospela.Nieste nahodou niak viac nabozensky zalozeny?Pretoze vacsinou robia taky rodicia sceny ohladom toho zeby si mala priatela,pretoze take rodiny pokial nieste zosobaseny to beru ako hriech 🙂