Vzťah otec a dieťa pár rokov po rozvode. Čo robiť?

dajna11
23. júl 2010

Ahojte. Som rozvedená 5rokov,otec dcerky o nu neprejavuje obrovský záujem,pracuje teraz v zahraničí,alimenty platí tak raz za 3mes. a ked má prísť domov,tak by ju chcel vidieť....ok,nevadí ved aj malá sa tam teší,len ten sposob ako mi to oznámi,akoby mi to prikazoval...to že má voči dcerke dlh na výživnom ho netrápi ale ja mám skákať ako on povie ....hnevá ma to,lebo so mnou komunikuje ako s nejakou.....
Aké máte vy skúsenosti?

imarikai
23. júl 2010

@dajna11 keby ma u mna dlh na výživnom smola malu mu nedám moj ex to vie a platí tvoj ex to berie ako samozrejmosť asi si sa do neho ešte nepustila ked si platí ako chce aj mať malu je pre neho samozrejmosť mne ked volá či mu dám malu tak sa opýta či može

dajna11
autor
23. júl 2010

@imarikai ja sa ani nemám kedy do neho pustiť....osobný kontakt nulový,telefon nedviha. a vie že ked nemá zaplatene tak mu ju nedám,tak to fungovalo ked bol na SK...tak sa ozval raz za tri mesiace ked si vyrovnal dlh. ale teraz akože asi ked je vonku a občas príde domov tak asi mám padnuť na zadok že si ju chce zobrať.som mu povedala že ako on na mna tak aj ja naneho....malá bude ked budu peniaze.a basta!!!! len ma to už nebaví takto sa furt doťahovať. ja že robím problémy,sakra....malu som nosila aj svokre na vikendy ked bol preč a to auto tiež nechodí na vodu....ale budiš mala sa tam tešila,svokra za nič nemože tak nech ide....ale ja robím problémy.!!!

imarikai
23. júl 2010

@dajna11 možem sa spýtať ty si znovu vydatá ?

dajna11
autor
23. júl 2010

@imarikai hej,prečo?

imarikai
23. júl 2010

@dajna11 len tak aj ja ešte aj dcéra dostala surodenca brata ako 9 ročná ako u teba som sa bála vekového rozdielu ale som spokojná ked som videla pred pár dnami krsniatka ako sa k sebe chovali teda ta staršia robí zle tej mladšej tak som dcére vravela že som rada že tak lubi svojho brata nemáš pocit že dcéra berie svojho otčina viac za otca tým že jej vlastný ju naštevuje málo ?

dajna11
autor
23. júl 2010

@imarikai vieš že aj ja som rada že je staršia....pomáha mi,nieje okolo nej tolko starostí ako keby som mala dve po sebe malé deti.teraz ked som doma,mám s kým hodiť reč lebo ved je rozumná....je to super.
no moj terajši muž je taký zásadový,prísny typ...čo teda neuškodí,ale kedže som jej roky všetko dovolovala tak si horšie zvyká 😉 ale má ho rada,som sa dozvedela dokonca že v škole hovorí o nom ako o ocinovi....doma ho oslovuje menom 😉 neviem.....k svojmu bio sa vždy teší lebo je aj u svokry a tú ma rada...tak neviem či koli nej alebo koli nemu....ale určite ju tam hýčkaju,cele dni sa jej točia kolko zadku tak to sa jej páči...

imarikai
23. júl 2010

@dajna11 no tak to je aj u nás ked bola sama mamička po nej všetko upratala dovolila ale moj muž je flegmatik a moc toho nenakecá dcéra ho tiež volá menom dokonca aj naš spoločný syn už na neho volá Marceeeeeeeeel 😀 no kedže ma super vzťah s otcom mojho muža za otca nepovažuje aj ked vie že on je ten čo sa o nu stará muž chcel aj aby si ju mohol osvojiť že ani ex nemusí platiť ale to nejde ani neviem čo je lepšie či ked sa otec dieťaťa nezaujma alebo zaujma dcéra k bývalej svokre chodí aj ked prvé mesiace exsvokra robila riadne blbosti malej rozprávala kraviny huckala ju proti mne no už s tým prestala ale dcéra tam chce chodiť hlavne koli tomu že sa jej venujú aj nemusí pomahať

maminuska
23. júl 2010

tak ja som dva roky po rozvode a musím povedat, že vztah otca a mojich detí je viac než vlažný. Oni vedia kto je ich otec, že raz za uhorský rok si ich vezme. Zo začiatku si ich brával často, aj sudny styk chcel mat čo najväčší, vravím prečo nievšak nech sa stýka je to ich otec, ale postupom času toho bolo menej a menej a teraz takmer vôbec. zrejem mu došlo že to nie je len o zmrzline a pizze, ale aj o navarení, naučení sa a venovaní. A ako má priatelku , tak zrejme ani tá sa nechce postara´t o cudzie deti

dajna11
autor
23. júl 2010

@imarikai no podobne ako u mna......u svokry hýčkana a tak tam letí ked ju pýtaju. prečo to nejde osvojiť?

imarikai
23. júl 2010

@dajna11 lebo ex to nedovolí ma ju rád

dajna11
autor
23. júl 2010

@imarikai no aj moj by to nedovolil...ani len zmeniť priezvisko....ale asi skúsim to dať na súd...neviem,či to bude ono,ale ked teeda on nejako velký záujem o nu nemá.....žeby sa na nu spýtal,ako sa má,aké mala vysvedčko,ved ked je aj vonku,existuje net,skype...dá sa zavolať,

dajna11
autor
23. júl 2010

@maminuska no to tak už býva.aj moj má už synčeka....myslím že už aj ten mu stačí na starosti....malu si zoberie raz za pol roka ako hračku.....všetko má..teda pozornosť,lebo inak jej nič nekupi!!!