Vzťah s mamou

23. aug 2023

Ahojte … prisla som sa tu trochu vyrozpravat a vypocut si cudzi nazor na moj vztah s mojou mamou … lebo pred pol hodinou sme sa pochytili pred detmi a povedala som jej nech ide prec .. a teraz nad tym celym rozmyslam..proste od isteho casu mame strasne komplikovany vztah .. ako na hojdacke, obdobia lepsie potom vystriedaju tie horsie … ide o to ze je rozvedena s mojim otcom a robi v rakusku .. cize 2 tyzdne je prec a 2 tyzdne doma.. a vtedy je u nas takmer kazdy druhy den na cely den .. co mi niekedy vadilo velmi preto som bola vzdy nervozna.. ona to samozrejme pripisuje tomu ze som naladova a nevyrovnana ale ja som taka len pri nej lebo nase povahy su proste rozdielne.. a velmi .. ona sem pride a zacne mi vykladat vsetko mozne do toho kricia deti .. a mne ide za 20 min vybuchnut hlava , pricom mam pocit ze ked tu niekto je tak by som mala toho urobit viac ale to sa neda.. ja som introvert co chce mat svoj klud a neznasam toto prestimulovanie .. no ale o tom to nie je … ide o to ze ked mu niekto povie ze si mam urobit hranice ked mi vadia caste a dlhe navstevy ale to sa neda lebo ona je typ ktory vyhodite dverami a pride oknom a mne sa fakt nechce kazdy den “ ked ide nahodou okolo a samozrejme sa musi zastavit “ si nieco vymyslat ze chcem mat pokoj .. no ale co bolo dovodom nasej hadky .. tym ze robi v rakusku ma pocit ze o “ nieco prichadza “ pri vnucatach … a preto tu chce byt stale a dlho a stale sa porovnava s mojou svokrou ze stale je dcera tam viac .. zbytocne sa jej snazim vysvetlit ze moja svokra byva so svokrom, svagrinou a svagrom a este svojiu mamou cize moja dcera tam ma prababku babku dedka uja tetu .. niekedy bratranca proste je logicke ze je tam castejsie ale nikto s dcerkou nema taky exkluzivny cas ako ona ked tu pride a ma ju tu iba pre seba .. ale to porovnavanie ma ubija ved to je moja vec s kym bude… ja nepotrebujem nikoho predstavy naplnat nasilu vo svojom zivote … potom som povedala nech dcere nelakuje nechty ze tam je chemia tak uz porovnavanie ze u druhej babky mala nalakovane a ovela mladsia ( ale to dovolil muz a ja som tam nebola a nepacilo sa mi to ani vtedy ) tak dalsi krat prisla zas s nalakovanym … alebo chcela ju zobrat na kupalisko … proste ja nemam nato gule.. ked som s nou ja pri vode tak ju strazim ako oko v hlave a s nikym inym okrem muza by som ju nepustila .. tak sa tvarila ze to respektuje ale tu ked sme sa pochytili mi hned vyhodila na oci ze akoby bola neschopna a ze ine babky tam beru vnucata len ja jej nedovolim akoby sa nevedela postarat … proste same nerespektovanie z jej strany a porovnavanie s druhou babkou a takto to ide dokolecka dokola … a mojej dcere dovoli vsetko este aj zmrzlinu na kasel lebo “ ona chcela “ … proste sa na nu az nezdravo naviazala… a vsetko jej chce dat a dovolit a ja preto nemam velmi doveru ze ju ukociruje .. dcera potom len k nej chce chodit a doma nepocuva ved babka vsetko dovoli a nam len babka vyklada ze sme na nu prisni …a radi nam do vychovy akoby ona bola stelesnena dokonalost .. no a teraz pri tejto hadke mi zacala hovorit ze keby ja som bola taka dokonala matka ako sa tvarim a take veci mi hovorila pred dcerou ze mi je z toho do placu … fakt sa snazim byt dobra matka aj ked je toho na mna niekedy vela ale svoju dceru milujem najviac na svete a nemusim jej vsetko dat aby som ju mala rada … snazim sa hlavne sa jej ospravedlnit aj ked ma 4 roky ked nieco pokaslem alebo poviem … pricom moja mama sa mne nikdy v zivote neospravedlnila .. pri kazdej hadke caka ze z titulu toho ze je moja matka mam mat respekt a uctu a ospravedlnovat sa .. preco su take tazke tieto rodinne vztahy? este k tomu kupku .. ked som povedala ze nie, argumentovala ze ved uz treba ju pomaly ucit plavat ved ma 4 roky.. ja neviem ci tym chcela povedat ze ked ju ona nevezme k vode tak uz nikto? takisto lyze uz chce kupovat pricom to mame s muzom davno vyriesene ze to ju budeme ucit my … kokos moja sestra bola na lyziach prvy krat na druhom stupni zs ale zachvilu sa bude moja mama tvarit ze moja dcera uz je pozadu … mam taky dojem skor ze ma kamosky babky a tie sa jej chvalia co uz ich vnucata vedia a samozrejme aj ona sa chce pochvalit … ale ja som sa zaprisahala sama pred sebou ze ja sa s nikym predbiehat cez svoje deti nebudem … aky mate nato nazor? ps : ak niekto bude argumentovat ze na strazenie mi je dobra atd. tak to nie … dceru mi do troch rokov nik nestrazil boli sme vkuse spolu a to co teraz si ju berie na denk sebe tak to len preto ze ona chce .. ja to nepotrebujem s dcerou som rada a teraz uz mam dve deti mladsia ma rok a tiez mi som s nou stale

dskjhfdlkdjhl
23. aug 2023

Vyzera to tak, ze dnesna tema dna na MK je: matka a vztahy s nou😉

sissy27
23. aug 2023

@dskjhfdlkdjhl tiež pozerám, že čo téma, to problém s matkou 😀

autor
23. aug 2023

🤷🏼‍♀️

januska12323
23. aug 2023

Ani som to nedočítala, nastav si hranice a hneď sa ti bude lepšie dýchať.

svetlonos
24. aug 2023

Ahoj,
naši rodicia respkt nezazili a nedaju ho vlastnym dospelym detom. Tvaria sa, ze respektuju, kecaju o tom ako ta respektuju ale opak je pravdou.
Cest vsetkym vinimkam!
Tiez som za blbu, ked nedam 3 rocnemu kazdy den sladkost - aspom jednu, domaci kolac sa nepocita. Zabudli, ze takym krpcom nam tiez nevalili sladkosti ako v Jankovi a marienke.
Tvoja mama ma kopu casu energie a nevie co so sebou.
Hlaska - ale on chcel (sladke, zmrzlinu atd) , ma vytaca behom sekundy do nepricetnosti.
On chce totiz aj ostrym nozom krajat maso - mam mu to dovolit lebo chce?? Chran Boh aby rychlejsie pobehol ci vysplhal sa na preliezku- cista katastrofa- ved by sa mohlo nieco stat!
K tomu kupku - ok, mame ho dam, viem ze z neho oko nespusti, je velmi opatrna. Aj teraz chceme ist spolu. Ale mne osobne sastalo, ze som nepostrehla, ked sa pri mne 5,5 rocna potapala, lebo nevladala. Mala som 2 deti a ta jedna vedela plavt. Takze na druhu som az taky pozor nedavala - chyba! Nic sa nestalo, napila sa trocu vody. Ale od tedy davam pozor aj ked to vyzera, ze dieta sa len clapka. Pol roka trvalo, kym som s nou mohla ist sama plavat znova.
Takze stat sa moze vselico.
Aj nam banka davala sladkost, ked prisla. Ale malu a nie kazdy den. U nej na prazdninach urobila buchty, kolac aj sem am ten keks ci cokolada, zmrzlina boli. Ale nie denne a v 3 rokoch!
Na to toe nase mamy uz zabudli.
A naviac- ja som bola na sladkom zavisla ale bola som aj tak taka spageta, a nic mi to nerobilo. Presedela by som po sladkom aj hodny s knihou v ruke. Maly je po sladkom ako z dvych vajec - ale to ja si len namyslam, ved vsetky deti su ta take! No nie su, pochopenie vrskete ziadne!
Napis si co ano co nie. A lakovat nechty? Nech namaluju prstovymi farbami - neskodne.
Mas typ mamy, ktora chce sutazit. My byvame dalej dost od rodin oboch. No keby byvame pro svokrovcoch, tiez by to asi bolo podobne.
Povedz jej to narovinu a nepovol. My sa denne pohame xy krat, ked sme spolu. Pre nerespekt.
Drzim palce

autor
24. aug 2023

@svetlonos akoby si moj zivot opisovala … presne hlaska “lebo ona chcela … “ a potom jej mam doverovat ked su same 🤦🏼‍♀️ fakt mam pocit ze proste si vydupava svoje … takisto ten cas co tu travi porovnava s par hodinami u svokry a vzdy sa citi v nevyhode … obe mozu byt rady ze zijeme 2km od nich a maju vnucata tolko pri sebe 🤦🏼‍♀️ uz mam chut sa odstahovat ale to by k nam asi chodila na polrocne pobyty mam pocit