Vzťah s manželom je v troskách

zirafa29
20. jún 2013

Pekný večer, hned na uvod chcem napisat, že nie som nijaká fiktívna postava , tu na końa už chodim nejaký ten rok len nechcem, aby momentálna moja situacia bola riešná ľu´dmi, ktorý ma poznajú. a teraz k veci: 6 rokov som vydatá máme dve deti, ku ktorým sme neprišli "ľahko".len náš vztah s manželom je momentalne v toskách a ja neviem či ho mám zachrániť alebo sa na to vykašľať....manžel chodí často na služobky, som sama s detmi, doma s vlastnej inciativy nic nepomaha, nerozprava sa so mnou-vsetko sa ho musim pytat, o nic sa nezaujma, zmenil aj chovanie k mojej rodine proste neviem ako ďalej.... strašne ostal voči mne chladný akoby som ani nebolo resp.bola nejaká pani v domácnosti........ak myslite ze mi je neverný tak na to zatiaľ nemám dokazy ...neviem ako dalej lebo ked chcem nieco riesit nemá cas, zaujem a pod sa so mnou rozpravat.rozovod je u mna krajne riesenie,prosim poradte mi ako dalej.( ak chcete niečo bližie pytajte sa).ĎAKUJEM.

jarka0812
21. jún 2013

@sonickaka vravím, že ju neposielam hľadať sex niekde inde, len to bolo ostrejšie povedané, že na všetko je riešenie. Ja si tiež neviem predstaviť, že by som nežila v manželstve...

sonickaka
21. jún 2013

@lalinko2010 Keď žena potrebuje chlapa a cíti k nemu niečo viac ako k ostatným mužom na ulici, tak nemá problém urobiť niečo pre neho aj navyše, proste prejav a detto, keď muž potrebuje ženu, tak sa podľa toho aj chová a nechodí domov ako na internát a toleruje spolubývajúcich, ale chce byť súčasťou starostí aj radostí, dotýka sa , komunikuje a prejavuje svoju radosť so spolupatričnosti.

Ekonomická situácia a nedostatok práce sa žiaľ odzrkaľuje aj na manželstvá, veľké nároky, malé prijmy, nervozita, nepochopenie, obviňovanie. A veľa žien keď vytiahne niaky problém, vždy ho zalepí názorom, že muž zarába a to je podľa nej gesto, že mu záleží na rodine. Muži by zarábali aj keby rodiny nemali, Ego im to nedovolí, Ego ich ženie niečo dokázať.

sonickaka
21. jún 2013

@jarka0812 Ja som ťa pochopila, len aby to aj zakladateľka pochopila a náhodou nepredbehla situáciu. Treba si to vydiskutovať s tým, kto by mal riešiť tento jej problém a to intímny život a len jeho neochota ju potom môže posúnuť k ďalším krokom.

luludia
21. jún 2013

@lalinko2010 chápem tvoj názor, ale mne by to tiež nedalo a chcela by som najskôr mať čo najviac informácií o dôvode manželovho odcudzenia. Preto chápem, že @zirafa29 ešte hľadá cestu k záchrane resp. k objasneniu situácie skôr ako urobí radikálny krok.

jarka0812
21. jún 2013

@sonickaka je to len a len na nej

veronika19833
21. jún 2013

@zirafa29 - prepac za uprimnost, ale myslim, ze velmi dobre vies, ako to cele je - len si to mozno nechces pripustit. Ja sama som si tym presla - nechcela som vidiet veci realne, ako su, davala som si nadeje, hladala chyby v sebe, ospravedlnovala ho, skusala, cakala a nic.... Dnes to lutujem. ved aj my zeny sme predsa zive tvory, ktore nielen miluju, ale zaroven aj chcu byt milovane. Ked si ta chlap tak dlho nevazi, nie je co riesit. On ta berie ako samozrejmost, podla toho co pises si myslim, ze laska z jeho strany je uz davno prec - inak by sa k tebe takto nespraval. Je to len na tebe.
PS: Ja sa drzim hesla, ze aj osud sa da zmenit, len sa treba dobre "nasr..."

ella555
21. jún 2013

@lalinko2010 A to pri kazdej krize budes menit manzela a detom otca?

ozujskova
21. jún 2013

potrebujete s muzom dovolenku alebo aspon predlzeny vikend bez deti...plny rozhovorov a sexu,...potrebujete si najst cestu k sebe

lalinko2010
21. jún 2013

@ella555 a ty prečo riešiš mňa a nie kočku ktorá napísala svoj problém? ja som napísala svoj názor na jej problém, ja ho vidím tak!
a nie nebudem pri každej kríze meniť manžela a otca detí a dôvod - nevydám sa druhý krát!

victory1
21. jún 2013

@lalinko2010 Tak s tym, ze toho chlapa treba postavit pred hotovu vec, mas na 100% pravdu. Ak sa uz rok snazila o rozhovor, doliezala a chcela z neho vymamit, co sa deje a on bol v pozicii - "mam ta total v pazi", tak mu bude musiet predostriet to, ako to chce ona.
zirafa29 Asi by som si premyslela, co ja chcem, co ocakavam od zivota /len asi nechci, aby to bolo take ako predtym - take to uz nikdy nebude/... Tym ale netvrdim, ze to nemoze byt dobre. Myslim, ze ked si taku dlhu dobu bola v defenzive a teraz mu povies, ze takto uz nemienis zit a chces toto a toto...tak pan tvorstva spozornie a urcite ho to preberie. A bud bude z toho hadka ako hrom, alebo konecne ten rozhovor o ktory sa snazis...v kadom pripade, to bude posun dopredu.

ella555
21. jún 2013

@lalinko2010 Len mi prisla tvoja rada trochu radikalna a taka hrr. Tak som ju chcela od teba dovysvetlit, ci vazne by si kazdu krizu riesila takto radikalne. Ved ani nevie ci ju manzel naozaj podvadza. Ani rok bez sexu nic neznamena. A takato kriza sa da vyriesit a zachranit manzelstvo a moze fungovat, kludne dalej.

lalinko2010
21. jún 2013

@ella555 ja som nepísala nikde že on ju podvádza. Vieš máme málo informácií, nakoľko kočka neodpovedá, takže preto len dedukcia, ale z toho všetkého čo napísala, mi prišlo, že ona rieši, snaží sa, aby zachránila manželstvo, lebo isto jej na ňom záleží, ale z toho čo napísala že ako sa chová jej manžel, tak jediné riešenie je také ako som napísala. vieš niekedy mám pocit, že chlap môže všetko, žena musí - starať sa o deti, domácnosť, o manžela - proste všetko je na manželke a keď manželka nevládze už nemá podporu od muža a má pocit že chce konečne žiť a fungovať normálne, v pohode, tak zrazu manžel je prekvapený že čo chce!
rok bez sexu, pohladenia - no ja neviem, ak o mňa nejaví niekto záujem - manžel - je mi to čudné!
Chlapovi treba všetko povedať na rovinu, a nie okolo toho chodiť ako okolo hurúcej kaše, lebo chlap nechápe náznaky!
Manželstvo chápem ako - rodina - funguje všetko tak ako má, viem nie všetko je ružové, že krízy sú ale.....
Je ťažké komunikovať s niekým kto to nechce a nemá záujem! vtedy to treba riešiť radikálne a niekedy sa chlap preberie až po radiálnom zásahu!

ella555
21. jún 2013

@zirafa29 Tak si odpovedz, si doma s detmi? Mas pocti, ze ti nepomaha a vycitas mu to? Stale chces s nim nieco riesit, ale on nechce? Nuz mozno citi toto: Snazi sa, zaraba a ty mu stale nieco vycitas, ked nieco riesite, ma pocit, ze vzdy je podla teba on na vine, malo pomaha a ty si nespokojna. Ma pocit, ze akokolvek by sa snazil nefunguje to a vzdy je zle.
Tak toto nikomu chut do vztahu a sexu neda, ani tebe ani jemu.Tak ako ty mas pocit, ze sa zmenil aj on ho moze mat o tebe, je zbytocne hladat vinnika. Robte spolu nieco pri com sa zabavite a zasmejete, ak bude ochotny chodte spolu na ten vikend, co ti tu radia a len si to uzite, nic neries, potom uvidis.

levandula8
21. jún 2013

nechcem ta strasit, ale tie sluzobky a ten chlad a k tomu ako bonus vulgarizmy som zazila aj ja a bola v tom nevera, o com som ani len nesnívala....dvojrocna nevera kryta sluzobnými povinnostami.... vsetky tie klamstvá a to hnusné správanie....dnes je to tretí týžden, co som rozvedená...mám krásnu dcéru, mám pre čo žit.... k rozvodu to nevyhnutne dospelo, kedze jeho agresivita sa neumerne stupnovala....

ella555
21. jún 2013

@lalinko2010 Ano, informacii je malo. Mozno je to len odcudzenie v krize a mozno je za tym, co je horsie, naozaj niekto treti.

froschka
21. jún 2013

Boze boze zienky je mi doplacu bo pomaly kazdy den tu vznikne podobna tema...
Nepochopim ako sa dvaja ludia manzelia nedokazu normalne za jednym stolom porozpravat!!! Ved sa musi dat atmosfera u vas doma krajat jak je tam dusna! Sme ludia a mame jazyk a chapanie na to aby sme sa porozpravali, nejak sa musis sama donutit a to vies len ty ako na neho aby ste sa porozpravali
Este tam nevera nemusi byt mozno ste sa len odcudzili....predpokladam ze spolu ani nespvate ked sa neviete porozpravat

Co tak skusit na neho fitu ze si das saty bez spodneho pradla sak je horko teraz a nenapadne sa poprehybas pred nim ... Uvidis ci mu potom bude do reci 😀

Baby nevasajte hned vsetko na kliniec niekedy staci malo 😵

No a az by tam bola nevera tak to zalezi na vas dvoch ako sa k tomu postavite a ci bude snaha z jeho strany

Ale nechcem byt zla no vacsine pripadov su na vine nevery Dvaja ! Aj ked podvedome ale casto si to zienky neuvedomuju.

Aj prilisna snaha o domocnast sa nemusi vyplatit. On si zvykol ze ma doma vsetko na zlatom podnose a ma pocit ze uz nemusi robit samca ci nadsamca vo svorke.... Polopate povedane.... Muz potrebuje aj domacu aktivitu a priestor sa predviest

lalinko2010
21. jún 2013

@froschka sex nemali ROK a myslíš že - Co tak skusit na neho fitu ze si das saty bez spodneho pradla sak je horko teraz a nenapadne sa poprehybas pred nim ... Uvidis ci mu potom bude do reci - toto zaberie? a ak hej, tak na ako dlho? deň - dva dni.....

froschka
21. jún 2013

@lalinko2010 oki tak toto som netusila ze tak dlho... Potom je to asi uz v keli 😠 ☹

marissenka
21. jún 2013

necitam cele...ale doma pri detoch toho moc nenariesia,tak treba niekam vypadnut ale na 2 dni a naliat si cisteho vina.porozpravat sa ako si predstavuju spolocny zivot,skratka dostat z neho preco je taky...neosocovat,uznat aj svoje chyby,.....prekrojit to dusno,lebo tak sa zit neda....drzim palce 😉

victory1
21. jún 2013

😖 strasne by ma zaujimala statistika, kolkym zenam pri podobnych problemoch s manzelom stacilo pred nim pobehat polonaha a vrznut si...a zrazu sa vseeetko vyriesilo... 😒
Popripade deti odlozit k starym rodicom a ist si uzit romanticky vikend...kokos, to ako mozu zazivat nieco romanticke, ked po sebe doma stekaju, nerozpravaju sa, vyhybaju sa jeden druhemu....To akoze sibnutim zazracneho prutika zrazu zacne vsetko fungovat, len preto, ze chvilu zostanu sami v cudzom prostredi? 😒 Pochybujem....okrem toho, spolocna dovolenka, vikend pre dvoch je dost zatazovy pre partnerov, ktori spolu par rokov uz funguju a funguju uplne v pohode...zrazu nic nemusia riesit, ziadne starosti..jedinou starostou je, ze musia spolu vydrzat 24 hodin denne...a snazit sa nenudit.

sonickaka
21. jún 2013

@froschka Po roku absencie v intimnom živote, by som ako žena a aj matka spoločných detí, niaku sporoodetú prehýbajúcu aktivitu určite nebrala ako záchranu vzťahu. Nik tu nepísal o nevere, ako ak poznáš muža čo je šesť rokov ženatý a zrazu rok nesexuje, rada ho spoznám.

Často chodí na služobky, doma nekomunikuje, vlastná manželka ho nazaujíma, toto chce jasné vysvetlenie a hlavne naliať si pohár čistého vína. Asi nemusím niekoho presviedčať, že muži nemajú problém žiť dvojitý život.

Ak by sa už po tomto rozhovore prevalilo čokoľvek, nezáujem, nevera, čudáctvo, ona nemá o čo prísť, pretože momentálne podľa toho čo píše manžela nemá, len niekoho kto často chodí na služobky a splodil s nou deti, ku ktorým neprišli ľahko ako ona píše.

froschka
21. jún 2013

@victory1 pomooooc sakmja som si to necitala necele a nevedela som ze az cely bozi rok nesexovali... Myslela som ze je to ozazka par mesiacov ci tyzdnov tak ma neukamenujte 😀
Ja sa radsej nebudem zapajat do takychto diskusii kazda si mame hladied svojho takze asi tak 😝

victory1
21. jún 2013

@froschka my ta nekamenujeme, len si asi patdesiata, co odporuca, aby si spolu vrzli a vsetko sa vyriesi... 😝

froschka
21. jún 2013

@victory1 no mne by zdravy rozum neumoznil byt s chlapom ktory so mnou nechce rok spat!
Oni manzelia nevernici su doma velmi spokojny lebo manzelky im vsetok servis porobia a k pohodlnej milenke si len chodia vyprazdnit plne koule 😒 fuuuu ja bych chlapa hnala kade lahsie keby sa takto choval

Ja pochopim neveru ak sa stane a nevernik olutuje, to sa mozno da odustit, ale roky klamstiev tak to by som asi nedokazala ☹

victory1
21. jún 2013

@froschka To, ze by sme spolu nespali rok a vedela by som, ze ma zdravotne problemy, to by som akceptovala, keby sa to snazil riesit a vsetko ostatne by fungovalo. Ono ten spolocny zivot na tom sexe nestoji a nepada.

Ale ja by som a ani som realne neodpustila mimomanzelsky ulet...ked si nevie kontrolovat svojho vtaka, neviem ani ja kontrolovat svoje emocie... 😀

froschka
21. jún 2013

@victory1 nikdy nehovor nikdy... Sestru podviedol jej muz ale velmi hnusne s nou zaobchadzal nejdem rozoberat detailne ale rozmyslala nat tym a aj ja som je radila keby olutoval nech to skusia.... Lenze on neolutoval a narobil este vacsiu zlobu ☹ urcite neveru nepodporujem a tiez nie som si ista ako by som reagovala ja.... Ale cesty su vzdy dve

adri266
21. jún 2013

@sonickaka nevera nie je len o tom, co pises. ano, moze byt pricinou podvadzania, ak zena pribrala 100 kg, vecne sedi pri telke, nestara sa o muza, a pod...ale kolko je tu podvadzanych zien, ktore vyzeraju tip top, maju spolocne zaujmy, normalne spolu ziju, a zrazu boom, on ju uz roky podvadza...muzi takto riesia svoje nizke sebavedomie, vysoke sebavedomie, hladaju vzruso, nieco nove, dostali sa do rutiny, alebo naopak, zena je pridivoka...vzdy sa najde pricina...

adri266
21. jún 2013

@lalinko2010 no zasla by si, kolko casu by zrazu mali na seba, keby decka neboli pri nich...ved ked maju dve male deti, to je v kuse prebalovanie, kakanie, krmenie, spanie, varenie, poriadok 🙄 Kto to nezazil??? Mozno im naozaj chyba byt spolu bez vsetkeho rusiveho a normalne sa porozpravat...sa stavim, ze ked on pride, tak ona pol dna perie, potom pol dna zehli, k tomu deti...ja mam len jednu dcerku, ale tiez niekedy, ked sa potrebujeme s mm vazne porozpravat, musim pockat, az ked spi, alebo ju poslem do detskej...ale to kazdych 5 min vykukuje...

sonickaka
21. jún 2013

@adri266 neviem na ktorý môj príspevok si reagovala, ale ja žijem v realite a ver že poznám zopár pekných žien, z ktorých si ich manželia robia dobrý den. Nevera nemá jednoznačný dôvod, ani pôvod. Je to o sile osobnosti, žiaľ smutné je, že úbohosť tohto skutku si niektorí uvedomia, až ked k tomu podľahnú, o chronických neverníkoch nehovorím, to je samostatná kategoria.

mirka178
21. jún 2013

uplny suhlas s @lalinko2010 , netreba zeny zo seba robit chudery, a navrhovat mu vikendy so sexom a podobne bludy, ktore aj tak nezaberu, preco sa ma zase ona snazit, ked sa snazila rok, a panko oddul hamby, a verim tomu, ze aj ten vikend by len pretrpel, preco sa ona ma obetovat kvoli detom, ked on to nerobi vobec, dam krk nato ze tam na tych sluzobkach prasi druhe a vobec pritom na deti a nanu nemysli. je to krute ale asi to tak bude. takze treba to priamo povedat, ked chces zit tak dalej tak rozvod a hotovo.