Vzťah s rozvedeným mužom

lentilka640
5. okt 2020

Ahojte, je tu niekto, kto žije s rozvedenými mužom, ktorý ma dieťa z predchádzajúceho vzťahu, alebo poznáte niekoho takého? Ja totižto mám takého partnera, s ktorým rozmýšľame nad svadbou, no neviem, či naozaj chcem život s takýmto mužom. Syn je zverený do jeho starostlivosti. Prosím, podeľte sa o svoje skúsenosti

tosomja
5. okt 2020

Ja žijem s mužom, ktorý má deti z predošlého vzťahu a ja mám dcéru z predošlého a máme aj spoločné dieťa. Čo ťa zaujíma?

kubkovamama
5. okt 2020

@lentilka640 my sme boli obaja rozvedení s deťmi,sme manželia a čakáme spoločné.Ale ty si zrejme bezdetná?Lebo inak by ťa to asi veľmi netrápilo.U nás všetko klape.Inak by sme spolu nežili.No v každom vzťahu ti prídu starosti,nezhody.Treba s tým rátať,že "rozvedenci" s deťmi majú trošku iný pohľad na život.Ak máte všetko vyjasnené,chod do toho

marci77
5. okt 2020

a ako stare je dieta? ak vsetko ostatne klape, nevidela by som v tom problem

lentilka640
autor
5. okt 2020

@tosomja
@marci77
@kubkovamama
Ja som slobodná, bezdetna, mám 22 rokov... zatiaľ si rozumieme veľmi dobre, len sa bojím že jeho syna nedokážem prijať za svojho a že nám jeho bývala žena bude robiť problémy, lebo už aj teraz dosť vyvádza

lentilka640
autor
5. okt 2020

@marci77 jeho syn má 8 rokov

ayanamirei
5. okt 2020

@lentilka640 a to kolko ste spolu, ze uz si ta ide brat a ty si stale nie ok s jeho synom? a preco ma tvoj priatel syna v starostlivosti? ex manzelka ho nechcela ?

marci77
5. okt 2020

@lentilka640 ja mam 9rocneho syna, ak je to zlaty mily chlapec, nevidela by som v tom ziadny problem, ak byvala bude robit peklo, treba sa odstahovat co najdalej, ale ta byvala ho mava tiez napr. na vikend? tak jej ho musite odovzdat?
vsetko zavisi, ako si s partnerom rozumiete, a ci s jeho synom viete tiez vychadzat, za chvilku zacne obdobie puberty, tak to bude narocnejsie, uz aj moj zacina byt papulnatejsi, neurobi na prvykrat, co mu poviem......a pritom bol doteraz mily zlaty poslusny chlapec

lentilka640
autor
5. okt 2020

@ayanamirei No predsa je to iné keď som s ním len občas ako keď mám s ním žiť v jednej domácnosti.. nechcela ho

lentilka640
autor
5. okt 2020

@marci77 jeho bývala si ho berie len občas, aj s tým má strašný problém pretože nemá o neho vôbec záujem. Je to veľmi komplikovana osoba, preto sa aj rozviedli. Teraz žijú v bytovkách ktoré sú vedľa seba a ja som z toho na nervy lebo hocikedy príde a robí cirkusy. Neviem čo mám robiť, svojho partnera veľmi ľúbim

stary_ujco
5. okt 2020

@lentilka640 a co tak pred svadbou tu spoločnú domácnosť vyskúšať? Ved nemusis sa hneď vydávať a do roka mať dieťa. Samozrejme, ak dieťa už chces a chces sa starat len o svoje, tak budes musieť hľadať inde. Osobne by mi viac vadila ta bývalá, bývajúca vo vedľajšom dome. Aby k nej syn nezačal utekať, keď budeš vyžadovať pravidlá doma...

ayanamirei
5. okt 2020

@lentilka640 jaj tak ... nuz - prestahovat sa inde, nech nieje exka hned vedla. S chlapcekom si vytvorit kamaratsky vztah , otec bude vychovavat a ty na zaciatok budes super kamaratka. Ak partnera lubis a jeho dieta je s tebou ok, skusila by som to. Stale je to chlapcek, nikto po tebe predsa neziada, aby si ho hned lubila ako kona, pride to casom.

oli18
5. okt 2020

@lentilka640 Máš ešte len 22 a v tvojom veku si môžeš chlapov vyberať a nie ísť do takéhoto zložitého vzťahu.

cookie29
5. okt 2020

@lentilka640 prečo by si ho mala prijať za svojho? Veď to nie je Tvoje dieťa a ani nebude. On už svoju mamu ma, nech je akákoľvek. Dokonca sa ani nemusíte mat radi, láska sa nedá nanútiť. Jednoducho treba sa vzájomne rešpektovať. A je to na partnerovi... ale ešte si mladá, nemáš sa kam ponáhľať máte čas a to eventuálne spolubývajúce si môžete vyskúšať.

mirage
5. okt 2020

V 22 rokoch mas cely zivot pred sebou. Zazitky vztahy cestovanie skusenosti. " Uviazat" si na nohu zavazie typu muz so zavazkami... pre mna nie.

zuzanka.zuzu
5. okt 2020

@lentilka640 v 22 som nechcela ani svoje a nie ešte cudzie

ovaaa
5. okt 2020

Treba si uvedomit, ze si vezmes muza s dietatom.Stanes sa zrazu nevlastnou matkou a zodpovednou za jeho vychovu samozrejme aj s muzom.Urcite to nebude lahke pretoze stratite svoje sukromie a vychova syna bude na prvom mieste. Mat 22 tak urcite chcem este nieco v zivote zazit. Avsak skor ako sa rozhodnes vam nic nebrani spolu zit , skusit zosuladit sa, vytvorit si vztah a vsetko spojene s vychovou a domacnostou. Bud ti to da pohodu rodinneho zivota alebo si vyberies slobodu a zazitky zivota.Drzim palce...

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thoughtfulweirdo
5. okt 2020

Ja zijem s muzom, co ma dve deti z prveho manzelstva. Nevidim ziaden problem 🙂 s jeho detmi normalne vychadzam, ked su u nas, stara sa o ne prevazne on, keby som nechcela, nemala by som s nimi ziadnu starost- ak sa toho bojis. O jeho exmazelke ja ani neviem, vychadzaju spolu slusne, spolupracuju vo vychove. Co sa penazi tyka, tak ano, vyzivne a dalsie polozky na dve deti je citit, ale tak to vie clovek vopred a komu to vadi, s takym muzom si nezacne. Ak su u vas tie vztahy a pomery ine, je to na tvojom zvazeni, ale s rozvedenym muzom, co ma vysporiadany zivot, nie su ziadne problemy 🙂

mata1001
5. okt 2020

Tento krok si velmi dobre premysli....

rybka80
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubkovamama
5. okt 2020

@lentilka640 no au,vy ešte spolu ani nežijete?A už riešite svadbu?V tom prípade nevieš či si vôbec v spoločnej domácnosti budete vyhovovať s partnerom ako takým.Skusali ste aspoň nejaké dovolenky alebo viac dní,týždňov normálne spolu?Aké to je chystať chlapa aj dieťa do prace,do školy atď.Nie je problém v tom,že on má dieťa.Problem je,že nemáte zabehane žiadne rodinné zvyky keď spolu nežijete a nevieš či ti budú vyhovovať takisto ako partner nevie

dilino
5. okt 2020

Na 22 rokov si dať na krk rozvedeného chlapa s dieťatom.Uživaj si cestuj ,zabávaj sa a nie si dať na krk taký zaväzok určite za mňa nie.Koľko má vek ten tvoj chlap.Ked už chceš vyskušajte si spoločné bývanie tam sa to realne ukaže.Ine je spolu chodiť stretavať sa každý deň a iné žiť v jednej domácnosti.Kde sú účty plyn voda elektrika, nakúp potravin, varenie, vybavovanie úradov, zamestanie poprípade škola, peniaze a tak dalej tam sa ukaže či budete spolu žiť či má alebo nema vyznam.Dalej výchova jeho syna, A rôzne ine veci a ked do toho robi bývalka cirkusy tak to by som odstupila s kratšej cesty.Neviem si predstaviť seba ked som mala 22 rokov mať rozvedeného chlapa s dieťatom.Skús uvidiš v realite a potom rozmyšľaj čo dalej.

deti95060810
5. okt 2020

nechápem...tak mladá žena si ide na krk uviazať rozvedeného chlapa s deckom.... Keby to spravila moja dcéra v tomto mladom veku tak asi by som nebola nadšená...😨
Zbytočne si komplikuješ život...😉 Na takýto vzťah máš čas aj o 10 rokov...

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinka89
5. okt 2020

@lentilka640 pleties si na seba bič

amelie2017
5. okt 2020

Ja som ako 23 rocna bola na 3 rande s jednym rozvedenym otcom 2 dievcat. Ako super chlap sa to zdal byt, ale aj tak som v tom nepokracovala. Deti mam nesmierne rada, ale pre mna boli brzda. Pre 3 sobecke dovody. On uz tehotenstvo zeny prezil 2 krat, pre mna by to bolo nieco uzasne po prve, pre neho normalka.
Ja by som nieco na vikend naplanovala, ale on by musel byt/chcel byt s detmi. Co chapem, ale jesitnost zamilovanej mladej baby by to chapala len par mesiacov.
Dedenie. Kupili by sme si byt/dom, nieco by sa mu stalo a ja by som musela polku vyplacat detom.
Dala som ruky prec.
Teraz ako vydata matka si uz viem vztah s rozvedenym s detmi predstavit. Uz by sme na tom boli viac menej rovnako.

littlefiona
5. okt 2020

@thoughtfulweirdo u mňa tak isto, mám rozvedeného partnera s dieťaťom, je vychované a slušné, našli sme k sebe cestu, rešpektuje ma a ja ho mám úprimne rada. Partner sa o neho a o mňa stará na 100%. Pokiaľ je ten dotyčný rozvedený muž láskavý, starostlivý a zodpovedný, žiadne väčšie problémy nehrozia.

lentilka640
autor
5. okt 2020

Ja neviem, či to ja vidím s ním veľmi ružovo alebo vy strašne tragicky. Je to samozrejme pre mna obmedzujúce, ale myslím že s týmto chlapom by to bol vzťah na cely život a mali by sme sa dobre.

miadi
6. okt 2020

@lentilka640 ty ani nevies co chces . Raz vraviš-Neviem ci naozaj chcem život s takymto mužom.. a ked vacsina odpisala “nie” tak ty “s tymto chlapom by to bol vztah na cely zivot a mali by sme sa dobre .” Tak naco si založila tuto temu? Za mna je to tiez nie Lebo sama mas pochybnosti. A si len o 14r starsia od jeho dietata. Chlapec bude zachvilku v puberte a ty si podla mna moc mlada a nevyzreta ( nie v zlom len proste tak to je) na to aby si žila s pubišom ktory ani nie je tvoj. Aj idealnejšie vztahy su zložite. Màš na toto ? Chces to? Jeho syn minimalne dalsich 10rokov nikam
Nezmizne a jeho matka tiez. To co ti teraz vadi a nemas rada ti bude po svadbe vadit sto x viac a vsetko bude intenzivnejšie. To co vidis teraz je len špička ladovca. Si si ista ze chces taky zavazok muza s dietatom? Ze nechces najprv žit hladat sa? Byt mlada bez zavazkou uzivat si slobodu byt zodpovedna len sama za seba ? Ako dlho ste spolu? Mali by ste pred svadbou spolu aspon rok žit aby si vedela ci toto naozaj chces. Ked ho tak velmi milujes nemal by byt problem milovat aj jeho syna a mat snim dobry vztah. Brat ho ako svoje dieta a nerobit rozdieli ked budete mat spolocne .. v idealnom svete by si toto vsetko mala zvladnut. A z ex si nic nerobit. Tvoj zivot tvoja volba mala by si vediet ci toto naozaj chces a dokazes.

tilko
6. okt 2020

Si mladučká a život máš krásne pred sebou...očividne nemáš skúsenosti a ružové okuliare v zamilovanosti...ale k veci....
Ak si to chceš naozaj reálne odskúšať, tak začnite bývať spolu....8 ročný chalanisko nie je figúrka, ktorá sa dá niekam odložiť na poličku...ak chceš byť reálnou ženou v tejto rodine, čaká ťa varenie, pranie, nakupovanie, učenie sa, chystanie a menežovanie...dieťa chodí do školy a asi aj na krúžky... dieťa často ochorie, má sople brhle, grcia...plus je tu aj jeho matka, možno menej ale je....ak si nevypestuješ dobrý vzťah s chlapcom, tak ti to osladí aj okorení v jednom...príde aj puberta a kadečo iné...
Tiež sa priprav na to, že ty budeš tá druhá...ak je to starostlivý milujúci otec, tak chlapec bude mať vždy prednosť pred tebou...
A čo ak budete mať spoločné bábo? Si pripravená ľúbiť obe deti? Nerobiť rozdiely?
A to je len v skratke načrtnuté čo ti život môže priniesť....

Môj chlap má dve deti s predchádzajúceho vzťahu, ja mám jedno s nevydareného manželstva a spolu máme jedno naše slniečko....V našej rodine nemáme deti moje tvoje ...všetky sú naše a vždy majú prednosť pred všetkým ostatným...chce to veľkú dávku tolerancie voči druhému partnerovi a jeho ex a výchove atď. z oboch strán....ale sme rodina, ktorá dokáže fungovať v bežný deň, či v sviatok....vieme si užiť spoločné výlety ale aj podržať seba navzájom či deti v ťažších chvíľach...
A sme spolu 10 rokov a zatiaľ sme si so všetkým poradili...v dobrom aj zlom...nie preto, že musíme...ale preto, že chceme, že sa ľúbime...

Veľmi zváž, akou cestou sa dáš...aby si nebola za pár rokov nešťastná ty....chlap a aj deti