Vzťah s rozvedeným

17alexis
5. apr 2015

Pred mesiacom som ukončila vzťah a začala som chodiť s rozvedeným chlapom, ktorý má z manželstva dieťa. Sme spolu iba necelé dva mesiace a môj problém je v tom, že sa mi málo ozýva a neviem, či je to vzhľadom k danej situácii normálne alebo nie. Chodievame von s jeho kamarátmi, nášmu spoločnému kamarátovi vraví, ako ma má rád a chce byť so mnou, no mňa trápi ten kontakt s ním. Naposledy som sa s ním videla pred necelým týždňom, pritom sme z jedného mesta. Povedal mi, že mám vydržať mesiac-dva, kým si vybaví nejaké veci a potom budeme fungovať normálne. Sú však sviatky a mne je z toho do revu, že ani nezavolá, nenapíše...možno je s dieťaťom, ale to neznamená, že mi nemôže dvihnúť telefón, či odpísať na SMS. Je mi jasné, že o tom sa musím porozprávať s ním, chcem sa však opýtať, či tu má niektorá skúsenosť s takým vzťahom, či je také správanie pochopiteľné, či normálne... Ďakujem.
PS: Nenudím sa počas prázdnin, už dávno som zo školy von.

17alexis
autor
5. apr 2015

@oldman50plus sme spolu krátko. Príde mi však divné, že je toľko dní voľna a on sa ani len neozve. Počas bežného týždňa tiež nie...verím, že mu na mne záleží, no tiež si myslím ako baby vyššie, že nejaký kontakt by predsa mal byť.

jeennyv
6. apr 2015

@17alexis Ja osobne sa riadim tym, ze kto chce cas si najde vzdy, kto nie tak si najde aj tisic dovodov preco nie.... ja osobne si myslim, ze aj pri neviem akej zaneprazdnenosti, ci aj ked je s dietatom nie je to prekazka aby ti venoval par minut na sms ci kratky telefonat.... z mojej skusenosti, ak ta niekto chce tak sa zaujima obzvlast na zaciatku vztahu.... no vsetko zalezi na tom, ako je definovany vas vztah ci aku o nom mate predstavu...ja by som sa na tvojom mieste ozvala.....nech vies na com si....

tova
6. apr 2015

@17alexis ty skaces z jedneho vztahu do druheho. Chyba c1, c2 rozvedeny so zavazkom a nedoriesene problemy, c 3 nema zaujem. Si slobodna, bezdetna, 17r, hladaj dalej takeho co ma zaujem. A nabuduce ked mu budes sms kovat a on sa nebude ozyvat, nespytaj sa ho ci sa na teba hneva , ale spytaj sa ci nevie slusnost a ked nema cas nech hlada inde.

sardinka333
6. apr 2015

Jejda baby, v 17 rokoch som o rozvedeného ani nezakopla, ešte k tomu s deckom a nevysporiadanými vztahmi a z kamošiek nepoznám jednu čo by v takom veku do takého vztahu išla lebo to vždy zaváňalo len problémamy. Nedoriešený vzťah s ex, dieťa o ktoré sa bude starať už po celý život, podnikanie, málo času už teraz na spoločné spoznávanie sa, to že sedíte s kamaratmi po baroch nie je spoznávanie - to je posedenie, kde sa každý v uvolnenej atmosfére správa viac menej fajn, ale pridu problémy stres a potom sa ukáže kto je aký charakter. Si mladá, slobodná, baba tak si užívaj život, študuj, cestuj...venuj sa tomu čo ťa baví, športuj, proste napreduj. Zatial si len stlačila brzdu. Na rovinu sa s ním porozprávaj ako vidí váš vztah, aku mu dava perspektívu a nebud taka submisivna. Samozrejme ti teraz nahovorí hory doly - zlášť ked už s ním spavaš (bez uražky) ale až čas ukáže ako je to v skutočnosti. Samozrejme nikto tu nevidí 100% do tvojej situácie a nepoznáme ani jeho názor. Ty hlavne zlož ružové okuliare - aby si neskončila ako mnohé iné, aj tu na MK čo bedakaju že maju dieťa s rozvedeným a čo teraz lebo on nema zaujem, posiela na potrat, neplatí výživné....život už napísal vela takýchto scénárov, ktoré začínali podobne ako tvoj.

ig0r
6. apr 2015

Spite spolu?

lanczi
6. apr 2015

@17alexis Nepotešim ta,ale muž ktory lubi ženu,a planuje snou niečo,tak ten sa ozyva,a to dost často..ten tvoj ta bud berie ako priležitostvy sex alebo ma niekoho iného,ja si myslim že to sama tušiš..

latvia
6. apr 2015

nie je to ani o veku ani o stave, ci slobodny, rozvedeny, zenaty, vdovec, nic z toho nie je dovod na to, aby clovek raz za den nezdvihol telefon a opytal sa ako sa mas! ako prezil den, co ho trapi, niekedy staci len "ahoj zlatko, nemam vela casu, len som ta chcel pocut, musim este toto a toto zariadit, myslim na teba"... to nie je o tom, ci clovek nema cas, lebo nikto nie je tak vytazeny, aby pred zaspatim napisal jednu sms! a je jedno, ci ste z jedneho mesta alebo z opacenho konca slovenska. telefony ma dnes kazdy, smskovat vie uz aj 80 rocny clovek.

charity
6. apr 2015

@17alexis Neozyva sa, ked je doma sam chory. Neozyva sa ani cez sviatky, nechce ich travit s Tebou. Na mna to posobi tak, ze s niekym inym zije. Ked ma muz vela roboty, stihne napisat aspon sms, kym sedi na zachode.

latvia
6. apr 2015

@tova
@sardinka333 kde pisala, ze ma 17? 😕

macka334
6. apr 2015

Môže mať veľa práce,aj si doriešiť nevysporiadané veci s bývalou. To je ok. To,že niekomu neodpisujem na sms a nedvíham telefón značí o nezáujme.Ak nebude dvíhať svojim kamarátom,pracovným partnerom a nebude im odpisovať na sms, nebudú mať dlhodobo vzťahy.

sardinka333
6. apr 2015

@latvia píše to @tova ....ale aj keby mala 23 tak je to skoro komplikovať si život s rozvedeným, ktorý nemá svoj život poriešený. Ale ako možno to len ja vidím tak negativisticky, možno to može fungovať, možno práve toto je tá ,,výnimka,, ale z toho čo píše....normálny chlapi bez záväzkov, galantní, zodpovední a aspon trooochu rodinne založení snad vážne vymreli.

jahodnicka
6. apr 2015

Zkus nam trochu vyjasnit,co presne znamena ze se neozyva..kolikrat do tydne zavola nebo napise? Trochu podrobneji 😊....myslim ze to je podstatne....

jahodnicka
6. apr 2015

@latvia nikde...nejspis to usoudily z prezdivky😁

latvia
6. apr 2015

@sardinka333 pisala, ze je uz davno zo skoly von, preto sa pytam 😉 jasne, rozvedeny je stale komplikovany partner, ale zavisi aj od toho, ako sa k tomu obaja partneri postavia...lebo vztah sa da budovat za akychkolvek podmienok, pokial sa obaja snazia a chcu si vytvorit vlastny domov. chce to trochu obety a kompromisov na oboch stranach, ale nie je to nemozne...

ono skor to vyzera, ze on nemieni nic viac riesit.....tiez mam dojem, ze ma inu a alex vyuziva na pochvalenie sa....

17alexis
autor
6. apr 2015

Vďaka baby za príspevky, 17 už veľmi dááááávno nemám. Neozýva sa mi teraz, keď sú sviatky, ale vlastne naposledy sme boli spolu v utorok, mal cestu okolo mojej práce, tak mi prišiel dať pusu a bežal preč. Odvtedy nič. Začína ma to trápiť lebo sa cítim ako taká hus.

ivivaiveta
6. apr 2015

@17alexis moja ale ved toto nie je vztah...ani nahodou...keby chodil na tyzdnovky a preto nie ste spolu, to chapem...ale toto? 😕

mamulka211
6. apr 2015

@17alexis ak sa tak citis, tak asi mas dovod, pocuvaj svoje vnutro a ak ti tvoje vnutro nasepkava, ze tu cosi nesedi, tak ver tomu, ze naozaj nesedi. Moj nazor je ten, ze chlap ta ma len ako zaplnenie svojej prazdnoty v srdci a sam este nevie, co chce po rozvode, ak vobec je rozvedeny..poznam muza, co v piatok odisiel od manzelky, lebo ho vyhodila a v nedelu uz mal na zoznamke vytvoreny profil so statusom rozvedeny a pritom este ani nebola ziadost o rozvod na sude...takze si dokladne o nom pozistuj veci a nespoliehaj sa len na to, co ti o sebe povie on, alebo jeho priatelia, ktorí mozno ani naozaj nevedia, ako on v skutocnosti zil. Mozno to tiez vedia len od neho, co je velmi malo na spravny usudok. Kolko rokov ma tvoj priatel?

17alexis
autor
6. apr 2015

@mamulka211 on má 37, rozvedený je určite, lebo každý mesiac platí výživné. Mám dobrého kamaráta, o ktorom som nevedela, že je aj jeho kamoš už od detstva a ten mi o ňom veľa vecí povedal. Čiže v tomto mu nemám dôvod neveriť. Len sa tak divne kvôli týmto veciam čo sa teraz dejú, cítim. Cez týždeň si to veľmi neuvedomujem, lebo som zahltená prácou, ale teraz to veľmi vnímam. Minule kúpil posledný lístok na hokej, tak na nešiel, lebo chcel byť so mnou, tak sme ho pozerali spoločne. Povedala som mu, že na začiatku vzťahu som vždy bola taká pobláznená a že tento vnímam tak reálne a on na to, že presne o to mu ide, aby sa vzťah zlepšoval, nie zhoršoval a mám byť ešte mesiac-dva trpezlivá, kým si vybaví čo mu ešte treba. No je to také zvláštne. Možno je to len mojou povahou, že som taká citlivejšia...neviem. A možno sú moje obavy oprávnené.

ivivaiveta
6. apr 2015

@17alexis vyzivne moze platit, ale to neznamena, ze existuje rozvodovy papier...zjednodusene povedane..
a myslim, ze tvoje pocity a obavy su namieste...

17alexis
autor
6. apr 2015

@ivivaiveta rozvedený je 100%ne, lebo všade si to píše, kde sa udáva stav, čiže o tomto nepochybujem ani trochu. Tam bude problém inde. Možno sa trápim zbytočne a možno nie. Hodím s ním reč a uvidím. Len mi je smutno teraz cez sviatky. :(

ivivaiveta
6. apr 2015

@17alexis aha..no tak potom asi je...samozrejme, ze ti je smutno...no nech sa na to pozeram z ktorehokolvek uhla, jeho spravanie nie je standardne...zalubeny par, v case, v ktorom sa vy dvaja nachádzate, vyzera uplne inak..bez ohladu na vsetko ostatne..daj nabok okolnosti, rozvedeny-nerozvedeny, bezdetny, ci s detmi...ja som este nevidela, aby sa zalaskovany muz v prvých mesiacoch takto spraval...a to som uz dost stara teda... 🙂

17alexis
autor
6. apr 2015

@ivivaiveta ani ja som to ešte nevidela, snažila som sa to akceptovať lebo viem, že má toho naozaj veľa, čiže časovo je naozaj vyťažený, potom má dieťa, ešte ho niečo s ex čaká, ale do toho nos nepchám, no je to prinajmenšom divné to celé. Zrejme však nie som paranoidná, keď mám z toho rovnaký pocit ako všetky baby tu...

sasa1310
6. apr 2015

@17alexis možno je preto rozvedený, že netrávil čas s tým s kým mal....

17alexis
autor
6. apr 2015

@sasa1310 Na tom rozvode sa podieľali obaja, dôvody poznám a sám mi hovoril o hlúpostiach, ktoré nastvárali aj on aj ona. O trávenie času tam rozhodne nešlo.

latvia
6. apr 2015

@17alexis vies co? Nepolemizujme,my zeny si vieme pekne domyslat,co je niekedy na skodu.hned ako sa da sa vazne pirizpravajte,ak to s tebou mysli vazne,tak by ti mal hovorit aj o veciach ktore nie su pozitivne a mala by si aspon trochu vediet co za starosti to riesi. Ked mas byt jeho partnerka,tak aj problemy mate riesit spolu.nemusi ist do detailov,ale podstatu by ti mal povedat.neoplati sa hutat nad vecami co ak,nezaslyzime si tapat v tme a strachovat sa ci bude dalej.komunikujte! A hlavne sa netrap,kym nevies detaily,zbytocne si zatazujes hlavu.kontaktuj ho,ze sa potrebujes porozpravat

mamulka211
6. apr 2015

@latvia presne a netrap sa nad tym, ci nie si nahodou doterna a podobne, vo vztahu maju byt partneri spokojni a stastni a nie si domyslat a strachovat sa

mamulka211
6. apr 2015

to patrilo alexis 😀

17alexis
autor
6. apr 2015

@latvia Ďakujem za triezvy názor, aj radu. Máš pravdu, aj sama som si vedomá, že to vyriešim len pokecom s ním...len tie dni voľna mi už vyplavujú kadejaké pochmúrne myšlienky... nemám sa s kým o tom porozprávať a začínam byť z toho nešťastná.

alaguema
6. apr 2015

@17alexis skúsenosť nemám, ale ak je čerstvo rozvedený a trávi sviatky so svojou rodinou (teda s dietkom), tak je asi normálne, že sa venuje rodinke a veľmi nevypisuje...myslím, že chlapi celkovo nie sú veľmi na tento druh komunikácie. Nejak by som to neprežívala a počkala, ako sa veci vyvinú. Vyzerá to tak, že ste spolu len krátko, nie? Každopádne, ak má deti, tak nebudeš nikdy prioritný človek..aspoň tak by to malo byť. Zvlášť ak sú ešte malé.

17alexis
autor
6. apr 2015

@alaguema akceptujem to, že má dieťa, vedela som, do čoho idem a aj mi povedal, aby som ešte bola chvíľu trpezlivá, aby sme už mohli fungovať normálne, len ma trápi, že mi ani len nezavolá...proste neviem, čo si o tom myslieť. Najlepšie však bude si o tom pokecať, s dohadmi ďaleko nezájdem...predomnou mal vraj babu, ktorá ho vždy chcela mať pri sebe, volavala mu, keď bol s kamarátmi, až nakoniec mu začala liezť na nervy a ukončili to. Ja ho zas nepotrebujem stíhať, chápem, že aj on potrebuje svoj priestor, len toto ma mrzí a hlavne teraz, keď sú tie sviatky a on sa neunúva mi ani len zavolať. S kamarátom našim spoločným sa dohodol, že ma prídu dnes obliať a aj ostatné kolegyne z ich práce a tiež mu celé sviatky neberie mobil ani nevolá. Asi robím predčasné závery...neviem.