Vzťah s výrazne starším mužom- 20 a 42

betty_image
28. feb 2021

Ahojte baby,

chcela by som sa spýtať na Váš názor, kedže predpokladám, že ste tu staršie a vo vzťahoch skúsenejšie. Mám 20 rokov a mám priateľa, ktorý má 42 rokov. Je to rozvedený muž, bývalý vzťah má vysporiadaný riadne, čiže nejde o žiadneho zadaného či ženatého muža.
Dali sme sa dokopy len nedávno, je ku mne milý, láskavý, vymýšľa nám program, dovolenky, výlety, je mi s ním príjemne, sú to pekné chvíle, ale ja mám pocit, že to nie je láska, ozajstné zaľúbenie, aké by to malo byť. Predtým som vzťahy nemala, len známosti, nikdy nie vzťah ako taký, čiže tam som vedela, že tých chalanov nemilujem, ale teraz mám zmiešané pocity.
Ako vy cítite, že je to láska a dotyčného človeka skutočne milujete?
A myslíte, že tie zmiešané pocity môžu byť kvôli tomu, lebo priateľ je výrazne starší?

Ďakujem za Vaše názory.

Prajem Vám pekný víkend.

mell27
28. feb 2021

@betty_image môj manžel je odo mňa o 10 rokov starší,tiež som mala pocit - ako ty,že si s rovesníkmi veľmi nerozumiem, skôr s o pár rokov staršími ročníkmi. Manžel bol vyzretejší, vedel, čo od života chce. 10 rokov mi ale príde tak na hrane. Síce si rozumieme,ale vekový rozdiel pociťujem. Hlavne v Tom, že už nie je taký húževnatý a "živý" ako ja. Je to o tom či si a budeš schopná tolerovať rozdiely, ktoré budú vznikať kvôli vekovému rozdielu a tie sa budú časom prehlbovať. Ja osobne si neviem predstaviť chodiť s takým "dedkom", dobre si to premysli.

katkami123
28. feb 2021

A aký máš vzťah s otcom? Lebo tu mi to skôr príde kompenzácia niecoho. A jeho syn ma koľko rokov? Rátam, ze vekovo skôr tak ako ty. Celkovo, ak ti nevedia tie pohľady ľudí, kde ta každý bude považovať za mladú hlúpu zlatokopku...

fino
28. feb 2021

Ak má dosť peňazí je to isto láska...

vlcik1
28. feb 2021

@panelacikova Preco sudit podla veku? Osobne poznam pary kde je viac ako 15r vekovy rozdiel a su mozno stastnejsi ako taki, co maju rozdiel minimalny.

betty_image
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
euka210
28. feb 2021

@betty_image bud to citis alebo nie. Ja som mala vztah, vecere a pod,ale brala som to ako kamaratstvo, nepritahoval ma nejako extra. Ked som stretla sucasneho manzela, tak sme si hned rozumeli, bol mi ako moj starsi brat, hoci preslo par rokov kym sme spolu riadne "chodili"...stale som cakala ze najdem nieco, preco by sme nemali byt manzelia. Nenasla som nic take vyrazne. Sme 10r manzelia a laska casom rastie, spolocnym casom a prekonavanim prekazok. Ma 40r a neviem si predstavit ze by sa bavil s 20r...to fakt len na pobavenie, zmenu...to je uplne ine myslenie 20 a 40r. Do tych 10r rozdielu sa este da, ale 20 je veeela.

betty_image
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betty_image
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubkavargova1
28. feb 2021

Si pripravena strat sa o cudzie diet, ze bude u vas na prvom mieste jeho syn a nie ty? ze vas dieta bude druhotne? Never sladkym reciam, ze vsetko je urovnane. Nie je.Si pripravena riesit jeho pubertalne ulety? Ze ta nebude nikdy respektovat a posluchat? Ze mozni ti bude trcovat v "tvojejL domacnosti: ze pratner stel bude jeho stranu drzat a nie tvoju? Si pripravena, ze bude dotovat aj dve domacnsoti? Lebo vyzivne a kurzky syna, vylety, zaujmy, darceky a potom aj VS a tak? A atd..atd..atd...vek je druhorade..tu je chlap co ma zavazky a ty si mlada baba bez zavazkov...je to na slucku, dievca utekaj. Toto nema vyznam

littlebubble
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkami123
28. feb 2021

A vieš aj prečo sa rozviedli? Lebo chyba je vždy na dvoch stranách. Aby on ako skúsený stiridsiatnik nezneužívali to, ze si ešte mladá a naivná a dôležité signály prehliadas. Už si bola osamote sj s jeho synom? Ako ťa prijal? Mne to nepríde prespektívny vzťah.

luccija
28. feb 2021

@betty_image úprimne ani by mi nevadil ten vekový rozdiel, lebo je viac než isté, že to bude na pár rokov, lebo budeš chcieť raz dieťa a on už asi nie...aj, keď nikdy nevieš.viac by mi vadilo, že mal neskoršie dieťa a ešte aj to opustil v jeho 3 r.Aj, keď možno žena si niekoho našla...užívaj si čo Ti život priniesol lepšie ako platiť podnájom so spolužiakom znie to cynicky, ale pravda.Ale tak snáď by si mala vedieť či ho ľúbiš?Ja mám taký rozdiel v okolí a úplne v pohode manželia on má 50 , ale vôbec nevyzerá a deti idú do školy.A to už predtým spolu dlho chodili.

luccija
28. feb 2021

@lubkavargova1 keď sa dnes rozvádza každé 5 manželstvo asi vo veľa rodinách sa to rieši.Patchworkovych rodín moje dieťa, tvoje dieťa, spoločne dieťa je dnes viac ako usporiadaných bez rozvodu.

lubkavargova1
28. feb 2021

@luccija to je pravda a preto sa aj tu riesi skoro v kazdej druhej teme, ze nova partnerka riesi partnerove dieta, nedokaze zvladat pubertalne vylevy, ze doslova neznasaju to dieta, ze viac sa zastava takeho dietata atd..atd...mlada baba ako tu, by rozhodne by si tak nemala uvazovat na krk taky velky balvan. Mala som pratela takeho cca 6 mesiacov mi trvalo kym som vytriezvela a uvedomila si to ze i +/- a ver, ze viac je ta - ako toho pekneho a zalubeneho...

evamarek77
28. feb 2021

Neviem prečo mám pocit, že tento muž ide len po mladučkých dievčatách. Jeho žena bola tiež v období,keď sa zoznámili mladá žabka.
Vieš, aby si následne neskončila ako ona, porodis a už sa bude obzerať po mladšom mäsku.
Po mentálnej stránke pochybujem, že budete na rovnakej úrovni, čím ťa nechcem uraziť, no o čom asi tak pokecate? Sex je jeho motivácia, mať mladú, chrumkavú v posteli. Keďže je tvoj prvý,tak vlastne ani nevieš, či si vôbec obaja vyhovujete, alebo to pasuje len jemu.
Bola by som veľmi opatrná, ešte si veľmi mladučká, aby si si zavesila na krk ,, starého capa,,.

vlcik1
28. feb 2021

@betty_image Nevysvetluj, pre vela slovakov je uz to, ze ti plati dovolenku zlatokopectvo. Pritom je to uplne v pohode, hlavne ked si studentka a brigadujes, nemas staly plat. Taky chlap nebude sediet doma a pozerat filmiky ako student, ma svoj standard. Kedze ty sa mu nevies dorovnat, tak zaplati, ked chce s tebou zazitky typu dovolenka. Je to uplne normalne.

betty_image
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
28. feb 2021

@evamarek77 Presne typ muža ,pri ktorom ak žena bude staršia ,zrejme každú vymení ,dokedy bude vladat ...aj ja som na to myslela .Je dosť takých mužov .Ide im len o sex .Dokial je žena mladunka ,ok,keď presiahne napr.30-tku posune sa ,,o dum dál,,
@betty_image NIE a NIE a NIE neznič si prosím tá život .Este rozdiel 10 rokov ok ,no hľadaj muža bez záväzkov .Ani nevieš ako si v živote pritažis .Ved ty si môžeš vyberať v tvojom veku ,môžeš mat slobodného a nie mužov so záväzkami preboha ,dievča 🤦‍♀️

betty_image
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evamarek77
28. feb 2021

@betty_image dievča zlaté,ver ,že keď stretneš toho pravého tak pôjde všetko ako po masle.
A rozdiel medzi 20 a 42 ročným chlapom bude evidentný,po každej stránke. Neviem si, ani len predstaviť mať sex s o 22 rokov starším chlapom, nechutné.

janne318
28. feb 2021

Všetko má svoje pre aj proti. Starší muži sú už zväčša vyzretejší, hľadajú stabilné vzťahy a pevné zázemie. Odžili si svoje, vybláznili sa, a radi by sa usadili. Dokážu niesť zodpovednosť za svoj život a vedia, čo chcú. Majú jasno v profesnom živote a nezvyknú sa bezhlavo vrhať do problémov. Samozejme to neplatí an bloc na všetkých, sú aj výnimky - no to už musíš najlepšie Ty vedieť, do ktorej kategórie spadá Tvoj priateľ.
Na druhej strane - máloktorý muž 45+ má chuť zakladať si rodinu s malými deťmi, budovať nový domov a zaúverovať sa na nasledujúcich 30 rokov.
Vek 42 je u chlapov ten najlepší. Treba ale vziať do úvahy, že o 20 rokov budeš v najlepšom veku Ty - a Tvoj partner bude dôchodca. Nerátaj s tým, že o 20 rokov budete rovnakí, ako dnes. Ľudia sa vekom menia - fyzicky aj duševne. Myslím, že nikto nemá právo Ti radiť vo veci Tvojho životného partnera. Môžeme Ti prispieť len osobnými postrehmi, no Ty sama sa musíš rozhodnúť, čo od života a od partnera čakáš a čo chceš. Ako si predstavuješ svoju budúcnosť.

ivanka12311
28. feb 2021

A čo na tebe vzťah vravia tvoji rodičia? 42r zo synom možno v tvojom veku...no akosi sním plieska puberta neviem čo mu môže okrem sexu poskytnúť taká 20tka?!nechápem normálne mi rozum stojí🤷ak vám to vydrží ty budeš v najlepších rokoch a on dedulo... určite si hneď tak neuvážene nezakladaj s ním rodinu on už má tento bejbysiting za sebou 🙏ja mám muža o 10r a poviem ti že úplne stačí nechcela by som staršieho

betty_image
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanka12311
28. feb 2021

Práve som dovečerala pri predstave sex 42r s 20tkou no úchylne riadne...fuj 😖 len by som bola zvedavá čo na taký vzťah vravia rodičia tvoji

ivanka12311
28. feb 2021

@betty_image sa nečudujem tiež by som nebola nadšená keby sa moja dcéra v 20tke vláčila zo starým úchylnym chlapom 🤦

betty_image
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninusa221
28. feb 2021

Teraz je to asi v móde hladat si suggardaddyho 🤣🙈

betty_image
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanka12311
28. feb 2021

@betty_image môj ty bože maj rozum keď ťa priťahujú starší pozeraj takých do 30 uvidíš že nájdeš lepšieho krajšieho🙏 veď si mladá bez záväzkov život máš pred sebou🤷ja si ani ten sex neviem predstaviť s takým starým.. mne to tak príde že tomuto to tak vyhovuje a má ťa len na sex preto vsi ťa tak vydržiava...

marcellka32
28. feb 2021

Zbytočne ti my tu budeme písať, aby si dala ruky preč od neho, sama časom zistíš, že to nie je ono (aj keď nemáš s čím porovnať), keď príde ozaj ten pravý, tak sa nebudeš pýtať, či je to láska, či ho miluješ,lebo to budeš cítiť, amen