Vzťahy s rodičom - pomôže psychológ?

zun
14. sep 2018

Je to niekto komu pomohol vzťah k rodičovi upratať psychológ? Konkrétny príbeh?

momoika
14. sep 2018

@zun ked tam je psychicky narušeny rodič, nepomože nič. Pripad mojej švagrinej. Navštevuje psychologa, lebo ma zničene nervy z vlastnej matky(vdovy), rovnako ako aj my( svokry). Psychologička určila matkinu diagnozu, ta sa nesie z jej detstva a to už sa neda upratať v jej hlave. 65 rokov byť na hlavu a zrazu sa uvedomiť nie je možne. Mame na vyber: buď ju budeme trpiet tie jej paranoidné vyčiny, a nadalej si ničit svoje psychicke zdravie, alebo prerušit s nou uplne kontakt. Druha volba padla, lebo ostaneme na psychiatriu asi všetci. Toľko naša skusenost....
tym som chcela povedat, ze svokra si v hlave nechce upratat, ani si to neprizna a proste všetci jej ubližujeme...takže tak..

bluka2
14. sep 2018

Dobry psycholog pomoze vidiet rodicov resp. problemy vo vztahu k nim v realnejsom svetle, pochopit veci, ktore clovek nebol schopny vidiet / pripustit si. Lebo co sme zazili v detstve povazujeme z nejakeho dovodu za normalne, aj ked to mozno az tak normalne/bezne nebolo. Konkretny pribeh nebudem pisat, ale odporucam.

0silvia0
15. sep 2018

@zun a nechces ty napisat konkretny pribeh?

zun
autor
15. sep 2018

@0silvia0 ahoj, ja mám ten "problém" že viem že rodiča nezmením. Nie je žiaden psychopat ani nič extrémne patologické. Ale tak svoje chyby má, oststne ako ja. Ide o to, že neviem zmeniť svoje správanie k nemu. Neviem mu tie zlé veci odpustiť, aj keď ich viem pochopiť. A nepáči sa mi moje správanie voči nemu. Aj jeho vplyv na moju psychiku. I keď nerobí nič zlé, naopak snaží sa.

0silvia0
15. sep 2018

@zun presne takto to mám ja. Totálne iné životné naladenie a jednoducho nám to spolu nefungovalo ani nefunguje. Ja to riešim tak, že bežne komunikujem o bežných veciach, ale nie som schopná ísť do hĺbky, ani sa zdôveriť, ani sa rozširovať. Presne, nerobí nič zlé, ale dráždi ma už len spôsobom komunikácie. Ten vzťah je celý taký formálny, ale ono to jednoducho nejde zmeniť.

juliet86
17. sep 2018

@zun urcite pomoze. teve zmenit ocakavania spravanie prezivanie vyznamy... skus institut virginie satirovej. ti su na to top