Z mesta na dedinu

sofinka333
19. júl 2012

Chcela som sa opytat, ci ma tu niekto skusenost ako ja. 23 rokov som zisla vo velkom meste. No po svadbe sme sa prestahovali s muzom na dedinu. Ja som si vobec neuvedomovala co to vsetko obnasa, nikdy som na dedine nezila, preto som nevedela predvidat, ze idem vlastne ako do vazenia!!! Je mozne, aby si dievca z mesta zvyklo na tolko obmedzeni ako je tu? Ludia, ktori sa narodili a zili na dedine to nedokazu pochopit, nevedia to porovnat. Ale uz len mat postu vo vedlajsej dedine a s obmedzenou prevadzkou ma vytaca do nepricetna!!! Som aktivny clovek, a nedokazem sa v tolkych veciach prisposobovat. Bola som zvyknuta mat vsetko po ruke, vyjst si na cyklistak aj o desiatej v noci, ist do prace pesi ak bolo vonku pekne... ale teraz? stale byt zavisla na muzovom aute, popripade na SAD... mam uz teraz depky ako to bude s detmi ked raz pridu? co mam robit? ja by som chcela v momente zbalit veci a vypadnut naspat do mesta, ale muz o tom nechce ani pocut. Muz je tu spokojny, ved on vlastne ani nema ziadne konicky a ma svoje auto a odvezie sa kde chce a kedy chce ( aj ked uz mne parkrat povedal ze mam mysliet ekonomicky a setrit naftu!!!) Bojim sa, ze ak mu poviem, ze odchadzam ci s nim, alebo bez neho, pojdem sama.... Viem ze som tu velmi nestastna a takmer kazdy den placem, a nemozem si robit co chcem. Aj to cestovanie nie je najlacnejsie... ok 2x do tyzdna sa odveziem do mesta, ale kazdy den to zas financne nie... Inak mame 2 auta, ale ja som prestala soferovat, a urcite nezacnem len kvoli tomu, ze som odpisana na nejakej dedine... mam traumu ktora sa neda prekonat a ani ju prekonavat nechcem a je to pase... a keby to bola aspon vacsia dedina... asle je to jedna ulica v kopci kde ma uz prestali aj bavit prechadzky so psom- hore / dole ... dakujem za kazdu radu ako sa da tato situacia riesit... dakujem

sofinka333
autor
22. júl 2012

@indiankaindi 🙂 dakujem
pracujem na tom pocitvo kazdy den 🙂) viem ze to nie je otazka dna alebo tyzdna... no aspon ta nadej ma drzi pri zivote 🙂 pekny den 🙂

mirkakab
22. júl 2012

@sofinka333 ahoj, od malička vyrastám na dedine, nič lepšie si predstaviť neviem. Podotýkam, že tu máme všetko, obchody, poštu, zdravotne stredisko, lekáren atd. ale poviem ti úprimne že na takej dedine ako si ty si život prdstaviť neviem a to mám auto k dispozícii. Takže tvoj život sa zmenil asi o 380 stupňov. Ako tu dievčence hovoria asi máš len dve možnosti, bud si zvyknuť alebo sa odstahovať. Takéto dediny sú dobré asi len na chalupy, alebo pre starých ludí na dôchodku, ktorí chcú v pokoji dožiť svoj život ..... želám Ti všeto dobré a prajem aby si našla to čo hladáš ...

atreyu
22. júl 2012

noooo ja sa vôbec nesťažujem 😵
pochádzam z Prešova (priamo z najväčšieho sídliska) a prisťahovala som sa na dedinu (žije tu 66 obyvateľov 😀 )
obchod tu máme otvorený 2krát do týždňa (nechodím do neho lebo je drahý a to čo potrebujem tu nikdy nemajú), vo vedľajšej dedine je jeden (3km), ale tam chodíme len na nutnosti...pošta je tiež tam...mimo sezóny nie je dookola nič otvorené, nikam sa nedá ísť, malé mesto s lekárňou je 11km ďaleko a tie väčšie 40km...
nikto z rodiny z známych ma nechápe...ja som spokojná 😵 žijem tu s mužom, ktorého milujem, sme vo vlastnom nikto nám do ničoho nekafre...mám psa a mačku čo v meste bolo tabu...a predstav si máme aj malého synčeka, korého keď vyložím vonku do kočiara zaspí ako v siedmom nebi..keď bude väčší, nebudem sa báť ho pustiť vonku, žeby ho zrazilo auto a pod,, bude behať po čerstvom vzduchu, po prírode...
jedina zlá vec je to, že nemocniu máme 40km, takže sa len modliť aby sa nič nečakané nestalo...do 25tt som bola tu, ale skončila som na rizikovom tak ma muž vyhnal do Prešova k mame a poviem ti nevedela som čo od nudy 🙄
takže tak...

atreyu
22. júl 2012

ešte som zabudla, nakupujeme raz za 2 týždne...chleba zvyknem upiecť, ak nie máme jeden pre istotu v mrazáku...a budúci rok chcem začať pestovať nejakú zeleninku pre malého 😵 a ako vidíš máme aj internet, nedostupné veci objednávam, kuriér mi to donesie až pred dom 😵 takže nechápem čo ti chýba...

ináč vieš čo je najväčšie plus?nemíňaš tu toľko peňazí 😀

trish31
23. júl 2012

@sofinka333 ukaz mi prosim ta jednu vetu kde klebetim 😉 To je za prve.Za druhe to ze si nevyburena tak o tom svedcia tvoje slova-keby si chodila na diskoteku raz za mesiac tak ti neprekaza to,ze sa nemas ako dostat domov,nie? 😉 No a za tretie,clovek,ktory riesi take malichernosti,ako riesis ty,na manzelstvo pripraveny nie je,to si myslim ja a neznamena to,ze to tak musi byt 😉

trish31
23. júl 2012

@sofinka333 a uvedom si,ze TY obmedzena nie si.Mas vsetky moznosti ako sa civilizovane dostat do mesta za kamoskami.Lenze kde niet vole,tam niet cesty...

sofinka333
autor
23. júl 2012

@atreyu to je fakt neuveritelne 🙂) ale to je uz extrem podla mna 🙂) ale super ze sa tam dobre citis. 😉

mamavera
23. júl 2012

@sofinka333 poradiť ti bohužiaľ neviem, hádam len rozhovor s manželom, ale chápem ťa. Polovicu svojho života som žila na dedine, polovicu v meste, na dedine som sa narodila a prežila celé detstvo, napriek tomu mu život na dedine až tak veľa nehovorí. Paradoxne ani vo veľkomeste, keď som tam nútená ísť a absolvujem dve hodiny na prepchatých cestách, som rada, že vypadnem. Ale žiť v malej dedinke s jedným obchodom a večer je jediná kultúra miestna krčma 😝 😝 😝 , ani neviem, čo by ma donútilo pestovať zeleninu, mňa to proste nebaví. maximálne kvety v truhlíkoch. U mňa je ideálnym riešením menšie mesto, mám tu všetko čo potrebujem - dostatok obchodov, lekára, školu poruke, plaváreň, ihriská koľko chcem a keď chcem ísť na korčule, alebo bicykel je to kúsok. Ak by môj partner mal potrebu žiť v dome, aj to sa dá skĺbiť, v menšom meste sa dá k nemu dopracovať oveľa skôr a za podstatne menej ako vo veľkom. Možno som aspoň trochu načrtla cestu, keď nie si vnútorne stotožnená so životom na melej dedine, tak sa to podľa mňa nezlepší ani príchodom detí. Ty nebudeš vidieť tie pozitíva, čo tu baby písali - dvor, čistý vzduch, ale negatíva - najbližší lekár 25km, do školy, škôlky na krúžky autom...je dobré že to riešiš, je zbytočné snažiť sa o niečo, čo ti nie je dané, viem, to podľa seba. Ale zaskočila ma jedna veta - pôjdem sním, alebo bez neho...z nej mi je smutno, verím, že kompromis sa vám podarí nájsť. 😉 😉 😉 😉

nell201
23. júl 2012

mamavera to napisala vystizne.........ak neznasas dedinu,nikdy si na nu nezvyknes a nebudes sa vediet prisposobit.........len skoda,ze ste si to s manzelom nevyskusali a neprediskutovali kym ste sa vzali..........ta veta S NIM ALEBO BEZ NEHO hovori za vsetko......musite sa dohodnut k spokojnosti OBOCH,inak ani nepomyslajte na deti.....potom to bude horsie.

sofinka333
autor
23. júl 2012

tak uz sme sa dohodli 🙂) len som potrebovala na nho trochu protlacit a slo to 😅 . Uvedomil si, ze to nema vyznam ak som ja nestastna. A poriesili sme to tak ze sa vybudujeme v okrajovej casti mesta kde je dostupnost mhd a cca 7km do centra mesta. Sam uznal ze to bude lepsie riesenie. Usterime aj na cestovani, a hlavne budeme v dome a v meste . Teda znovu sa mi potvrdilo, ze na kazdy problem je riesenie a vsetko sa da ak sa chce. Dakujem za vsetky dobre rady, moralnu podporu aj za ostru kritiku 😝

zuzanat
23. júl 2012

@sofinka333 presne viem ako sa citis, po svadbe sme akosi automaticky isli byvat do dediny, kde ma korene moj manzel. dostali sme tam najomny byt a ja som nic viac neriesila... kym som chodila do prace, mi nic v podstate nevadilo, ale zrazu som ostala na materskej a ja som sa tam citila ako vo vazeni, dedinu som s kocikom presla za 30minut a kazdy den sa to opakovalo. ked som chcela ist na postu, lekarne,lekarne, muselo som ist autom do vedlajsej dediny, vsetky vacsie nakupy sme robili v meste, vzdialenom 15km, rodinu som tam v podstate nemala ziadnu. svokra aj ked byvala o dve poschodia nizsie, akoby nebola. dost pije, to nepotrebuje ziadny komentar. obcas mi sice postrazili syna muzova babka a teta, ale naozaj len obcas. zacala som toho mat plne zuby ☹ vo februari som zacala pracovat na tom, aby som muza presvedila prestahovat sa do mesta, odkial ja pochazadzam. stalo ma to vela prehovarania, slz, hadok a vycitok, boli sme v stave, ked som proste nevladala a odisla s detmi k rodicom na par dni, nech si to muz premysli. Potom aj suhlasil, ale o par dni si to opat rozmyslel. V dedine ma kamaratov, fotbal, vsetko co k zivotu potrebuje....ale prestahovali sme sa...na konci aprila... mne tento zivot vyhovuje ovela viac, mam vsetko po ruke, nemusim nikde cestovat. mame tu rodicov, kde travime vsetky pekne dni pri bazene, syn je tam velmi stastny. od septembra pojde do skolky a verim, ze si najde novych kamaratov. Bola som prec takmer 8rokov, kamaratky, tu uz tiez nemam, ale verim, ze si najdem a budeme sa mat s kym stretavat. pretoze synovi kamarati velmi chybaju.Muz chodi obcas na vikend k mame, s chalanmi na pivo a pod, on sa tu nudi, ale to uz je len na nom, ci ma zaujem najst si tu konicky, alebo sa len stazovat a nadavat. Je to pre nas vsetkych novy zaciatok, ale ja verim, ze sa nam tu bude zit lepsie a vsetci si zvykneme.

Drzim palce, ak nie si stastna, ries to co najskor! 😉

zuzanat
23. júl 2012

a este som chcela napisat, ze byvame v meste, v ktorom moj manzel pracuje, takze nemusi denno denne cestovat 30km tam a spat, v zime cakat 40min na stanici na spoj a pod...zatial to je pre neho jedine pozitivum, verim, ze casom ich bude viac 🙂

vefi89
24. júl 2012

ja by som kľud na dedine nemenila ani omylom... nevidím nič zlé, na nejakej MHD- nepotrebujem byť v meste každý deň, čo chcem si dopestujem, dochovám, napečiem, na vodu chodíme do hory k prameňu.. neviem si predstaviť sa vrátiť do mesta s malým, a chodiť len na detské ihriská a do nákupných centier, keĎ vonku prší, tak len obchodné centrá.... vôbec mi to nepasuje... dieťa mi vyrastá na dedine, kde sledujeme denno denne vláčiky, sú tu kone, traktory, kombajny, ako sa na dedinu patrí... v meste ešte ani domov nedôjdem, chytím sa kľučky na dverách a už sa nudím... tu sa dá rozvíjať kreativita...

andrejka1983
24. júl 2012

ešte jeden postreh na tuto temu,aj ked problem autorky je už uspešne vyriešený 🙂....ale moj postreh, objektívny, lebo možem porovnat dedinu aj mesto velmi dobre. Ked idem tu na dedine na ihrisko,zo začiatku som dala dcerke tričko a teplaky,čiste pekne ale boli to len tričko a teplaky....prišla som na ihrisko a tam 3mamičky od hlavy po paty v Nike, adidase a pume,a ich detičky same hello kity a disney alebo tiež nike a pod....ani by som si to nebola všimla, keby celý čas co som tam bola sa nerozprávalai kolko čo stálo, ktora kde ake topánky kupila a kolko stáli, a ake značky si najnovšie objednali, a podobne...deti sa hrali v pieskovisku vyobliekane ako do kostola, a ked sa nahodou zašpinili tak spustili krik,že dávaj pozor maš drahu mikinu, alebo dvihaj nohy aby si si najky neookopala 😝 tak načo im to obliekali??? aby sa vytiahli jedna pred druhou???...a že dedinčanky 😀 😀 ked som o týžden obliekla moju malu do značkových veci a prišla na ihrisko, za 10 minut sa mi prihovorili že kde som to kupila a zrazu sme boli super kamošky 😅 😀 ...v meste by sa mi toto nestalo, tam to mamičky tak neriešia, nikto nikoho nepozna na ihrisku, už len preto že nechodiš na to jedno iste každý den ako na dedine.aj mamičky su v meste stále iné,striedaju sa, kdežto na dedine furt tie iste a tie sa nebavia s tamtými a podobne. Ked jedna odíde, už ohováraju tu tretiu a podobne....pretekaju sa jedna cez druhu prostredníctvom vlastných detí....co je smutne ale je to tak. To je nevíhoda dediny že každy každeho pozná a konec!!!! neni šanca stretávať nových ludí, ak si raz niekto o tebe utvorí nejaký názor, vie ho celá dedina a si odpísaný!!!...a to už nehovorím o klebetnicach v obchode....proste hruza hrua hruza tu na dedine 😝 😀 😅 🙄 ak patriš medzi elitu, je to Ok, ale ak nie, smola....

mamavera
24. júl 2012

@vefi89 to je v poriadku, keď ti to vyhovuje a užívaš si to. U mňa je to, že si môžem niečo dopestovať a dochovať nie výhoda, ale nevýhoda, pre mňa je to práca naviac, ktorá ma ešte okrem toho nebaví. Tiež, keď som vyšla na dvor, tak mi najprv padla do oka burina derúca sa zo záhona 😝, hneď som ju išla vytrhnúť, už som aj popolievala, odstrihla suchý konár kríka...takže bolo po relaxe. Teraz chodíme kúsok za mesto - peši, alebo na bicykli, dá sa tam opekať, urobiť piknik,vybehať a netrápi ma, či je tam pokosená tráva alebo nie. Každému sa páči niečo iné, mne dedina nevyhovuje, vo víre veľkomesta by ma porazilo 😠 😠 😠 , vyhovuje mi život v menšom meste, kde je blízko príroda.
@andrejka1983 , nikdy som neposudzovala ľudí podľa toho, čo majú oblečené, alebo ako vyzerajú, ale podľa toho, ako som sa v ich spoločnosti cítila. Ak tak niekto posudzuje mňa, musí mať v tom riadny chaos, oblečiem si aj veci značkové (najmä na topánky mám slabosť 😀 😀 😀), aj za pár eur z výpredaja. Je mi srdečne jedno, čo si myslí okolie o tom, v čom moje deti lietali po ihrisku, nikdy som ich neokrikovala, že sa zašpinia, to považujem za choré...Keď sa nejaké maminy pretekajú v tom, čo navlečú svojím deťom, to považujem za prízemné a úbohé, s takými si nemám čo povedať, takže ich neriešim.

vefi89
24. júl 2012

@mamavera však jasné, každý to vníma inak 🙂 pre mňa je senzačný pocit, keď si sadnem na hojdačku a pozriem sa po celom dni do dvora a tak si poviem mám to tu krásne... sama si veľadím, malého vôbec nemusím sledovať, zavriem bráničku a behá po dvore, po dome, nenudí sa, svojim spôsobom si robí čo chce, pokiaľ si ja nespravím, čo potrebujem- navariť, umyť riad, popratať... a potom sa págame po horách a kade tade po okolí.. nemám strach, že ak aj skočí na cestu, tak ho zrazí auto.. a celkovo si myslím, že dieťa, ktoré vyrastá na dedine, a dieťa, ktoré vyrastá v meste si nikdy nebudú podobné 😝 mám skôr za to, že tie deti na dedine sú šikovnejšie, nejak prirodzene prispôsobivejšie, netreba ich vyzývať a pod.. samozrejme subj. názor 😝

mamavera
24. júl 2012

@vefi89 v tom, že deti, ktoré vyrastajú na dedine sú iné, súhlasím, aj moje na dedine vyrastali, písala som tu už, že som polovicu života prežila na dedine. Ale je to asi tak, že jednému sa páčia blondýny, inému brunety. 😎 😎

radustek
25. júl 2012

@sofinka333 ahoj ja som tiez zila od narodenia v meste a vydala som sa a zijeme na dedine v dome ja som strasne spokojna mne sa tu viac paci mame svoj dvor sice je pravda ze vsetko mam po ruke aj postu aj obchody ale lekarku mam o 3 dediny dalej tam chodim autom aj do lidlu aj do tesca cestujeme do prievidze ale mame tu aj obchody mne sa tu viac paci ako v meste....a to sa aj moja mamka cuduje do teraz ze ja mestske dieta som si dokazala takto zvyknut...daj tomu cas a uvidis zvyknes si...moj manzel si tiez nevie predstavit zit v meste alebo v byte to v ziadnom pripade ale ja som spokojna tak to neriesi na zaciatku som tiez si nevedela zvyknut ze castejsie musim chodit autom ale neboj to prejde 😉 ale neopustaj muza kvoli tomu aspom ja by som to nespravila nikdy uvidis zvyknes si ale ja by som sa do mesta nikdy nechcela vratit 😉

majdiska
25. júl 2012

ahoj,
ja som bývala 24 rokov v meste aj študovala na VŠ v meste.. potom som sa presťahovala po svadbe plná ideálov a zamilovaná na dedinu.. stále som si myslela, že si zvyknem.. trvalo to 3 roky.. bolo to skôr utrpenie, bola som tam sama a bez priateľov.. môj manžel mal na prvom mieste svojich rodičov u ktorých vysedával nonstop všetok čas, ked prišiel z práce + víkendy.. ja som bola sama v byte, pomaly som precitala zo sna.. že budem mať dokonalú rodinu.. narodil sa malý, nejak som sa tam aklimatizovala, manžel však svoje návyky nezmenil.. stále som bola sama.. ja som si našla nejaké bokovky popri zamestnaní.. do toho sa pridala jeho chorobná žiarlivosť.. a v súčasnosti je stav taký, že svoj byt tam zbožnujem a s manželom sa rozvádzam.. 😖 😠

radina
26. júl 2012

@andrejka1983 hihi, to si pekne napisala. mne to pripada aj podla tych albumov , kde si mamicky fotia oblecka pre svoje dedicky ... v meste to nikto neriesi, ci mas znackove alebo nie. Mi to pripada, ze sa na dedine nudia, a potom si toto nasli ako jediny konicek. 😒 ..... ja si ani pre seba nekupim drahe znacky, hoci by som si to mohla dovolit. 😀

halit13
26. júl 2012

@sofinka333 možno ti to trošku pomôže, možno nie .... 25 rokov som bývala v Bratislave , teraz cca 14 rokov na malej dedinke cca 72 km od Ba, myslela som si, že na dedine to bude ok, z paneláku do rodinného domu ..... a myslela som si, že keď prídu deti, tak to bude pre ne lepšie ....., ale ja som si nezvykla, deti tu majú oveľa menej možností ako v Ba , do školy cestujú autobusom sad,alebo ich veziem ja. Ale stále pozerám inzeráty na zmenu .... proste mesto ma ťahá čím ďalej viac a aj deti hovoria, že na strednú pôjdu do Bratislavy. Takže sa snáď raz vrátim domov ......

sofinka333
autor
26. júl 2012

@halit13 mna to len utvrddzuje v tom , ze si stojim za svojim... dedina ma mozno 5 vyhod a 1000 nevyhod... tu sa neda zit naplno a nikto ma nepresvedci o opaku :( tak drzim prsty a urcite to bude pre deti sto krat lepsie... my sme boli asi len 8 z mesta, a neda sa to porovnat s tym , ako sa museli ostatne stale ponahlat na bus, ...

mirage
26. júl 2012

@andrejka1983 tvoj objektivny pohlad , nebud smiesna.. Tiez sme zili vo velkomeste / a tym nemyslim BA/ a teraz zijeme roky na dedine a s niecim takym som sa nestretla. Nase deti nosia teplaky za 5 eur aj gate za 30 eur, podla toho co je kedy ciste a co je po ruke. A kamaratov mame stale rovnakych, nie podla toho co maju oblecene,ale podla toho ci si rozumieme s ich rodicmi.../ a ked ideme na stanovacku cela partia sme obycajno teplakovi a ked tancovat na party sme stylovi/

lujza123
27. júl 2012

@andrejka1983 hehehe no s tymi znackami mas veru pravdu, toto je tema hlavne vacsich dedin a malych miest. Na tych uplne malych dedinkach som praveze videla aj vela deti behat po vonku v podedenych a starsich veciach...proste klasika veci na dvor. Dokonca tam nedodrzovali ani farebnost, co bolo doma ciste sa oblieklo a bolo, ziadne striktne ruzove dievcata a modry chlapci.
Inac ja celkovo nechapem tu slovensku posadnutost nike a adidas. Akokeby to je nejaka vstupenka do lepsieho sveta, alebo dokaz ze "akozesombohaty". Pritom prave tieto veci made in bangladest su ten najvacsi odpad co tieto znacky produkuju. V USA ich vyrabaju zo stitkom made in USA a naozaj ta kvalita je ina. Dokonca aj v EU krajinach ako anglicko sa predavaju ine, inde vyrobene a inej kvality.
Nas sk trh mi pride ako povedal jeden cinsky predavac: Cim viac pasikov tym viac adidas.

katche
27. júl 2012

Ja som sa po 25-tich rokoch s manželom vo februári presťahovala z BA na dedinu s 1300 obyvateľmi. Najprv som bola vydesena, že pre pána, to čo je za dieru, ved tu skapal pes. Aj skapal, je tu pošta, krčma s pizzerio, jednota a kostol. Okolo nás vojenské lesy, takze ani prechádzky nie su bezpečne. Ale zvykam si. Ani ja nesoferujem, nech em, ale budem asi musieť, ked sa male narodi. Lekár je vo vedľajšej dedine a ostatné v BA. Ziadna sláva. Manžel si to ale nevie vynachvalit. Jamam tendencie sa vyhrážať, že odídem, ale to kvoli mojej svokre-alkoholicke, čo aj spravím, ked sa do pôrodu neunormalni.
A záver? Na všetko sa dá zvyknúť, len treba chcieť. Ja som našťastie nikdy nepotrebovala zástup kamosiek a vysedávanie na kavička h, možno v 20ke abo počas vysky ked boli voľna medzi prednáškami. Takze, treba si vediet stanoviť priority. To je všetko. Nie som najspokojnejší človek pod slnkom, susedka mi lezie na nervy svojim správaním, od štvrtej rano tu vrieskaju kohúty a morky, ale viem, ze sa nebudem báť pustiť dieťa s kolobezkou na ulicu.

andrejka1983
28. júl 2012

@mirage ak si sa stým nestretla to je fajn 🙂 ja žial ano ,a aj ma to prekvapilo rovnako ako teba no tým ešte nie som smiešna a nepíšem to ani o tebe,tak sa zdrž takých poznámok 😉a druhe baby len potvrdili moj názor, to je všetko....

zuzkazivcak
12. jan 2014

Ako tak pozerám je nás tu viac. ja som tiež z nervami v koncoch. Som z mesta a po svadbe sme sa nevedeli rozhodnúť kde budeme bývať tak sme byvali raz u nasich raz u svokrovcov. Potom sme sa rozhodli ze ak nenajdeme v meste nic poriadne tak postavime dom v jeho rodnej dedine. Ja hlupa som suhlasila, robila som co som hohla aby som nieco nasla ale nic nebolo poriadne. a ak aj ano tak neskutocne drahe. Tak prislo k stavbe. Najprv som suhlasila aj som sa tesila, ale terat????? som uplne nestastna, slzym nervy, vycitky. Som uz v koncoch. Este kym som robila bolo to v pohode ale ako som na materskej je to na nevydrzanie. Nemusite na to reagovat lebo je tu toho uz fakt strasne vela 🙂 len som sa asi musela vyrozpravat....lebo uz fakt nevladzem....Raz sa ma manzel opytal co by som z domom urobila keby sa mu nieco stalo. Moja odpoved bolo mlcanie a on pochopil ze by som ten dom predala a sla do mesta. Trochu ho to sklamalo, že nemam ziaden vztah k tomu domu...no len bolo tazke mu vysvetlit, ze k domu vztah mam ale k tej dedine nie. Proste to tam neznasam. jedine co ma udrziava pri zivote je, ze mam auto a mozem ist do mesta kedy potrebujem. Ale kvoli financiam to tiez nejde kazdy den. Ale aj tak, neviem si predstavit svoj zivot tam 😒 ☹

valy
12. jan 2014

@zuzkazivcak a co Ti tam vadi, resp. co presne z mesta Ti chyba? mozno je problem v tom, ze Vas tam vsetci poznaju, kedze tam muz vyrastol a mas pocit, ze si pod drobnohladom? lebo my sme sa prestahovali z mesta na dedinu a mne teda nechyba nic, mam telefon, internet a TV a autom sa dostanem vsade, ked potrebujem a paradoxne, ja stale mam pocit, ako keby som dalej byvala v meste, kedze tam mam pracu a mnozstvo inych aktivit. Akurat ze potom pridem do domu a mam bozsky klud. Ani na materskej som sa necitila nejaka uvaznena, ked sa mi chcelo ist do mesta, tak som isla, inak som sa vytesovala zo sukromia a pohodlia.

cherry1981
29. apr 2015

sice stara tema, ale prispejem, my byvame 10 rokov resp. ja, na dedine. Som z mesta a pristahovala sa na dedinu a dllllllllho som si tu nevedela zvyknut, dokonca este aj teraz mam chvilky ked by som odisla najradsej zit do mesta. Podla mna najidealnejsie je zivot v domceku, ale v meste. Do bytovky by som uz asi nesla, ale keby mi ponukli dom v meste utekam bez vahania 😀 😀 😀 Ono vsetko ma svoje klady aj zapory. Ja si stale zvykam na zivot na dedine a je tomu uz teda par rokov co tu byvam 😉

cherry1981
29. apr 2015

@zuzkazivcak Hihi ako keby si pisala o mne, preeeeesne do pismenka, neboj casom si zvyknes aspon trosku, resp. si si uz mozno aj zvykla, ja si aj po 10 rokoch na dedine stale zvykam, ale uz to nieje take strasne co bolo. Ja som tu tiez vyronila more slz, bolo to velmi tazke obdobie , chcela som odist, chcela som ujst..... No uz teraz na to pozeram s usmevom, ale sama by som tu tiez nezila bez mojho manzela by som si tu zivot nedokazala predstavit