Začínam mať odpor k bývaniu

5vladka5
1. máj 2022

Idem sa tu trošku vyžalovať, ale už 7 rok bývame s mužom a deťmi pri svokrovcov a ja začínam mať dosť odpor k tomuto bývaniu. Už zo začiatku čo som sa vydala ma moji rodičia odhovárali, aby som nešla bývať k ním, nech ideme radšej do bytu, ale manžel ma prehovoril, že nebudeme platiť byt keď môžme u nich bývať. On je najmladší tak ostal bývať on doma. Keďže som bola v tom čase tehu, a sme chceli niečo svoje tak peniaze čo som mala našetrené sme dali do prerábky druhého poschodia. Píšem že ja, lebo manžel po svadbe z našich peňazí ešte vyplatil dlh rodičom 3000e. Mal pred svadbou operovanu 2x chrbticu a ležal doma 2 roky čo nerobil a jeho rodičia mu to spočítali a on im zaplatil z tých peňazí dlh..pri tom oni nám na svadbu do daru nedali žiadne peniaze! Ich dom je 45 ročný staré nemenené okna, dvor čo bordel, len roľa, vôbec do neho nič neinvestovali, aj to manžel im ich dolné poschodie skrášlil skôr kým som nebývala u nich. Ale pochybujem že platili oni. Ešte čo sme havarovali na ich starom 20 ročnom punte tak sme museli kúpiť svokrovi auto. On mi vravel ešte keď sme sa brali, že ten dom ostáva jemu, že bratov rodičia vyplatili a blbosti, ale doteraz to právne nemáme nič na nás. Keď chcem to právne aj aby sme mali tak 7 rokov sa nemôžem dočkať, vraj musí prísť brat a sa oni dohodnúť. Keď som raz chcela žeby nám prepísal svokor aspoň poschodie čo sme si komplet prerobili, tak mi ukazoval prstom po jeho hlave či som šibnutá že keď sa mi nepáči môžem odísť, no akosi som to prekusla a upokojilo sa to, aj keď nie som vôbec spokojná, že to nie je ešte vyriešené, už sme zaplatili aj konzultáciu svokra s právničkou a nič..on na to kašle a manžel mi hovoril, že čo sa rozprával s ním tak chce prepísať len na manžela vrch a pozemok vôbec nie aj na moje meno a oni spodok s tým že dožijú v dome. Oni relat. sú ešte mladí obidvaja nemajú ešte 70ku a čo som prišla bývať pred 7rokmi boli obidvaja už na dvochodku. Ja s nimi sa cez deň veľmi nerozprávam, mám s nimi neutrálny vzťah. Nie som konfliktných typ, nerobím rozbroje medzi nami. No nie su moja krvná skupina. Nemám tu pekne prostredie, nepáči sa mi dom, záhrada proste nic je to tu take schatrane škaredé…moji rodičia majú oveela krajšie aj modernejšie ako my ale oni sa starajú o svoj dom aj záhradu. Tolko veci by soľ zmenila upravila ale nemôžem neni to moje a ďalšie peniaze určite do toho nedáme, ked to neni naše ale ani potom veľmi tu nechcem bývať aj keby to bolo naše..záhradu stále budem zdieľať so svokrovcami a oni tam majú svoju rolu a nic viac ich nezaujíma. Svokor ma terasu co chodí fajčiť von. Mame 3 malé deti sem tam vyjdem von k ním majú trampolínu a ihrisko na záhrade ale mne sa tam vôbec nechce byt. Mám odpor ze som tam v tom prostredí aj ich čoraz viac nemusím. Manžel ma este dielňu doma robi a peňazí na nový dom nemáme ani pôžičku nám nedajú ☹️ No neviem co mám robiť? Ako sa postaviť k tejto situácii. Hlavne si aj výčitam ze sme mohli mat svoje bývanie, vziať pôžičku vtedy by mne dali, no manžel nechcel brat pôžičku a teraz tiež ľutuje ze sme si svoje nezaobstarali vtedy. Teraz nemáme peniaze ani na pozemok a do bytu určite nie.

sasa1310
2. máj 2022

@5vladka5 Vy čo ste za ľudia. Ty čo čakáš ešte od svokrovcov akú finančnú pomoc? Toto snáď ani myslieť vážne nemôžeš. Veď u nich bývaš 7 ROKOV PREBOHA. 7 rokov si nemusela platiť podnájom či splácať úver. 7 rokov si mohla šetriť a šetriť lebo si mala na bývanie minimálne náklady. A ešte sa ti nepáči a ideš frflať na svokrovcov, že vám finančne nepomáhajú? Mne sa asi sníva.
Ty nevieš o čom je život. Koľko úsilia stojí vlastné bývanie. Či už z vlastného finančného hľadiska alebo zo splácania úveru na niekoľko rokov. Ty z toho nič si riešiť nemusela, VĎAKA svokrovcom.
A za ďalšie. Čo ty chceš nútiť svojho muža, aby prepisoval jeho otec časť aj na teba. Z akého titulu? Že si sa tam nasťahovala a prerobila za pár eur v porovnaní z hodnotou toho domu a pozemku? To čo si myslíš, že automaticky prerobením máš na niečo nárok? Veď si si prerobila to, čo si sama aj využívala. Či si prerobila niečo navyše aj svokrovcom, čo reálne oni využívajú. Isto nie, tak nemáš na nič nárok. A keď aj ma na niečo niekto nárok po svokrovcoch, tak sú to len tvoj muž a jeho bratia. Ty sa staraj do majetku tvojho, ktorý si si ty kúpila alebo nadobudla alebo zdedila. A nie do majetku tvojich svokrovcov. Hlavne, že máš 3 deti a ani to WC, kde si sadáš každý deň nie je tvoje. O tomto ti tu viaceré píšeme. Nie o tom, aby si teraz dala pomaly pištol pred hlavu svokra, aby už konečne niečo na vás napísali. A za čo? Rovnaký nárok majú aj bratia tvojho muža, či sa vám to páči alebo nie.

5vladka5
autor
3. máj 2022

@sasa1310 my nežijeme tu zadarmo..platíme si svoje energie na bývanie, stravu mame svoju.. oni nám za nás nič neplatia,, ci mame im platiť aj za nájom podľa teba? A uz skôr keď manžel bol slobodný tak im aj dole pomohol zveľadiť ich bývanie..investovali sme my z našich peňazí ešte do dlažby na zahrade a teraske čo využívajú hlavne oni..oni by najradšej tuším chceli aby sme im prerobili dom aby mali krajšie a bývali s nimi aby mali po ruke manžela, keby niečo a ešte ich dochovať. Nie nepáčia sa mi tu niektoré veci a hlavne ich postoj a postoj k tomu, že chcú len na manžela prepísať..my sme manželia prečo by to nemalo byt aj na mna? Je to dosť podle podľa mna..a ešte tam chodí bývať k ním dole ich rozvedený syn a je momentálne preč a môže sa vrátiť a bude tam..aj kvôli tomu určite chcem ísť inde..aj pôjdeme!

5vladka5
autor
3. máj 2022

@evkamotka musíme s manželom isto to nejak poriešiť…no nechcem tu ostať aj keď budeme inde platiť možno vyššie náklady kvôli podnájmu alebo pôžičke

5vladka5
autor
3. máj 2022

@hama007 ďakujem pekne 🙂

5vladka5
autor
3. máj 2022

@zmrzlinka2021 on to chápe a drží so mnou tiež chcel by niečo vlastne aby sme mali..pochopil to tiež neskoro že sme mohli bývať vo svojom od začiatku ..no teraz sa budeme pokúšať niečo nájsť

5vladka5
autor
3. máj 2022

@tarinka155 tak to mi je ľúto..a so svokrovcami sa nedá porozprávať? Je to ťažké ak nemáš nejakú oporu bývať s deťmi niekde kde nechceš..skus porozmýšľať ci by sa niečo nedalo spraviť žeby si mohla ísť niekde inde..kľudne mi môžeš napísať aj správu 🙂 a prajem veľa síl a energie..ber to zase tak že aspoň máte kde bývať

eva_eva
3. máj 2022

Hej hej ako nejaké to pozitívum si človek musí zakaždým nájsť a hneď sa na situáciu potom pozerá inak. Hlavne veľa síl prajem, aby ste to nejak takto zvládli

tarinka155
3. máj 2022

@5vladka5 chcela by som uver ,hypoteku no nedaju mi.Zijem z jedneho platu a je to dost narocne platit,strava,poistky,skola atd atd....Davala som si ziadost o najomny byt na mesto pred pol rokom a dodnes sa my neozvaly.Tak uz neviem co mam vymysliet.

tarinka155
3. máj 2022

@5vladka5 mame kde byvat to je pravda ale za akych podmienok.Detom to dost skody kedze svokrovci davaju vsetko po voli a ja zakazem..Tak jasne ze pocuvnu ich.A este ked svokrovci namna nadavaju pred nimi.Svokrovci ma vsade sleduju vadi mi ked len len do obchodu si idem zbehnut..No cista katastrofa tu zit

sasa1310
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
3. máj 2022

@5vladka5 aké máte výdaje čo sa týka domu? Spomínaš že platíte za energie.

sasa1310
3. máj 2022

@5vladka5 a ešte ti poradím. Nerieš svokra a prepisovanie SVOKROVHO majetku. Nečakaj žiadnu finančnú pomoc od nikoho. Riešte s mužom VÁŠ majetok. Pozrite sa do zrkadla a povedzte si, že čo máte získané vlastnými rukami za tých 7 rokov. A začnite niečo konečne riešiť vy dvaja. Bez svokra či svokry, bez tvojich rodičov, bez bratov, bez nikoho. Len vy dvaja. Máte 3 deti, tak už by bolo na čase. Lebo len večným spoliehaním sa na cudzích, že pomôžu alebo nebodaj niečo na vás prepíšu, v živote nič nedosiahnete.

5vladka5
autor
3. máj 2022

@eva_eva ďakujem pekne ❤️

5vladka5
autor
3. máj 2022

@sasa1310 hej nikde kde nežiješ pri rodičoch alebo svokrovcov o tom to je, že ľudia väčšinou bývajú pri rodine hlavne kvôli tomu aby nemuseli platiť nájom za bývanie ako v byte..mám taký pocit, že ty si musela platiť za nájom ked ti bolo umožnené bývať pri rodine, tak si išla radšej do bytu..taký mám pocit z teba. Nikde čo mám kamosov a bývajú pri rodičoch alebo pri svokrovcov neplatia za nájom..za energie áno..to aj my

5vladka5
autor
3. máj 2022

@sasa1310 vďaka za radu no nespoliehajme sa na finančnú pomoc od rodičov a svokrovcov..ani viem že nebude žiadna jedine po smrti možno pri dedickom no ale to ešte je ďaleko myslím, vždy všetko sme získali svojim úsilím neboj mame niečo našetrené nie sme na nule

sasa1310
3. máj 2022

@5vladka5 nie, nemusela som platiť nájom. Platili sme hypotéku od samého začiatku. Nikdy som nebývala u nikoho, pretože sme chceli mať od začiatku niečo vlastné. Rozdiel v nás a vás je ten, že my sme 7 rokov neotáľali.

A keďže sama vidíš, že si nemusela platiť nájom za bývanie, tak nepíš, že ti svokrovci finančne nepomáhajú. Lebo to nie je pravda. Pomohli vám a veľmi. 7 rokov si nemusela niekomu cudziemu platiť nájom + energie. Treba ísť čím skôr bývať do svojho a potom uvidíš, ako vám celé tie roky pomáhali.

nespoliehate sa na finančnú pomoc od rodičov? A čo ste potom robili celých 7 rokov. Prepáč, ale svojím úsilím nemáte nič podstatné. Bývaš u niekoho, kto si nad tebou klepe po čele, kde ti majiteľ hovorí, že keď sa ti nepáči, môžeš sa porúčať

5vladka5
autor
3. máj 2022

@sasa1310 nevieem ti to takto povedať čo by som robila ja v takej situácii čo sa týka prepisu, ale však práve preto chcem niečo aj spoločne nie len na manžela keď napíšu len na neho viem to prekusnuť..ale svedčí to o ich charaktere..áno napis mi že čo si myslím že budú aj na mna hej myslím žeby mali 😝

sasa1310
3. máj 2022

@5vladka5 mala by si si kúpiť niečo vlastné, lebo sa kľudne môže stať, že sa svokrovci naštvú a prepíšu to na tých dvoch bratov a vy obidvaja s mužom ostanete s veľkým nič. Svokrovci si môžu so svojim majetkom robiť čo chcú. A keď to stále nerozumieš, tak tu sú rady zbytočné

5vladka5
autor
3. máj 2022

@sasa1310 áno mas pravdu v tomto, že je to tiež pomoc neplatiť za nájom..no niekedy si človek mysli že si pomôže zo začiatku to tak nevidí, ale nakoniec zistí ze je to úplne ináč a veľa veci čo by zmenil už sa neda zmeniť..čo už

babulkomale
4. máj 2022

@diamond007 lepsie si precitaj ich postoj popisany v prispevku, zaujima ich len rola, nic ine, pekne, esteticke nebuduju. Poznam ich z prispevku rovnako ako ty. Len pozornejsie citam.

lejduska
30. máj 2022

@5vladka5 mrzí ma tvoja situácia,a ten dlh je úplná nechapacka, že po operácii u nich žil a potom im to mal splatiť,no coment 🙈 ale ani sa nedivím lebo u nás sa svokrovci tiež radi zviezli popri manželovi, veľa vecí tu urobil, opravil,zaplatil ale € nikdy neuvidí, len sľuby ze dom bude jeho, čo už je v tejto chvíli páse. Tiež bývam u svokry, situáciu nedávam od začiatku, ešte to nie je ani rok, no nič tu neprerabame, nezveladujeme,len čo sa týka nášho zriadenia ktoré pôjde s nami. Môžem ti poradiť len jedno, odísť. Akokoľvek ťažké to je,iné riešenie nevidím. Jediné čo je dôležité, musí súhlasiť aj manžel,hoci aj podnájom. Žili sme 4 roky v podnájme a nemôžem si vynachváliť,čiže aj toto je lepšie riešenie než žiadne. Nezamotat sa do toho domu ešte viac lebo to nemá riešenie,nič na vás nedajú,dávno by to urobili. Sľuby sa sľubujú....poznám to veľmi dobre,a manžel bol rad nápomocný rodičom čiže viem o com píšeš. Momentálne máme hypo ktorej sa vždy obával a budeme mat svoj domček,až vtedy sa situácia vyrieši a to isté radím aj tebe,zmeniť bývanie,na také, aké vám vaše možnosti dovoľujú. Kľudne napíš IP 😉