Zadĺžený priateľ

25. jún 2020

Mám priateľa, sme spolu 2 roky. Vedela som od začiatku vzťahu, že má dlhy. Nevadí mi, keď má človek dlhy, pokiaľ ich rieši, čo sa o mojom priateľovi povedať nedá. A to je to, čo ma trápi a hnevá.
Za tie dva roky čo sme spolu ich absolútne nijak neriešil. Nemôže normálne na zmluvu pracovať, pretože by mu všetko vzal exekútor. No a tu nastáva ten problém. Našiel si spolu s jeho kamarátom prácu, pri ktorej ale je potrebná živnosť alebo sročka. Jeho kamoš tu sročku chce založiť, ale tým, že môj priateľ má dlhy, on tam byť vedený ako spoluzakladateľ nemôže. Teda chce, aby som tam bola zapísaná ja. Lenže ja toto nechcem. On to odo mňa berie ako zradu. Alebo chcel, aby som si založila živnosť na ktorú by on mohol pracovať. Ja som z toho zúfalá, ja nechcem zakladať živnosť ani sro ani nič iné. Len sa potom hádame. Takisto ide kupovať auto, zase len musí byť písané na mňa. Vraj ja nemám čo stratiť, len získať.
A takto je to so všetkým...

nyusika
25. jún 2020

napis jednu jedinu vec, kvoli ktorej si ho vazis.
co na nom obdivujes ? kvoli comu si s nim ?

autor
25. jún 2020

@nyusika Na začiatku to bola láska, ale teraz... Ja už ani neviem. Mama mi hneď na začiatku radila rozchod, lebo má exekúcie a nič v jeho veku nemá..dala som tomu šancu, ale nič sa nezmenilo. Dlhy nerieši, len čaká na akúsi amnestiu.

nyusika
25. jún 2020

nezamienaj si lasku s okuzlenim
konkretne co na nom obdivujes, kvoli comu si ho vazis, co pre vas vztah robi ?

solange7
25. jún 2020

Tak co teda? Ako sa rozhodnes?

autor
25. jún 2020

@nyusika Robil toho dosť, bohužiaľ ale nič z toho, čo ja považujem za dôležité. Kúpiť kvety, darčeky...fajn.. to sú také pozornosti, ale nevidím s ním budúcnosť ružovo.

autor
25. jún 2020

@nyusika Už ani neviem, či ho milujem. Som s ním stále v strese, až som z toho ochorela. A ten stres mám len s ním.

nyusika
25. jún 2020

sorry, tebe faskt staci kytica a nejaky darcek ?
mate spolocne plany ? planujete rodinu ? mate fuinancny plan dop buducnosti ?
vies si predstavit, ako budete fungovat, ked budes ma materskej ?
kolko spolocnych dovoleniek ste absolvovali.
S tvojimi priatelmi si rozumie ?

autor
25. jún 2020

@nyusika Nie, nestačia, veď píšem, že to sú pozornosti. Raz mi vyhodil na oči, koľko do mňa investoval. Chceli sme svadbu, rodinu, ale on nemá ani na tú svadbu peniaze, ani na prstene..

nyusika
25. jún 2020

no...a kebyze ma tvoja vyborna kamaratka takehoto partnetra - co by si jej poradila ?
pripadne, dcera takehoto frajera ? ako mamtka - aku radu by si jej dala ?

autor
25. jún 2020

@nyusika Poradila by som jej jednoznačne rozchod.

nyusika
25. jún 2020

tak si si zodpovedala sama.

pozri, pokial tvojmu priatelovi na tebe naozaj zalezi, dokaze ti to - nie tak, ze ta bude obvinovat za to, ze ma dodrbany zivot.
ale zacne sa konecne spravat zodpovedne a vyriesi si situaciu - splatkovy kalendar, zamestnanie...

aj ked si ja osobne myslim, ze to nikdy nespravi.

autor
25. jún 2020

@nyusika Tiež tomu neverím.

vilma7
25. jún 2020

Mu povedz, že zrada je to, že si narobí dlhy, nespláca a ešte ty máš na to doplácať...a prečo ich nechce splatiť a začať s čistým štítom? Aké vysoké sú tie dlhy?

autor
25. jún 2020

@vilma7 Dlhuje niečo okolo 20 000€

jankulka01
25. jún 2020

tak ked sme ti uz vsetky zhodne odporucili rozchod a tebe rozum hovori to iste, je este nieco co ta brzdi to takto vyriesit?

majulino
25. jún 2020

normalne mu povedz, ze ty od neho beries ako zradu jeho lenivost platit dlhy, ze ako chce dalej takto s tebou zit a zalozit si rodinu
ja by som od takeho nezodpovedneho cloveka utekala kade lahsie

vilma7
25. jún 2020

To kvôli takej sume chce chodiť "po kanáloch" a vyhýbať sa zodpovednosti?
A prečo to nechce splatiť?

Ako 39 rokov a rozum sopliaka... poďakuj sa mu za 2 roky a choď svojou cestou, kým z neho neochorieš ešte vážnejšie.

dilino
25. jún 2020

Aj ked ťa nepoznám pre všetko čo ti je najdrahšie nechod do toho ani za nič na svete zapredaš dušu diablovi. Ostaneš s dlhmi na roky rokuce a on ked už nebudeš robiť ako si ON predstavuje tak pôjde o dum dal a tebe zostanu dlhy a oči pre plač.Tvoja mama ti radi dobré aby si sa s nim rozišla že to nemá buducnosť.Ak by ste mali spolu dieťa čista pohroma ty by si ťahala všetko a on by ťa vyciciaval ešte s toho mala čo by si mala a už ak by si nemala čo potrebuje tak sa nalepi na inú.V 39 rokoch nič nemať no už je to na zamyslenie len dlhý to všetko ho počká amnestia, vyhlasenie bankrotu to je všetko za prisnych podmienok to nieje len tak že chce bankrot večer ľahne ráno bankrot tam je nejakých 10 podmienok ktoré musi splniť teraz schválili môjmu známemu ale bolo to len tak tak ale súd prihliadol na okolnosti že snažil sa splacať dlhý a väčšiu časť splatil ale kde nieje snaha tak tam asi súd nepovoli a že čaka na nejaku amnestiu to je tiež prísne .To tak nefunguje ak by aspoň mal snahu to riešiť ale ako pišeš snaha neni žiadna.Dalej má zarazilo že by išiel s nim kamárat do toho podnikania čo je to za kamárata že sa dá obalamutiť v takej situáci by som nechcela aby somnou mal niekto niečo spoločné a už vôbec nie zadlžený po uši.Ak by prišlo k situácii že by si bola spoločničkou toho jeho kamárata v s.r.o tak ťa ľahko oklame vytvorí dlhý namoči ťa do kadečoho a ostanu ti obrovske dlhy a oči pre pláč a splacania na roky rokuce ja by som ti radila odid rozid sa s nim nič ti nedá iba ťa ťaha ku dnu a tvoja intuicia rozum a všetko čo ti našepkáva ti šepka správne.On by len bral a ty aby si len dávala a bude vytvarať dlhý a ty aby si platila a rodinu s nim ani nerozmýšľaj načo s takým čo nič neda iba berie.Tu kde žijem býva mladá žena muž jej narobil veľké dlhý,nebankovky, požičal si do aleluja a ked nevedel čo zo zúfalou situáciou tak sa jedneho dňa pred 5 rokmi obesil ostali jej dve spoločné deti a dlhý take že dcéra a syn robia čo môžu aby jej ich pomohli splatiť, jej rodičia robia do umoru na staré kolena aby jej tie dlhý za neho pomahali platiť má 4 roboty málo ide na domacnosť ona čo zarobi všetko na dlhý stálo sa to pred 5 rokmi je už z najhoršieho vonku už že jej ostali dve pôžičky ale nechala zdravie ked chodila z roboty do roboty ochorela tak hádam nechceš takto dopadnuť.Moja rada odstup s kratšej cesty a nájdi si normálného chlapa a nie zadlženého na 4 životy a čo sa týka sociálnej a zdravotnej to ho počka skôr či neskôr takže pred dlhmi neutečie a aj zo starobného dôchodku mu bude exekutor určitu časť penazi brať takže dlhý ho počkajú.Nerob si problémy tam kde niesú načo. Pišu ti tu aj ženy ,dievčata ktoré to zažili na vlastnej koži ak by bolo tak že aj ten spoločník jeho kamárat by robil dlhý a ostalo by to splacať tebe ako spoločničke moja rada skonči to s nim pokiaľ nebude neskoro už je potom zbytočné plakať.Neuvažuj ani o spoločnom dieťati ani o spoločnom živote s nim.A ešte sa sa na teba pohneva a kriči na teba že si ho zradila to je ešte aký drzý robi iba to čo si môže dovoliť zbaľ si pekné veci alebo jemu a odid kým je čas a na žiadne prosby aby si sa vrátila nereaguj nezmeni sa to mi ver.Nerob si problémy tam kde niesú a nemusiš ich mať.Drž sa a ako ti piše nyusika čo by si radila kamáratke alebo sestre tak to urob aj ty a vykašli sa na neho žiadna láska nestoji zato aby si tak dopadla najdeš si druhého normálneho s ktorým rodinu mať budeš aj deti a nie zo zadlženim nechce ťa iba sa tak tvári a využiva ťa a manipuluje že ked to neurobiš tak že si ho zradila och bože moja skonči to.A auto aby si vzala na seba jasné spôsoby dopravnu nehodu rozbije auto na tvoje meno už budeš mať ty problém ako s poisťovňou tak dajme tomu z lizingovou spoločnosťou ak bude kúpene za hotove peniaze v ľufte ak by sa nedalo opraviť ak dalo lepši prípad tak zasa len peniaze potom povie kúp nové ty by si kúpila nové a zasa len problémy.Samotný fakt že ako pišeš dlhý splacať nechce tak jasné že ked od teba požaduje aby si založila s jeho kamáratom s.r.o. tak to zavaňa veľkým problémom.Vždy mu bude málo bude ti hovoriť ešte kúp to a to a ked sa náhodou firme nebude dariť povie ti to sú tvoje dlhý nie moje a odide dalej hľadať ešte jednu tak a ver ked dokaže okuzliť ženu tak dokaže aj dajakú husičku namotať že si na seba kadečo vezme a teba necha aj s dlhmi ved sú to tvoje nie jeho a budeš mať zničený celý život pre dlhý sa už nemusiš dostať ani k vlastnému bývaniu len preto že si nerozmyšľala predtým .Intuicia ti šepka dobré a aj tvoja mama ti chce dobré to mi ver. 20 tisic dlh ked nesplaca tak úroky a penale sa budu navyšovať tak možno s adostane aj na dlh 100 tisic kedže nič nedava iba berie a možno to sú len priznane dlhý ale koľko je takých čo si napožičiava len tak.

lija22
25. jún 2020

nechapem nad cim uvazujes? tento clovek nie je vhodny partner do buducnosti. je absolutne nevhodny. uplne sa citim trapne za teba, ze si s takym.

lussyl5
25. jún 2020

Ako 20 000€ nie je málo,ale cez dobrého právnika či osobný bankrot sa to dá vpratať do celkom dobrých splátok tak aby sa dalo aj splácať aj slušne žiť.Pre takú sumu sa chce skrývať do konca života?Daj ruky preč od neho.

nini1010
25. jún 2020

Rozisla by som sa s takym clovekom.Nie pretoze nema peniaze,ale preto ze svoju situaciu povazuje za normalnu,neriesi ju.Dostane do velkych problemov aj teba a cely spolocny zivot by si sa nevyhrabala z financnych sraciek.Je to evidentne jeho zivotny styl byt zadlzeny.Rozisla by som sa s nim bez akychkolvek dohod a ultimat.A ze pisat na teba srocku a ajto 🤦‍♀️-no dovi moj mily.

halabolka
25. jún 2020

Je ine kupit si nove auto na leasing, ked viem, ze si ho napr. za 4 roky splatim. Je ine mat hypo na 30 rokov, lebo chcem mat rodinu a tak im zabezpecim byvanie. Ine je zadlzovat sa az po usi a nerobit si z toho nic. Ak niekto nema nic v 25-ke, je to fajn. Ale ak v 39 nema stale nic a este je aj 20 tisic v minuse, budes nanho zarabat ty, hadat sa, stresovat a doplacat na to dozivotne. Nechcela by som veru s takym clovekom mat deti, aby som sa bala z coho budeme zit, ked prestanem na par rokov zarabat..

nini1010
25. jún 2020

Boze on je jedno neschopne nesamostatne decko,ktpre vyplakuva ze mu nikto nepomoze a pritom sibsam narobil dlhy a zije takto v 39 rokoch???A kde byva?s tebou ci u maminky?Ak aj s tebou tak sa stavim ze predtym byval u mamicky.No takehoto darmozraca by slm si nevedela vazit.

nini1010
25. jún 2020

Inak poznam taku jednu slecnu.Podla mna skvost skvostov.Nielenze ju chlap podviedol a ma dieta s inou,ona sa k nemu vratila a ma na seba uvery ktore splaca kvoli nemu a doteraz je s nim,slobodna a on zenaty s inou.Proste top topiek nepocujes neuveris.Clovek by nemal sudit druhych,nekraca v jeho topankach ale toto je prisilne kafe.

danica2711
25. jún 2020

Pôsobíš tak rozumne, to kde si prišla k takému hovadu?! Ty to máš v hlave upratané, nestratíš sa v živote, len mu prosím ťa vylož zbalené veci pred dvere bytu - najlepšie už dnes večer.

jaskolka
25. jún 2020

Jednoducho ho posli k vode. Zadlzeny, nespolahlivy, a hlavne nestará sa o to, aby to vyriešil, len plne ústa reči a sľubov. 39 chlap strka hlavu do piesku ako pubertak, takí ani nestoja za reč. Len s nim neotehotni. Bud rada, že nemáš nijaké záväzky voči nemu, nevycitaj si nijaké zrady, nedaj sa vydierat a rýchlo preč od takej osoby! Kým dáko nenamoci do svojich problémov aj teba

daganov
25. jún 2020

skutočne potrebuješ toto fórum na to, aby ti bolo jasné, že tvoj partner je pre spolužitie a založenie rodiny nepoužiteľný?

janetinka27
25. jún 2020

mam kamaratku,ma 37 rokov, chlapa dlznika,su spolu hadam 20 rokov,dve malicke deti. on robi po fuskach,vsade dlhy,jeden dlh splaca pozickou od dalsieho znameho a takto dokola.kamoska sa trapi,po nociach place,lebo ich vztah siel davno dolu vodou,ona mu dohovarala,z coho vznikli hadky a stratila sa laska aj ucta.takze on jej o svojich veciach nic uz nehovori,ona iba trpne,komu kolko zasa dlzi.k nej sa sprava hnusne.
nikto ich "nema rad", kazdemu dlhuju,on uz ma taky zivotny styl,ze proste zije v dlhoch.nemohli sa ani zobrat,on ma bankrot,nemoze podnikat.ona na rodicaku lepi sem-tam nejaku zivnost na par mesiacov.
osobny bankrot dnes uz ma za sebou kopec mladych ludi.je to ale nespravodlive riesenie, veritelia si mozu ist piskat,on rozflaka peniaze cudzich ludi,zije si chvilu ako panko,drbne sa do bankrotu a peniaze nikomu nevrati.kvoli takymto ludom pribuda na svete novy druh nespravodlivosti odobrenej statom. tiez jeden chkap nezaplatil nasej rodine fakturu,islo o dost penazi,sudili sme sa,platili pravnika,sudny poplatok,vyhrali sme.ale dlznik siel do bankrotu a smeje sa vsetkym do ksichtu.

autor
25. jún 2020

@janetinka27 Tomu nerozumiem, keď je v osobnom bankrote tak dlhy zaplatiť musí. Len mu viac nenaskakujú úroky 🤔

marca12
25. jún 2020

Presne ako si povedala,kto dnes nema dlhy? Ale je rozdiel,ci to clovek riesi alebo nie. Boze moj zachran sa a kopni ho a utekaj kade lahsie. Co je toto za zivot?