Zadĺžený priateľ

25. jún 2020

Mám priateľa, sme spolu 2 roky. Vedela som od začiatku vzťahu, že má dlhy. Nevadí mi, keď má človek dlhy, pokiaľ ich rieši, čo sa o mojom priateľovi povedať nedá. A to je to, čo ma trápi a hnevá.
Za tie dva roky čo sme spolu ich absolútne nijak neriešil. Nemôže normálne na zmluvu pracovať, pretože by mu všetko vzal exekútor. No a tu nastáva ten problém. Našiel si spolu s jeho kamarátom prácu, pri ktorej ale je potrebná živnosť alebo sročka. Jeho kamoš tu sročku chce založiť, ale tým, že môj priateľ má dlhy, on tam byť vedený ako spoluzakladateľ nemôže. Teda chce, aby som tam bola zapísaná ja. Lenže ja toto nechcem. On to odo mňa berie ako zradu. Alebo chcel, aby som si založila živnosť na ktorú by on mohol pracovať. Ja som z toho zúfalá, ja nechcem zakladať živnosť ani sro ani nič iné. Len sa potom hádame. Takisto ide kupovať auto, zase len musí byť písané na mňa. Vraj ja nemám čo stratiť, len získať.
A takto je to so všetkým...

anita6666
25. jún 2020

To ti je načo takýto ch*j???? Chlap,ktorý nemá peniaze,je nič.

autor
25. jún 2020

@anita6666 To si pýtam aj ja samej seba 😐

1andrea111
25. jún 2020

Dostane do dlhov aj Teba

renatka1985
25. jún 2020

ruky prec od takeho, ak to nie je schopny dlhodobo riesit, bude sa to len zhorsovat.

len_nig
25. jún 2020

V ŽIADNOM PRÍPADE si nedávaj na seba nič písať, sro ani živnosť ani paušál ani nič......veď ťa normálne využíva ako bieleho koňa...😲
Od takého chlapa ruky preč.

kikulienkadd
25. jún 2020

Ahoj,rýchlo utekaj...

komplikovana
25. jún 2020

Rozmyslas spravne. Nenechaj sa do nicoho namocit kde nechces. Ani kvoli priatelovi. O ziadnu zradu sa nejedna, ved si mu neslubila, ze budes jeho penazenkou. Ci ano? Hnevat sa moze akurat tak na seba, ze to doslo az tak dakeko.

sabina1864
25. jún 2020

S takým človekom nestracaj čas .. takýchto luzrov riešila Gizka v televiznej svokre ak tam nechceš skočiť aj ty utekaj od neho kade ľahšie 👌

autor
25. jún 2020

Ja som mu jasné povedala, že si nebudem otvárať živnosť ani nič iné. On to berie ako zradu.

len_nig
25. jún 2020

To je jeho smola 🙂 mal si poriešiť exekúcie a bolo by všetko v poriadku.

renatka1985
25. jún 2020

@len_nig toto mi presne napadlo, ze Biely kon...

ivkazba
25. jún 2020

Ty sa zamysli nad tým, akú máš hrdosť, že si s chlapom, ktorý má dlhy, nerieši ich a ešte necháš aby ťa bral ako zradkyňu? Buď maj hrdosť a odíď z takého vzťahu alebo v ňom ostaň a čakaj, koľko prúserov budeš mať vďaka nemu v budúcnosti. Lebo dlhy si dokáže narobiť veľa ľudí, ale riešia ich. Ak ich niekto nerieši, ani náhodou to nie je partner na život.

autor
25. jún 2020

@len_nig Presne ako píšeš. Hnevať sa môže na seba, že bol nezodpovedný a že stále taký je. Je mi ho na jednej strane ľúto, ale žiaľ tie dlhý samé nezmiznú...

renatka1985
25. jún 2020

ak to berie ako zradu, tak ta vlastne psychicky vydiera. takze okrem toho, ze je to neschopny flakac tak je este aj manipulator. fantasticka kombinacia

autor
25. jún 2020

@renatka1985 To nie, viem o čo sa jedná, ale nechcem to

henka123123
25. jún 2020

moj priatel mal tiez dlhy ale podstupil bankrot.teraz je cisty..a auto mam pisane na seba 🙂 ale mne to nevadilo mame spolu deti 🙂

amy191011
25. jún 2020

ty ber ako zradu to ze ma problemy a nechce ich riesit aby nejako zacal fungovat a tym zachranil vas vztah..a dal Vám dvom sancu na nejaku spolocnu buducnost..lebo takto je to o nicom..toto zase ber ako zradu ty a vyhod mu to kludne na oci

autor
25. jún 2020

@henka123123 Ale riešil to. Ten môj strká hlavu do piesku.

s_a
25. jún 2020

poznala som jedného, čo má tiež dlhy a exekúcie, posledné roky jeho frajerku len využíval na peniaze, klamal a podvádzal a od každého pýtal peniaze a hádzal ich do automatu 🙂 a tiež nevydržal nikdy v žiadnej robote dlho.. mať živnosť alebo sro to je tiež zodpovednosť a nejaké poplatky navyše..

23nika93
25. jún 2020

Žena keď nemáte deti utekaj preč... Nechápem na čo ti je taky chlap... Treba myslieť aj na budúcnosť

autor
25. jún 2020

@amy191011 Aj to som mu povedala a ešte sa cítil dotknutý. Ponúkla som mu pomoc, mohli sme ísť do zahraničia pracovať a mohol splácať dlhy, pomohla by som mu. Ale on má na všetko výhovorky. Vraj istina nie je tak veľká ako tie exekútorské poplatky, úroky...

henka123123
25. jún 2020

nuz treba ho do toho dokopat alebo dovi dopo.ja som mojmu dala ulyimatum a sam to chcel riesit tak som mu pomohla povybavovat papiere a uz aj ma splatenych tych 500 eur co sa plati za bankrot dal to za 10 mesiacov po 50 e a uz je cisty..teraz 5 r si nemoze na seba napisat ziaden majetok.tak auto atd bude na mna..ale pracovat aj ucet uz mat moze normalne 🙂

amy191011
25. jún 2020

ty sa mozes citit dotknuta ze on nemysli na vasu buducnost a nerieisi si svoje problemy sam..vsetko mu oplacaj rovnakou mincou..a ked to nepochopi kopnut do zadku a utekat prec

ruzovakrava
25. jún 2020

Od nezodpovedného chlapa ruky preč. Jedna vec je ak chceš pomôcť, aby sa z dlhov vyhrabal, ale keď on len hľadá cestičky ako obísť exekúcie a nesnaží sa ich vyplatiť, tak to je o čom? Aká budúcnosť by ťa čakala s takým človekom?
Dala by som ultimátum, nech sa začne správať ako dospelý a zodpovedný za svoje správanie.

autor
25. jún 2020

@amy191011 To ma serie, že sa k tomu stavia takto nezodpovedne. Aj mne vznikol dlh v ZP, mojou vinou, ale riešila som to hneď. On si ani zdravotnú neplatí.

autor
25. jún 2020

On nevie v 39 rokoch pochopiť, že pred dlhmi neujde. Dobehnú ho.

misha666
25. jún 2020

preco si s takym chlapom? 39 a nic??? wtf? utekaj preeec ...

s_a
25. jún 2020

tak keď má 39 a stále nevie byť zodpovedný, tak sa určite nezmení.. ak plánuješ rodinu, určite nie s ním.. chápem, že ho ľúbiš, ale zbytočne sa budeš trápiť a strácať s ním čas.. bez mihnutia oka a bez výčitiek by do problémov zatiahol aj teba, len aby sa on zbavil zodpovednosti

autor
25. jún 2020

@misha666 Tak ľúbila som ho, ale vidím, že za tie dva roky neurobil nič preto, aby sme sa mali lepšie.

panelacikova
25. jún 2020

súhlasím s dievčatami. ruky preč od neho, toto dobre nedopadne. nič na seba nedaj písať, neber si ho za manžela. láska-neláska, je potrebné použiť sedliacky rozum a ísť o dúm dál 🙂