Zahrabala som sa?

mysga
29. aug 2016

Ahojte, nie je rozumné písať sem do fóra, lebo mi určite niekto zdvihne tlak, ale kôli tým ostatným príspevkom to spravím. Jednoducho, mám doma takého istého blbečka, ako kopa ostatných žien.

Nechcem, nech sa to tu zvrhne do diskusie o svadbe, áno, nie som vydatá, aktuálne som šťastne nevydatá (o papierovačky menej v budúcnosti, dokonca som v stave, kedy nehrozí ani tá plánovaná v priebehu dvoch rokov...) a svadbu zo skúseností z okolia nepovažujem za prostriedok, ktorým sa dá zabrániť môjmu problému.

Mám doma skvelého partnera. Viete, v takom tom porovnávacom ponímaní je skvelý. Vždy som si vravela, že som našla presne to, čo som hladala. Povahovo. Prístupom k vzťahu a k rodine. (haha, teraz mi to je smiešne) Názormi. Riešením problémov... Počas nášho štvorročného vzťahu a 3.5 ročného spolužitia sme riešili jeden "veľký" problém. Teraz vidím, že som to mala považovať za veľký problém, nie "veľký", ale keby sa človek rozchádza pre každú volovinu, tak to nikam nedotiahne.

Kolegyňa. Začalo to asi rok dozadu, ani to nejdem dopodrobna písať, lebo mi je zle - nadviazal blízke vzťahy s kolegyňou, ráno vstával a písal jej dobré ránko, večer zaspával s tým, že jej posielal pesničky na dobrú noc, proste úplna sračka, je mi z toho nanič. Uzavreli sme to po prekonaní krízy tým, že okey, nemal s ňou nič fyzické. Teraz nastáva tá časť, kedy si vravím, že som mala zmiznúť, ale opäť, zas to nebolo nič radikálne - Ešte dvakrát v priebehu cca troch mesiacov sme riešili problém kolegyňa, pretože som zistila, že s ňou komunikuje potajomky. Dohodli sme sa, že to ustojíme, ale mladá slečna je tabu, nechcem o nej nikdy viac počuť a ani ju riešiť, lebo to neprežijem, tak nech sa uvedomí.

Kolegyňa dala za chvilku vypoveď... Uvedomil sa a ja som na to veľmi rýchlo zabudla. Na to, ako nechcem skončiť a že som ho mala ešte preklepnúť. V marci sme začali pracovať na bábätku, hneď som otehotnela, teraz som v 6.mesiaci. Šli sme na festival, na ktorý chodíme každoročne. Keďže som tehotná, zdržovala som sa mimo davy, pod kludnejšími pódiami atď atď, proste chlapec mal volnosť, že za tie prachy nech si to užije.

Zaprisahala som sa, že kým ho nemôžem poslať kade lahšie, nebudem vyhladávať problémy - t.j. pri podozrení kukať do mobilu a podobné bežné veci, ktorými si ženy znepríjemňujú život. Vrátia som sa do ubytovne asi o 3.30 ráno, on asi o 5.30. Vstala som asi o siedmej. Počujem, že mojej láske milovanej pípol mobil, že sa vybíja. Za dve hodiny som chcela odchádzať domov, tak som mu šla dať mobil na nabíjačku. A tam, smska od kolegyne (vedela som, že je na festivale, nenapadlo ma to riešiť vopred) v znení "Skoro." prijatá o 6.00 ... Nič predtým, nič potom. Budím chlapa, že čo to má znamenať. Klasický scenár "Čo? Čo by som urobil? Nič som neurobil? Nevieš, o čo ide, tak nebuď hysterická." (Nebola som hysterická, vobec.) Nič konkrétne, vzdala som to v sekunde, keď ma zaklamal, že jej napísal, či ide na nejaký koncert (ten bol o 2.00) a ona mu napísala "neskoro". Pretože smska bola "skoro", nie neskoro... No a teraz nastalo peklo.

Neverím mu ani nos medzi očami, ani spätne nič, nemám si ako overiť, čo robil, čo nerobil, povedala som mu, nech teda povie slečne, nech mu odfotí konverzáciu, keď to bola len jedna smska, nech to odôvodní tak, že bol opitý a nepamätá si. Samozrejme, že to neurobil. Hajzlík. Vie, prečo. Vraj nič nespravil, bla bla bla. Vravím mu, že či vedel, že sme sa dohodli, že kolegyňa je uplne tabu, či jej vyhladávanie považuje za "nič". Či môžem aj ja vyhladávať ľudí, ktorí nejako ohrozujú náš vzťah... Atď atď... Klasika, neriešitelná situácia, chlap zatĺka, ja pupek zarovno nosom, v slepej uličke...

Fakt som sa na toto pripravovala. Že sa môže stať, že partnerovi raz švihne a ja nechcem byť na ňom závislá a byť s ním pre peniaze... Ja som pripravená žiť sama, ak to bude potrebné. Ale na to musím chodiť do práce. Mala som v pláne dokončiť si štátnice a obhajobu bakalárky počas RD. A že pôjdem učiť. Proste plány na blízku dobu, nech po tom, ako malá pôjde do škôlky nemusím riešiť prácu s pracovnou dobou vhodnou pre matky za 350 eur... Ale čo teraz? Ja som sa proste zahrabala. Nemôžem nič, zrovna teraz to sama neutiahnem, škola nedokončená, bábo sa narodí v decembri, ja som od 01. PN... Závislá na tom klamárovi. Ako toto prežiť? Neni nič horšie, ako byť ekonomicky závislá na niekom, rátala som s tým, že táto situácia v mojom živote nastane. Na chvílu. Na pár rokov, kým vyrastie bábo na škôlkara... A zrovna teraz ja získam totálne neistú domácnosť, partnera, ktorému neverím ani nos medzi očami, pred ktorým sa snažím byť racionálna a dohodnúť sa, akoby ide o nejakú úradnú vec, nech neskončím kdesi u mamy a malého súrodenca v malom byte natlačená... Snažím sa zmieriť s tým, že buď to teraz potiahneme len nejako oficálne a ja sa potom osamostatním, alebo sa to utrasie a budem žiť s nejakým démonom v sebe, že každú chvílu sa zas objaví nejaká zrada od partnera... Fakt neviem, ako potlačiť to zúfalstvo a smútok z toho, že zas riešim vec, ktorá bola uzavretá. Že to celé bolí. A tiež neviem, čo ďalej, iba viem, že to bude na prd. Sakra. Už si môžem aj odpovedať, že áno, zahrabala som sa....

evkakorcek
29. aug 2016

No tak ked si taka 😀 😀 stihačka 😀 😀 tak si odpís jej cislo azavolaj jej ze si neprajes aby s tvojím chlapom viac kominikovala......
Ale nie teraz važne. Tak mas doma skveleho partnera ci nie?? Tak co riesis kolegynu?? Pozri, keby chcel tak ta podvedie aj na ceste do práce. Aaaaa popracuj na svojom sebavedomí 🙂 🙂 🙂

kaveja23
29. aug 2016

Tak mu to povedz, nech sa preberie že má partnerku ktorá čaká dieťa a ma voči vám nejakú zodpovednosť a ak čo i len raz ešte zbadáš niečo podobné odideš aj s dieťaťom a nech platí výživné, mne by sa ten človek hnusil a ty mu to takto ešte toleruješ...Radšej u mami ako u takeho nechuťaka.. A jej by som zavolala či si uvedomuje vážnosť situácie a či jej to vôbec nieje ani trochu sprosté...

mamulka211
29. aug 2016

Uf, tazke rozhodovanie...Myslim,ze tu pomoze uz len rozvaha a racionalne uvazovanie. Teraz mysli len na seba,sprav si zo seba jedinu milovanu osobu na svete a dopraj si to najrozumnejsie. Odist od neho a prevziat na seba tarchu celeho toho,by bola pre teba nyvyhodna vec. Ostan s nim pre peniaze. Vobec si ho nevsimaj, nekontroluj ho, ber ho len ako spolubyvajuceho a zivitela...ber od neho co mozes,rozmaznavaj sa a zabezpec sa tak,aby si jedneho dna mohla bez slova zdvihnut tasku a opustit ho ,ako sebestacna zena,ktora ho uz nepotrebuje. Tes sa z babatka a toho uboziaka ber len ako otroka,co sa o teba postara,kym sa nepostavis na nohy. Vela stastia...

mysga
autor
29. aug 2016

@evkakorcek joj, ako rada by som sa jej ozvala. Ale čo som vo filme? :D Neviem, či to neni úbohé. A moje sebavedomie je nepriamo úmerné môjmu rastúcemu brušku. :D Ono sa mi vráti. Vieš, fakt sme nikdy nemuseli riešiť nič existenčné. Iba túto dievčinu. Skvelý partner to bol, všeobecne, teda, považovala som ho za takého, ale keď si neváži to, čo si budujeme a vedome kontaktuje babu, kôli ktorej bol niekedy problém, tak asi skvelý nebude.
@kaveja23 presne nad tým uvažujem. Ale keď niekomu poviem, že kôli akej "kravine" to celé je... Vieš, tu pokial ťa chlap nebije a nechlastá, tak o nič nejde.

Tak si myslíte, že mám kontaktovať ju? Kks, sa hanbím. :D

mamulka211
29. aug 2016

@mysga nie nemas,lebo tym nic nevyriesis a pre nu bude este zaujimavejsi,kedze je onho taky zaujem..co jej povies? Slecna,on je len moj!!!Neopovazte sa mu viac ozvat!!!lebo co???Ked chce,ozve sa mu a ak je skodoradostna,o to viac,aby ti ukazala,aka je ona dolezitejsia nez ty.

mysga
autor
29. aug 2016

@mamulka211 presne toto je vec, o ktorú sa chcem snažiť. Len zatial je to celé "au au au au"... Ďakujem za tvoje slová, aspon vidím, že niekto uvažuje podobne. Keď môže byť "sviniar" on, môžem byť aj ja.

mysga
autor
29. aug 2016

@mamulka211 veď to a keď tak, tak ona je bez partnera. Môj chlap je ten zadaný.

mamulka211
29. aug 2016

Uprimne si myslim,ze tvoj chlap je proste taky tip. Ked odide tato,najde si inu. On proste potrebuje mat jednu stabilnu doma a druhu tajnu niekde mimo domu. Ma rad vzruso z utajovania a zakazanej lasky...zrejme by si s tymto bojovala cely zivot...

lienka182
29. aug 2016

@mysga tak podla mna to nie je kravina... Priatelovi by sa to ako pozdavalo, keby to bolo naopak? Tazko radit, co robit... Ale asi by som jej zavolala, aspon by sa mi ulavilo... No s priatel och... Ako pise
@mamulka211 nechaj ho nech plati... Idealne by bolo keby si mohla odist a zistili by ste ci vztah moze este fungovat... Skus sa s nim porozpravat, nakric na neho, hnevaj sa, nerozpravaj sa s nim - rob to, co si myslis, ze ti pomoze 😊

mysga
autor
29. aug 2016

@mamulka211 no presne. Ja som skoro presvedčená, že s ňou nič fyzické fakt nemal. Mňa môj 6. zmysel neklame. Ale teraz ako čo, budem celý život čakať, či zrovna táto dôverná tajná baba bude tá, ktorú pretiahne? :D No asi. Už to len nejako prežiť. Teraz.

mysga
autor
29. aug 2016

@lienka182 zatial sa mi kričať nechce, kričala som rok dozadu a nepomohlo očividne. :D Ale možno aj to príde, teraz som vo fáze, že keď o tom hovorím, tak som racionálna, keď sa rozhliadnem po byte, tak mi je do revu.

katkakovac
29. aug 2016

Vzdy je cesta. Nezostavaj tam, kde ta to nici. Poziadaj o pomoc rodinu, znamych. Naber odvahu a zmen to. Nie koli sebe, ale koli dietatu. Ono potrebuje vyrovnanu, spokojnu mamu. Vsetko bude dobre, len musis spravit 1. krok. A potom to uz pojde. Neobzerat sa a kracat dopredu😉

mysga
autor
29. aug 2016

@katkakovac ďakujem za radu. Už som aj premýšlala, že zavolám otcovi, ten žije so svojou ženou vo velkom dome a celý vrch je prázdny. To by šlo. ALE ak niekomu poviem dôvod, tak ma vysmejú. Každopádne, ak sa mi nepodarí buď byť zlatokopka a nechať sa chvílu živiť alebo ak sa to nejako nevyrieši (čo aktuálne nevidím ružovo), tak budem musieť hladat cesty.

katkakovac
29. aug 2016

A nie je pravda ze je to dobry partner, lebo ta nebije. Je to ku*evnik a hovado. Svoju tehotnu partnerku podvadza, aj ked sa dohodli, ze s tym prestane. Prestan si ho zastavat a zacni riesit. Lebo toto lepsie nebude. Budes sa len trapit a trpiet bude hlavne tvoje dieta. A na nom by ti malo zalezat. Kamoskina mama dlhe roky ticho toleruje muzovu neveru. Deti svojho otca nenavidia a matke to nevedia odpustit. Porozpravaj sa z rodicmi, urcite ti pomozu. Radsej u nich ako z debilom.

kaveja23
29. aug 2016

@mysga nieje to ubohe, uboha je jedine ona, toto nieje normálne...Však bez velkych cirkusov s kludom sa jej opýtaj prečo tvojho partnera kontaktuje, že onedlho budete mať dieťa, či jej to vôbec nieje hlupe.skus sa opýtať čo je medzi nimi a urobíš si lepši obraz na čom vlastne si. 🙂 naber odvahu a dotoho držím palce 🙂

katkakovac
29. aug 2016

@mysga kto by ta vysmial? ON sa ma hambit, nie ty. Kludne to porozpravaj okoliu co ti robi. A ver mi, budu na tvojej strane.

terezka1947
29. aug 2016

@mysga zeny,preco to takto riesite?
na jednej strane mate tak malo sebavedomia,ci sebaucty,ze davate sancu takymto chlapom donekonecna......chudatka muzi,ani o ruku vas poziadat nemusia,nech sa necitia byt po dtlakom.....prepacite vsetko,ved chudatka....male.....a nakoniec si poviete,ved zacneme rpacovat na babatku....co sa zmeni??????co sa moze zmenit?
akurat to,ze ostanete same.....a to by bolo este ok,ale co deti?????

a teraz nastupuje opat "hrdost"....
ale toto je hrdost?teraz odist????
hrdost by bola odist skor....a aj mudrost
ja viem,ze vo vztahoch sa stane kadeco...ale ist od zaciatku do vztahu takto,prepacit kadeco....nechat volnost a chapat...a druha strana je tak nedospela,ze si to neuvedomuje a nedava ten isty priestor zene,toto je hlupost,kt.zle skonci
toto sa este ovplyvnit da....tak preco stale ten isty scenar????
je mi luto,co prezivas...najma teraz,kedy by si s amala s manzelom tesit na spolocne babatko...ale zbabrala si to pekne....to na rovinu hovorim
a neber to tak,ze mam patent na rozum a poucujem
ja som sa rozisla so snubencom kvoli jednej =pre niekoho banalite
a nelutujem....hoci som vtedz preplakala par mesiacov a nebolo to lahke,ked srdce hovori odpust a rozum hovori-na co chces cakat??????ved chces dospeleho cloveka,partnera pre zivot
ak mas sancu odist,tak odid...naco oddalovat letargiu
co teraz vyspekulujes?uz vobec nic
a ked chces zit bez neho....urob to a necakaj na dalsie sance....ak dospeje,najde ta a vtedy je nadej na sancu ak ho tak lubis
no teraz uz vela moznosti nemas....ak teda este nejaka sebaucta ti ostala...alebo aspon zodpovednost za dieta...nezasluzi si prist do takeho vztahu-nevztahu
drzim ti palce,aby dietatko premenilo vsetky tvoje slzy za usmevy....

vroni
29. aug 2016

Podla mna riesis uplny nezmysel. Si tehotna, lomcuju s tebou hormony a vidis sprisahanie (od chlapa) na kazdom rohu. No boze, pise si s byvalou kolegynou, na ktoru si citliva. Viem si priedstavit, ako by ma to nekonecne stvalo, ze vie, ze tu zensku nemusi a on sa s nou musi cez smsky chichotat ako pubertacka, ale to fakt nie je podstatny problem. V najhorsom si najdem spriaznenu dusu, ktoru zase nebude musiet on (vobec to nemusi byt iny muz, staci otravna kamaratka). Muz nie je tvoj majetok a nemozes mu prikazat, s kym sa smie stykat a s kym nie (teda mozes, ale je jeho vec, ci to bude respektovat) Ja viem, ze je hovadsky konikovske hned pisat, ako ma muz frajerku a treba sa odstahovat hned vcera, lebo to vsetko vyriesi, ale nie kazdy chlap mysli 24h denne na sex (s cudzimi zenami, pochopitelne) a len velmi malo je takych, ktori sa nechaju buzerovat od zeny do aleluja a nechaju si predpisat, aj kedy smu ist na WC. Povedz muzovi, ze tu "jeho" kravu neznasas a to, ze si s nou pise ta privadza do vyvrtky a ci mu to stoji za rozbijanie vztahu a ze potrebujes chvilu dychat iny vzduch nez on (svojimi slovami 🙂), vypadni na par dni k rodicom, kamoske, na wellness, fuk kam, predychaj a uvidis, kolko sa toho v tvojej hlave vyjasni (uplne jedno, akym smerom) Muzovi povedz, kam a na kolko ides, nech to nepochopi ako rozchod ci pauzu vo vztahu 😀

puklica13
29. aug 2016

@mysga nemusis niko.u nic zdovodnovat...ani otcovi...
A ak ta uz premoze zvedavost a kontaktujes kolegynku...urob to neocakavane, osobne a nie stylom "ruky prec " ...ale narovinu co medzi nimi bolo..proste chces poznat aj jej pravdu..

dkethe
29. aug 2016

Nechodis ty nahodou s mojim ex? Ked som si ako spravna stihacka s intuiciou precitala mail kolegynke ze 'mlada sa uci na skusky, bude tyzden na intraku, mame pre seba cele noci' a pri konfrontacii sa mi zaprisahaval ze sa po tych nociach rozpravaju... ako inac to bol skvely chlap a s nadhladom mozem povedat ze v mnohom predcil mojho manzela... toto neslo a nebolo to prvy krat :( proste mal to v sebe. zial.

mima4
29. aug 2016

@mysga
vztah bez dovery je mrtvy vztah. Pokial clovek ma tendencie flitrovat, podvádzať, jedineho ho priviazat o stolicku, zavriet do miestnosti bez mobilu a wifi... otazne je, ci to chces.

rozpravala si sa so svojim priatelom o tom, ako on tieto veci vnima? A vobec, vnima, to co ty prezivas?

Podla mojho osobneho nazoru, je lepsie sa vratit z kratsej cesty, ako prezit zivot pri boku niekoho, kto si ta nevazi a nevie veci stopnut a tvari sa ako mrtvy chrobak.

Tvoj priatel by mal byt tebe ferovy, a bud vyriesit danu situaciu ako MUZ, alebo sa slusne s tebou rozist a nenatahovat ta ako na gumicke.

Mozes byt vlastne rada ze si si ho nevzala za muza, asi si to tak cely cas vnimala, ze ta dovera tam nie je.

stolvertka
29. aug 2016

@mysga citala som vsetky prispevky.Vacsinou su tu odporucania na rozchod, odist, necakat..za inych okolnosti ti napisem to iste, ale..co ked je to uplne inak..co ked dolieza a kontaktuje tvojho priatela ta dotycna..urcite vies, ze chlapi su dost samolubi a paci sa im, ak ich zeny pochvalia, pohladia ego..a zvlast ak su to mlade, slobodne kolegyne..a nemusia byt ani krasne..vypocuje ho, lebo ona ine na praci nema, pochvali ho, lebo ty na to (niekedy) zabudnes, obdivuje ho, lebo ho inak ako usmiateho, upraveneho, dobre naladeneho ani nepozna..nevie, ze ked spi, tak chrape(mozno), ze na wecku sedi aj pol hodiny, ze nema rad granadyr, ze ponozky a trencle nechava zasadne pri posteli..trepem, viem..ale vyzeras na mudru a rozumnu zienku, ktora musi mysliet (nielen) na seba..skus sa na vsetko momentalne vykaslat, a tak ako ti radi @vroni, pozriet sa na vsetko z odstupu..utriedit si myslienky..Ked to pomoze, budes sa citit lepsie, a ked nepomoze tak radikalne kroky mozes urobit stale..aj ist dat na hubu tej mladej...🙂..nech sa rozhodnes akokolvek, drzim palce..

mima4
29. aug 2016

@stolvertka
no ja neviem, ja uz som vydata zena, ale na taketo veci by som sa nevedela "z odstupu" pozerat ani ako slobodna, co je pripad zakladatelky temy, ani teraz, ako uz vydata.

pre mna su to nepristojne veci. A aj toto by bol dovod preco si ho nevziat...a ano, odist z kratsej cesty. vnutorne by som takeho chlapa nevedela prijat... potrebujem doverovat muzovi a tym, ze mam uz s nim byt do konca zivota, toboz.

n0mi
29. aug 2016

Ako je skvely priatel, ked robi co robi, a este k tomu na zdvihanie ega pouziva tajnu komunikaciu akoze s kolegynou? Ked ma tehotnu priatelku doma tak sa tak ma spravat cize zodpovedne a mali by ste byt pre neho vy s babom teraz na prvom mieste a nie uzivat si potajme.....

mysga
autor
29. aug 2016

Pozrite, ja som s nim ostala pre to, lebo vždy všetko smerovalo k tomu, že ano, nič sa nestalo, su kamarati, ona ma frajera, či čo (proste ona žije vo svojej detskej izbe a on vo svojej, takže je to asi frajer), že je to len nejaka baba po strednej škole, čo má ešte kopu blízkych priateľov s ktorými rieši aj to, ako sa vysrala.... Jednoducho, že môj chlap sa chytil a možno nejako platonicky s ňou čosi riešil, vedel, že to je zlé a zatajoval to. Ale v podstate nič neurobil. Mal s ňou len príliš dobrý vzťah a tajil to. Keby raz prišiel, ahoj, toto je Hana, moja kolegyna a proste by to bolo celé priehladné, fajn. Celý náš problém v minulosti bol v zatajovaní. A v tom, že takymto sposobom sam ide po cestičke k nejakemu pripadnemu podvodu.

Ja verím tomu, že proste len chcel vidieť v rámci festivalu bývalu kolegyňu. Pozdraviť sa s nou a tak. Ono to v podstate neni take hrozne, neni moj majetok. Ale opäť - zatajovanie. Zatajovanie pri osobe, ktora sa pre nas v minulosti stala kritickou. Prečo si chlapi večne myslia, že zatajovať je lepšie? Vždy z toho vznikne jeden velky humbuk. A potrebujem ja toto?

Ano, myslim si, že je blbeček. Že klame. Že možno viac vypil a ani nevie poriadne, čo a ako, veď festival. Ale proste načo... Načo toto celé. Keby nie som tehotná, tak asi idem het. V minulosti som nešla, lebo veď človek nemá hneď utekať, keď sa niečo deje a nebolo to nič prelomové. Ale porušil dohodu. Vedome. A opäť - mám odísť a nechať malú bez otca na veky vekov už teraz hneď za horúca pre to, že TEORETICKY ak platí jeho verzia chcel pozdraviť kolegyňu na festivale?

Viete, neni to lahké. Dôveru v chlapov nemám prirodzene, mám to vštiepené mamou. Verila som len jemu, do minulého roka na 100% ale odvtedy to ide klesajúcim smerom. A preto nechcem zdrhnút za horuca. Ale keď budem vedieť, že minimalne moje dieťa nebude musieť žiť so mnou a mojim malym bratom v mojej byvalej detskej izbe, lebo byt a hypoteku a život neutiahnem, chapete. :D Ja tu nechcem ostať v situacii, že by sme mali po sebe škriekať a malá bude mimo z atmošky doma. (Čo nerobime vlastne nikdy) Ja len hladám tú silu, aby som to niekam zatlačila. Kašlala na to a ak to má byť na prd, tak v dobe, kedy to bude možné odišla normálne. Veď kolko partnerstiev a manželstiev funguje len tak. Bez "zbytočnej" lásky. Vela. Tak chvílu by to tak bolo aj u mňa. Len nahrabať tú silu.

mima4
29. aug 2016

@mysga neboj, bude dobre. bud vsak k nemu uprimna. Ja som tiez nikdy nemala doveru k muzom na zaklade toho, z akej rodiny som. A znie to neuveritelne, ale ked som prvykrat uvidela mojho manzela, vedela som, ze bude mojim manzelom. Nikdy predtym som toto nezazila. Doverujem mu, dala som mu slub na cely zivot ale viem, ze obaja sme ludia a 100 % istota v cloveu neexistuje.

Pokial chces ostat v tom vztahu, diskutuj s priatelom o tom, co prezivas, ako veci vnimas, co ta trapi a vyzaduj od neho, aby sa k veciam staval zodpovedne a casom uvidis, ci vas vztah ma buducnost alebo nie. Radsej sa vsak nevydavaj, kym tu istotu nebudes mat. Manzelstvo je zavazok na cely zivot, preto by zena mala velmi dobre zvazit, komu povie na cely zivot ano.

lena888
29. aug 2016

niekedy muzi klamu a zatajuju pred partnerkami co robili, len z obavy aby nevznikli problemy. Sama so to zazila, uplne nevinna situacia aj ked to tak nevyzeralo navonok, vobec nic sa nestalo, ale on sa to rozhodol zatajit. Ja som nebola ta partnerka ale kolegyna.
Ako je to u vas si netrufam hodnotit.

luci1983
29. aug 2016

Ja by som neustala ani to vypisovanie si s kolegynou a skoncila by som to!!! Nieto este dieta s nim mat, ale ked uz je babatko zachvilu tu je to skvele a takeho chlapa srat,,, dovera je u mna prvorada ak nemozem verit laska vyprchava... Chvala bohu moj chlap toto dobre vie... radsej mi povie aj to co nemusi😂😂😂ale viem ze klamat ma nikdy nebude👍👍👍👍👍👍❤️❤️❤️❤️❤️

mysga
autor
29. aug 2016

@lena888 Tiež som bola v minulosti na tej strane. Že kamarát kôli zatajovaniu vyrobil taký prúser, že som bola za najväčšiu špinu. Ono by bolo lepšie, keby spravil väčšiu blbosť, ale vtedy, keď som riešila vypisovanie si s kolegyňou, tak mi to prišlo ako taký problém násťročných, niečo, čo treba prekonať. Nie že dovidenia dopočutia, idem skúsiť ďalšieho. :D

@luci1983 veď to, že ja som tú krízu spred nejakej doby brala ako nejaké poučenie na rast vzťahu. Že niekedy treba čosi prekusnúť. Že už bude vedieť, že lepšie je vždy robiť všetko pekne priesvitne. Aj mi to slúbil, aj som mu uverila, šak dôvera je základ, nie. :D Haha. Proste som trochu riskla, nešlo o nejaký obrý problém. Asi to bola chyba.

joannita
29. aug 2016

Ja som tak raz, este davno, zavolala tiez "dotycnej" o ktorej mi moj byvaly tvrdil ze je to len kamaratka a ze co riesim a samozrejme robil zo mna stihacku. Zavolala som jej a povedala som jej ze vsetko viem, ze Tomas mi to povedal, ze sa mi priznal a este nejake bla bla. Samozrejme nemozes povedat konkretne ze sa ti priznal "ze ta podvadza" pretoze riskujes ze to nieje pravda. Cakala som co povie a vyslo to z nej, aj ked najskor mi chcela zlozit a nepriznala sa hned. Co k tomu jej priznaniu este velmi pomohlo bolo, ze som sa s nou bavila kludne a milo a povedala som jej ze aj tak som sa s nim uz chcela rozist 🙂
A vtedy som mala istotu ze ma podvadza a ze odchadzam od neho. Najhorsia bola premna ta neistota ci ma naozaj podvadza a to ako zo mna robil ziarlivku a stihacku. Samozrejme tvoja situ je trosku ina pretoze cakas dieta a prave preto si musis ujasnit v seba, co je pre teba dolezite. Ci dokazes zit v takej neistote. Mimochodom tvoj chlap je nevyzrete decko. Je to idiot sorry.