Zákerná švagrina

4. aug 2020

Pekný večer, zienky, mam taky problem, so svagrinnou ako to tak býva, je to manželova sestra, sme si veľmi nesadli. Vytaca ma ale do nepríčetnosti, ked sa mu celý rok neozyva, my sa pohadame, čo sa ona dozvie od ich matky a vtedy zacne manžela aj s jej priateľom vyvolávať na pivo, na futbal, von sadnúť a podobne, mame malé dieťa, a teda príde mi to take naozaj zákerné, ze vie ze sme pohadani a vyvoláva ho vtedy a taha od rodiny. Plus ešte ich matka je na deťoch závislá a ta to berie tak, že sú pohadani, tak nech ide chudak syn von. Lenže mame dieta a dojde mi to ako keby to vôbec ani jedna nerešpektujú, ze je už dospelý a ma rodinu. Co s tým?

modrakon
5. aug 2020

@modrakon sú horšie problémy ako toto .🤦

mila23
5. aug 2020

mna zaujalo,ze ked chces ist Ty von - tak on Ti povie NIE? a z akeho dovodu? ze zrovna vtedy nieco ma? alebo proste nemas co chodit prec od dietata? potom by to malo platit vzajomne - bud idu obcas obaja alebo ani jeden...

dskjhfdlkdjhl
5. aug 2020

Aha, takze Ty musis sediet doma s dietatom? Tak to mate divne zariadene a v takom pripade by ma svagrina najmenej trapila. Najskor si vy dvaja ujasnite, ako chcete zit.

autor
5. aug 2020

@dskjhfdlkdjhl tak on mi povie, že on syna sam nezvládne, cize nemám na vyber

autor
5. aug 2020

@mila23 ze on by syna sam nezvládol mi povie

autor
5. aug 2020

@modrakon som sa snažila posledný rok a veľmi, ale stále od nej len ohovaracky na každom rohu

dskjhfdlkdjhl
5. aug 2020

Ale no tak, splodit ho zvladol, zvladne sa aj postarat. To su len take vyhovorky.

mila23
6. aug 2020

suhlasim s
@dskjhfdlkdjhl uz to skusal ze by ho nezvladol? treba ho cakat privykat....najprv hodinku, potom dve, potom aj dlhsie...vsak aj mama potrebuje trochu oddych od dietata, nie s nim byt 24 hodin denne...takto sa nenauci onho postarat,ked stale ho mas na starosti Ty....

modrakon
6. aug 2020

Verím ti aj u nás to tak bolo počula som ohovaracky ale ak ho ľúbiš není čo riešiť ja touž neriešim .oni sa ukazujú aki su a nie ty.. nech si ohovárajú..sa zasmejem a bude

panelacikova
6. aug 2020

@mila23 spomenula som si na to, keď dcéra mala asi 10 mesiacov 😀 dostala najesť, prebalila som ju, všetko... šla som LEN na poštu. hovorím doma: volaj, len keď pôjde o život, chcem si oddýchnuť (s dcérou som bola prakticky 24 hodín iba ja, on sa bohvieako nestaral, vlastne dodnes je to nezodpovedný čudák). a o 15 minút telefón. mne až riť stislo, že čo sa stalo. a on že, asi sa pokadila, je tu hrozný smrad, čo mám robiť??? a ja na celú poštu nasratá, že: ježišmária, tak keď sa len pokadila, tak ju prebaľ a nevolaj mi kvôli takýmto kravinám 😀 😀 😀 no ľudia rehot. proste my sme to mali tak. ja všetko a on neschopák. 🙂

mila23
6. aug 2020

treba zaucat muza postupne.....nech skusi byt s dietatom sam....aj ked je zena doma...akokeby nebola....postupne nechat samych na hodinku, dve....

poopsie
6. aug 2020

Ja mam svagrinu korunovanu pizzu, ale moj muz stojí pri mne a smejeme sa na nej spolu.. A tam je ten základ, ked on to nevidí, ty budes ta najhoršia

autor
6. aug 2020

@poopsie ved to je to, ze ona sa zachova hocikedy ako total krava a on povie, ale ved ona to tak nemyslela a ona chcela dobre a mňa zrovna ide roztrhnúť aký je naivný ohľadom nej.... Tak to máš super, ze tvoj ma taky objektívny postoj, to by som aj ja potrebovala.... Ona na mňa kyda a on mi povie, no nerozumiete si, takže ta chváliť nemoze

autor
6. aug 2020

@mila23 musim to tak urobiť, lebo by som nemohla ísť nikdy nikam už

autor
6. aug 2020

@panelacikova to je najhoršie ked si muž s tým dieťaťom neporadí alebo nechce a hádže to len na ženu a fakt ona potom, aby nemohla ísť nikdy nikam

autor
6. aug 2020

@modrakon najhorsie je ze ja počujem ohovaracky a môj manžel povie, ale ja som to nepočul priamo, tak asi to nie je pravda, zrovna ma ide roztrhnúť, ma tendenciu ju zastávať

paigesy
6. aug 2020

To poznam niečo podobne 😭

autor
6. aug 2020

@paigesy lenže čo s tým? Či je šanca ze to bude niekedy inak....

xckaret
6. aug 2020

A preco ta nema rada? Co ti nej vadi a co vadi jej na tebe?

autor
6. aug 2020

@xckaret neviem, ona bola ku mne taka rypava od začiatku, oni majú také povahy, take blbe poznámky otázky, ako keby najmúdrejší a neskorej uz som si to nenechala od nej som jej aj odpovedala tak raznejsie, tak to jej asi nepasuje, asi by chcela pre brata ženu, ktorú by mohla komandovat

paigesy
6. aug 2020

Ano je to o tom že ti členovia rodiny majú dlhodobé predstavy o živote svojich bratov, synov, .... A akonáhle sa to nenaplní resp nespadame do tej predstavy tak je zle ale pri tom to je ich problém že sa upli na taku predstavu namiesto toho aby riešili svoj život 🤷‍♀️ Ja som na to ešte neprišla ako s tým pohnúť lebo sami ti chlapi sú zmanipulovaní tými predstavami čo im ostatní z rodiny dali do hlavy že si ich budú obranovat ... ale teraz si možno ja riešim svoj problém a možno to neni to čo riešite vy 😅

autor
9. aug 2020

@paigesy presne toto inak si myslím aj ja, že aj môjmu manželovi vnukli nejaku predstavu alebo keď je problém sa ho za stanú, ved t, si super a on samozrejme je spokojny, ze vsak oni mi povedali ze som super, ja som nič neurobil a on sa ich zastane, lebo mu pritakaju, pritom svagrinna mu pritaka len preto, že chce robiť zle medzi nami

paigesy
9. aug 2020

Presne noo , povzbudzujúce je jedine to že nás je viac takých 😅

sojovatycinka
29. aug 2020

@panelacikova @autor tiež chápem autorku. Bola som vo vzťahu, kde partner po hádke, nedorozumeniach sa chodil vyrozprávať sestre, ohovárať v podstate, namiesto toho, aby problémy riešil doma medzi nami, staval sa k veciam ako muz. V čase tehotenstva a porodu, keď sme čakali chcené dieťa ho sestra ešte nabádala, nech ide s nimi a jeho ďalsou rodinou z jeho strany na dovolenku, že sa má na mňa vykašlať (alebo tak nejak to bolo formulované). Tiež som mala predstavu, že budeme rodina, že príchod dietaťa na svet je neopakovateľný okamih, kedy má muž stáť pri žene, resp. kedy chce byt oporou, stane sa otcom... a môj partner na tú dovolenku išiel. A môj partner nadalej riesil veci so sestrou. A moj partner nadalej uprednostnoval sestru a svoju rodinu. My (on, ja , dieta) sme sa nestali novou rodinou, ktora by mala v jeho zivote prioritu. A mnohokrat "sluzil" svojej sestre, mame, bratovi a nam mnohokrat ukazal iba chrbat. Uz bolo dieta na svete, on nemohol prist, pretoze musel rano zaviest svoju mamu 2km k jeho sestre, aby mama pomohla sestre s jej malym dietatom...

autor
29. aug 2020

@sojovatycinka otrasné, to uplne ako keby vy ste cudzí ľudia a oni sú ta rodina jeho, pre ktorú spraví prvé a posledne.... Smutné a ako to pokračuje teraz?

denkatn
9. okt 2020

skus v tom ze ide von s nimi najst pre seba nejaku vyhodu, napri, rob nieco co nemoze s ked je on doma, chod za kamoskou , alebo to vyuzi nejako pre seba, ze napr. nech vybavi strazenie u svagrinej na konkretny datum a vy budete spolu samy. tak by sa ti mohli pocity neutralizovat a by ta to tak nezranovali. lebo kazda minca ma dve strany, ale my v tom mame city a to je problem preco vyhody nevidime. teba na tom, nieco zranuje, ale to nie je lahke na to prist a odstranit, tak si skus spravit nejaku vyhodu. (viem ze je to tazke, aj ja to stale skusam, a niekedy sa dari inokedy chytam nervy na rodinu!)

autor
10. okt 2020

@denkatn strážiť jej malého určite nedám, lebo ona malé dieťa ešte v živote ani v ruke nedržala nič, nemá deti ani nemá v okolo deti, čiže ona nevie vôbec, ale ani nejaví záujem že by chcela malého strážiť, práve úplne nezáujem, len schválne manžela v hádke zavolá von aby robila zle, jedine čo môžem urobiť že keď s ňou manžel niekam pôjde, dám mu malého a nabudúce si to rozmysli mozno

denkatn
12. okt 2020

ja len ze rob to diplomaticky, inac budes pred manzelom ty ta zla, musis to otocit, ze ty nie si konfliktna, aj ked ty ju nemusis, on sa moze s rodinou stretnut, ale .... (dopln si vyhodu pre teba, ze napr. potom aj ty pojdes von bez maleho, nieco si vymysli aby si vykompenzovala svoje pocity!!!)

autor
12. okt 2020

@denkatn ano to je pravda asi to treba hrať diplomaticky a na hlúpu a nekonfliktnu a zároveň dosiahnuť svoje a mat od nej svätý pokoj