Zastane sa vás partner pred okolím?

tilda
12. okt 2013

tolko diskusii citam, ale zacat vlastnu je trochu osemetne... tak idem rovno na vec.

mam priatela, sme spolu cez dva roky. mam aj dcerku zo vztahu predtym. vsetko je take normalne, vseobecne je u nas pohodicka. ale stvu ma niektori jeho kamarati a teda aj on v jednej veci. neviem ci prehanam alebo nie, preto potrebujem poradit. v jeho partii su ludia, ktori si ku ne neskutocne dovoluju. nemyslim, ze som nejaka citlivka, ale ked mi jeho kamos povie ze ich nemam otravovat, tak sa ma to dotkne o to viac, ze sa ma moj frajer vobec nezastane. vcera sme to rozoberali a ked som sa spytala na pricinu, tak som sa dozvedela, ze vraj preto sa tak ku mne spravaju, ze som slobodna matka. no viete si predstavit, do mna voslo sto certov. toto povazujem za moje najslabsie a najzranitelnejsie miesto. ostala som s malou sama ked mala len tri tyzdne a zazila som si s exom vazne krusne chvile. doposial ma naplnal pocit hrdosti, ako som to vyborne sama s malou zvladla, ale zaroven je to - a to zijem vo vlekom meste, dost velka stigma byt slobdnou mamou. je vela chciet od partnera, aby sa ma zastal pred svojimi priatelmi? som si to obratila, ze ak by nanho utocil niekto z mojich blizkych, tak by som to urcite nenechala len tak...aj som mu to takto vysvetlila, on povedal ze ho to mrzi a ze nas lubi a chce byt s nami - ja to aj citim, ze to je pravda, sprava sa tak, ale toto ma nesmierne zranuje. isto to ma docnenia s tym, ze som bola na vsetko sama a od partnera jednoducho ocakavam, ze nas bude tak trochu aj chranit, ale neviem sa z toho vysomarit. nechcem to nafukovat, ale neviem sa tvarit ze sa nic nestalo. asi som trochu prehnala, ale v hadke som mu povedala, ze tak to si musi vybrat, ci chce ostat s nami alebo sa stretavat s ludmi, co ma maju za stetku lebo som sama vychovala decko :(... co si myslite, prosim, vy? dakujem

jabadaba
13. okt 2013

@janinah no aj ja sa musim pousmiat. Vravim, asi sa pohybujes niekde kde je bezne, ze ta zahriaknu aby si neprekazala. Ja sa pohybujem v spolocnosti, kde ak sa niekto pripoji tak sa zachova veskera slusnost a diplomacia. Aj ked je v danom momente ten niekto za "narusitela". V solidnej spolocnosti sa obycajne zvrtne debata tak, aby sa mohol pripojit ten kto prisiel neskor. To je ale o vychove. Krcmove typy toto zrejme zazite nemaju a tak po sebe vystekuvaju zrovna ako to na nich pride...ako pudove zvieratka. 😅

janinah
13. okt 2013

@jabadaba amen 😉 ...tu sa nerieši tvoja ani moja spoločnosť,môže nasatť situácia,že niekto niekde pôsobí rušivo a vzhľadom na zloženie účinkújúcich sa mu to dá najavo nie diplomaticky..ale už ozaj končím,robí sa v celej téme somár z komára,,raz sa jej nezastal ,bárs by len takéto problémy existovali vo vzťahoch....

jabadaba
13. okt 2013

@janinah amen amen...nahajme to tak. 😵

digysa
13. okt 2013

@tilda Raz sme boli s manzelom u svokry a bol tam aj jeho brat. Ja som sedela v kuchyni so svokrou a oni dvaja sa rozpravali pred domom. Ako si tak sedime, tak zrazu pozriem von oknom a ti dvaja sa tam biju!!! Jeden chyta druheho pod krk..... 😕 Vysla som rychlo von a pytam sa: " Co sa deje?"

Moj muz sa od brata odsunul, obidvaja sa ponapravali a moj moj muz vravi: " Nic, pod ideme, navsteva sa skoncila"

Sadli sme rychlo do auta bez rozlucky a ja sa po ceste domov pytam: " Preco ste sa pre boha bili? Co Ti urobil?"

Moj muz len ticho sedel a zrazu z neho vysla veta: " Povedal mi, ze si tucna!" 😵

Pointa mojho pribehu: Tvoj priatel by sa mal zacat spravat ako skutocny chlap. 😒

digysa
13. okt 2013

@janinah Mas pravdu, niekedy aj ja vyrusujem svojho muza v pritomnosti pracovnikov, ci zamestnancov.....ale slusne mi je povedane, ze ci mozem pockat, kym neskonci porada, alebo jednanie.

V pritomnosti kamaratov,priatelov, rodiny som za 13 rokov manzelstva nikdy neposobila rusivo, lebo KAZDY vedel, ze ja som sucast jeho zivota a on je sucast mojho!
Preto suhlasim s @jabadaba a tiez si myslim, ze ide o urcitu spolocensku uroven, v akej sa pohybuje priatel tildy.

Raz som pocula ( este ked som chodila s byvalym) debatu mojho byvaleho s jeho 2-mi kamosmi. Nahodou som zachytila, ako mu jeden hovori o mne: " Toto nie je tvoj styl, co tu hlada?" Moj byvaly mu povedal: " Ale ved tu mam iba docasne".

V ten vecer som asi po 15-tich minutach povedala priatelovi, ze chcem ist domov a to bol nas posledny vecer straveny spolu. Odvtedy som s nim rande nemala a skutocne neklamem, ak poviem, ze sa ma mesiace (aspon 3) vypytoval co sa stalo....preco sa s nim nechcem stretnut..... Az ked uz zacal byt agresivny a dost neznesitelny, tak som mu pri posledom telefonate povedala, ze ja nie som "docasna pipka" ako to povedal svojim kamaratom. Jeho ospravedlnenie nemalo konca kraja.....ale vacsinou pri takychto situaciach sa ukaze pravy charakter cloveka. 😖

tilda
autor
14. okt 2013

@digysa dakujem 🙂

tankri
21. mar 2024

Všeobecne utekať od takého partnera, je v partii kamarátov, ktorí ho manipulujú na svoju stranu, to už nikdy nebude dobré, je to slaboch, koľké ženy sa musia brániť samé a partner ich v tom nechá, presne zadaný muž sa má venovať len rodine, vážiť si ju, načo sú zadanému kamaráti.