Závislosť manžela na mobile - čo s tým tobiť?

uradnikova
2. mar 2020

Ahojte. Chcela by som sa s vami poradit, ci nemate doma podobny problem ako ja a co sa s tym da spravit. Manzel je totiz zavisly na mobile. Cas co je doma non stop stravi na mobile. Ked ho nahodou stretnem vonku, pozera do mobilu. Ide niekam s detmi a tiez len mobil. Cita, pozera videa, hra hry, pise s priatelmi. Ziadna komunikacia s nami. Uz roky toto pretrvava a prestavam to zvladat. Som na materskej. Stale nejake povinnosti s detmi. Chodim malo medzi ludi a doma pohlad na manzela s mobilom v ruke. Tolkokrat sme sa kvoli tomu pohadali. Neprizna si. Naopak, vytkne mne 5 minutovy telefonat s mamou alebo par sprav co si vymenim so sestrou. Vraj so mnou sa rozpravat neda. Tak co ma robit. Takze takto u nas:(. Kiez by bol rozchod tak jjednoduchy s 3 detmi...

katina02
2. mar 2020

Možno len pred niečím uteká a tak je stále na mobile. Nemáte nejaké problémy, keď sa s tebou nerozpráva? V posteli ako?

uradnikova
autor
2. mar 2020

@katina02 tak celkovo problemovy vztah. Ale vela hadok suvisi prave s tym mobilom a tym padom nulovou komunikaciou

jessicai
2. mar 2020

@uradnikova dohodnite sa, že mobil budete používať len na súrne vybavovanie napríklad lekár, vybavovanie na úradoch po telefóne atď...Dva krat za deň zavolať niekomu z rodiny. Inak sa budete venovať jeden druhému a deťom. Po kratkom čase mu nebude mobil chýbať. Odvykačka je ťažká ale stojí za to mať štátnu rodinu.

medulienka81
2. mar 2020

@uradnikova a co tam toľko pozerá?

uradnikova
autor
2. mar 2020

@jessicai to by veru nezvladol. Neviem si predstavit ako by vlastne existoval. Co by robil. Ale bolo by to riesenie. Skusim aspon navrhnut

unicornlady
2. mar 2020

Čo by robil- venoval by sa deťom, pomohol s upratovaním, šli by ste kočíkovať spolu. Možno nejaké opravy v dome, spoločne pozeraný film...

kitycat
2. mar 2020

vies co za hru to hra? Niektore su fakt velky konzument casu... pozerat videa bez toho sa da byt....ale tie hry...Tiez sa obcas musim ovladat :D

uradnikova
autor
2. mar 2020

@kitycat nejaky farmy ci co. Na toto som ja nikdy nebola. Nepochopim

22patricia22
2. mar 2020

Podľa mňa mu treba dať ultimatum! Keď niečo súrne potrebuje vybaviť, tak kľudne ale aby sa nonstop hral a pozeral videa? Veď to robia puberťáci a nie dospelý ľudia!

kitycat
2. mar 2020

@uradnikova tieto hry maju rozne casove sutaze takze je mozne ze je na tom tak casto lebo "sutazi" fakt virtualna realita vie byt silna...Ak je to nejaka farma kde potrebuje raz za 4 hodiny pozbierat rajciny tak to skuste nejak vykomunikovat... je to urcita forma relaxu a uniku z reality zivota...

pises ze je to uz roky bude to boj ...zvykol si. Skus pohladat fora k tej hre...uvidis kolko je zavislakov

A recnicka otazka na okraj...dlho travi zivot na telefone ale cas na zadovazenie dalsej ratolesti na ktoru si podla vsetkeho sama sa najde lebo on aj pri detoch travi cas na telefone...hmmmmmmmmm

uradnikova
autor
2. mar 2020

@kitycat chcela som hlavne ja. Spolocnost 🙂

matapo
2. mar 2020

...u nas taktiez tak, tri deti, s najmensim som na RD, ale v podstate stale na vsetko sama. Uz to neriesim, skoda hadok a mojej energie, nema to vyznam, odist nie je pre mna riesenie, mame dom kt. som vlastnik a on ho postavil a splatil, po financnej stranke sa o nas vzorne stara, absolutne nic nam nechyba. Nasla som si v zivote ine radosti, kt. ma robia stastnou, venujem sa decomu, detom predovsetkym, uzivame si spolocne vylety, dovolenky,... Aj ked teda moj muz sa nehra, on len kdeco pozera, popritom aj pracuje, ale ze uplne nonstop, zaspava s telefonom, vstava s nim, prva vec ked dosoferuje telefon, ranajky, obed, vecera, stale nieco kontroluje, pise,... uz to fakt neriesim...

elenora71
2. mar 2020

@uradnikova Ja som tiež dva týždne do zadu už vybuchla na manžela, keď som videla, že berie mobil znovu do ruky a so mnou nerozpráva. A jeho odpoved ma zrazila na zadok. To je taká doba a každý druhý sedí na mobile.No čistý debil . Prispôsobí sa dobe a komunikácia medzi nami dvoma sa niekde vytratila ☹ Smutná doba.

uradnikova
autor
2. mar 2020

@matapo toto presne ako u nas. Moj aj na wc s mobilom. Aj po financnej stranke sa postara. Aj deti zoberie po vyletoch. A mne stale nieco chyba. Nieco socialne. Som si xkrat povedala ze to teda riesit nebudem pre klud v rodine. Len vzdy sa to kopi a kopi a potom vybuchnem. Ked vcera uz opat slubil namontovat umyvacku ktoru mam uz mesiac na chodbe a zase sa nic nedialo len mobil tak som to proste nevydrzala. Inak prave som bola s malou vonku a ako som tak sla vsimla som si otecka s detmi pri rybniku a mobil v ruke. Dalsi kocikoval a mobil v ruke. Asi fakt taka doba a je to vsade. Ja som velmi tolerantna. Nech si pozrie. Ale non stop. To uz je na mna dost

baccio
2. mar 2020

@uradnikova tak neviem ale zmieriť sa s tým ze je taká doba?To by som nedala.... Tiež toho môjho vždy napominam že nieto že deti sa snažia stále ficat na nete ale že aj on?Že toto tolerovať nebudem a keď somnou nebude komunikovať tak ani ja s ním ......v posteli si vezmem telefón a budem sa tváriť ze som hrozne zaneprázdnená.Potrebujete čas pre seba ...aby ste boli sami bez deti....ak by niekde v reštaurácii alebo na káve robil toto....tak by som sa dvihla a bez slova odišla.....A doma by som robila veci len premna a pre deti......Par dní a pochopil by že niečo nieje v poriadku.

jumama
2. mar 2020

@uradnikova Ake lahke - komunikuj s nim mobilom 🙂 POsli mu smsky alebo na whatsapp spravu 🙂 Nejaku peknu, nie priecnu. Na priecnu nebude reagovat, peknej sa sprvu zadivi, ale nedaj sa odbit, posli mu foto peknej vecere, ranajok, deti, seba ako si si dala novy ruz alebo cokolvek v com sa citis pekna... Proste skus to takto trosku vyuzit a zlepsit... Aj o tu umyvacku napis mu prosebnu spravu, ale tak zaliecavo neodolatelnu, vychval ho do nebies, ze sa v nom pohne svedomie. Tlak vytvara protitlak a tak aj ked je na ieste a opravneny, tak vysledkom je vacsinou este vacsi vzdor protistrany. Takze ak chceme nieco dosiahnut, utocme opacne 🙂

uradnikova
autor
2. mar 2020

@jumama my uz praveze komunikujeme len cez whatsapp. Ale v style co ake povinnosti s detmi. To je asi cela nasa komunikacia.

hrajka
2. mar 2020

@matapo presne ako moj

lucks6
3. mar 2020

no ja by som to takto mat teda nemohla. ako kazdy stravime nejaky ten cas na telefone, ale proste to nesmie prekrocit nejaku unosnu mieru

simca06022011
3. mar 2020

@uradnikova predpokladam, ze dohodnut sa s nim neda, ked nekomunikujete.. tak na case mu dat povinnosti.. ked bude mat co robit, nebude mat cas na mobil... my sme tiez na mobiloch, ale mame vsetko spravene, s malou sme sa porozpravali atd... bavit sa spolu ani inak ako cez whatsupp nemozeme, lebo hned robi paniku .. to je proste dobou... o com sa nechce bavit, lebo ho to obtazuje, dostane pisomne... a namoj veru, aj ked nie hned, pride s tym o par dni/tyzden /dva ako s vlastnym napadom... 😂 ale aby mi cely den cumel do mobilu, tak to nie... ked ideme na obed, veceru, niekam.. mobil ostava v aute alebo doma.

vilma7
3. mar 2020

@uradnikova u nás to nie je... mobil jedine v ruke keď sú deti mimo dosahu, teda venuje sa im. Vyhovárať sa na dobu je úbohé, každý je predsa pánom svojho voľného času a nie nejaká doba.
Ja by som ho na tvojom mieste nahrávala... všade kde s mobilom je, spravila mu zostrih videa a darovala k sviatku so slovami "ďakujeme za tvoju pasívnu prítomnosť v našom živote". Hlavne je to otrasný vzor pre deti...ak ja náhodou pri synovi vezmem.telefon do ruky,okrem fotenia, hneď mi povie, nech to dám preč
Ma tri roky.

uradnikova
autor
3. mar 2020

@vilma7 no raz som to skusala fotenim a dopadlo to katastrofalnou hadkou. Moj muz sice spravi vsetky povinnosti co sa tyka deti a to ako ich presunut na trening. Povozit chvilu malu v kociku. Ani neviem ako sa zvyknu otcovia venovat inak. Ale mimo toho mam pred ocami iba jeho tvar pozerajucu na telefon. Xkrat som mu to povedala ze keby tu boli kamery a pozrie si zaznam v akomkolvek case tak by vzdy drzal v ruke telefon. Syn ked mal 9rokov tak sa nieco rozpravali s kamaratom o otcoch a velmi mi prislo luto ked povedal ze vies aky je moj tato? Vkuse na mobile.

vilma7
3. mar 2020

@uradnikova to ti verím. Šak sa môže ísť so synom hicyklovat, hrať spolocenske hry, ist na výlet..je toľko možností...spolu aj ked doma, si pozriet film, kino, spolu niečo pre vás navariť... že mu to ľúto nie je. By som sa hanbila sama pred sebou.

Verím že z toho bola hádka, lebo je totálne závislý a samozrejme si to neprizná. Trafila si tým klinec po hlavičke a to ho vytočilo do nepríčetnosti.

Ja na ihrisku stretávam otcov s deťmi, ani jeden nemá mobil v ruke, výnimočne niekto...ale už aj to nám bije do očí.
Aké staré máš deti? Robte si výlety,program bez neho, potom mu vytlač fotky.a vešaj pod nos, nech ich vidi...k tomu by som pripisala text, ako nám bolo spolu s deťmi dobre. Alebo ak sa rozprávate, tak mu každý večer opisuj, aký si mala s deťmi deň. A keď by sa chcel milovať, vzala by som si k tomu mobil do ruky 🤣🤣🤣

uradnikova
autor
3. mar 2020

@vilma7 no neprizna. Po poslednej hadke sa druhy den drzi ale teda uz si nepovieme ani pol slova odvtedy:(. My uz mame vacsie deti. 11 a 9. A potom dcerku 1 rok. On nema problem niekam s nimi vypadnut. Lyzovacka. Tura. Aquapark. My sme velmi aktivni obaja. Ide mi skor o ten cas doma. Resp cas kedy by sme sa mohli rozpravat. Aj na dovolenke bol na izbe len s mobilom. Ide so synom na obed do restiky a cas kym cakaju on na mobile a syn len tak sedi...

vilma7
3. mar 2020

@uradnikova bože to sa hrozne číta,hlavne to v tej reštaurácii.. veľmi smutné, to mu nedochádza? Ja nepochopím čo tam toľko môže vypisovať? Robiť? Čítať? Koľko má manžel rokov?

uradnikova
autor
3. mar 2020

@vilma7 39. Ved ani ja. Mna by uz hlava bolela. Chrbat. Oci. Uz by som frustrovana bola len z pohladu na telefon. Vzdy si tam najde nieco. Clanky co ho zaujimaju. Sach. Hry. Videa.

marca12
3. mar 2020

@uradnikova ako by som o mojej kolegyni citala. Ta vkuse cumi do mobilu,na ulici cakam,ze si natrepe zobak,lebo vkuse tuka do mobilu. Smutne,ze my nevieme kam skor skocit a ked vidis ako ti kolegyna celu pracovnu dobu tuka do mobilu ide ta slak trafit. Zena po 40tke a este ide nadavat,aka je dnesna mladez hrozna s tymi mobilmi 😀 zavislaci si to nepriznaju. Ked som to vytkla narovinu kolegyni,lebo naznaky nejako nechapala,tak bola urazena,ze co si dovolujem starat sa do nej,ona ma robotu urobenu. No nema,lebo u nas nikdy nie je robota urobena,stale je co robit.

Tvojho muza by som sa snazila zamestnat. Neupozornuj ho na mobil,nevycitaj mu ho. Skus sa zamerat na vztah. Napr.pomoct pri vareni,nasupat zemiaky,pomiesat nieco. Viac ho zapajat,ale tak milo,nie s krikom,co sa ty hnile prasa vyvalujes a nepomahas mi.... Prosim ta,pomohol by si mi s tymto a s tymto. Podakuj,pochval ho. Je to dlha cesta. My sme takto isty cas zili. Nulova komunikacia,obaja sme vecer cumeli do mobilov. Potom som na to isla takticky. Velakrat mi bolo proti srsti pochvalit za spackanu snahu o pomoc,ale pochvalila som,podakovala a casom ho to zacalo bavit. Nie je to take,ze vyskoci a uteka. Ked ho poprosim,musim pockat,kym si docita,dopozera,co ma. Ja to v klude strpim. Zrejme ho nic nebavi,je frustrovany a spadol do toho a uz nevie bez mobilu vydrzat. Skus nanho apelovat,ze nejdete dobrym prikladom detom a dohodnite sa,ze pred detmi nebude drzat mobil v ruke. Teraz je taka sprosta doba az mi je do placu z toho. Rodic na prechadzke s dietatom a cumi do mobilu. Nedavno isla mamicka s dcerou a ta cela stastna jej ukazovala na oblohe lietadlo a ta pizda ani neodtrhla zrak od mobilu. Taku krasnu chvilku dcere pokazila. To su tie malickosti,co robia deti stastnymi. Pubertaci uz nemaju vztahy,maju virtualne vztahy. Katastrofalna doba prisla.

uradnikova
autor
4. mar 2020

@marca12 pekne napisane. Dakujem. Veru vyskusam takto. On totiz nema vobec problem pomahat. Ci uz nakupit. Navarit. Snad to casom povedie potom aj ku komunikacii ked zrovna nic nerobi. I ja to tak vnimam ze ho obycajny zivot prestal bavit. Davno, 10 rokov dozadu, sme vsade chodili spolu. Na ihriska. K rodicom. V lete na kupalisko. Teraz uz si len delime deti. Resp ked idem ja on nejde, lebo nemusi.... Sankovacka tiez sama. Stavat snehuliaka tiez. Naposledy ma aj toto dozralo. Sneh deti vidia par dni v roku. Ja s malou na sankach. Stsrsi chceli stsvat. Stale mama mama. A on hore na mobile. Ale prisiel ked som zavolala a hned bolo veselsie. Ja som taka ze stale cakam aby chcel sam. Ale asi sa nedockam

marca12
4. mar 2020

@uradnikova u nas tiez sam od seba nejde aj ma to stvalo aj som mu kadeco vykricala,ale pochopila som,ze nemam takeho chlapa,co ho sameho napadne nieco. Ale nastastie je prisposobivy a nepovie nie. Len to,ze pokial ho nevytiahnem nic sam od seba neurobi. Ale po tomto obdobi,co som opisovala sa uz stane,ze napr.uprace,umyvacku nalozi,da si oprat veci,moje sa boji,ze to pokazi. Fakt to dlho trvalo,ale zlepsil sa nam vztah a ono je to tak,ze raz taha jeden za pilku,inokedy druhy. My sme mali obdobie,kedy sme hrali kto z koho,ale tadial cests nevedie. A hlavne chlapi su rovnaki. Keby si si aj nasla ineho,po roku zistis,ze je to to iste

uradnikova
autor
4. mar 2020

@marca12 asi tak. Vsade nieco. Vidim to na sestrinom vztahu. Len ja som tak nestastna tu. Aj ked sa chvilu zda ze lepsie, zase ma niecim sokuje. Uvidim. Cas ukaze. Niekedy rozmyslam ze zivot bez chlapa by bol pre mna lepsi.