Závislosť na drogách - pomoc blízkej osobe

zuzka28022
3. mar 2021

Potrebujem pomôcť blízkej osobe, poraďte ako ísť na takeho cloveka- rad si aj vypije.

ninusa221
3. mar 2021

Aj kradne ?

rebekamarcusko
3. mar 2021

Zbytocne mu budes chciet pomoct,ked on sam nechce. Tam si proste nepomozes.... mozes mu skusit dohovorit,ale ked si z toho nic nezoberie,jedina cesta je padnut na uplne dno. Potom sa mozno spamata

elizabet173
3. mar 2021

@zuzka28022 ak nebude chciet on sam, nezmozes vela, vlastne nezmozes nic. Niekedy pomoze nechat ho padnut na hubu ako sa hovori. Obrat sa na nejake centrum pomoci pre drogovo zavislych, tam ti poradia odbornici

ninusa221
3. mar 2021

Mali sme v rodine taky prípad bol aj na liečení a ušiel stade rodičom narobil dlhy, okradol ich už mal aj schizofréniu.. poradili im nak ho údaju asi 5 rokov sedel už je v pohode ma aj frajerku aj svoj byt a je čistý..

zuzka28022
autor
3. mar 2021

@ninusa221 nie, kôň zarobí dosť peňazí, a keď dostane výplatu tak všetko hneď minie

zuzka28022
autor
3. mar 2021

@rebekamarcusko ma partnerku a čakajú bábo tak mu chceme pomôcť

zuzka28022
autor
3. mar 2021

@elizabet173 ďakujem, skúsim také centrum vyhľadať v našom okolí.

lindusss2016
4. mar 2021

@zuzka28022 na akych drogach? A ako casto ich uziva? Ako sa sprava, ked nema?

andreatytler
4. mar 2021

@zuzka28022 Neviem ci to mate aj na Slovensku, ale tu bezal pred casom serial o tomto. Ludia robia intervenciu...zide sa kopa ludi, ktorim na tom cloveku zalezi a kazdy povie svoj dovod, preco si zela aby sa ten alkoholik siel liecit. Ma to vacsiu vahu, ako ked len (napriklad) manzelka dohovara.
Ale vsetko co mozu urobit, je dat tomu cloveku kontakt a meno kam ist (alebo komu zavolat) a ze slubit pomoc a podporu. Ten clovek sa musi rozhodnut sam.

medeaa
4. mar 2021

@zuzka28022 rozhodne sa spojit s nejakym centrom, ktore sa zaobera pomocou drogovo zavislym. Pracuju tam zvycajne velmi mili a ochotni ludia, ktori poradia ako aj v specifickom pripade treba na cloveka ist, aby sa mu pomohlo. Zial, zalezi aj na vole dotycneho, ci drogy chce prestat brat.

beatrixx123
4. mar 2021

@zuzka28022 priateľ je tiež závislý nechala som ho padnúť úplne na dno, keď som sla prec od neho viac menej vsetko som si z bytu zobrala ostal mu skoro holý byt neskôr chodil s kadekým vonka až nakoniec prišiel aj o bývanie, v septembri som otehotnela čo som sa mu aj bála povedať ale zobral to celkom fajn momentálne sme si našli druhé bývanie a začína opäť chodiť aj do práce

Ja som mu povedala že ja chápem že je ťažké prestať ale musi to obmedzovať kím neprestane úplne tak sa snaží inak na rovinu som mu povedala ak neprestane odchádzame od neho nebudem vychovať dieťa s takým človekom

Skúste sa poradiť aj s nejakými ľudmi čo sa venujú takým ľuďom, alebo nechať ho padnúť oni si po čase uvedomia, alebo potom liečba aj keď to že je pre tých ľudí niekedy horsie ako lepsie

baska_nice
4. mar 2021

je to risk ci si to uvedomi @beatrixx123 ale asi je to ten najlepsi sposob, aby proste zostal na vsetko uplne sam a mozno ho prave to nakopne, lebo ak on sam nebude chciet, tak s tym len tazko okolie dokaze nieco spravit

kika_7
4. mar 2021

Pokiaľ on/ ona sám / sama nebude chcieť tak to bez šancu . Ja aj viem pochopiť čo zažívaš ak zažívaš , už takmer aj strach o seba , prípadne dieťa . Treba takého človeka postaviť pred hotovú vec . Ver tomu že pokým on nechce nájde si spôsob ako ťa oklame aby dosiahol čo chce , to znamená že aj keď niečo bude robiť tak len na oko , aby si bola spokojná a zároveň ti to ludia sú veľmi manipulativny . Ach , držím palce

kika_7
4. mar 2021

Nie je to sranda človek sa boji už o seba tak ako ja , má dlhý , čakať kým niekto zaklope na dvere ? Už nie raz ho zbili kvôli peniazom, taký ľudia nemajú žiadne zábrany, neustále klamú a ubližujú tým . Je to boj a pokiaľ ťa baba je snim tak ho má úprimne rada aj napriek všetkému.

beatrixx123
4. mar 2021

@baska_nice presne tak