Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

janka0907
25. mar 2009

Ahojte všetci, dlho som tu nebola, nejjak som nemala čas. Kopu nových vec sa udialo. Cupák, normálne nechápem čo sa deje s Tvojím manželstvom, ale tiež si myslím, že či náhodou tá Tvoja ženuška niekoho nemá. Dúfam, že nám dáš čoskoro vedieť ako si dopadol. Linda77 myslím si, že nejaký príspevok od manžela by mal byť aj do času pred rozvodom. Tak sa zatiať majte idem pracovať na svojej postave, ale hlavne sa odreagovať na aerobik. Tak zatiať papa 😉

linda77
25. mar 2009

čaute, len aby ste vedeli, ak to budete potrebovať, 😝 volala som na sociálku a tam mi veľmi milá pani povedala, že ak ešte nie sme rozvedený a keď to nejde vyriešiť pri stole, tak treb napísať návrh na určenie výživného a to sa podá na súd. Takže takto to funguje, zatiaľ papa 😀

jenni791
26. mar 2009

ahojte baby, ani mne nedáva "drahý" peniaze na deti a tiež neviem čo s tím, ked aj napíšem návrh na určenie vyživného neviem ako mám dokázat to že on mi ozaj peniaze nedáva, on bude tvrdit uplný opak,takže neviem ako.rozvedení tiež ešte nie sme a už neviem ako to mám riešit, lebo s mojej materskej poplatím šeky kupim niečo na jedenie a na vyše mi neostane.inak želam Vám krásny dník....páááááá 😵

slsp
26. mar 2009

jenni791 - peniaze sa dávajú buď priamo na účet, alebo cez poštu poukážkou, potom budeš mať dôkaz, či ti peniaze dal, resp. nedal. normálne choď na soci, napíšte tam návrh, a podajte ho čo najskôr.

sergejkob
26. mar 2009

ahojte dievčatá,,,bol som pracovne vyťažený, ale už je lepšie. Odpoviem ešte linde77 na otázku prečo posielam peniaze a niečo nekúpim. To som aj robil, ale moja tvrdohlavá sa rozhodla, že som len otcom na papieri a môžem jej posielať len peniaze. Ak som aj niečo kúpil, tak jej to nedala, alebo mi to vrátila. Aj keď to bolo napríklad termoprádlo a tak...ona sa rozhodla, že dcéru uvidím len vtedy ak sa k nej vrátim a inak o nej počuť nebudem a ani ona o mne. Aj keď viem, že sa na mňa pýta každý večer pred spaním. Nedá si vysvetliť, že dieťa potrebuje oboch rodičov. Aj keď by som s nimi nežil, ale chcel by som tam chodiť za malou. Kúpať ju, ísť po ňu do školy, alebo na nákup. Moja priateľka to chápe a podporuje ma. Ale ona vidí len jedno riešenie.
Takto ma chce donútiť vrátiť sa k nej, lebo vie, že trpím ja aj dcéra a to ma bolí. Nechce pochopiť, že týra naše dieťa. Vždy bola tvrdohlavá a zaslepená len svojimi predstavami o živote, iné neprijímala. Ani rozvod neakceptuje...pre ňu budem stále jej manžel aj po rozvode. Som z nej v koncoch.....
Inak cupak, tiež si myslí, že tvoja polovička niekoho má, ak sa Ťa chce tak rýchlo zbaviť a zároveň aj niečo vyžmýkať. Daj si pozor na ňu. Ak vyšla s takýmto niečim, môže vyrukovať na súde aj s tým, že ju psychicky, alebo fyzicky týraš. Stačí, aby si urobila zopár modrín a dobrá kamarátka-susedka jej dosvedčí, že si to bol Ty, kto ju udrel a podobne.
Držím Ti palce

kili
26. mar 2009

sergej, tak to je hrozné, je mi to ľúto ☹
a súdnou cestou sa nedajú vymáhať návštevy?

kili
27. mar 2009

jenni, aj keby ti niečo naozaj dával, tak návrh si môžeš podať aj tak, nie? však len aby si to mala úradne, že ti tie peniaze má dávať a koľko. no a potom jasné, že na účet, aby bol doklad.

nikol_79
27. mar 2009

ahojte 🙂

nikol_79
27. mar 2009

Sergejkob s tým tvrdením na súde o fyz. alebo psych. týraní to nie je také ľahké ako tú píšeš. Fyzické týranie by musela dokázať, napr. záznam z polície, len tak na základe modrín jej nikto neuverí. Nebudú na to ani prihliadať. Musia byť záznamy z polície, prípadne musí byť na ňho podané trestné oznámenie. Ale tiež sa prikláňam k názoru, že za tým bude niečo viac, ako len zákazy navštevovať rodičov 😕

janka0907
27. mar 2009

ahojte našla som si chvíločku, aby som sa ozvala. Jenni791 tiež si myslím, že tie peniaze by mali chodiť na účet, alebo poštou, aby bol doklad, že Ti ich dáva. Kamarátka tiež dávala výživné po rozvode mužovi do ruky, on ju udal, že nič nedáva. Dopracoval sa k tomu, že mu musí splatiť aj splatené výživné 😖 . Takže pokiaľ nemá doklad o tom, že Ti niečo dáva má smolu. 😉

jenni791
27. mar 2009

no dakujem všetkým za radu, na učet chodí len moja materská takže doklad o tom že on žiadne peniaze neposiela vlastne mám, už len podat vlastne na socialku ten návrh. ahojte a díky

aadula
28. mar 2009

sergej, trošku mi to pripadá ... no nemusíš sa tak ľutovať...nebudem sa vyjadrovať k tomu čo píšeš...ale ak by si sa naozaj chcel stretnúť s dcérou..mal by si to určite umožnené ... aj ked súdnou cestou ... rok je dlhá doba

damiana21
29. mar 2009

aadula....asi si sa ešte nestretla v praxi,sko to chodí,ked sa matka rozhodne zakázať otcovi stretávať s dieťaťom..dlhodobý proces....moj kámoš nevidel syna 5rokov..behá po súdoch a nepomôže si ☹ ☹ ☹ ☹

dlho som sa neozvala....kooopec problémov...podala som na zverenie detí na čas do rozvodu mne a určenie výživného..na rozvos som nepodala,nemám zvyšných 66EUR 😠 😠 😠 😠 ale otázka pár dní....

momentálne vôbec nekomunikujeme...odsťahoval sa...ale na druhej strane sa s ním neviem na ničom dohodnúť..hlavne BSM

hela36
3. apr 2009

cavte dievky 🙂 dlho som tu nebola minuly tyzden som sa tu vykecala peknych par riadkov a hodolo mi to do nenavratna tak som bola taka nakurena ze as 😠 😠 😠 zhrniem to...ti papiere si neprevzal na mimosudne vysporiadanie ani odo mna tak som to dala k sudu 66€ za kolky....teraz cakam na prve pojednavanie...uvudime ci sa to niekde pohne 😒 inac mala som zauimavych par dni!!!!najprv behacky okolo tohto potom sme s dcerou ochoreli..ta je na marodke...ja marodim v praci.....potom mi odysla chladnicka a kedze tento raz zrusil poistku na byt a neni stale poisteny mam problem....oprava ma vysla na 180€rovnych 😀 som vysmiata.....a aby som si nemyslela tak mi dnes zubar upravyl chrup za 10€mi vytrhol zub 😀 vsetko ma boli som ako zbity pes!!!!!!!!!!!!!!este mam dnes poobednu a na buduci tyzden rano hadam sa spojime....tak sa majte a drzte sa 😵 🙂 😀

aktak4
6. apr 2009

caute baby,,uz som comeback 😀 nerozprudime nasu debatu?

aktak4
6. apr 2009

u nas takmer nic nove,len so starsim synom je tazko ☹ otec mu stale slubuje,ze si ho vezme k sebe a to tymto stylom,o tyzden ,o mesiac,potom...a syn sa potom tu chova iba ako na navsteve,bozechran ho prinutit po sebe poupratovat a pod."blbosti" inak asi je to aj pubertou,ze je taky lenivy,aj mne sa vtedy nic nechcelo,teda ani teraz sa mi niekedy nechce,ale co uz,ked musim 😝
zo sudu papiere ziadne,poslusne cakam,deti nemame ani predbezne urcene,platit neplati od jula min.roku.ked som bola na socialke,vravia,ze mi to po sude bude musiet spatne vyplatit,ale kedy to bude??nemam narok ist na policiu to udat? a ziadat aspon nahradne vyzivne od statu?

slabejka15
6. apr 2009

ahojte baby,na toto forum som sa dostala uplne nahodou a zistila som ,ze vam pisal moj manzel,cupak.dufam ze aj vy si tu pisete take polopravdy ako on.to ze travi cely svoj volny cas s kamaratmi,samozrajme pri pivecku,ze ja som sa celych tych 12 rokov starala o deti v podstate sama, ze som nemala ziadne kamaradky,len deti a rodicov to nenapisal.ano chodim k svojim rodičom,cez vikend samozrejme aj s detmi.ja totiz chodim vzdy vsade s detmi,sama bez manzela,lebo on nema čas!!!!nechodim do prace lebo on si to nezela!ano finančne nas zabezpeči,ale ked ma chce vytrucovat,tak mi to da aj pocitit.to ze sa chcem rozviest.lebo my nedovoli chodit k rodicom,je len kusok toho celeho.on totiz chce aby som bola iba doma,aj ked tam on nie je.teraz sa snazi,zmenit to ,a az do precitania si jeho prispevkov som tomu mozno aj verila....kazdy ma asi svoju pravdu,ale ked si slovek musi 12 rokov vyčitat kazdy pohyb mimo domu a on si robi čo chce tak vas to sistematicky niči,a ja som zničena.

aktak4
6. apr 2009

slabejka15 to je tak vsade,ze muz ma svoju verziu-uplne odlisnu od tej zeninej 😖 ale ked som citala jeho prispevok-hned mi to neslo do hlavy,ze rozvod,len kvoli navseve rodicov...no inak aj mne to bolo vycitane,hlavne,ze som u nich bola,ked on nebol doma a tiez vtedy travil cas pri pivku...
tak sa drz a vydrz!

damiana21
6. apr 2009

ahojte..ja mám zajtra termín u právnika..už ma prestalo vrtať sa v špinavých vodách nášho manželstva..tak nech si láme hlavu niekto kvalifikovaný...vy sa tu sťažujete,že vám váš drahý ničí nervy,lebo bývate v spoločnej domácnosti..aja síce som sama v byte s deckami,ale tie jeho urážky nemujú konca kraja..a čo všetko je schopný vymyslieť...ale škoda rečí..ináč so mnou nekomunikuje..tak ja sa ani o žiadnu komunikáciu ani nesnažím... 😉 😉 😉

slabejka15
7. apr 2009

sergej ocividne hovoris z vlastnej skusenosti.to ze si si niekoho nabalil ty a tym znicil svoje manzelstvo este neznamena ,ze je to tak vsade.vies zena s 2malymi detmi si len tak jednoducho niekho nenabali,to len vy chlapi ste taky sikovny.vies kazda minca ma 2 strany.rozmyslal si niekedy nad tym ze ta tvoja zena stale lubi a preto vyuziva vsetky metody na to aby tabziskala na spät?aj ked nehovorim,ze stym suhlasim.deti sa nikdy nemaju tahta do tychto sporov a urcite porebuju oboch rodicov

nikol_79
7. apr 2009

ahojte, slabejka hneď bolo jasné že za tým dôvodom je niečo viac, veľa báb si tu myslelo, že možno niekoho máš, ale ten tvoj manžel uviedol, že dôvod rozvodu si mu povedala ty, ale ako vidno vymyslel si to 😕 ale to poznám, aj môj muž uvádza dôvod toho, že sedí v krčme že má doma chladnú ženu, ktorá si neplni "manželské povinnosti" 😀 je mi z toho do smiechu, keď viac ako rok nevidíte manžela v triezvom stave, nestará sa o rodinu, neprispieva na domácnosť... na svoje manželské povinnosti zabudol...ale to sú chlapy. A presne tak, žena si len ťažko nájde partnera ak má na krku dva deti,

aktak4
7. apr 2009

jeej nicol aka podoba s mojim!(zasa raz) aj sa som bola vyhlasena,za chladnu..asi preto musel chodit,za tymi"horucimi" 😖
k sergejovi-ja si myslim,ze ked ho aj zena lubi,laska sa neda vynutit, ale ona ho len tresta-cez dieta,co je smutne..mna tiez tresna muz cez syna,neustale ho manipuluje,hovori mu,ze
mi nema verit,ze si ho k sebe vezme...neprijemne..

aktak4
12. apr 2009

ahojte dievcata
prajem Vam veselu Velku noc 😉
dufam,ze uz po nej rozprudime opat nasu temu.

krivka30
13. apr 2009

Dievcata poradte co mam robit.Chcem si dat ziadost o rozvod manzel ma viackrat zbil dokonca mi pred vsetkymi mojimi aj jeho kolegami rozmliazdil clenok dal taku pastou ze som spadla na zem a ako ma chcel na zemi dalej bit pristupil mi ho a pomliazdil.Uz rok sa mi vyhraza ze ked podam ziadost o rozvod skoci pod vlak,potom zasa z okna same vyhrazky a ja uz s nim zit nedokazem,co by ste robili v mojom pripade??dakujem kazdej za radu

nikol_79
13. apr 2009

krivka neboj sa nespraví si nič, takto sa vyhráža každý chlap jeho typu, na to aby si niečo spravil sa má až veľmi rád. Radšej ublíži iným. Podaj o rozvod, veď do pojednávania o tom nemusí vedieť, všetko pred ním skry radšej mimo bytu môj to našiel v skrini. Ak chceš aby sa prihliadalo na to že ťa udrel, musíš mať papier z polície aj od lekára, ináč to bude tvrdenie proti tvrdeniu.

linda77
13. apr 2009

čaute dievčatá, nikol som už písala, že prišiel na to, že si tu s Vami píšem. Nevadí mi to, len dúfam, že sa on neprihlási a nebude Vás urážať. Ako bol syn v nemocnici, tak seká dobrotu, jemu to asi nedochádza, 😝 , že aký bol a že to za 2 týždne nenapravý. Strašne sa chce zmeniť, lebo dostal podmienku, ak urobí niečo zlé má po chlebe. 😒 . Ako dievčatá, okúpali Vás aspoň synovia???

nikol_79
13. apr 2009

ahoj linda, ja som bola trošku vyšibaná malým a trošku viac starším synom 🙂 ale vydržala som to 😀 ja sa už zajtra plánujem ísť pýtať na súd, ako je to s mojou žiadosťou, že nič sa nerieši, veď je to už takmer 5 mesiacov 😕 a ja stále len čakám 😠 nejak si dávajú načas. Ináč ten môj má tiež také dobré obdobia, nie je náhodou bez peňazí? Lebo ten môj je, a tiež sedí doma a tvári sa ako otec roka, staršieho vzal šibať ale mladší by ho asi príliš zaťažoval, tak nemal záujem 😒

aktak4
13. apr 2009

caute!
mna aj obliali vodou moji drahusikova 😠 dost to neznasam,ale zas taku mali radost 😀 ze to vydrzim aj o rok.
moj manzel sa zas vyparil..uz tyzden neviem ,kde je,ani syn..povedal mu,ze ide robit von,ale velmi tomu neverim..takze ked aj budem mat konecne dalsie pojednavanie a on sa dovtedy neobjavi,myslite ze sa to odroci?nemohli by nas rozviest v jeho nepritomnosti?to asi nie,hlavne,kedna sude tak velmi bojuje o starsieho..sice bude tam uz posudok od pedopsychologicky a ona tam dufam uvedie,ze na prvy termin,ktory sme mali spolocny sa neunuval a ani sa neospravedlnil..potom mal mat iny termin,ale vobec neviem ci mal a ci bol...
nicol_79 -otec roka-dobre 😀

nikol_79
13. apr 2009

ahojte, tak to silne pochybujem, aby vás rozviedli bez jeho prítomnosti, možno sa to dá, ak má právnika a nejako sa ospravedlni, ale to si len myslím, a neverím, že by ti to chcel takto uľachčiť, a to je teda sila, že sa synovi neozýva, ak sa nedostaví na súd bez ospravedlnenia tak potom dostane pokutu, ale rada by som vedela ako ho nájdu, keď ani ty nevieš kde je, to som teda zvedavá, ako to naše súdy vyriešia. Mňa zatiaľ neriešia - teda moju žiadosť a už ma to začína štvať 😠 😠 😠

aktak4
13. apr 2009

on nema pravnika,a som aj ja zvedava-velmi..,jednym som si ale ista,ze ma zo strany mojho manzela uz nic neprekvapi.
syn doslova visi na mobile,vypisuje sms,odpovede ziadne..a stale caka ..
ale dnes sme mali vesely den,moji chlapci dostali asi 20 kinderiek a takmer polovica je uz v bruchach 😀 ten starsi nikdy nebol takyto sladkozrut,ale ako rastie tak rastie aj jeho chut na sladke a ten mladsi miluje sladke od narodenia-po mame 😎