Žiarlivosť partnera

richardp2509
2. máj 2021

Ahojte,idem si k vám po radu . So snúbencom sme spolu tri roky máme 2 malé detičky. Náš problém je žiarlivosť,z jeho strany . Miestami je to už naozaj neúnosné. Žiarli keď sa namalujem, neustále ma podozrieva dokáže si namyslat také hlúposti , ktoré sa v živote nestanú ani nestali. Na žiarlivosť mu nedávam žiadne dôvody proste ma takúto povahu . Pracuje v zahraničí a vtedy je to najhoršie. Veľmi psychicky to vyčerpáva. Viem ,veľa z vás napíše aby som od neho utekala ,ale ja by som tento problém chcela riešiť. Ľúbim ho ,viem že aj on mňa a už keď tak máme spolu maličké detičky (1rok ,2roky). Prosím vás viete mi poradiť ako sa to dá liečiť ,podľa mňa to je na psychológa už alebo aj na nejakú poradňu,ochota ísť za odborníkom je aj z jeho strany. Viete mi poradiť na koho sa obrátiť,ako to prosím vyriešiť. Som naozaj bezradná. Ďakujem za rady

panelacikova
2. máj 2021

@richardp2509 tak ho o tom presvedč, že sa nemusí o teba báť.

richardp2509
autor
2. máj 2021

@panelacikova ako?? Spovedam sa mu hádam zo všetkého stále vie kde som s kým som. Len ja mám niekedy pocit že čím viac mu dokazujem tým je to horšie . Je to strašná bezmocnosť keď mu rozprávam pravdu a on mi neverí a ja neviem ako mu to dokázať

panelacikova
2. máj 2021

@richardp2509 a predtým vari taký nebol? kedy to vlastne začalo a prečo to asi tak začalo, netušíš?

macekovam
2. máj 2021

este nevies co on kade tade robi.. podla seba..

pribinak
2. máj 2021

@richardp2509 toto nezmeníš, chorá hlava.

tosomja
2. máj 2021

Môj tiež žiarli. Tiež pracuje vonku a tiež máme malé deti.
Len som mu povedala, že keby som ho chcela podvádzať a zvádzať iných, alebo dovoliť iným aby ma "lovili" tak bez detí.
A že či sa nebojí náhodou preto, že tiež má možnosť má podvádzať keďže je veľmi ďaleko a nevidím čo tam stvára.
Ale on má zase pochváli, keď sa namalujem, upravím, navoniam. Len mi stále povie, ...si moja, nezabúdaj. 😉
Už som si zvykla, teraz sa budeme sťahovať do dvojdomu, už stresuje, že akého suseda nám tam dajú 😄 mne je z toho smiešno. Lebo viem, že nepozriem na iného, nie to že by som mala nejaké myšlienky ho podviesť.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
richardp2509
autor
2. máj 2021

@panelacikova nebolo to až také ,bolo to normálne . Ale keď je v Nemecku neviem si rady . Keď je doma klape nám to nehadame sa máme sa radi . Ale on keď odíjde tak ako keby si všetko bral do hlavy a namysla si nenormálne. Jeden čas som sa mu podvolila prestala som sa maľovať , stretávať s priateľmi. Začala som ako keby strácať samu seba . Chcem to riešiť len ja neviem koho mám žiadať o pomoc

richardp2509
autor
2. máj 2021

@tosomja ja to isté nezaujímaju má iný. A nemám na to ani čas a chuť pri tak malých deťoch niekedy padám na hubu od únavy a do toho ešte on.. ja už neviem čo mám robiť snažila som sa vysvetliť mu aj nakricat na neho aj pohroziť mu.. ale on si stále nájde niečo nové s čím na mňa vyjde

mondolina
2. máj 2021

@richardp2509
koho chceš žiadať o pomoc? veď ty problém nemáš. On má problém.
prestať sa stretávať s priateľmi? prestať sa maľovať?
čo bude keď začneš chodiť do práce? a budeš robiť s mužmi? zblázni sa?
nech sa ide regulérne liečiť

tosomja
2. máj 2021

@richardp2509 tak psychológa. Ak chce riešiť problém. Ak nie, tak si rob naďalej po svojom a on sa z toho zblazni. Len nech sa nehádate, nestresujte, a nech kvôli jeho povahe netrpia deti

mischy00
2. máj 2021

Prvé čo ma napadlo,že možno sám nemá čisté svedomie a flirtuje tam ostošesť a myslí si, že robíš to isté. Ak ti neverí a máš mu neustále niečo dokazovať, tak to prestaň robiť, povedz mu , aj tak mi neveríš, načo ti mám niečo vysvetľovať? A ži tak, ako doteraz.....keď nemáš čo skrývať, nemá ti čo ani dokázať a ani na teba nič nájsť. Musí sám pochopiť, nie ty.....on má problém. A kľudne sa maluj, pekne obliekaj...aby ti časom zas nevytkol, že si sa prestala o sebe starať.

makova333
2. máj 2021

@richardp2509 prvy krok, prestan sa spovedat (toto je ta vec, ktoru ovplyvnit mozes), druhy krok psychoterapia pre neho. Majdi kvalitneho psychoterapeuta, objednaj ho a ak sa bude vyhrucat, budes vediet na com si a ze sa to nezmeni. Ak na terapiu zacne chodit, budes vediet, ze je ochotny s tym nieco robit.

mischy00
2. máj 2021

Veď keď začne, kľudne mu povedz, ak mas dôkaz, sem s ním...ak nie, tak proste s tým prestan lebo si ozaj niekoho nájdeš 🙂🙂, to som povedala aj môjmu a bol kľud.....

marcellka32
2. máj 2021

Nie je normálne, aby ti muž zakazoval stretávať sa s priatelkami, malovat sa, a pod....keď deti podrastu a budeš musieť do prace, kde bývajú aj muži mimochodom tak ti to nedovolí alebo ako? Už len to, že si pristúpila k tomu, aby si nestretavala nikoho...pomaly ti zakáže aj telefón s kamoškami a nakoniec s vlastnou rodinou? Toto nebude dobre v budúcnosti (a mám obavy že on to nebude chcieť riešiť, myslím psychológa)

richardp2509
autor
2. máj 2021

@marcellka32 ja som tie ústupky spravila lebo som si myslela že keď mu to vadí a prestanem s tým tak bude všetko v poriadku. Ale potom mu začalo vadiť zase iné ,potom zase niečo...a naraz som zistila že ja už vlastne sa stretávam len s vlastnou mamou.na Facebooku som si vymazala všetkých chlapov len aby som mu dokázala že len on je pre mňa dôležitý ..ale nestačí to

marcellka32
2. máj 2021

@richardp2509 no ok to nie je, to sama vies a záleží na ňom, či má záujem s tým prestať (keďže fakt nemá dôvod), možno by som pohrozila, že ak s tým neprestane, tak odídeš..život so ziarlivcom je na maslu

zooeynka
2. máj 2021

@richardp2509 aj keby si sa zavrela 24/7 do temnej jaskyne tak ziarlivca nepresvedcis ze ho nepodvadzas. Ty nemas co ine urobit, on musi na tom pracovat a ak nechce tak nic nespravis. Zivotna skusenost mi hovori ze chorobni ziarlivci sami podvadzaju aj ked sa tvaria ako vrchol moralnosti, maju za usami, ich fantazia funguje heslom podla seba sudim teba....bohuzial

zooeynka
2. máj 2021

@marcellka32 ak by mu pohrozila ze odide kvoli ziarlivosti tak mu len da zamienku ze ona ho urcite podvadza a chce od neho odist...a peklo pokracuje. Ziarlivci maju vypnute racio.

richardp2509
autor
2. máj 2021

@zooeynka neviete si predstaviť koľko článkov som si prečítala radila sa spravila ústupkov . Naprosila som sa ho,on je fakt dobrý chlap nechýba nám pri nemu nič keby nebolo tej žiarlivosti žijeme si ako v rozprávke. Len neviem prečo to nechce pochopiť už len kvôli tým deťom .

janeninka
2. máj 2021

@richardp2509 psychoterapia, ked ma zmluvu s poistovnou tak 10 sedeni zadarmo, tusim v tejto korona dobe ani vymenny listok nepotrebuje od obvodneho. Plus mnohi funguju aj online, cize zas viac moznosti lebo teraz sa tazko zhana volny termin..plus to vie riesit aj zo zahranicia. Cim skor zajednate termin tym lepsie.. A uvidis ci to niekam povedie, ci vobec bude ozaj ochotný do toho ist. Je tam vela prace na sebe a nikto ani ty ju zanho nespravis...

mischy00
2. máj 2021

@richardp2509 ....chlap si k tebe dovolí iba toľko, koľko mu dovolíš ty. Ja ti rozumiem, tiež ked som bola mladšia,som veľa vecí ustupovala, aby bol chlap spokojný...a vieš čo? Vôbec nebol, vždy si našiel niečo iné....a ja som nechápala. Až neskôr, už teraz s iným rozumom som urobila všetko tak, ako som chcela ja.... žiadne ústupky, žiadne kontroly, nič....ak mi neverí, môže si nájsť inú, ktorej veriť bude.....a dodnes je so mnou 🙂. On zarába, ty si doma na materskej, v podstate závislá od neho tak to proste skúša, lebo vie že má navrch.... typicke správanie. Je na tebe, či dáš tomu stop, alebo sa necháš postupne zničiť na niečo, čo nie si, držím palce ✊✊✊

alabama0011
2. máj 2021

@richardp2509 ak je chorobne ziarlivy, same to neprestane. Moze zacat chodit na terapie, ak teda pises, ze je ochotny to riesit. Terapia by mala spocivat v posilnovani sebadovery a mozno najst nejaku cinnost popri praci, co by ho naplnala. Bohuzial, ziarlivost je znakom strachu a neistoty. Boji sa, ze o teba pride, o osobu, na ktorej je emocne zavisly, cize sa vlastne boji sam o seba. Zakomplexovanost a nizke sebavedomie umocnuju tento pocit. Tym, ze je daleko od teba a nema ta pod kontrolou, velmi trpi. Vztah s takymto clovekom je narocny. Pokial chce na sebe pracovat, terapia moze pomoct zmiernit tieto pocity.

panelacikova
2. máj 2021

@richardp2509 ja vidím len dva dôvody. 1. ako píše niektoré, že je možné, že on má kučeravé myšlienky a tým pádom si myslí, že ty si taká istá a robíš (alebo chceš robiť) to isté... alebo 2. on si vôbec nie je istý sám sebou, keď ste v odlúčení. ja to chápem tak (ale je to len moje vnímanie a môj názor), že buď si nie ste súdení, pretože v odlúčení je jednoducho úplne mimo, neverí ti, behajú mu po hlave sprostosti. keby ste si boli súdení, vedel by, že je pre teba tým jediným a nikto to nemôže narušiť. alebo ťa zbožňuje, ale ty mu nedávaš pocit istoty.

s chorobnými žiarlivcami nech na mňa nikto nejde 🙂 ja som totiž bola úplne taká istá ako je autorkin chlap, tiež by ma niekto nazval chorobným žiarlivcom. možno aj ja sama by som sa bola nazvala. ale dnes viem že to tak nie je. zaujímavé, že súčasný partner a manžel mi dával toľko istoty, koľko som v živote nemala. tým, že mi dáva veľa lásky a pozornosti, akoby mi hovoril, že som preňho jediná. robí pre mňa veci, ktoré nikdy nikto pre mňa neurobil. a ja som si istá, že on ma nepodvedie. zaujímavé, že zrazu nepotrebujem vedieť, čo kde kedy a ako. no on mi to aj tak (mnohokrát) sám od seba povie, napíše... zaujímavé, že žijeme oddelene a ja mu 100% verím. predtým som žila s ex v jednej domácnosti a neverila som mu ani nos medzi očami. takže nie, nejde o chorobnú žiarlivosť, ide o to, ako k danému človeku pristupuje partner, akým spôsobom fungujú, či sú vôbec kompatibilní vo všetkých smeroch. a hlavne názorovo. to je veľmi dôležité..

mischy00
2. máj 2021

Alebo mu daj na týždeň 2 malé deti a potom sa ho spýtaj, ako sa mu ešte popri nich randilo.....že isto to skvelo zvláda👊

panelacikova
2. máj 2021

@richardp2509 a predsa sa opýtam, je to až také zlé? alebo len poznamená niečo v zmysle... načo sa maľuješ, keď som preč, to chceš byť pre iného za peknú? alebo doslova ťa bombarduje výčitkami a dennodenne sú vaše telefonáty o hádkach?

janeninka
2. máj 2021

@panelacikova tak ak pise ze pri nom straca samu seba, ze si radsej zmazala vsetkych muzov na fb - je to ZLE.

makova333
2. máj 2021

Niektoré typy žiarlivosti

Prirodzená - je bežnou súčasťou vzťahu a vyplýva z túžby byť pre partnera na prvom mieste.
Situačná - je spúšťačom je konkrétna situácia, napríklad "prichytenie“ partnera, ako ide s kolegom či kolegyňou na obed.
Chorobná (patologická) - umelo živená žiarlivosť bez racionálnych dôvodov a reagujúca na akýkoľvek, aj vymyslený podnet.
Konštitučná - rodená, ktorá sa prejavuje už počas detstva napríklad žiarlením na súrodenca.
Projekčná - vlastná túžba po inej osobe vyvoláva pocit, že partner uvažuje rovnako, a spúšťa žiarlivosť.

richardp2509
autor
2. máj 2021

@panelacikova nemyslím si že by ma podvádzal pracuje v chlapskom kolektíve voláme si často cez Facebook takže vidí deti bavíme sa o všetkom ,nehadame sa . Ale keď príde víkend on má voľno a vtedy je to najhoršie. Skôr si myslím že on si nieje istý má nízke sebavedomie alebo čo . Ja mu dávam strašne veľa lásky keď je doma aj keď nieje takže musí cítiť zo mňa že ho milujem dokazujem mu to stále . Len ja už na ňom pozorujem že už sa mu nepáči že som schudla , keď mi zatelefonuje a vidí má že som namaľovaná tak už zmení vyraz tváre a hneď je chladnejší ,drzejsi hlavne a potom to všetko viazne ...

nistika
2. máj 2021

ziarlivost je vysledkom nizkeho sebavedomia....mysli si ze nieje dost dobry, ze si to vsimnes, ze si najdes lepsieho pripadne sam neveri ako je mozne ze si stale s nim....da sa samozrejme na tom pracovat....neviem ci osamote bez pomoci hlavne by musel chciet. to by si najskor musel uvedomit problem a nie to brat ako samozrejmost ze takymito komplexami trpi kazdy. neviem ako to vnima on. ale ak by chcel na tom pracovat moze mi napisat. venujem sa psych. poradenstvu. a momentalne stale hladam pripady do praxe cize to mozem spravitj zadarmo online - samozrejme bolo by to viac sedeni je to dlhodobejsi proces....ak s tym nechce pracovat mozes mi napisat aj ty sama za seba. ziarlivot sice nevyriesime, ale mozme sa pozret na to ake mas moznosti co sa da vydrzat a co je najlepsie pre teba.