Žijeme so svokrovcami a nemám žiadne súkromie

inkognitoo
24. nov 2013

Caute mam taky problem som na materskej zijeme u svokrovcov a momentalne je svokor doma cely den ma otravuje niecim co ma vobec nezajujima(stale rovnaka tema) uz som pomaly na nervy. Bojm sa uz ist do spolocnych priestoroh lebo viem ze zase zacne o tom tocit...ale ajtak mi to nepomoze lebo ak sa aj zavrem u nas do izby sledujem tv tak o suverenne bez zaklopania otvori dvere a zacne mi zase o tom tocit...chapem ze sa zrejme nudi ale uz mi to lezie na nervy kebyze sa bavime o melej tak pohoda ale furt o niecom do coho sa nevyzna ani on ani ja a mne to je uprimne jedno..
Co s tym mate niekto nieco podobne?

macamac
24. nov 2013

@inkognitoo hmmm aj tak je to do budúcnosti na draka 😝
svokrovci sú fakt pomerne mladí, nevieš, ako dopadne švagriná, takže nevieš, koľkí vlastne v tom dome budete bývať
a takéto bývanie na hromade so svokrovcami sa síce dá, ale ak by náhodou ešte aj tá švagriná...no neviem, to je moc už aj na vola...zosúladiť toľkých ľudí dokopy....
skrátka, každý by mal, ak má možnosť, bývať sám
a hlavne - ja ako žena a matka by som určite chcela svoju kuchyňu
naozaj si toto u vás neviem predstaviť do budúcna
na čas áno, ale nie na stálo
horšie máš to, že muž sa nechce sťahovať

a teda tvoja babka ti s vydajom neporadila dobre
vydajom si určite nezískala nárok na nehnuteľnosť
iba, ak by muž prepísal časť domu na teba, čo pochybujem
takže si v dosť blbej situácii

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@macamac hej viem je to na draka.. ona ani nemyslela ta babka ze konkretne na nehnutelnost... ale vlastne to ze davala som aj ja nejake peniaze do byvania a aby mi nieco ostalo no ( auto mame . uz je splatene.. kupovali sme ho ale pred manzelstvom a rucila mu mama.. nabytok v spalni mi dala moja mama ) takze fakt nic moc... len prezivat a kusat si do jazyka...

zuzana76
24. nov 2013

@inkognitoo tazka situacia , este by som si dala pozor na to, ze tvoj muz vravi, ze bez neho si nic, ze vlastne nemas na nic narok, urcite by som si narokovala, aby sa aspon 1/4 domu prepisala na teba, keby nieco a porozpravala by som sa aj s manzelom a svokrovcami, pretoze aj ty davas peniaze do domu a keby nieco, tak fakt odchadzas s holou 😖

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@zuzana76 tak teraz rok uz ja nedavam ..ale dava muz teraz uz fakt velku sumu si myslim pred tym nez som bola tehotna sme davali muz 100 ja 100 potom muz daval cca 200 a teraz par vyplat dozadu dava cca 400+gastro a to vlastne nieje doma takze nemina vodu elektriku neje...
A toho sa bojim dost ze raz fakt skoncim tam kde nechcem... ale to je na inu temu zase ☹

macamac
24. nov 2013

@inkognitoo 😕 tak to je teda drahé bývanie
400 eur + lístky
ale v manželstve sú to už vaše spoločné peniaze

no fakt je, že je to dosť 😝
teda neviem- či dávate ešte aj na stravu, alebo toto je čisto len bývanie - hypo+nájom+energie

sono2
24. nov 2013

Tam nejde absolútne o financie podľa mňa, po stovke na bývanie je podľa mňa smiešna suma. Prečo si niečo nenájdete keď ste tak nespokojní? Nechápem... Len pokiaľ nemáš nejaké väčšie úspory a zoberiete úver, budeš možno platiť podstatne viac. Ale budeš vo svojom. Ja by som so svokrou nebývala ani zadarmo.

macamac
24. nov 2013

@sono2 písala, že muž nikdy nechce odísť od svojich rodičov
a že brali hypotéku na postavenie väčšieho domu s tým, že im budú hypo pomáhať splácať

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@macamac no on to dava mame časť na účet čo odide na hypoteku a časť na ruku za čo vlastne nakupuje potraviny a podobne.

@sono2 moj drahy nema problem.. a v podstate ani ja nemam nejaky velky problem len v poslednej dobe ako zostal doma svokor a neustale za mnou lezie a rozprava mi dookola tu vec a nenecha mi súkromie ked zavriem dvere tak to mi vadi už (asi niečo vyše týždna vlastne to rieši )

sono2
24. nov 2013

@macamac no tak ja som čítala len úvod a tuto to ohľadom tých sto a štyristo eur. Nechápem sa tu niekto takto sťažuje, mi to príde, akoby sa nudil. Myslím, že by si mali spapkať, čo si uvarili. A nie tu takto vyplakávať. To, že manžel nechcel odísť nie je určite novinka, tak neviem, čo by chcela počuť, čo sa jej vlastne má poradiť.

sono2
24. nov 2013

@inkognitoo tak ja som nepísala, že tvoj drahý má problém a s čím chodí svokor za tebou ?

mamavera
24. nov 2013

@mima4 je pre nás úplne normálne, keď vchádzame do izby jeden druhému, že klopeme. Nemyslím, že ja s partnerom, ale ja synovi (je dospelý) a keď som bývala po svadbe u svokrovcov, tiež bolo pre nás aj pre nich samozrejmé, že zaklopali, kým nám vošli do izby a bol to ich dom. Nežijem v telenovele, ale považujem to za slušnosť, niečo samozrejmé, ako pozdrav dobré ráno, keď ráno vstanem a stretnem niekoho z rodiny na chodbe, v kuchyni a pod.

sono2
24. nov 2013

Tak ja teda vôbec nechápem, čo sa tu rieši...

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@sono2 myslela som to tak že ked si napísala že ked sme nespokojní... a to som chcela napísať že moj drahy nespokojny nieje on je praveže velmi spokojny doma

irriss
24. nov 2013

@mamavera no asi takto..nezalezi, zda je dite dospele, ci v puberte...(nepocitam mrnata)... 😉
U nas doma klepeme na vsechny dvere, pokud jsou zavrene... 🙂 😵 - t.j. normalne jsou vzdy vsechny otevrene vcetne toalety... 😉
Zavrene dvere jsou znameni "okupace prostoru"..

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@mamavera no a ja to mam takto mini dva dni dobre rano (ešte rozospata v pyžame ) a po dobrom rane začne to svoje

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@irriss ved aj ja mávam často otvorene dvere do tej obyvačky no ale ked ich mam zavrete tak hadam zakopem :-ddd

mamavera
24. nov 2013

@irriss myslím, že všetci pochopili, že som to, že je dospelý uviedla preto, aby neprišlo k omylu - že klopem štvorročnému.

sono2
24. nov 2013

@inkognitoo sa to tu nejako priamo nepíše, ja nemám telepatické schopnosti... A to si viem veľa vecí domyslieť

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@sono2 sorry sa to tu pletie dokopy.. moj problem spočíval v uvodnom príspevku---nechcela som sa stažovať nejak extremne len som chcela vlastne vediet nazory a či to niekto ma take naprd ako ja že nema vpodstate kam "zaliesť" ono potom som vysvetlovala teda ako to máme aj dalej že svokor nema teraz žiaden prijem a je doma nema čo na robote a babre sa kam nema a vlastne moj drahy pomaha mame z hypotekou takže by odísť určite nechcel

sono2
24. nov 2013

@inkognitoo no absolútne nezávidím situáciu. Neber ma že som moc múdra, ale strašne premyslená budúcnosť. Veľa chýb. Jasné, že má osemdesiat percent takéto problémy čo bývalú v domoch s rodičmi s manželovej strany. To poväčšine. Želám veľa šťastia! S manželom ako vychádzaš? Všetko v poho?

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@sono2 no z mužom je to tiež niekedy na hrane...ale vždy sa nejakoudobríme ked sa za niečo posekáme...
v tomto som "chybna" ja aj...teda aj o nom by som sa vedela rozčertiť aky je niekedy ... to by si hned povedala že utekaj 🙂

mahalo
24. nov 2013

@mima4 coze? :D klopanie na dvere by malo byt uplne samozrjeme v kazdej domacnosti, aj mama ked vstupuje dietatu do izby by mala zaklopat..to su principy sukromia na ktore by mal mat kazdy pravo..a co sa tyka problemu..tam pomoze jedine komunikacia..uprimne bez zbytocnych emocii mu povedat co by si si priala aby fungovalo inak a odovnit to..povedz to slusne a dobre naformuluj..ked nepochopi je to magor a bude to mozno problem..ale cas ukaze..

mahalo
24. nov 2013

@evelynm prosim ta a ako zistia dvaja ludia ze su na dieta pripraveni? :P tym ze si kupia dom, prichystaju vybavicku? :P trosku od veci 🙂

irriss
24. nov 2013

@mahalo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamavera
24. nov 2013

@inkognitoo tvrdo by som na manžela tlačila, aby ste sa osamostatnili. Toto je riešenie na pár rokov, ale nie pre trvalé bývanie. Platíte 400 eur mesačne plus gastrolístky, to nie je málo. Keď ti dieťa trochu podrastie, budete mať príjem obaja a budete investovať do vlastného.

mamavera
24. nov 2013

@mahalo zobrala si to doslovne - myslím byť pripravený na dieťa, bolo tým myslené vytvorenie podmienok pre dieťa. Keby sa zakladateľke témy narodili dvojičky a jej švagrine tiež dieťa, tak by pochopila na šupu, že kým si dieťa zbudujem, trochu pred tým premýšľam. Keby to tak bolo, nevznikalo by tu na MK množstvo smutných tém - keď je žena odkázaná na teror zo strany svokry, finančnú závislosť od svojho muža, ktorému musí zdokladovať každý minutý cent a pod.

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@mamavera to je škoda reči od naozaj nechce jemu je dobre doma (síce teraz je viac mimo domu ako doma) tolko plati on asi 2-3x neviem presne koli tomu aby mala jeho mama z čoho zaplatiť hypotéku
a teraz si moj zobral pôžičku na postavenie plotu takže tažko odíde ked vráža peniaze do toho

sono2
24. nov 2013

@inkognitoo možno, ale to by bola taká prvá reakcia. Chápem, lebo ste u neho doma. Aj ja sa posekám, keď ide o svokrovcov a to bývame samy. Už sa učím zakusnúť si do jazyka. Ja tiež, keby som začala, by tu každý hneď rozchod navrhol. To by bolo vždy najľahšie riesenie ale žiadna to takto nerieši. My sme teda ja prídem na jeden deň, kedy manžel je tam na víkend, nežijeme na slovensku som aj u mamy vieš, tak svokra zaklope, a hneď ide. Minule ma manžel skoro ovalil sme boli na sebe. Potom že opäť či môže že či ma boli hlava keď spím no budem jej hovoriť že sme akurát po tom a chcem si poležať, keďže sa pokúšame. No koniec. Ale som už zvyknutá.

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@mamavera to máš pravdu podla mojho ten barak nebol postavením z myšlienkou na dalšiu generáciu či už z jednej strany alebo oboch kebyže mame len my jedno dieta (čo by som možno raz chcela druhe) tak je to ok jedna izba naviše je (síce malinkata ale je)
a mlady to majú zatial tak že ešte nechcú dieta a žiju tak z mesiaca na mesiac(vraj..ja sa nestaram)

mamavera
24. nov 2013

@inkognitoo písala si, že si manžel vzal pôžičku na plot, ale splácať ju bude z vašich spoločných peňazí a tebe tam nepatrí nič. Finančnú stránku by ste mali rozhodne so svokrovcami prebrať.