Život po nevere

adamuska
10. aug 2013

Chcem od vás reálne príbehy ako ste žili po nevere z manželom alebo bez..... žiadne kedy sa to stalo....
prosím píšte iba tie ktoré to máte odžité, ktoré ste naozaj zažili partnerovu NEVERU. Či ste ďalej vydaté, alebo rozvedené, čo s deťmi, čo s dotyčným manželom.... myslím, že nevera je novodobý problém a teraz kade chodím a vidím páry tak premýšľam "podvádza ona, podvádza on?! Ja som prišla na to pred dvomi týždňami, je to čerstvé, ale riešime to s chladnou hlavou, máme 2 deti 4r., 7r., práve dorobený dom a sme spolu 13 rokov, manželmi 9 rokov. Manžel sa s ňou hneď rozišiel, žiaľ pracujú spolu v jednej firme, nevidia sa stále, ale.... Mali sme klasické rodinné problémy, domácnosť, deti, hádky a my sme na seba nejako zabudl /sex pravidelný aj nepravidelný/, manžel zmenil robotu a tam si ju našiel, trvalo to cca 8 mesiacov. Manžel bol obyčajným manželom, žiadny sukničkár, teda až doteraz. Sme objednaný do poradne, ale neviem, on nekomunikuje, a to je náš hlavný problém. .... fakt nemá problém, je veľmi zhovorčivý v spoločnosti, ale doma čo sa týka našich životoch, ach....
Budem rada, ak sa zo mnou podelíte o vaše skúsenosti .....

sue
10. aug 2013

@adamuska ja osobne s tým skúsenosť nemám, ale rodinnú áno - viem, že sa to dá - nezabudneš asi nikdy, ale odpustiť sa dá - resp. preniesť cez to. Ak už si sa raz rozhodla pokračovať vo vzťahu, tak pokračuj - nesmieš myslieť na to, že čo robí a či opäť nepodvádza, lebo by si sa uštvala. Držím Vám veľmi palce - kvôli rodine stojí za to zabojovať...

erika04
10. aug 2013

ja som bohuzial svojho priatela podviedla s byvalym. Este v ten den som mu to povedala, lebo mi z toho bolo zle... Jasne, bol nastvany, v soku, trochu pohundral a potom sa isiel opit. Par dni sme nevedeli co s nasim vztahom, ale nerozisli sme sa. Len to niekolko dni vyzeralo, ze to visi na vlasku.... Vtedy som si uvedomila, ze ten ex za to nestoji, ze chcem byt s tym svojim terajsim a ze aku sprostost som to urobila.... Na pocudovanie sa moj priatel ku mne zacal lepsie spravat - a o dva mesiace na to ma poziadal o ruku. Neviem, podla mna sa zlakol, ze je tu aj niekto iny kto ma o mna zaujem...

Teraz sme uz tri mesiace svoji.
S byvalym nekomunikujem vobec odkedy sme zasnubeni, neodpovedam ani na emaily, sms, gratulaciek vianociam, nic.
Paradoxne, nam asi ta nevera ukazala ake by to bolo keby sme sa rozisli a to sme nechceli.
Jasne, ze zo zaciatku mi to vykrikoval pri kazdej hadke, ale teraz uz menej. Uz to skoro nespomina, co som rada...

Osobne si myslim, ze ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa navari... ze si to treba nechat ulezat v hlave, vychladnut, az potom konat. Velakrat sa ospravedlnit a velakrat dookola odpustit, samozrejme ak chcete ostat spolu, co zrejme chcete. A jedno co velmi odporucam je uplne definitivne prerusit kontakt s tou jeho kolegynou - ale to by mal hlavne on chciet.
Velmi silno drzim palce! My sme boli len "frajeri" ked sa to stalo a vydrzali sme. O to vacsie dovody prekonat to mate ked ste manzelia s detmi

petraxy6
10. aug 2013

@adamuska odpusť mu a bude sa ti ľahšie žiť, odpusť ale aj sama sebe 🙂 Treba s ním začať komunikovať, povedz mu všetko čo mu chceš povedať a nejakým spôsobom ho donúť, aby ti odpovedal. ja viem je to ťažké, ja tu radím a sama som si nepomohla (u nás sa ešte stále k ničomu vážnemu nevyjadril). Ale určite sa nevzdaj a urob všetko preto aby si to zachránila.

adamuska
autor
10. aug 2013

@petraxy6 a ako dlho to už riešite? držím palce 🙂

adamuska
autor
10. aug 2013

@sue súhlasím stojí bojovať aj ked sa hrozne bojím, že čo ak zas na niečo prídem, to by ma už zabilo načisto 😢 budem na sebe pracovať aby som na to stále nemyslela a nepodozrievala .... aj ked to bude strašne ťažké. Ja som bola naivna, keby som sa mu skôr pozrela do PC viem to, ale verila som....
@erika04 držím vám palce nech sa vám nevera už vyhýba 🙂

dejnas
10. aug 2013

nemám osobnú skúsenosť (ťuk ťuk).... ALE je veľmi pozitívne, že to obaja riešite s chladnou hlavou, že manžel vzťah okamžite ukončil a je ochotný navštíviť poradňu ! to je pre začiatok veľmi dobré... ako sa s tým vysporiadate (či už Ty alebo manžel), vopred nik neodhadne, ale je možné aj to, že ak to spoločne zvládnete, táto skúsenosť môže paradoxne váš vzťah posilniť 😉 silno držím palce !

petraxy6
10. aug 2013

@adamuska ja už som doriešila 😀 - rozvod 😀 lenže ja som nemala klasickú neveru, v mojom prípade tam sa narodilo hneď na druhý deň po prevalení dieťa. 😎 Ale nevykrikovala som nikomu nič, vlasy tá dotyčná nemá vytrhané. Prajem im aby žili šťastne 🙂 - veď božie mlyny keď začnú mlieť, v mužovom prípade už melú, len si to ešte nedal do súvislosti s tým čo urobil. asi potrebuje padnúť ešte hlbšie na dno a potom možno pochopí.

petraxy6
10. aug 2013

@adamuska a vo vašom prípade je to možno len skúška lásky. tak urob pre to všetko a keby sa stalo hocičo, tak si nemáš čo vyčítať 🙂

bambi23
10. aug 2013

bolieť to nikdy neprestane, s pamäte to už nikdy nevymažeš, aj po niekoľkých rokoch si spomenieš, ale všetko chce čas a nevera zvlášť kopec času, trpezlivosti a hlavne ty nesmieš padnúť do zúfalstva, aj keď je to v takých chvíľach ťažké. U mňa to už nikdy nevude také ako predtým, ale snažím sa žiť pre dnešok a budúcnosť a nerýpať sa v minulosti. inak by ma to vnútorne ničilo a to by zničilo aj to čo sme ešte zachránili, čo zaťiaľ neľutujem. 🙂

lucyliena
10. aug 2013

@adamuska mam osobnu skusenost...exmanzel si v praci zacal s kolegynou, ked som na to prisla bola som ochotna odpustit a skusit to odznova...bohuzial po pol roku som zistila ze ich vztah pokracuje...nasledoval rozvod...dnes uz viem ze by som nikdy druhu sancu nedala...stalo ma to kopu slz, smutku, obvinovania seba samej a podcenovania...proste uz nikdy viac...

kveta
10. aug 2013

Prezila som neveru. Nasledoval rozvod. Sme znovu spolu. Neverim mu, nemyslim na to kde a s kym prave je, ale akonahle pipne sms alebo ma hovor, spozorniem. Uz to nikdy nebude ako pred tym. Viem, ze by som sa s tym dokazala vyrovnat, keby sa ospravedlnil. Ale k uprimnemu ospravedlneniu nedoslo a tak to stale v sebe nemam uzavrete.

maximouse
10. aug 2013

ked som sa dozvedela o nevere, dva roky som sa trapila, ziarlila a dusila v sebe bolest... tvarit sa, ze som sa nad tym povzniesla, bolo sakra tazke... ale milovala som ho, nechcela som o neho prist... sme spolu stvrty rok, mame krasne dieta, velke plany do buducna... a ja to uz mam v hlave konecne zrovnane a na vsetko hladim s chladnou hlavou... chvalabohu... ale stalo ma to vela namahy, presvedcit samu seba, ze sa svet kvoli tomu nezruti... ale sebavedomie sa mi uz asi nevrati... 🙂

maximouse
10. aug 2013

@kveta od slova neverim je to ako nasa nevera cez kopirak... 🙂 akurat, ze ked som mu na neveru prisla, zasmial sa mi do ksichtu...

kadri
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adamuska
autor
10. aug 2013

@lucyliena toho sa aj ja bojim... ale deti tej druhej vychovavat nechce,tak hadam dostane rozum.
@maximouse
@kveta ani on sa zatial neospravedlnil,ako kedy mu to stale nedoslo...
@petraxy6 aj ja som sa toho mojho hned pytala ci nie je nieco na ceste,to by bol odpisany....krasne si to napisala "skuska lasky",dufam ze to bude u nas platit
@bambi23
Ale na toto vsetko si hovorim ze co ma nezabije to ma posilni....verit sama sebe iba to mi zostava a zdravemu usudku...

kveta
11. aug 2013

@maximouse Hej, ten moj sa pri prevaleni nevery tiez usmieval od ucha k uchu..

danika999
11. aug 2013

@adamuska ahoj..zazila dlho predlho to trvalo, s tym, ze pokial som na to prisla a snazila to riesit (kludne aj rozumnou dohodou o rozvode) tak vlastne nebolo co. nikdy sa nepriznal. nevydrzala som to tahat kvoli malej takze rozvod, az ten ho polozil na kolena, vtedy sa ospravedlnoval, prosil, plakal..vtedy uz bolo neskoro aspon z mojej strany. nelutujem, lebo to bol osemrocny kolotoc klamstiev a nezmyslov :( myslim vsak, ze ludia sa nemenia..u muza a zeny je vsak nevera velmi odlisna. skor mozes verit, ze hladal iba nejake spestrenie, oni si totiz tazko uvedomuju, ze to co ziju s tebou a detmi, by zili s kazdo dalsou, lebo taka "iskriva" laska trva iba kratko. neviem co ti poradit, ak nechce komunikovat, urcite treba skusit tu poradnu ak je ochotny..mozno vam nakoniec ta nevera bude osozna a uvedomite si obaja niektore veci..ak ale budes citit, ze je stale nieco medzi vami, tak nezabudaj na svoj zivot (mali by ste spolu byt aj ked deti vyraastu a pojdu z domu)..drzim palce

bambi23
11. aug 2013

@adamuska držím ti prsty a prajem aby ste to čím skôr prekonali k lepšiemu, treba určiť pravidlá, jemu povedať že ak chce aby ste to dali dokopy viac taký "úlet " netoleruješ a nechceš vidieť nijaké klamstvá, aby si znova získal tvoju dôveru čo nebude ľahké. to mu povedz ale v kľude, pokojne. Ty sa budeš musieť snažiť mu to nevykrikovať, hlavne pri hádkach ani veľmi nepripomínať, aj keď zo začiatku je to nenormálne ťažké. Najhoršie na tom je že ty si bola najviac ranená a pritom práve ty budeš mať najviac práce dať váš vzťah opäť správnym smerom, ale my ženy sme silné a BODKA!!! tak vám držím prsty 🙂

mima4
11. aug 2013

nemam vlastnu skusenost, ale kedze to olutoval a napravil, odpusti mu, je to tvoj manzel - ktoreho si si dobrovolne vybrala na cely zivot. Odporucam ti, nech si hned zacne hladat novu pracu, dohodnite sa na tom.

A hlavne, starajte sa o vase manzelstvo, venujte sa jeden druhemu, citajte literaturu urcenu pre manzelov, stretavajte sa s inymi manzelskymi parmi a diskutujte s nimi o veciach suvisiachc s rodinou/manzelstvom, chodievajte na pravidelne rande, manzelske vecere... uzivajte si jeden druheho. Nemaj problem zavolat opatrovatelku k detoch a venovat sa len a len manzelovi!!! Pre vela zien sa dieta stane modlou, bozikom...a potom nechapajuc krutia hlavu v rozvodovom konani, ako sa mohli s manzelmi tak odsudzit.

adamuska
autor
11. aug 2013

@bambi23 ako keby som to ja hovorila,ze som najviac ranena a najvavsie usilie musim zo seba vydat aby som to zachranila ☹ dikes moc. @maximouse A preco sa ti chlapi smeju, no lebo nemaju argumenty,len sa sprosto usmievat,chudaci....skor zostali zaskoceni ako to vieme....
@kadri velmi pekne pisane 🙂
@danika999
Dievcata,ja nechapem kolko nas je.... ja som doteraz mala klapky na ociach,ze nevera co to je,nas sa netyka,teraz som toho tolko precitala ze mam dost do konca zivota.. ako sa ludia vedia trapit,zranovat,nedoverovat si.... drzme si navzajom palce,aby ten nas zivot nebol len o bolesti a zrade....dakujem vsetkym velmi..

@mima4 ano ano toto vsetko som si aj ja hovorila,cakala som ze ddti trochu podrastu a my dvaja sa budeme venovat jeden druhemu a odrazu totalny podraz.... netreba v zivote cakat a ihned konat.Novu pracu ano to som mu hned navrhla,ja som mu terajsiu nasla,paradox,ze.

mima4
11. aug 2013

@adamuska
necakaj kym deti podrastu. Mnohi to tak robia a potom sa rovno rozvadzaju. Ste manzelia a kvalitne a stastie manzelstvo je zakladom pre dobru rodinu, dobru vychovu a vedenie deticiek.... 🙂

zuriva
11. aug 2013

@mima4 ale on to neolutoval , ako pise zakladatelka temy 😒
@adamuska u nas to bolo trosku v inej rovine, virtualna nevera. Pretoze ja pisane si s inymi babami pokladam tiez za neveru 😖 😖 😖 . A boli tam aj ine veci, napr som mu nasla tel. cisla na k***. On fyzicku neveru zapiera, hovori, ze na to nemal dost guraze...neviem mu to dokazat, vsetko, co som nasla na nete zo zaciatku zapieral, az kym som me nedala pod nos dokazy...takze je mozne, ze doslo aj k sexu...dokazy vsak nemam 😖. Ak by sa mi priznal, alebo ak by som mala priamy dokaz, riesim to rozvodom.
Preco este s manzelom som? 1, kvoli dcerke. Je na neho naviazana, videla, ze nejake problemy su, plakala, ci sa uz nelubime 😢 😢 😢 . Viem, zeby to bolo tazke, ak by s otcom uz nebola kazdy den.
2, lebo momentalne nemam pracu
3, lebo manzel bojuje o to, aby sme ostali spolu. Boli sme na poradni. Olutoval, co spravil. Ale zo zaciatku to tiez nelutoval, obvinoval mna, ze to prehanam, atd...teraz to chapem, snazil sa chranit si kozu. Tym, ze to Tvoj manzel nelutuje a neospravelnil sa, pred sebou to vidi tak, ze to nebolo nic zle...vsak nikomu neublizil, rodinu opustit nechcel, miluje Ta tak ci tak. Naspat k nam. Manzel povedal, ze je rad, ze som na to prisla, pretoze si sam uvedomuje, kam az to mohlo dojst. Viac sa venuje dcerke, mne, nam ako rodine, je milsi...na jednej strane ma to tesi, na druhej strane sa mi to hnusi, ze jeho spravanie sa zmenilo kvoli tomu, ze som prisla na jeho ulet, ktory trval rok 🙄 🙄 🙄 a kvoli ktoremu zanedbaval svoju pracu a aj nas 😔 😔 😔
ALE. Manzela uz nelubim...vsetky jeho klamstva, vsetky slzy, bolest v srdci, beznadej atd sposobili, ze som k nemu stratila lasku 😔 😔 😔 . Pri kazdej SMS, zakazdym, ked ja idem spat a on ostane pri PC, vzdy, ked ide do prace na dlhsie, trpnem 🙄 🙄 🙄 On uz vie, ako som na to prisla a viem, ze teraz by si daval viac pozor...ale on vie a ja viem, ze ak by som mu na to prisla este raz, hoci jedna pozreta fotka,jedna hlaska, jedna stranka, uz nevaham a odchadzam. Nedavno sme sa zase kvoli tomu pochytili, on povedal, ze ked to uz nedokazem dat za hlavu, tak chce rozvod, na co som povedala ze fajn, ale nech si premysli, co s dcerkou, co s bytom, atd...ze vsetko mi necha, lebo dcerka potrebuje matku 😖 😖 😖 Pekne od neho, ale nemysli na to, ze dcerka potrebuje aj jeho???

A moja rada? Poriadne to rozoberte, co sa presne stalo, preco, ako, kde, atd...lebo Teba budu tie otazky trapit do konca zivota, alebo kym budes s nim. Deti dajte k rodicom a vy si nechajte den na to, aby ste to vydiskutovali. Co je ochotny on spravit pre to, aby si sa Ty citila lepsie. Hoc aj zmenit job, viem, ze je to tazke v dnesnej dobre. A nevycitaj si To. Nie je to Tvoja chyba, ze to spravil. Ak sa citil odstrceny, mal to riesit s Tebou, nie s inou zenskou...to, ze sa vyspal s inou zenou je len a len jeho chyba. A hlavne zisti, ci to bolo 1x...lebo ak sa to stalo aj predtym, je predpoklad, ze sa to bude este opakovat. Ako prejav dobre vole, nech Ti da vypisy hovorov, heslo k mailovej stranke, nech nemaze historiu v PC.
Ale hlavne, OBAJA musia chciet vo vztahu ostat.

Velmi, velmi Ti drzim prsty, aby si bola dost silna a takisto aby aj on bol dost silny na to, aby sa to uz nikdy neopakovalo.

zuriva
11. aug 2013

@adamuska nevycitaj si, ze to Ty si ich dala dokopy...keby to nebolo v tej praci, bola by to servirka v krcme 😒
A este mi napadlo, daj mu jasne na vedomie,ze to je 1 a posledny krat, ked mu to odpustis. Ale nezabudnes. Aby si zase chlapec nemyslel, ze to vzdy bude take, ze to vzdy s chladnou hlavou prekonas. Vysvetli mu, preco a co Ta vlastne ranilo. TAkisto by ma zaujimalo, aky bol jeho nazor predtym na monogamny zvazok, na neveru...preco sa to zmenilo???

maximouse
11. aug 2013

@adamuska presne...hanbu z odhalenia skryvaju za hollywoodske usmevy... mne stacilo, ze mi jeden kamarat povedal na jeho adresu "nie je zlato, co sa blysti" a uz som vedela kolka bije... aj s kym to bolo... ale je lepsie sa v tom dalej nesparat a nevyzvedat sa, za akych okolnosti k tomu prislo... sice cloveka potom zoziera zvedavost, ale je to furt lepsie, nez zistenie, ze iniciativa prisla z jeho strany...

adamuska
autor
11. aug 2013

@maximouse ja stále od neho čakám to ospravedlnenie, oľutovanie ale nič na to nepovedal. Dúfam, že sa ale dočkám, však 2 týždne to je ešte len. Aj ja by som chcela vedieť ako a kedy sa dali dokopy, kto bol iniciatorom. Inak ona má 2 deti a manžela s ktorým býva v byte ale že nežijú spolu. Takže mi z toho vyplýva, že ona polovala naňho, aby sa dostala z bytu od manžela. A že nanho naliehala aby sa so mnou rozviedol, on nechcel ani počuť odísť od rodiny. /toto mi zistila osoba, ktorá sa s ním okrem mna o tom rozprávala, aj ona sa ho pýtala, či to neľutuje a žiadna odpoved/ mne to vôbec nepovedal.
@zuriva no jasne, že som mu hned povedala, že žiadny ďalší prešlap sa nebude konať. Jednoducho sa zbalí. On od rodiny nechce odísť, že o tom vôbec nerozmýšľal a že veľa riskoval mi akurát povedať. A ked som sa ho spýtala, či to stálo za to, tak nemal slov.... no proste asi bol pomätený ked to s nou robila vláčili sa kade tade....

adamuska
autor
11. aug 2013

@zuriva ked som mu navrhla že nech vypadneme z domu na jedno noc, tak zase len reišil a čo deti kde budú.... a ked sa vláčil s dotyčnou tak o deti mal postarané samozrejme...

kveta
11. aug 2013

@zuriva Byt Tebou, tak ho rychlo vezmem za slovo a necham ho na seba previezt vlastnictvo bytu. Casom uz taky stedry nebude.

bianka0111
11. aug 2013

@adamuska mám osobnu skusenost - no z druhej strany...Ja som bola tá neverná...tiež z kolegom, ked sa to prevalilo, bolo to neskutočne smutné, a neviem, čo som vlastne čakala, Moje svedomie?? som od exa už 5 rok a doteraz som si neodpustila, čo som urobila, doteraz sa hanbím a hnevám na seba, že som to urobila...Mi sme sa rozviedli, a poviem, že aj ked som rozbila rodinu, viem, že to že som odišla bolo správne, pretože by som v tom pokračovala, to manželstvo mi nevyhovovalo.....teraz som s tým milencom-teraz je už mojím manželom a sme v poriadku, a nenapadne ma byt nevernou...Ja som sa po prevalení zbalila a odišla...Ten Tvoj ostal, to znamená, že zrejme chce byt s Vami...Mlči? aj ja som mlčala a doteraz mlčím, moje svedomie mi dáva pociti ako som ublížila - vrátilo sa mi to zlé tým, že dodnes si to neviem odpustit....Ja som k mojmu milencovi odchádzala, lebo mi u manžela niečo chýbalo a on to vedel.....Tvoj možno potreboval odíst od reality, od stereotypu...Ja ho neospravedlnujem, len hovorím, skus mu dat šancu, ale najprv sa ho opýtaj, či si je istý, že chce ostat s Vami? a čo bolo dovodom podla neho, že to spravil? prečo?

luciaq
11. aug 2013

@petraxy6 ked ta citam,si neskutocne silna osobnost. drzim ti palec aby si vsetko zvladla. tiez razim teoriu,ze bozie mlyny... a podla toho zijem. len skoda,ze sa tym neriadi cely spolocnost.lahsie by nam bolo vsetkym 🙂

petraxy6
11. aug 2013

@luciaq ďakujem 🙂 Vieš tie božie mlyny melú pre každého, len nie každý si to dá do súvislosti s tým, čo zlé urobil a to je tá chyba 😖 Keby každý dostal nejaký dopis zhora, že to má za to a za to čo urobil, tak možno by sme sa napravili včas. Ale nie, niekto cíti potrebu ubližovať po celý čas a dopne mu až na smrteľnej posteli, že čo všetko v živote napáchal a ublížil. Ale taký je život. Nie sú to len radosti 🙂