Život po nevere
Chcem od vás reálne príbehy ako ste žili po nevere z manželom alebo bez..... žiadne kedy sa to stalo....
prosím píšte iba tie ktoré to máte odžité, ktoré ste naozaj zažili partnerovu NEVERU. Či ste ďalej vydaté, alebo rozvedené, čo s deťmi, čo s dotyčným manželom.... myslím, že nevera je novodobý problém a teraz kade chodím a vidím páry tak premýšľam "podvádza ona, podvádza on?! Ja som prišla na to pred dvomi týždňami, je to čerstvé, ale riešime to s chladnou hlavou, máme 2 deti 4r., 7r., práve dorobený dom a sme spolu 13 rokov, manželmi 9 rokov. Manžel sa s ňou hneď rozišiel, žiaľ pracujú spolu v jednej firme, nevidia sa stále, ale.... Mali sme klasické rodinné problémy, domácnosť, deti, hádky a my sme na seba nejako zabudl /sex pravidelný aj nepravidelný/, manžel zmenil robotu a tam si ju našiel, trvalo to cca 8 mesiacov. Manžel bol obyčajným manželom, žiadny sukničkár, teda až doteraz. Sme objednaný do poradne, ale neviem, on nekomunikuje, a to je náš hlavný problém. .... fakt nemá problém, je veľmi zhovorčivý v spoločnosti, ale doma čo sa týka našich životoch, ach....
Budem rada, ak sa zo mnou podelíte o vaše skúsenosti .....
Stručné zhrnutie
- Nevera v manželstve vedie buď k rozvodu alebo k snahe o záchranu vzťahu; bežné riešenia v diskusii zahŕňali manželskú poradňu, psychologičku a manželskú terapiu.
- Praktické kroky odporúčané v diskusii zahŕňali definitívne prerušenie kontaktu s milenkou/milencom, žiadosť o výpisy hovorov a poskytnutie hesiel k e‑mailu/Skype na overenie komunikácie, alebo zmenu práce.
- Technické a bezpečnostné opatrenia spomenuté v diskusii zahŕňali keylogger na PC, „odposluch klávesnice“ (spionsvet.sk), kontrolu histórie Skype a testy na pohlavne prenosné choroby, a odporúčanie vytvoriť samostatné sporiace konto ako finančnú rezervu.
Najčastejšie otázky
Q: Ako sa pripraviť na stretnutie s psychologičkou po odhalení nevery?
A: V diskusii odporúčali pripraviť si písomne otázky, vziať so sebou vreckovky a dohodnúť, či pôjdete obaja alebo len jeden; viaceré príspevky odporúčali absolvovať jednotlivé aj spoločné sedenia v manželskej poradni.
Q: Aké dôkazy je rozumné požadovať od partnera po odhalení nevery?
A: Diskutujúce odporúčali výpisy hovorov, prístupové heslá k e‑mailu a Skype, nevymazávanie histórie v počítači a kontrolu komunikácie ako konkrétne kroky na overenie verzie udalostí.
Q: Aké technické nástroje používali ľudia v diskusii na overenie kontaktov partnera?
A: Spomínali používanie keyloggera na PC, kontrolu histórie Skype a nákup „odposluchu klávesnice“ z e‑shopu spionsvet.sk ako príklady technických riešení.
Q: Mali by partneri po nevere absolvovať testy na pohlavne prenosné choroby?
A: Áno; v diskusii jeden príspevok uviedol, že partner ponúkol, že na testy pôjde, a niekoľko účastníčok odporúčalo žiadať testy, ak bola fyzická nevera.
Q: Ako zabezpečiť finančnú rezervu pri ohrození vzťahu alebo pri rozvode?
A: V diskusii odporúčali založiť vlastný sporiaci účet a vytvoriť finančnú rezervu; jedna rada znela mať hotovosť alebo nezverejňovať všetky úspory na spoločný účet, pretože pri rozvode môže byť sporiaci účet rozdelený.
Q: Je odpustenie po nevere reálne dosiahnuteľné a čo pri tom pomáha?
A: Viaceré príspevky potvrdili, že odpustenie je možné, pomáha manželské poradenstvo, časté ospravedlnenia, definitívne prerušenie kontaktu s milenkou a osobná práca na spracovaní emócií vrátane techník spomenutých v blogu (meditácie, energetické liečenia, postupné precítenie a pomenovanie emócií).
Závery z diskusie
Zhoda
- Chodiť k manželskému psychológovi alebo na poradňu považovali viaceré účastníčky za kľúčový krok.
- Definitívne prerušenie kontaktu s milenkou/milencom a jasné pravidlá dôvery boli v diskusii odporúčané ako nevyhnutné pre šancu na zotavenie vzťahu.
Sporné názory
- Niektoré príspevky tvrdili, že je lepšie vedieť všetky detaily (kto, kedy, ako ďaleko to išlo), zatiaľ čo iné radili detaily nepitvať a radšej zamerať energiu na obnovu vzťahu.
- Niektoré ženy odporúčali odpustenie a snahu o záchranu rodiny, iné považovali rozvod za správne riešenie po dlhodobom klamaní.
Otvorené otázky
- Ako zistiť, či bola nevera jednorazová alebo prejav dlhodobejšieho vzorca, ak partner nehovorí pravdu?
- Aké právne a finančné kroky sú najvhodnejšie pri zvažovaní rozvodu, keď sú do toho zapojené dom a deti?
Spomenuté značky a firmy
spionsvet.sk, porta.sk, duchovno.wordpress.com
Spomenuté produkty a metódy
keylogger, odposluch klávesnice, kontrola histórie Skype, výpisy hovorov, heslá k e‑mailom/Skype, testy na pohlavne prenosné choroby, sporiaci účet, manželské poradenstvo, manželská terapia, psychologička, meditácie, šamanské cesty, energetické liečenia
Miesta a osoby
Bratislava, Turecko, Tina, Rachel
@mirat dakujem 😉
@adri266 dohodnute? snim? nechcel sa dohodnut na nicom.V byte bude dovtedy dokial ho nevyplatim!!!
co sa tyka malej,navrhovala som mu aj pred koliznou kazdy druhy viked( od 9- 18tej mi ju priniest domov na noc-to bola podmienka) 2x do tyzdna na 2 hodky si ju vziat.Odmietol aj ked kolizna povedala ze to je slusna ponuka a ma to prijat!
@p.j.jacky tak dufam, ze to tak bude, a prajem Ti to...ale treba fakt nejaku aspon ustnu dohodu spravit, ze sa ma vypratat v takej situacii, aby Ti potom narokom nerobil prieky, vodil si ju do bytu, atd...chlapi su jesitni 🙄 🙄 🙄 . A nechcem Ta vylakat, ale clovek pocuva pribehy, ked manzelia ostali spolu byvat po rozvode a hadky a bitky boli na dennom poriadku...A vies, ak on ma v hlave zakorenene, ze ho musis vyplatit, tak sa ho tak lahko nezbavis...ak si najde nejaku mladu, ci vydatu, nebude sa mat kam stahovat...
@p.j.jacky V tvojej situacii asi nie, nas vztah bol strasny, my sme sa len hadali( aj mojou vinou) a ver, ze na rozvod som vtedy myslela najviac(cakala som kym, mi skonci rodicovska dovolenka), to ako sme sa k sebe spravali, ja som sa bala, aby deti si nevzali z nasho vztahu prave to do zivota, ze mama s otcom sa neznasaju. A to bolo pred neverou. Starsie dieta to dost citilo, aj ked nic nehovorilo. My sme sa nastatie spamatali obaja. Ale u vas nefunguje ten vztah, nevyzera, ze manzel chce nieco zachranovat a davat do poriadku a ak by si mala zit v neustalom strese a strachu, dcerka by to citila, nebolo by to pre nu lepsie.
@ella555 ona to uz citi aj teraz,stale mi hovori aby som neisla prec a ze ma ma rada.Lebo mm chcel malu uspavat,tak som mu dala priestor...bohuzial mala to vnima ze som od nej odisla a vnoci sa budi ze niesom prinej. ☹
Ja som tiez urobila vela chyb,viem o nich aj som ich zmenila,ale mm chce byt v nasom vstahu nadriadeny,nie rovnocenny...chce si dokazovat ze jeho teoria,jeho cinny,jeho nazore su lepsie nez moje.
@ella555 chvilami mal,aj olutoval,aspon povedal ze ho to mrzi.ospravedlnil sa mi.Ale vzdy nakoniec skoncil tak,ze aj tak si za vsetko mozem sama.Na otazku preco mi stale ublizuje tym ako sa ku mne sprava,odpovie ze ja si sama ublizujem.
Da sa povedat ze tu prvu neveru som aj odpustila,ale neodpustila som mu to ze od nas odisiel,ze neukoncil vstah snou,ale somnou a nechal ma samu s 8mesacnym dietatom.
@p.j.jacky Toto by som asi ani ja nedokazala odpustit. Pre mna je to horsie ako samotna nevera a odpusta sa to ovela tazsie. Inak moj mm to nedokazal, preto som mu dokazala ja odpustit, ze aj napriek tomu ake sme mali problemy a ze mal milenku nas nevedel len tak hodit cez palubu a vykaslat sa na nas, aspon v tom nesklamal.
Vina sa skor dava milenke vtedy, ked si manzelka chce toho muza nechat, tak sa lahsie prijme naspat, ak sa jeho vina zmensi a ta cast sa hodi na milenku.
@p.j.jacky to je jasne, ze to je tazke. Zmierit sa s niecim takym. Ale mam pocit ze u vas su ine problemy nez je nevera. Proste skor to co si pisala ze klamal a nasledne odmietal aj po priznani a ospravedlneni nejaku napravu, praveze sa to akoby zhorsilo unho. Inak, tu druhu milenku nemal pocas toho ako si ty mala tiez ten vztah? Lebo to by som potom neratala, boli ste od seba, to je taky medzicas
@p.j.jacky este ma napadlo daco s tym bytom...Ja som sa dlho nechala drzat domom a aj tak som on prisla. Nie drzat v manzelstve, ale nepodnikla som kroky ktore som mala spravit len preto aby nerobil problemy. O dom som prisla tak ci tak a aj o furu prachov. Vtedy ked som sa rozviedla a bojovala o ten dom mi povedala jedna baba z banky, ze kaslite na dom. Su dolezitejsie veci a to su vase kludne nervy. Nejak tak, uz je to davnejsie. Az dnes jej rozumiem uplne.
Proste sa neupinaj na to ze bude ok odkupit ten byt, skus pozriet ine mesto, dalej od neho pripadne, lepsia sanca sa zamestnat atd, porozmyslaj aj nad tym. Budes volnejsia, mozes si viac snov plnit, ist tam kde budes chciet nie kde on bude chciet...a niekedy je lepsie nezostat na tom starom mieste, lebo spomienky a na tom istom mieste ten isty sposob uvazovania, ale nove miesto dava sancu na novy zivot
Ahojte dievčence...ako sa máte po víkende? Nejako to tu viazne... 😒 možno je to tým, že tu vznikla nová téma o nevere...ale tá je skor o viere ako,, o neviere'...a prispievajú tam po vatšine ľudia, ktorí si tým neprešli...
Mne je dnes smutno, manžel odišiel na služobnú cestu a ja to od určitej doby zle znášam... ☹
no akoze ja uz fakt neviem co dalej. Presiel skoro mesiac odvtedy co som nasla komunikaciu s "neznamou". Uz davno sa normalne nerozpravame, ale teraz obzvlast, plus absolutne ziadny fyzicky kontakt. No a dnes rano sa uz o nieco pokusal, no nie, nemozem, nedokazem.....
A len mi potom pride sms "ty ma uz nelubis?"
No co na to odpisat, tak on si uz aspon 3 roky pise s kadejakymi zenskymi z netu ale cely problem je v tom ze ja ho uz nelubim.....
Tak ustedrili sme si par krutych sms, ale v skratke. Prisahal mi, ze ma nikdy nepodviedol. Ale podstatne je, ze nikdy si nepriznal ziadnu chybu, nikdy nepovedal preco to vsetko vlastne robi, nikdy sa mi neospravedlnil a navyse zase som sa nevyhla tomu, ze ma obvinoval zo vsetkeho mozneho. Takze v konecnom dosledku som vsetkemu navine ja, ja som ho odkopla, ja som mu slubila lasku a potom ho prestala milovat a uz neviem co vsetko som spravila ja. On je zjavne ten ktoremu sa ublizuje.
Posledna sms bola "to je teda koniec?"
neviem na to odpovedat, moja odpoved bola, ze to on ukoncil uz davno a vtedy sa ma na nic nepytal, teraz je uz neskoro. Ale povedat mu nech si zbali kufre a odide stale nedokazem.
@mamka01 a skoncil s tym? Dal Ti vypisy svojho telefonu, pristup k uctu, atd? Vysvetlila si mu, preco je pre Teba tazke mat s nim fyzicky kontakt? Zial, vela chlapov, aj zien, si mysli, ze kym nedojde k samotnemu styku, o neveru nejde. T.j ze aj bozk je ok, aj sms, ci eroticke mailovanie...
Pises, ze ho nechces poslat prec, ale nemozes mu ani odpustit. Poriadne zvaz, akoby Ta mohol presvedcit o tom, ze tomu vsetkemu je koniec a ze TA ozaj miluje. Inak, ti chlapi jedni hnusni dokazu naraz milovat manzelku aj venovat sa takym prasacinam...Takze este raz si preberte, co Ty vo vztahu ocakavas od neho a co on...kedy zmenil nazor na monogamiu? Preco to vsetko zacalo??? Bolo by to ok aj v opacnom pripade? T.j. keby Tebe pisal nejaky kolega, Ty moja sexi kocka???
Skus zajst za psychologom. Skus si povedat, a samozrejme aj jemu, ze mu davas jednu poslednu sancu, a ze mu davas mesiac na to, aby Ta presvedcil, ze on chce byt s TEbou. DAj mu sancu, aby si sa donho este raz, znovu zalubila...chod na rande, najprv mu dovol pohladenie rukou, bozk, az potom sex...
Skus si predstavit, aky bude zivot s nim, aj bez neho. Ak mu neodpustis /nie NEZABUDNES/,. budes mat zo zivota peklo...Ale mozno stale potrebujes cas na truchlenie, na vysporiadanie sa s tym...vysvetlil Ti vsetko? Chces este pocut nejake odpovede?
@mamka01 Si v podobnej situácii ako som bola ja, iba s tým rozdielom, že moj manžel nehádzal vinu na mňa...sice mi povedal, že sa cítil na druhej koľaji, ale NIČ mi nevyčítal...
Musíte si sadnúť a jasne si vysvetliť svoje pocity a hlavne, ako si predstavujete svoju ďalšiu budúcnosť. Nám to tiež zo začiatku nešlo, vždy sme sklzli k hádke...tak som zahlásila, že keď mu to PÍSANIE tak ide, tak si budeme písat maily...a fakt sme toho zo seba obidvaja dostali podstatne viac... 😉

@mirat ano presne to som aj urobila...termin rozvodu sa uz blizi...