Zlé vzťahy so svokrou a švagrinou

3. jan 2023

Baby opíšem v skratke našu situáciu...švagrina býva s mužom a 2 deťmi u svokrovcov teda u svojich rodičov...my s mužom a našimi deťmi sami no v jednej dedine,ale i napriek tomu sú naše návštevy sporadické zväčša keď ma niekto sviatok...o to viac ma mrzí že neprídu pozrieť vnúčatá len tak hocikedy hoci sme blízko a sú ešte vo vítalnom veku....vzťahy sa zhoršili keď švagriná porodila druhé dieťa a svojmu bratovi teda môjmu mužovi ani mne nedala vediet len to zavesila na soc.siet a odtiaľ sme sa to dozvedeli aj napriek tomu že svojmu druhému bratovi po pôrode napísala správu...samozrejme že to muža aj mňa mrzí že sa jeho sestra tak zachovala a zavolala mu uz len a tým že nás pozýva na krstiny teda cca 2 týždne po pôrode...muža sa to veľmi dotklo a teda na krstiny sme nešli,dar odniesol a svokre vysvetlil prečo neideme (švagriná nebola akurát doma)...Svokra je samozrejme na strane dcéry ,zastáva sa jej a mužovi povedala aby sa mu nevypomstilo jeho správanie nakoľko prvýkrát si povedal svoj názor za čo som rada 🙏 na Vianoce sme tam neboli pretože obe ich deti boli choré,muž volal svokrovi poprial pekne sviatky i keď do poslednej chvíle dúfal že zavolajú oni...na Nový rok opäť čakal že sa niekto ozve pretože rodičia z mojej strany aj súrodenci nám volali a priali šťastný Nový rok a preto dúfal že sa ozvú oni no zas nikto nič...zavolajú len keď niečo potrebujú čo mi príde veľmi sebecké...prosím vás aký máte na to nestranny názor....šli by ste deťom odniesť Ježiška...popravde za takéto ich správanie nemám chuť tam ísť alebo by ste sa snažili vyhýbať ... ďakujem za prečítanie 🙏

thereisabear
3. jan 2023

A predtým, ako nedala vedieť bratovi o narodení, ste mali nejaké veľké problémy? Lebo toto mi príde absurdný dôvod na takéto zhoršenie vzťahov. Už vôbec by mi nenapadlo kvôli tomu neísť na krstiny.

lija22
3. jan 2023

ahoj, to ze vam nedala vediet, ze porodila, ale druhemu bratovi dala vediet a aj zvysku sveta cez facebook...ehm tak toto neries akvoli tomuto sa nefuc, to su talafatky totalne. Mne to pride aj smiesne sa kvoli tomuto urazat. Boze ved ja ked som porodila som ani raz nedrzala mobil v paprci, nikdy som nikomu nedala vediet och 😁
a kvoli tomuto neist nakrstiny mi pride uplny trapas.
som zatial tim svagrina

autor
3. jan 2023

@thereisabear tak tie vzťahy sú od začiatku nie ideálne...ako píšem navštevujeme sa len sporadicky keď ma niekto sviatok ..dokonca mal nedávno muz meniny tak len zablahoželali po telefóne no nikto neprišiel....tie vzťahy sú taka pretvárka že s nemusíme akurát trpíme....a neísť na krstiny bolo mužove rozhodnutie nie moje ja som to nechala na ňom....keby povedal že ideme tak ideme a keďže sme nakoniec nešli tak si namiesto nás zavolala kamarátku 🤦 obzvlášť je to zvláštne pretože keď porodila prvé poslala fotku nám z pôrodnice teraz ani mu ani bu ani nikto z rodiny svokra alebo jej muž aby dali vedieť nikto nič...aj to že vôbec šla do nemocnice som sa náhodne dozvedela od tetiek v našom obchode 🤦

momoftwo
3. jan 2023

Tak ked som porodila, moj muz pisal ludom nie ja, no posledne co ma zaujimalo je pisat dolava doprava smsky. Ak teda na niekoho zabudol, tak ten clovek asi tiez so mnou skoncil a ani o tom neviem🤷🏽‍♀️😁 Riesis malichernosti☝️

autor
3. jan 2023

@lija22 tak mňa to mrzí za môjho muža ako jemu bolo ľúto...veď keby mne sestra porodí a mi nedá vedieť nikto z rodiny tak si viem predstaviť ako by mne bolo

autor
3. jan 2023

@momoftwo tak nevravím že že musela zrovna ona písať...kľudne nám mohol dať vedieť jej muž alebo svokra ale nikto nič ..my sme ani nevedeli že porodila keby nie fb

autor
3. jan 2023

@momoftwo a presne ako píšeš tvoj muž dal vedieť ostatným...nám absolútne nikto to nás celkom mrzí....lebo keď čosi potrebujú muž je prvý komu volaju

miadi
3. jan 2023

Tiez mi to pride odveci dovod sa zdut a odmietnut pozvanie na krst. Za to ze vas neinformovala ze ide rodit a potom ze uz porodila. Ved po porode casto zena ani nevie kde je sever Nie to este oznamovat na vsetky strany. Ked ju mate na fb tak to Asi brala ze to oznamuje aj vam tak hromadne. A to ze tvoj muz caka kedy mu rodicia zavolaju zazelaju vianoce a novy rok … 😳s vami Asi nebude uplne najlahsie komunikovat. Ked uz tak deti dospele sa maju ozvat rodicom . Z mojho pohladu zbytocne hrotite situaciu Lebo Niekto žiarli.. a neciti sa rovnako dolezity ako druhy surodenci..

rastika
3. jan 2023

Možno jednoducho zabudli,ale pozvali vás na krstiny . Vy ste nešli, prví ste odmietli pokračovanie v normálnych vzťahoch. Teraz čakáte, že sa ozvú a budú vám priať do nového roku. Ale podľa mňa ste vy na rade...

lija22
3. jan 2023

ok odhladnuc od toho, ze vam nedali vediet o porode by som ich detom jeziska zaniesla, sle teda uz davno, Ved ste od seba kusok. Nuz a vase vztahy su teda nic moc ale co ty naspekulujes, to je muzova strana. Tam sa ty montovat nemozes ;)

autor
3. jan 2023

@miadi a tebe príde normálne zavolať bratovi/ sestre len ak mi niečo treba? Podľa mňa je úplne ok dať vedieť najbližším že sa v rodine narodilo dieťatko či? Veď ani ja som po pôrode nikde nevytrubovala...rodičia,svokrovcov a súrodenci boli jediný komu sme dali vedieť ...a nie že sa to dozvedia od cudzích ...ale vidím že v dnešnom svete je už všetko asi normálne 🤔

nicegirl369
3. jan 2023

To ze ste nesli na krstiny kvoli takej relativnej banalite mi pride od vas celkom hrozné. Ja na jej mieste by som bola sokovana a nahnevana. Svokrovci by ale tiez nemali byt ofucsní. Na vasom mieste sa teraz uz spravam normalne- odnesiem im darceky,…

deti95060810
3. jan 2023

načo takéto vzťahy...na krstiny ste mali ísť... ja som tiež oznamovala len mojim súrodencom a nie manželovým súrodencom že som porodila... prežili to všetci - aj manžel.

autor
3. jan 2023

@lija22 tak cez Vianoce boli deti choré tak sme nešli...a snažím sa nestarát do toho ...muž je sklamany

miadi
3. jan 2023

Ved im mozete povedat nie ked vas obtazuju. Ale to pozvanie na krst odmietnut je dost odveci. Nemate ich radi tak naco sa zduvat ze vam nezavolaju. Tak si otvor sampus a oslavuj ze uz nemate total nijake vztahy. Ja som naopak zvyknuta ze surodenci si pomozu navzajom ak sa da. To nie je o dnesnom svete ale vase vztahy su o nicom. A mozete za to aj vy.

bettie
3. jan 2023

Sama pises, ze to dala na FB, asi to svetu oznamili takto a povazovali za vybavene. A ohladom priani na Vianoce a Novy rok, to fakt do poslednej chvile cakate a dufate, aby sa druha strana ozvala prva? Tvoja rodina zrejme volala vam, asi su tiez urazeni, ze ste im nevolali prvi, nie? Pripadate mi ako male urazene deti. Ktovie ako to cele vnimaju muzovi rodicia a surodenci.

autor
3. jan 2023

@deti95060810 no zas mi nevrav že tvoj muž nedal vedieť svojim súrodencom že máte bábätko...tomu neverim

kika2565
3. jan 2023

Viem o com píšete. Poznám to veľmi dobre. Skoro ako v našej rodine...A verím, že veľa žien z MK ma to.iste v rodine... Tak milé žienky nekritizujte túto pani ona sa chcela len vyžalovat

autor
3. jan 2023

@bettie tak muz im zavolal na Vianoce v vravím že im poprial pekne sviatky ale to je takto rok čo rok...že ak nezavolame my tak oni nie

autor
3. jan 2023

@kika2565 môžem ti napísať správu prosim

lienka.7
3. jan 2023

@autorka Ježiška vam oni dali/doniesli? Ked nie, nedávala by som nic ani ja. Vzťahy mate pod bodom mrazu. Dovod poznáš?
Ma vas švagriná evidentne na háku, lebo postovat foto na FB a nedať vedieť najbližšej rodine je hnus.
My sme prve tehu uplne utajili, lebo sme to tak.chceli. podobne aj.pri druhom. vyzerala som len ze som pribrala a cez matersku sme potom aj tak kvoli korone nikam nechodili. Ze idem do pôrodnice v podstate vedeli len mm brat, otec, moja mama, otec a brat a naj kamoska. Pre všetkých ostatných to bolo fakt prekvapko a dostali až foto s malou. Ale zase potom rad radom všetci, to zariadil mm, ja som dala vedieť iba ku mne do prace.
Ja zase vešanie fotiek na FB neuznávam, niekto by bez toho asi spáchal harakiri .

kika2565
3. jan 2023

Ano kľudne...

whatever1
3. jan 2023

Nevsuvas nahodou muzovi svoje domnienky a konspiracie? Neverim ze muzi riesia taketo blbosti a takto detailne. Ze dala vediet druhému bratovi skor, no a co? Mozno jej zavolal ako sa ma a takto sa to dozvedel. Alebo ked to dali vediet rodicom, predpokladali, ze sa ta sprava roznesie a ze sa to rychlo dozviete aj vy. Tvoj muz vedel ze je v deviatom mesiaci a nezavolal jej ako sa citi, kedy ma termin a ci je vsetko v poriadku a pod?Keby sa mu neozvala po dvoch tyzdnoch, tak kedy by sa jej ozval on? O rok? Zavola vas na krstiny cize zaujem z jej strany je a on odmietne(neverim ze z vlastnej iniciativy). To je fakt detinske. To sa netesil na svojho synovca alebo neter? A nezaniest detom darceky, lebo si muzovi vsugerovala ze by mal byt urazeny? Vlastne tym ze sa TY pytas ci im zaniest jeziska a ze TY tam nemas chut ist si sa prezradila, ze tieto afery vytvaras ty.

autor
3. jan 2023

@lienka.7 ani oni deťom nedoniesli Ježiška ani nezávolali...my dospelí si nekupujeme darčeky len deťom navzajom

anjelicek26
3. jan 2023

@whatever1 lepsie sa to ani napisat nedalo... ona po porode ma co robit sama zo sebou a nie riesit nejake spravy ci darceky inym detom momentalne... Krstiny su pred vami, babo bude mat dva tyzdne, kolko mat teraz? Tyzden?

autor
3. jan 2023

@whatever1 to bolo mužove rozhodnutie neísť na krstiny...vravím že ja po všetkom nemám chuť ísť k nim ani teraz ale ak bude chcieť muž pretrpim to a pôjdem ako každú návštevu u nich ..a nevravím že dala bratovi druhému vedieť skôr ako nám...ona práveže im dala vedieť sama od seba nám micro je rozdiel

lienka.7
3. jan 2023

@autorka nedala.
@whatever1 oni nic nedali, nechapem preco by autorka mala davat. Keby mm autorky nevolal, oni sa neozvu.... to je tiež podla teba asi ok. Na krstiny pozvali pokojne len preto, lebo očakávali dar. A nechapem, preco by sa mal brat sestry pýtať, ze ci uz porodila. Mohla rodit skor/neskor. Ci uz mesiac pred termínom sa jej mal začať vypytovať? Nie náhodou sestra mala dat vedieť, čau bracho, uz som porodila???
A samozrejme, len @autorka je ta zla zla zla, vsak?

autor
3. jan 2023

@lienka.7 tiež si myslím že pozvanie na krstiny sme dostali kvôli daru...

ckocka
3. jan 2023

Jak malé decká.

autor
3. jan 2023

@ckocka prosím ťa čo konkrétne?