Zlé vzťahy so svokrou a švagrinou

3. jan 2023

Baby opíšem v skratke našu situáciu...švagrina býva s mužom a 2 deťmi u svokrovcov teda u svojich rodičov...my s mužom a našimi deťmi sami no v jednej dedine,ale i napriek tomu sú naše návštevy sporadické zväčša keď ma niekto sviatok...o to viac ma mrzí že neprídu pozrieť vnúčatá len tak hocikedy hoci sme blízko a sú ešte vo vítalnom veku....vzťahy sa zhoršili keď švagriná porodila druhé dieťa a svojmu bratovi teda môjmu mužovi ani mne nedala vediet len to zavesila na soc.siet a odtiaľ sme sa to dozvedeli aj napriek tomu že svojmu druhému bratovi po pôrode napísala správu...samozrejme že to muža aj mňa mrzí že sa jeho sestra tak zachovala a zavolala mu uz len a tým že nás pozýva na krstiny teda cca 2 týždne po pôrode...muža sa to veľmi dotklo a teda na krstiny sme nešli,dar odniesol a svokre vysvetlil prečo neideme (švagriná nebola akurát doma)...Svokra je samozrejme na strane dcéry ,zastáva sa jej a mužovi povedala aby sa mu nevypomstilo jeho správanie nakoľko prvýkrát si povedal svoj názor za čo som rada 🙏 na Vianoce sme tam neboli pretože obe ich deti boli choré,muž volal svokrovi poprial pekne sviatky i keď do poslednej chvíle dúfal že zavolajú oni...na Nový rok opäť čakal že sa niekto ozve pretože rodičia z mojej strany aj súrodenci nám volali a priali šťastný Nový rok a preto dúfal že sa ozvú oni no zas nikto nič...zavolajú len keď niečo potrebujú čo mi príde veľmi sebecké...prosím vás aký máte na to nestranny názor....šli by ste deťom odniesť Ježiška...popravde za takéto ich správanie nemám chuť tam ísť alebo by ste sa snažili vyhýbať ... ďakujem za prečítanie 🙏

miadi
8. jan 2023

@majka4555 negratulovala mi vobec . Raz bola u nas na moje narodky Lebo svokor riesil problemy so zubami tak nesli prec v tom case . Pozvala som ich na oslavu na veceru k nam. Doniesla mi v tasticke jednej dizajnerskej znacky ( co jej Asi Niekto dal darcek v tom 😆) krabicku spaghetti ze si myslela ci mam dost a ze to je darcek k narodkam. Vztah moc nemaju lebo kym svokra vladala tak Aj ked sme za nou sli radsej sa venovala niecomu inemu. Len ked bola malinka vzdy ju hrr brr tahala Mne z ruk na co mala reagovala placom. Ale ona bola stara uz vtedy ( svokra mala okolo 76 ked sa narodila mala) ale ani druhe vnucata uz dospele nemali snou moc vztah . Ona bola taka ako z ineho storocia. Ju bavilo len pracovat zarabat. A to jej nevycitam kazdy sme nejaky. Ani mm snou nemal extra vrucny vztah s nou sa moc nedalo. Ona bola z tych ludi co su na prvom mieste ona a jej muz deti su na nizsom stupni. ( hovorim o nej v minulom case lebo sice žije ale uz to nie je ona. Mà starecku demenciu) ale pre mna to bola mužova mama a aj ked bola svojska nebola zly clovek idealna svokra urcite nie ale brala som ju aka je. Hlavne vychovala dobreho syna. Za co som jej vdacna. A mala aspon vie viac ocenit druhu babku ktora sa jej venuje hra sa s nou ide s nou na chodi k nej na dovcu .. Vie ze to nie je povinnost ale laska a rozhodnutie toho cloveka venovat jej svoju energiu cas starostlivost.

ukulela
8. jan 2023

@majka4555 vies, ja sa nezduvam, ze mi mama nepise prva na sviatky. Lebo to od nej necakam. Ak chcem, napisem a hotovo, lebo to povazujem za slusne. Rovnako od nej necakam zelanie v den narodenin, ci mna, ci deti... darcek im da, ked prideme, niekedy je to aj o mesiac. Autorka nieco ocakava, no zaroven to popiera. Ak vystrojim dietatu oslavu a chcem tam starych rodicov, musim ich pozvat. Nie cakat, ze pridu samy,lebo je datum... akurat ona tieto argumenty neprijima. A ak by som nesla na krstiny sestrinho dietata, tiez to poviem jej, nie mame. Oni tie vztahy maju na prt. Ale mrdzi riadkami, aj z napisaneho, to zavana, ze urcity podiel na stave maju vsetci. Nepisem rovnaky, ale urcity.

majka4555
9. jan 2023

@ukulela ako pises, ty to od mamy necakas. Ked od niekoho nic necakam, tak mi je ukradnuty, tak sa nemozem zdut ani ma ta osoba nijak neurazi a neprekvapi. A ma ti to v rodine niekto za zle? Tvoja mama sa kdesi utapa, ze ma s vlastnou dcerou zle vztahy? Ak mas surodenca, uprednostnuje jeho pred tebou a tvojimi detmi? Keby potrebuje s niecim pomoct, prides a hladas sposob zakazdym ako dat seba a svoje deti bokom, pre niekoho s kym mas vlazne vztahy? Len sa tak zamyslam...Ak od niekoho nieco ocakavam, pretoze som presvedcena, ze z mojej strany sa dostalo dostatocnej snahy, tak samozrejme, ze ma ta osoba vie urazit, aj nahnevat a ocakavam akosi aj ja to iste co davam. Len ked je to jednostranne, tak dokedy? Myslim, ze kazdy si sam seba vie vazit do istej miery a u autorky, to mozno skoncilo do takej miery ako to mas ty s mamou. Ze teraz uz od tej rodiny nebude nic ocakavat, nebude javit zaujem ci o svokru, ci o svagrinu a jej deti. Ked bude mat naladu ozve sa, ked nie, tak nie. Za mna je velmi odvazne to hadzat iba na autorku ako som tu v podaktorych komentaroch citala a chciet po nej aby pozvala svokru alebo svagrinu na kolac, ked kaslu na svoje vnucata syna/brata a nevestu/svagrinu z vysoka. Tiez sa moze svokra, svagrina napr.ozvat, ze uz su zdravi, tak nech sa zastavia. Tak nejak funguju normalne vztahy...a nie aby som im ja vyvolavala ci uz mozeme prist.

autor
9. jan 2023

@majka4555 myslím že lepšie by som to nenapísala 🙏❤️