Zmena manželovho správania

alik231
15. aug 2020

Ahojte. Ani neviem ako začať. Nechcem aby to bolo ako čítanie na dobrú noc. Ide o to, že manžel sa po narodení dcéry strašne zmenil. Mala má 8 mesiacov doteraz sa to dalo ako tak vydržať stále som si hovorila že to prejde a ono to ide ešte k horšiemu. O malú sme sa snažili 7 rokov a stále mi hovoril ako sa na ňu teší. Po narodení prišlo kruté vytriezvenie. Nechce s ňou tráviť vôbec čas keď tak Max 10 minút denne. Nevie sa s ňou ani zahrať. Blaznit ano ale to je asi tak všetko. Posledné mesiace sú z jeho strany na moju osobu iba urážky. V kuse počúvam ako to robia iné ženy že nepotrebujú k starostlivosti o dieťa chlapa, že nemám byť z čoho unavená že som celý deň iba s dieťaťom že on chodí do roboty aj stavia chalupu. Popritom sa snažím každý deň upratať aj navariť. Strašne začal byť agresívny už sa stalo že mi dal aj dve zaucha lebo som ho ževraj rečami vyprovokovala.
V noci ho nemôžem zobudiť keď chcem aby išiel ku malej keď plače alebo čo lebo hneď začne trieskať zo všetkým alebo mi začne škaredo nadávať. Stále myslí iba na seba. Niekedy okrem raňajok nič nezjem lebo nie je ochotný byť tu chvíľočku pri nej aby som sa najedla. Alebo on sa naje a ide spat ale či som ja jedla ho nezaujíma. Prosím nemyslite si že som nejaká mladá žaba ale už neviem čo ďalej. Poraďte 😔

jana_eyre_2
15. aug 2020

Mám tri malé deti a napriek tomu si sama pamätám, že som mala najvyťaženejší pocit keď bol prvý syn malý, proste to tak pri jednom býva, aj keď potom prišli horšie obdobia, nemám pocit že je také nezvyčajné že žena pri jednom nemá čas.. ale vzivote mi môj muž nevyčítal nič a neporovnaval ma s druhými ženami, tobôž nie že by mi dal facku 😲

Ak sa tak zmenil, skús pátrať preco? Má toho veľa, tlačí ho v niecom čas? Ako sa chová potom keď ťa zbije? Ak taký nebol aj 7rokov, niečo sa muselo.udiat a vôbec to nie je podľa mňa dieťaťom.. nezmenil sa skôr jeho vzťah k tebe?

bluka2
15. aug 2020

Nechapem, preco sa tu rozoberá tvoja efektivita, keď manžel dal facky. Áno, aj ja som mala obdobie, keď som si s jedným dieťaťom umyla zuby až o tretej poobede a najedla sa až večer a s dvoma sa mi to už nikdy nestalo 😉 no a čo, človek sa učí. Zato fackanie nič neospravedlňuje. Mala si na neho podať trestné oznámenie a samozrejme, treba sa tohto zbaviť... nech si jeho nesplachnute WCka pozerá niekto iný. Má ťa dieťaťom viac pripútanu, preto si viac dovoluje. Fuj...

alik231
autor
15. aug 2020

Ďakujem všetkým za rady aj postrehy skúsim sa zmeniť a uvidím či to pomôže

bluka2
15. aug 2020

@alik231 jasné, že ti nepomôže, keď sa zmenis. Iba tým budeš strácať čas. Prečítaj si niečo o narcistickej poruche osobnosti, nenájdeš ho v Tom?

zuzana212722
15. aug 2020

@alik231 prečo by mal chlap ktorý zarába a stavia chalupu ešte stavať v noci k decku.. Si na materskej tak co máš robiť starať sa o dieťa a domácnosť.. Máš doma jedno dieťa a nedokážeš sa najesť to je tvoja vina si neschopná ženská? Nevieš si zariadiť veci tak aby si všetko stihala.. A keby som ja ako zarábajúci chlap ktorý ešte maká na chalupe ktorá má byť pre vás ešte v noci stavala lebo lenivá ženska chce spat tak ta sama vyfackam.. Už si niekedy v živote niečo robila? Stavala si? Poriadnu prácu.. Tak sa vschop a staraj sa o čo máš preto si doma a nechodíš do prace..

eliska13
15. aug 2020

@alik231 vieš ty tlacis naňho a situácia vygradovala, ale facky lietať nemali.Cez víkend musí vidieť, že mať dieťa je fuška a celý deň lietaš prevazne okolo nej.Posli ho s ňou von ešte raz vrátiť čas viac zapájam muža😀keď nenavari neuprace nech nakupuje, kocikuje, venuje sa malej predpokladám, že víkendy má voľno, alebo je na dome?

stanulienkat
15. aug 2020

Preboha. Kde na tych chlapov chodite??? On musel byt hovado aj predtym. Ty si mu dufam strelila naspät. Mnohe ti tu pisu, ze ich muzi nemuseli vstavat v noci. Wtf. Ani moj nemusel a vstal,lebo nie je egoisticke hovado a to decko je aj jeho. A milune ho,aj mna. Aj prebalil,aj okupal,aj nakrmil aj sa postaral. To,ze vy ostatne posluhujete a robite chdery zo seba, to neznamena, ze je to tak spravne. Apropo, tie zaucha by boli jeho posledne.

ivanka12311
15. aug 2020

Veď máš len jedno dieťa 😌 ráno keď sa napapa bábätko ju môžeš dať do postieľky, dať jej tam hračky aby bola zabávana...a ty sa v kľude najesť...ako nechápem prečo si tak komplikujes život?

bluka2
15. aug 2020

@stanulienkat áno!!!

alik231
autor
15. aug 2020

Asi som to zle napísala skúsim opraviť: ja nie že ho budím nasilu aby vstával mne to vôbec nerobí problém aj 10 razy vstať ale veľa krát keď mala sem tam v noci ešte pýta papať a idem ju dať odgrgnut treba mi cikať lebo po pôrode mám dosť problémy s mocovym mechurom tak ho zobudím že či by ju nemohol dať odgrgnut lebo že mi súrne treba na wc a začne zjapat že som pi.. atd

stanulienkat
15. aug 2020

@ivanka12311 do postielky dat hracku a ono sa zabavi😂😂😂😂😂 Moje dieta od babatka nespavalo, stale na cecku,na rukach. V noci 10x kojenie. Ja celkom viem o com autorka pise. To nepochopia mamicky, co im decko cez den spalo2x po 3 hodiny a celu noc. Bola som hotova+som mala velke zdravotne problemy. Sice som vsetko davala na 120%, byt cisty,vyzehlene,navarene. No dnes si hovorim, ze uz by som na 120% nesla. Naco? Chcela som ukazat,ze vsetko zmaknem. Naco?? Len ma to stalo nervy a zdravie. Chvalabohu,manzel bol velka opora.

stanulienkat
15. aug 2020

@alik231 on ti povie,ze si pi...a??? PRECO si s nim? Oh,nemam rada hlupe zeny. Asi si to niektore zasluzite.

katty2012
15. aug 2020

@alik231 to, ze mas doma chrapuna, ktory bije svoju zenu a matku svojho decka, niet pochyb. ale plati aj to, ze ty mu to vsetko tolerujes a tym to podporujes. urobi bordel, ty upraces, nenalozi si, ty mu nalozis, vyfackuje ta raz a ty mu to dovolis druhykrat. v podstate sa k tebe spravate rovnako - on si nevazi teba a ani ty si nevazis seba, tak co cakas na aku zmenu od neho? zacni u seba, asertivne, sebavedomo a nespravaj sa ako podriadena obet. riesenim je bud poradna, alebo odchod od takeho netvora

juliet86
15. aug 2020

pomocobetiam.sk

0silvia0
15. aug 2020

@alik231 podla mna si doteraz nevidela, ze zijes s chrapunom. Doteraz si okolo neho lietala ako obeznica, splachovala za nim zachodik ked sa vypisal a vykakal, uvarila, nalozila, neznymi ocami sledovala ako mu chuti, kopky jeho smradlavych ponozticiek a trenclov pozdvihala, oprala, pozehlila a s laskou vlozila do skrinky. On bol tvoj princ, ty si bola jeho sluzticka a on sa rochnil v pozornosti zenicky, ktora sa aj poskladala z toho, aby mal vsetok komfort.
Zrazu prislo dieta a obralo ho o 100% pozornost a o jeho nauceny komfort. Zrazu jeho sluzticka chce aj pomoct, otravuje ho s deckom, uz okolo neho nelieta, s laskou mu papanicu nenaklada. Och, pan princ je na druhej kolaji, z princa sa stava foter a on chce byt stale princom, nepaci sa mu to, tak si skusa svoju povodnu poziciu vydobit agresivitou, dufa, ze vystrasi svoju sluzticku a ona mu zo strachu pred nasratym princom radsej bude posluhovat ako predtym🤷‍♀️
Obaja ste to posrali, len si tie vase role musite striast zo seba a naucit sa byt normalnou zenou a normalnym muzom, ale obavam sa, ze u vas to take lahke nebude🙄

danielahamar
15. aug 2020

@alik231 neboj, to dieťa na to odgrgnutie počká, alebo chod najprv na wc a potom dávaj jest. Podľa všetkého nemáš dobrý systém, ty a jedlo je na prvom mieste, však potom musíš byť nervózna jak pes a možno si to neuvedomujes, ale môže sa stať, že stekas po mužovi a on to už inak vníma, jeho veci a bordel by som odkopla tak, že mne by nezavadzali a jedlo? No ak si sam nenaberie, nebude jest a ak sa mu nepáči, môže ísť a ešte som chcela, toto co popisuje ma presne moja svokra doma, okrem fackovania, ps: je to len a jej chyba😉, pri mne sa toho nedočká, ak ona pôjde skôr ako on

kitycat
15. aug 2020

@alik231 z toho co citam si sa ponizila sama a dobrovolne na sluzku..ten chlap asi nebol ziadna vyhra ani na zaciatku...taketo pary podla mna tvoria ludia co su zufali a nechcu byt sami...ty si chcela partnera, decko a on niekoho kto mu navari a operie...asi si to vsetko stihala predtym a neuvedomovala si si to lebo si sa nemusela starat o malu

eliska13
15. aug 2020

@0silvia0 krásne zhrnuté👍

jaskolka
15. aug 2020

Súhlasím s @0silvia0,neverím, že by sa on zmenil o 180 stupňov po pôrode, to len ty tak vnímaš, lebo odrazu máš dieťa, ktoré je na tebe prirodzene závislé a tak začínaš vnímať to ze tvoj chlap je lenivý, bordelar a zrejme aj agresívny, čo bol zrejme aj predtým, len si zavrela oči . Doteraz si behala okolo rite jemu, teraz už nemáš na to čas, lebo je dospelý chlap, ktorý má vedieť po sebe upratať odložiť, ak nie už viac pomôcť. Bohužiaľ, tie veci si predtým prehliadala, teraz už nevládzes, a odrazu čakáš, že on to prestane robiť? Nuž nie, lebo on naopak, je vyvaleny, že ako to ze odrazu ty dačo chceš, keď doteraz ti to nerobilo problém. A neváha si to vynútiť aj fackami, čo už je vrchol všetkého! Takto, obaja ste dosť zle pochopili, čo a ako. Ty si na materskej, prvoradé je dieťa, ale zase nie tak, že budeš hladovať, či celá vyplasena, nevyspata behať aj okolo bábätka, aj toho druhého dospelého. On zase zvykol na rolu obskakovaneho princa, ktorý, má doma pokoj a nemusí ani prstom pohnúť. Keď budete pokračovať týmto spôsobom, do par mesiacov sa bud zrutis, alebo ta on zmlati ako žito. Čiže obe veci zlé. Sadnite si, preberte situaciu, bez hnevu a kriku, pretože vás spoločný život sa dosť zmenil, príchodom dieťaťa a jednoducho musíte fungovať inak. Lebo v opačnom prípade to nevydrží, tie facky by som proste neodpustila

heidy222
15. aug 2020

Omg Ked tuto diskusiu citam vidim ze sa za roky nic na Slovensku v mentalite nezmenilo. Ona tu napise ze ju muz facka a ostatne zenske pisu, ze nema system v domacnosti, je na neho nervozna to za to 🤦
Este taka pripomienka: pracovny tyzden je 40 hodin tyzdenne, materstvo 7 dni v tyzdni 24 hodin, takze chlapi vazne mozu aspon cez vikend par krat vstat k dietatu

kitycat
15. aug 2020

@heidy222 je zbytocne vyjadrovat sa k tym fackam. Autorku to ocividne netrapi a nema cas sa tym zaoberat ved po otcovi dietata este aj zachod splachuje! 🙈

marca12
15. aug 2020

Ja neviem,ale cim dalej tym viac sa zeny stazuju,ze chlapi nepomahaju. Ano okolo dietata je starost,ked ju beries ako statost. Ale! Chlap chodi do, roboty,stavia chalupu,pride domov a pocuva uhundranu nevdacnu zenu,aky je luzer,ze nepomaha. Mas doma obycajneho chlapa a nie stroj. Ze s malou nevie zahrat? Ktory chlap sa vie zahrat s tak malym babom? Fakt minimum. Tvoj chlap bol taky aj predtym,len ste zili zivot gombicka. Dieta prinasa zmenu,stres a clovek sa meni pod stresom. Mate teraz zle obdobie,ale je na tebe bohuzial to napravit. To,co vsetko robi si ho mala uz davno odnaucit. Moj tiez nechaval okadeny zachod,riady na stole,nenabral si jest,kopy veci vsade,ale doslova ze vsade. Presli sme si peklom,ale naucila som ho ako tak,ze si ma po sebe upratat. Tiez bol zurivy,ked som ja vypenila,lebo donekonecna nebudes milym hlasom prosit,aby si milost pan po sebe orajbal wc misu a podobne. Ale naucil sa to. Nevravim,ze nenarobi bordel aj teraz,ale je to ovela lepsie. A poviem ti mat s nim vtedy deti,urcite by ma do pezinka odviezli. Parkrat ho nechaj s malou sameho,nech zbada,ze to nie je len tutuli mutuli. A ked podrastie nad si k nej najde cestu,budu spolu robit okolo chalupy,zbada,ze to je partacka a neda ju za nic. Neviem preco je to tak,ze my mame chlapov k niecomu ucit,preco nemozme kazda dostat uz hotoveho partaka.

marca12
15. aug 2020

@heidy222 tak ano,ale napr.moj oco k nam nikdy nevstal,nikdy plienku nevymenil,nehral sa s nami a je to najlepsi otec a manzel. Takze nie kazdy,kto nepomaha je k nicomu. Mozno aj tento ma ine prednosti a je v niecom inom sikovny. To su hry kto z koho,ideme si vykrikovat,kto je aky,kto sa viac stara.

0silvia0
15. aug 2020

@heidy222 ale zmenilo, len ty si si vytrhla fackanie z tejto diskusie. Tuna mlada dama neriesi podstatu problemu, ale riesi nejake zbytocnosti. Urcite by ziadna normalna zena netolerovala facky, facky toleruju zaslepene, zmagorene zeny. V kazdom narode sa najdu magori, zial...

mariejenka
15. aug 2020

Snazim sa čítať všetky komenty,od autorky. Pri tom,kde opisujes ze si neuprace,nenalozi porciu,NESPLACHNE po sebe wc,...mi odisli všetky základy slušnosti, by som ho pri prvom uspinenom hajzly upozornila,ze uz dalsi by nebol. ...o ostatnom nepisem,non-sens!!! Toto keby mne robil chlap,ani si s nim nezakaldam rodinu... lebo robil to furt,len ty si 7 rokov mala len jeho (ako dieta asi)
A teraz ked mas konecne ozaj mimčo,ti to prerasta cez hlavu riešiť bordel po dospelom chlapovi.
A ze iné zeny nepotrebujú pri výchove dieťaťa muza, otca toho dieťaťa?!? Chapeme sa ?!? Ved je aj jeho.
Jemu sa len páčila predstva o dieťati,realitau rozkopala gule!!

mariejenka
15. aug 2020

A chcela si radu. muza starého psa,uz nezmenis, ale ani by som ho neonsakovala.
Ja to robim takto... príde muz, je makac-stavebnik, ked svacne veci do jeho kosa na prádlo, ma vyprate...ked nezabudnem,a idem kuk do jeho dilne,kde sa.prezlieka,berem prat,inak picujuc že nema co do roboty si naloží pracku sam,potom aj sušičku...easy... Jedlo si naberie sam, ked ohrna nos,ze eeee...mam na haciku,nexh si pripraví co chce...co tam bolo dalej😡😡 kua hajzel nikdy, toto by neurobil,by sa od hanby prepadol, na začiatku vzťahu som po nom nesmela ísť,ma wcko kym neuznal,ze je vyvetrane dostatočne...a tak by som vedela pokračovať do aleluja, lebo nikto nieje ako tvoj muž, preco to robi,je taky buran?,je to výchovou?,spohodlnel...?
Skús mu nevyprat,nenalozit (preco ta trapi, keď on bude hladný,ked ty si hladná,a jeho to nesere)
.. každa z nás tu sme mali 8mesacne dieta, a veru nechápem,ako.nestihas sa pri nom nenajest, kde je wc, spracha,a iné??? Len pls netvrd,ze cely den riesis muza, čo je v robote...

0silvia0
15. aug 2020

@mariejenka ty by si si mala dohodnut zamenu manzeliek tuna s autorkinym princom,by si mu to vytmavila😁🤭

mariejenka
15. aug 2020

@0silvia0 bože moj len to nie, ozaj raz idem okolo muza,on pozerá na tv,a ja ze co ma taky vyraz...pozerl českú zámenu,uz neviem aký pribeh, asi ten "mackas mi hada debile" a az ho triaslo,... vravím mu,sa neprihlasime? Ani za Alaha😅😅
Naozaj autorke len jedna rada...nedat sa využívať, je scestné aby si otec rodiny myslel,ze výchova starostlivosť o dieťa,je výslovne na zene...do 3 r. kym mame ten rodičak..ok...ale po nastupe do roboty,by co vravel...

miskamichalka
15. aug 2020

@alik231 chod od neho prec. Necakaj, ze to bude lepsie. Ak je debil bude kaslat na vas aj po tom, ako odides, ak je normalny po par dnoch vytrezveje vrati sa po vas a mozno si uvedomi co urobil, ako hnusne sa k vam spraval, ale to ze sa zmeni, tak za to ti nerucim. Nebud mu otorokom, je ti zdravy chlap, ktory si vie urcite nalozit jedlo aj sam, aj splachnut a aj upratat. Moj muz mal tendencie tiez nechavat veci po.zemi a na gauci. Po par dnoch ma to preslo ( sak ja niesom jeho sluzka) a veci zo spolocnych priestorov ako je obyvacka, ci kuchyna som mu hodila na jeho stranu postele a vzdy ked prisiel, vadila mu ta zozberana kopa nestastia a odlozil si to sam. Najdi na neho paky, alebo radsej rovno chod prec. Zjavne to zvladas aj sama. To on bude strateny.

miroslava21
15. aug 2020

normalne zasnem...aby mi otec nasho spolocneho dietata povedal, ze som pi*a len za to, ze ho v noci zobudim ku dietatu to co je !!!! Obcas predsa kazdy potrebuje pomoct. Aj matka. Nevravim ze ma vstavat kazdu noc ku dietatu ked vstava rano do prace. Ale vari ked ho jeho manzelka popyta tak to je tak strasny problem na 5 min pomoct ? To je egoista.
A ty sama zo seba robis sluzku. Si na materskej, nie v pracovnom uvazku robit mu osobnu sluzku - odpratavat oblecenie po nom, splachovat zachod??!! Kde si k tomu prisla? Kym ste nemali dieta a chodila do prace, tiez si takto po nom upratovala?