Zmenia peniaze cloveka?

1. nov 2022

Stretli ste sa uz s tym,ze ked sa niekto kto nemal peniase dostal k vacsim peniazom uplne ho to zmenilo?poznam takeho a zostal z neho arogantny kreten a to ma peniaze z uveru.

bloger
1. nov 2022

Určite áno môže to opantať srdce človeka. Hovorí o tom aj sväté písmo.

pribinak
1. nov 2022

Och samozrejme, že menia charakter.

Nie každý ustoji so zdravym rozumom možnosti ktoré mu peniaze dávajú

Prachy sú skvela vec, vedia spríjemniť život, ale treba vedieť povedať NIE a DOSŤ (aj sám sebe)

marianarem
1. nov 2022

Tak ono to moze byt tak, ze tie peniaze skor odhalia nejaku crtu charakteru. Niekto ma napriklad nizke sebavedomie, co sa moze prejavovat tym, ze je prisposobivy, nechce si nikoho pohnevat, vzdy pribehne, ked niekto nieco potrebuje. Potom pride k peniazom, co mu sebavedomie doda, ale len falosne. Nizke sebavedomie sa prejavuje tym, ze clovek sa citi menej ako ostatni a pri falosnom sa zase zacne citit viac. U ludi, ktori maju sebavedomie skutocne a zdrave, sa podla mna to falosne tak lahko nevytvori, lebo naco. Takze sa da povedat, ze tie peniaze vlastne len vytiahli na svetlo fakt, ze si ten clovek v skutocnosti moc neveri. Podobne to moze byt s inymi charakterovymi crtami.

danica2711
1. nov 2022

ono je to často tak, že zo skrytého kreténa, ktorý sa ptretvaruje, sa s peniazmi stane arogantný kretén, ktorý si myslí, že teraz si to už môže dovoliť

dundulica
1. nov 2022

neviem či zmenia, ale veľmi rada by som to vyskúšala😂

greta2017
1. nov 2022

@danica2711 presne tak....je to asi ako s alkoholom. To co clovek skryva vnutri sa potom prejavi navonok

gertrudaosem
1. nov 2022

Vraví sa, že peniaze kazia charakter ludí .. ja som počula lepšie a myslím že trefnejsie. Peniaze nekazia ľudí, iba zmocnia to, čo už je v človekovi, vyjde to na povrch a je to silnejšie a mocnejsie. A dnes bohužiaľ kto má peniaze myslí si že môže všetko. To len tak mierne mimo témy všeobecne.

sense
1. nov 2022

Nemyslím ze zmenia charakter, len vytiahnu na povrch ten skutocny

bodka70
1. nov 2022

Tak ako peniaze môžu pokaziť charakter, môže ho pokaziť aj nedostatok, ak človek spadne z relativneho dostatku do chudoby, môže sa stať zavistlivym či nevrlym človekom. Peniaze kazia charakter, ich nedostatok dobrú náladu. Ale vraví sa, že ľudia sa v zásade nemenia, len prejavujú.

jana_eyre_2
1. nov 2022

Áno poznam človeka, ktorý bol úplne fajn keď žil ako bežný človek a veľmi sa zmenil keď sa vypracoval a vďaka tomu zbohatol... Bohužiaľ, nevadí stáva sa...

katkaseiner
1. nov 2022

Áno zmenia človeka, jasný príklad je môj švagor...stále hundre nad cenami...zgrlosi ...človek má pocit že má problém aj účty zaplatiť a nakoniec si kúpi auto za 43tis e.

martinkatinka
1. nov 2022

Mozu zmenit. Ale ten, kto bol kretenom predtym, peniaze mu nepomozu sa toho zbavit 😆

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
1. nov 2022

@sense asi máš pravdu

littlefiona
1. nov 2022

Ja vždy hovorím, dostalo sa hovno na poličku a myslí si, že je lekvár. Peniaze nemenia charakter človeka, len ho odhaľujú. Ak je niekto rovným, dobrým človekom, bude taký aj s peniazmi.

aliaray1
1. nov 2022

Nie nezmenia, iba ukazu charakter cloveka, ktory mal uz aj ked peniaze neboli.

marseillefan
1. nov 2022

Peniaze nemenia charakter človeka, iba ho odhalia...

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katus226
1. nov 2022

Velmi rada sa obetujem na takyto experiment 😇

irusa
1. nov 2022

Peniaze nemenia charakter ale ho ukazujú ......

shia
1. nov 2022

Skôr by som povedala, ze peniaze nie menia charakter, ale ho zvýrazňujú.

kristinapetronela
1. nov 2022

Áno zmenia .istý človek tiež peniaze z úveru a. Neviem odkiaľ a správa sa že nad neho nie je a on môže všetko . Ale zas poznám pani čo zdedila a je stále taká istá 🙂

autor
1. nov 2022

@kristinapetronela tento tiez tak vzdy zil od vyplaty do vyplaty poziciaval si...odrazu ma prachy,lebo si bral hypoteku a este sa vysmieva ludom,ktori su nuteni si pozicat,pritom aj on bol nedavno na tom tak

kristinapetronela
1. nov 2022

A je to tvoj blízky clovek? Asi by som mu dohovoria alebo čo nech sa spamätá . Takých ľudí fakt nem rada

fineta
1. nov 2022

Po prvé platí, ze peniaze menia charakter, ale nie je to pravidlo! A po druhé v dnešnej dobe je fakt ten, ze ked niekto vie o druhom, ze ma peniaze (dokázal si ich zarobiť, vypracoval sa), tak to mení možno zo závisti pohľad nanho a potom šíri reči ako dotyčného pokazili €.

sandra163
1. nov 2022

Peniaze nekazia charakter. Skôr preukážu skutočný...

dankanka
1. nov 2022

Tak ale on nema peniaze, iba dlh..

lilyianka
1. nov 2022

Áno, môj bývalý. Keď sme spolu začali,skoro všetko som cvakala ja. Po pár rokoch sa mu začalo dariť,robil vo firme,kde mal na starosť partiu chlapov (nemali ho radi). Aj mi ho bolo ľúto. Ale keď som časom videla ako sa mení a ako mi naši spoloční kamoši povedali,že ho nespoznavaju, tak som spozornela. Raz mi dal telefón,že on nepotrebuje,o rok si za neho vypýtal peniaze. Pohádali sme sa,išla som peniaze vybrať do bankomatu, hodila mu ich do tváre a povedala nech sa s nimi zadrhne. Že veľmi rad. No a asi tuná začal začiatok konca

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz