Zmiešané pocity a strach z voodoo bábiky

slniecko_12
13. mar 2017

Ahojte..uz som zufala,neviem co mam robit...s priatelom som uz 5 rokov.Nedavno som sa dozvedela ze jedna blizka osoba dala vyrobit voodoo babiky a zviazala ich..maju predstavovat nas s priatelom.. tieto veci nenavidim z duse, som unavena, mavam depresivne myslienky, a neviem ako dalej. Niekto mi znicil cely zivot magiou :'(

pribinak
13. mar 2017

Tvoj problem je, ze veríš takým kravinam, zial

obsadenemeno
13. mar 2017

@slniecko_12 nikto ti neznici cely zivot "magiou"....znicis si ho ty tym, ze na to myslis a ze tomu veris...... hoci to ani nemas na 100%, ze ten "niekto" nieco take urobil.....a hlavne, jasne, na Slovensku sa to voodoo carodejnikmi len tak hemzi......🙄

jeziskove huslicky.....

slniecko_12
autor
13. mar 2017

Viem to na 100%...a som veriaca takze som o tom presvedcena ze narabanie s tymto je nebezpecne...

obsadenemeno
13. mar 2017

@slniecko_12 ked si veriaca, tak by si mala vediet, ze verit na taketo bludy je hriech...... to vlastne dokazujes, ze neveris v boha 🙏

slniecko_12
autor
13. mar 2017

Tak ako existuje Boh tak existuje aj zlo

obsadenemeno
13. mar 2017

@slniecko_12 ano, ale nie takto, ako to opisujes ty tu.... voodoo....jasneeeee

moni244
13. mar 2017

No tak to mas velky problem a mam silny ppcit, ze sa to bude zhorsovat, voodoo babiky su len zaciatok. Kedze osoba zistila, ze to funguje, bude pritvrdzovat

sykorkauhliarka
13. mar 2017

vraj niekto cisti od zarieknutia....tak ho najdi zacvakaj a bud statna

pribinak
13. mar 2017

Dobry Boze, napíšeš, ze si veriaca a veríš na taketo kraviny?
Dievca zlate, prepáč, budem úprimná, ale tebe asi kvalitne straší vo veži

karkana
13. mar 2017

to je na lieky,venuj sa niečomu...

catherinah
13. mar 2017

Chod do skupiny Veriace mamicky. Tam Ti poradia.

dorottka
13. mar 2017

mozno trochu mimo, ale opytam sa... tie, co vravite, ze ked je veriaca, tak nema verit na take bludy - preco nie? hovori vari daky katechizmus o tom, ze take veci nejestvuju? ten KC praveze varuje pred magiou a takymito vecami, nikde ich nepopiera... tak nechapem ten argument.

mima283
13. mar 2017

@dorottka ano vsak preco potom podla inkvizitorov existovali bosorky ktore zhadzovali tusim zo skaly a ked prezili bola to magia a zabili ich...? Tiez tam dajako nepopieram vyvratenie magie, prave naopak. Ale tak necitala som diskusiu neviem o co ide, to mna len tak napadlo k tvojmu komentraru 😁

dorottka
13. mar 2017

@mima283 tak tak, ved KC povazuje kvantum veci za magiu (ved aj joga, new age, homeopatia), varuju pred vplyvom Harryho Pottera atd, takze urcite verit na "take veci" nie je ziaden hriech, zahravanie sa s nimi je.
@slniecko_12 kedze si veriaca, isto ma na to KC daky stanoveny postup, co si pamatam, cize sa porad s knazom, riesit veci na vlastnu past je isto tiez hriech a magia.

obsadenemeno
13. mar 2017

@dorottka tak nech sa opyta knaza, ked je veriaca, nie neznamych ludi na internetovom fore...... knaz jej to vysvetli......
inak to ma nieco s tym ze ak na magiu veris, tak vlastne uctievas diabla/zlate tela/cudzie bozstva (ci uz pozitivne alebo negativne).
Kazdopadne ako dobra veriaca by na taketo "cary" verit nemala.... a ako to moze vediet na 100%, ze si citujem " blizka osoba dala vyrobit voodoo babiky a zviazala ich.."......
ako to na 100% vie? Tak tej blizkej osobe dam po papuli, babiky vezmem a dam ich do polohy ze si to akurat rozdavaju....a bude mat sexuuuu na 100 rokov....... 😉 teraz uz zartujem, ale ak by to aj bola pravda, ze blizka osoba "zviazala" babiky, mozno ich chcela "zviazat" naveky....... pruser, ak slecna pomyslala na rozchod.....

sorry, ale cela tato tema je akasi divna......

dorottka
13. mar 2017

@obsadenemeno jj, aj som jej napisala, ze nech to riesi s knazom. A trochu si to ale mylis s tou vierou v to, to viem na sto pro, mala som zial striktne katolicku vychovu, mamu katechetku, uja farara a doma kopec literatury, vratane tych serii, ze Ako odpovedat na Okultizmus a atd. Proste zakazane je len sa tomu venovat (citat, studovat, praktizovat, pocuvat rockovu hudbu 🙂 ) v akejkolvek forme (hej inak suhlasim s tym, ze odkial vie o tych babikach, to cudne fakt je), cize ak pojde za dakym liecitelom alebo odrabacom, to uz hriech je.

papricka33
13. mar 2017

@slniecko_12 Porozprávaj sa s kňazom, mal by ti vedieť pomôcť. Pomáha modlitba, svätená voda... Naozaj to nie je otázka viery či "neviery" v takéto veci. Ak chceš, pošlem ti link na zaujímavú knihu od jedného psychiatra a psychotronika, ktorý sa takýmito vecami zaoberá celý život. Píšeš, že tu osobu poznáš, nehovorila si s ňou o tom? Zahráva sa s ohňom a je vo väčšom riziku, ako ty. Každý, kto sa zaoberá týmito vecami, musí rátať, že bude niesť zodpovednosť... 😒

henamichal
13. mar 2017

Darmo tu všetci hovoríte, že sú to bludy... žiaľ, zlo existuje !

obsadenemeno
13. mar 2017

@dorottka eh, najhorsi ludia su fanatici....a ohladne tych "zakazov" rockovej hudby, jogy a podobne....to uz je na smiech, sorry. Hlavne, ked je to u kazdeho knaza ine....hlavne, ked zacvakas, to sa potom da aj biblia prepisat.

obsadenemeno
13. mar 2017

@henamichal ano, nikto netvrdi, ze zlo neexistuje....existuje, ale v ludoch.... kazdy mame v sebe rohateho a je na nas, ako sa s tym vysporiadame....preto mame slobodnu volu....ze co robime, ako sa spravame a ake myslienky pestujeme je na nas.....nie na dedkovi v oblakoch ci rohatemu v plamenoch....to je len podobenstvo.

dorottka
13. mar 2017

@obsadenemeno jj suhlasim :D akoze viera je viera, tu u kazdeho respektujem maximalne, ale neverila by si, ake bludy a nezmysly vedia byt niekedy v KC literature popisane (ta kniha o satanizme a rockovej hudbe bola najviac, skoda, ze ju uz nemam :D).

terezka1947
13. mar 2017

@slniecko_12 ano,to mas pravdu-ak existuje Boh,existuje aj zlo....ale ked si veriaca,tak by si mal vediet,ze v stave posvacujucej milosti ti take somariny ublizit nemozu-a ani by ta nenapadlo rozmyslat tymto smerom
takze...asi az taka veriaca nie si-prepac
no a ked budes verit takymto somarinam,tak jasne,ze ti potom aj ublizia

gora8
13. mar 2017

@obsadenemeno to, ze niekto veri na ciernu magiu neznamena, ze diabla uciteva. Tak, ako veri v Boha, veri aj v diabla. Ja som veriaca a mam vselijake skusenosti so zlom, ciernou magiou a zlymi energiami. A tie skusenosti hovoria za vsetko....

obsadenemeno
13. mar 2017

@moni244 no mozno je to ten brat.....chce proste viac casu na debaty o autach...... 😨

maciatkolulu
13. mar 2017

@slniecko_12 tak fajn, tak sa tes, ze budete "navzdy s priatelom" ine sa boja, ze ich rodina priatela nechce a vas zvazuju, ved to je nakoniec super😅 nikto ta nevrazdi, ani nic, iba vas chcu na veky spojit, ci ty mas priatela len docasne?😉 Kebyze do vas pichaju ihli, buduca zakerna svokra, svagrinka a ine bosorky tu vo fore tak casto prepierane, ale oni vas "iba s laskou spojili" tak nerieeeees a uzivaj si lasku 😉

dorottka
13. mar 2017

@terezka1947 to nie je celkom pravda, ublizit ti mozu, aj ked si v stave posvacujucej milosti. Sak kopa svatych mala s tym tiez problem, Pater Pio atd?
Ako len aby bolo jasne, ja hovorim z hladiska toho, co hovori KC, lebo viem o tom zial kvanta, nie svoje osobne nazory.

obsadenemeno
13. mar 2017

@gora8 ano, v co veris, to si k sebe pritahujes..... takze ak veris na ciernu magiu, tvoje myslienky vytvoria negativnu energiu a ta sa ti vrati.....mozno cez inych, ale v prvom rade ju vysles ty.
Zaujimave je, ze stastni ludia s pozitivnymi myslienkami nikdy nezazivaju "ciernu magiu" ci negativne energie.....zaujimave, nie?

terezka1947
13. mar 2017

@gora8 kto veri v Boha,veri,ze existuje aj diabol-nie v neho veri
a jasne,existuje cierna magia,aj biela,aj kadeco....
ale ak si veriaca....co je to zla energia????co to je?
nemozes verit v dobru a zlu energiu-lebo veris Bohu a v Boha=on nie je energia-teda aspon vu katolikov😉
vzdy je Boh viac ako diabol a zlo
diabol ma velku moc.....ale Boh vacsiu,takze,kde si skutocne veriaca....nemusis sa bat...staci verit a byt v stave posvecujucej milosti
akurat,na tom stave je tazke pracovat a byt v nom,hmmm