Zmiešané pocity a strach z voodoo bábiky

slniecko_12
13. mar 2017

Ahojte..uz som zufala,neviem co mam robit...s priatelom som uz 5 rokov.Nedavno som sa dozvedela ze jedna blizka osoba dala vyrobit voodoo babiky a zviazala ich..maju predstavovat nas s priatelom.. tieto veci nenavidim z duse, som unavena, mavam depresivne myslienky, a neviem ako dalej. Niekto mi znicil cely zivot magiou :'(

terezka1947
13. mar 2017

@dorottka Patra Pia iba pokusal....aj telesne mu ublizoval,atd....ale Pio mu nikdy nepodlahol,nepoddal sa mu,takze v konecnom dosledku mu neublizil....
resp.svatci boli inak pokusani ako my-kde my sa mozme prirovnavat k nim...a zase,povedzme si-nie sme aj my pokusani????a dost kazdodenne
Boh je vzdy viac ako diabol...a dal nam moznosti ako sa chranit a chrani nas....
cela nasa viera by bola blbost,keby sme boli nechani len tak-napospas....

obsadenemeno
13. mar 2017

@terezka1947 no ono je lahsie zhodit vinu na "zlo" a diabla, ked clovek ma zle myslienky alebo cini zle skutky.....lahsie, ako si priznat, ze som proste urobil nespravnu/zlu vec, ze som zelal inym zle....v pripade ako tento aj ti najroduvernejsi krestania radsej obvinuju "diabla", zabudajuc, ze maju slobodnu volu od panbozka.... cize bolo to ich slobodne rozhodnutie.

gora8
13. mar 2017

@obsadenemeno ano, ciastocne suhlasim, ale su situacie, kedy je clovek psychicky oslabeny a vtedy vytvara priestor zlym energiam, aby mu ublizili. Mne vzdy napriklad pomoze motlitba. Napr. spala som v noci sama a prepadol ma neskutocby strach a citila som, ze niekto alebo nieco je pri mne. Pomodlila som sa a bolo v tej sekunde dobre. Ale nechcem odbocovat od temy, to len na vesvetlenie...

obsadenemeno
13. mar 2017

@gora8 no vidis, ty si verila, ze ti motlitba pomoze tak ti aj pomohla. Ked by si uverila, ze tam nikto nie je a ze len nemas rada tmu, pomohlo by ti vedomie, ze si to len namyslas.
Ludia podcenuju silu myslienok.
Si to, co si myslis ze si. Ak si myslis, ze si silna, mas pravdu. Ak si myslis, ze si slaba, tiez mas pravdu.

terezka1947
13. mar 2017

@obsadenemeno hm...vies,to ani nie je o krestanoch=to je o ludoch,vzdy lepsie svoju chybu nejako preniest na ineho,resp.zodpovednost za nu
diabol bohuzial moze vela....
ale clovek ma slobodnu volu....uz je na nom,cos nou urobi....ono,vsetko nas v zivote dobehne
uz len prirodzeny zakon ked si pozrieme,kde este bozi
cely zivot sa neda vyhovarat vzdy na niekoho

diablikovci
13. mar 2017

Ako bolo vo filme 😂Vaši p.cu jsem taký nevidel a verím že ju máte 😂Asik toľko

dorottka
13. mar 2017

@terezka1947 no jasne, ze sa neda rovnat, ale uz z toho prikladu PP vidno, ze ano, aj svatcovi dokaze fyzicky ublizit, jemu to mozno nevadilo, lebo bol oddany, ale myslis, ze obycajnemu cloveku, ktory az tak oddany nie je (minimalne v porovnani so svatcom, sme predsa ludia, mame beznejsie zivoty), nedokaze az tak ublizit ako PP? Skor naopak :(. A Boh slubil, ze bude utechou a da cloveku silu a nie, ze sa mu nikdy nic nestane... ako ano, v Biblii sa najdu obe verzie, ale ak sa pozrieme na svet, zlo neobchadza ani zlych, ani Bohu oddanych ludi - trpia rovnako, casto aj strasne. To je ten paradox a problem ludskeho utrpenia, casto diskutovana tema.

mima283
13. mar 2017

@maciatkolulu tiez mi to nedalo a googlila som a to zviazanie ma znamenat ze sa k sebe emocne priputaju, proste nejake cary mary ohladom lasky, tak mi moc nejde do hlavy, ze z coho ten zniceny zivot 😂 jedine, ze mal byt piaty rok povodne posledny, potom to moze byt zniceny zivot 😂

gora8
13. mar 2017

@terezka1947 zle som sa vyjadrila, myslela som tym, ze ten kto veri v Boha, veri aj v to, ze existuje diabol. A to ostane, co pises je mi jasne. A ver mi, vela veci sa mi udialo od vtedy, ako sme sa nastahovali do domu, ktory nebol uplne v poriadku. Takze, ako som spominala, mam stym skusenosti. Teraz sa uz nebojim, ale musela som na sebe velmi popracovat😉

terezka1947
13. mar 2017

@dorottka no ale aj bezny clovek ma moznost,ked citi,ze nieco ok nie je ist k fararovi,ist za exorcistom,atd...takze,ano,ma moznost a aj ublizuje...ale opat-krestan ma moznosti,len ich treba vyuzit,aby sa to nenabalovalo,ale hned vyriesilo

terezka1947
13. mar 2017

@gora8 ja som minule bola na takom stretku s exorcitomm z KE a veru....jedno mi nebolo....tie priklady,kt.tam daval,rozpraval....no...

dorottka
13. mar 2017

@gora8 a ako si popracovala, ak sa mozem opytat? Aspon naznac, zaujima ma to prosim

gora8
13. mar 2017

@terezka1947 to Ti verim. Taketo veci nie je lahke spracovavat.

belasy_motylik
13. mar 2017

@slniecko_12 daj otázku do skupiny Veriace mamičky😉

gora8
13. mar 2017

@dorottka to je strasne na dlho. Ale v skratke... Zacalo to tym domom, do ktoreho sme sa nastahovali. Od zaciatku som sa tu necitila dobre, nespavost, bolest, zdravotne problemy. Po case mi to doplo a vyhladala som ludi, ktori dom cistili. Nepodarilo sa to na prvykrat, museli byt zaangazovani viaceri. Potom som nahodou stretla osobu, ktora mi tie veci vysvetlila dopodrobna (je veriaca) a ja som si povedala dost, proste som sa duchovne posilnila. Zmenila som zmyslanie, vela som citala, naucila som sa viac priblizit k Bohu. Ak ma nahodou napadne negativna myslienka, hned ju zazeniem. V podvedomi som mala strasne vela negativnych presvedceni, ktore som zrusila, nahradila pozitivnymi. Stalo ma s
To vela casu a prace na sebe, ale vysledky sa dostavili. Sice po rokoch, ale dostavili. Dom uz je ok aj ja som na tom uz zdravotne lepsie.

dorottka
13. mar 2017

@gora8 tak to klobuk dole a tesim sa s tebou, je to super pokrok, nepodari sa kazdemu! Dakujem za odpoved 🙂

gora8
13. mar 2017

@dorottka preto som tu vyssie spominala, ze ak je clovek oslabeny (ja som vtedy asi mala ponorku z materskej) zle veci na neho vplyvaju. A to som sa vzdy k Bohu modlila kazducky den. Moj muz je vecny optimista a pozitivne zmyslajuci clovek a on sa v tomto dome citil vzdy uplne v pohode. Ja som to schytala 😉

obsadenemeno
13. mar 2017

@gora8 takze nakoniec je to v nasom zmyslani....presne ako som pisala na zaciatku....si to, comu veris, ze si. 🙂

moni244
13. mar 2017

Neviem, co je horsie, autorkin uvod, alebo ta debata tu

gora8
13. mar 2017

@obsadenemeno zmyslanie je jedna vec a podvedomie druha. A vobec tieto dve veci nemusia byt jednotne😉 ak ma niekto v podvedomi napr. strach, nezbavi sa ho len tym, ze bude zmyslat o tom, aky je hrdina a ako sa neboji. Takze podla mna to vobec nie je take jednoduche, ako pises 😉

obsadenemeno
13. mar 2017

@gora8 je to jednoduche. Ak veris, ze musis prejst dlhu trnitu cestu k poznaniu, tak to bude pravda. Ako si pisala, ze tvoj muz je vesely a pozitivny clovek a nanho ten "dom kde boli tie energie" neucinkoval...... lebo co si nahovaras a comu veris ovplyvni nielen tvoj vedomy(realny) svet, ale aj podvedomy. A samozrejme, ze veris tomu, co si zazila/zazivas. Ak by si neverila, zazivala by si nieco uplne ine. Cize ak veris, ze to tak bolo, tak to aj tak bolo. V tvojej realite. V realite tvojho muza tam nic take, co si "zazivala" ty, nebolo. A to je ten rozdiel. Sme to, comu verime, ze sme. Simple.

gora8
14. mar 2017

@obsadenemeno prepac, ale Ty asi nerozumies tomu, co som pisala vyssie. Uz sa nebudem opakovat, na to teraz nemam cas, ale vidis to prilis jednoducho a stale omielas to iste. O tom podvedomi zrejme nevies nic, inak by si pochopila, co mam na mysli. Tato tema mala byt o niecom inom, o autorkinom probleme, tak ja tu radsej koncim, nech nezavadziam 😉

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marusia12
14. mar 2017

@moni244 presne.... fakt na pobavenie 😀

marusia12
14. mar 2017

Odporúčam knihu od Saveljeva: Uřknutí, vampyrizmus a karma.... alebo nejakého hooodne dobrého exorcistu, ktorý z Vás vytlčie veľké peniaze len za to, čo viete aj vy samé... 😀

obsadenemeno
14. mar 2017

@gora8 samozrejme, lebo ty mas svoju pravdu a ja zase svoju.....nase pravdy a reality zavisia od toho, comu verime..... ale ludia si radi vsetko komplikuju.....inak si myslia, ze si "nezasluzia"....to je jedna z doktrin KC.... moja vina, moja vina atd......
Tak sa zamysli, preco tvoj manzel necitil to, co ty. v rovnakej situacii, rovnakom prostredi...... to je podobne, ako ked ludia vidia veci/pocuju hlasy, ale nikto iny tam nic ine nepozoruje. Si to, comu veris ze si. A je to jednoduche, netreba to zamotavat.

kvetinka75
14. mar 2017

@slniecko_12 a pokiaľ si o tom nevedela tiež si mala takéto stavy? Alebo to bolo až potom ako si sa o tom dozvedela. Ak potom, tak je problém v tebe, že tomu veríš.

Mám ešte jednu otázku - prečo by mala byť jo ga zakázaná? Nejako tomu nechápem. Cvičím jogu, aj chodievam cvičiť, nikto do nás nič nehustí. Iba cvičíme v súlade s dychom. Od vtedy sa cítim lepšie, kludnejšia, ohybnejšia, chudšia. Nevidím v tom nič zlé. Do filozofie ako takej nezabrdam. Neriadim sa nejakými zákonmi a prikázaniami. Žijem tak aby som nikomu neubližovala a mohla sa pozrieť sama sebe do očí. A aj druhým. TAk nejako tomu nechápem. Ani si nespomínam na niečo zlé v dejinách ľudstka čo by súviselo s jogou. TAk mi to môže niekto vysvetliť?

lululilien
14. mar 2017

Pred nedávnom som videla taliansky dokument o prostitúcii na ulici a praktikách woodoo. S otvorenou pusou som sa nestačila diviť. V skratke. Policajti majú zviazané ruky s prostitútkami z afriky, ktoré nechcú rozprávať. Boja sa, že keď prehovoria, tak ich woodoo zabije. Pred odchodom do európy absolvujú woodoo rituál v domnení že idú za lepším životom a woodoo ich ochrání. Mnohé z nich skončia na ulici ako prostitútky... Najhoršie na tom je, že tomu všetkému tie chudinky veria.

marusia12
14. mar 2017

@lululilien treba si však priznať, že ide o intelektovo nižšie stupne duší, ktoré tomu veria, resp. sa nevedia účinne brániť.