Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Zničenie rodiny a psychický teror zo strany neprispôsobivej dcéry -prosím o POMOC!

tamiii8
15. jún 2019

Ahojte,

prosím o radu, pomoc, o konkrétne kontakty / záchytné body.

Už som tu raz písala. Jedná sa o moju neprispôsobivú sestru, ktorá si žila na "veľkej nohe" a zne/vy/užívala plnými dúškami mama hotel. Mama si našla priateľa u ktorého býva a prestala ju akokoľvek podporovať. Teraz je sestra na dne finančnom už aj psychickom.

Od psychológa, právnika, cez diskusie na fórach a s najbližšími jej nemáme pomáhať (najmä nie finančne, má plno dlhov). Je svojprávna, má zdravé ruky, nohy. Vydržať a prizerať sa ako sa trápi je pre nás (najmä pre matku) psychický brutál...

Nedá mi to, preto sa chcem opýtať ČI NEPOZNÁTE KONKRÉTNE OSOBY/INŠTITÚCIE, ktoré by si S ŇOU vedeli PORADIŤ. Vedeli ju nasmerovať.
Napr:
- kde sa môže informovať o osobnom bankrote
- nejaké centrum poradenstva
- nejaké spoločenstvo ktoré ju ubytuje,
- pomôže jej naštartovať procesy k zodpovednému životu (napadá mi len príklad s Kufom)
- nejaký osobný kauč
- sociálneho pracovníka

NIEKTO KTO JEJ POMôŽE.

Na nás nedá, na nás reaguje negatívne (to by bolo na dlhé vysvetľovanie) preto hľadám nestranné osoby/inštitúcie najlepšie v Žilinskom kraji.

Ďakujem ľudkovia za akékoľvek usmernenie.

charlotte345
15. jún 2019

Ahoj o osobnom bankrote ti viem poradiť vyhľadaj si na nete stránku centrum právnej pomoci tam nech zavolá na uvedené číslo a dohodne si termín v meste ktoré spadá pod vás okres alebo co mate najbližšie momentálne to mame čerstvé keďže manžel riešil úspešne osobný bankrot je tam strašne veľa písania papierov ale dá sa to zvládnuť ka niečo kľudne napíš.

eva8
15. jún 2019

Nie som zo Zilinskeho kraja, no mozem poradit.

eliska13
15. jún 2019

@tamiii8 ak nechce nikto jej nepomôže.Vzdy bude Váš viniť, že nepomahate a preto sa má tak zle.
Prijať zodpovednosť za svoje činy sa tomu hovorí...psychológ, psychiater, nejaká cirkevná charita kvôli bývaniu, možno kňaz by ju vedel vypočuť nasmerovať ...ale myslím, že to len vy chcete, aby to riešila a našla niekde oporu ona asi nie.

eliska13
15. jún 2019

@tamiii8 ak nemá zodpovednosť, porobila dlhy, čakala kým druhí zaplatia, pomozu často bude viesť taký život aj ďalej.Najde si frajera čo jej pomoze....bude manipulovat...

seva22
16. jún 2019

Otázka znie či stojí o nejaké nasmerovanie...inak si myslím,že ak to sama nechce, nepomôžete jej...mňa ako jediné riešenie napadá zbaviť ju svojprávnosti,ale to.je asi blbosť

tamiii8
autor
16. jún 2019

@eva8 tak pls poradte

xxxkatka
16. jún 2019

@tamiii8 dospelého svojprávneho človeka nemôžete donútiť správať sa zodpovedne!!! Nespravíte to vy, ani akákoľvek cudzia osoba, ona musí chcieť. Odporúčam, aby dobrého psychológa navštívila matka, naučí ju zvládať situáciu. Môžeme ti tu napísať zoznam mien a inštitúcií, ak tam ona nepôjde k čomu je to dobré? Keďže na vás sestra reaguje negatívne, myslíš, že si zoberie od vás kontakt a začne riešiť veci?

deti95060810
16. jún 2019

nie je psych, pacientka ? Možno by sa dalo umiestniť v ústave kde sú psych. pacienti...

eva8
16. jún 2019
adreen
16. jún 2019

anoprezivot.sk Rajecké Teplice. Organizácia od svojho vzniku zameriava svoju činnosť na dievčatá, ženy a matky s deťmi, ktoré sa nachádzajú v krízových životných situáciách. Je tam aj linka pomoci, centrum poradenstva, komunitné centrum, domov pre ženy a matky. Ale všetko toto za predpokladu, že to chce ona, donútiť sa nedá, aby sa zmenila.

mirro
16. jún 2019

@tamiii8 v prvom rade, musí chcieť tvoja sestra. Ak je na dne,už existuje len cesta hore. Keď ona nechce a vy ostatní áno,kopete si svoj hrob. Nič nevybavujte za ňu, vaša pomoc iba okrajovo, dobrým slovom, zaviesť, odviesť, poradiť ale podstatu všetkého musí konať ona sama. Uvedomiť si,že sama sa dostala tam,kde je a je to jej vina,nikoho iného. Hlavne NIČ za ňu neplaťte.

0kristina0
16. jún 2019

To je ako so zavislostou na alkohole, pokial to clovek sam nechce tak sa nikdy neuzdravi. Ja by som sa zamerala skor na tvoju maminu, jej by som sa snazila pomoct to zvladnut a dala pozor aby do pomoci tvojej sestre znovu nespadla.

tamiii8
autor
17. jún 2019

Ja si uvedomujem, že za ňu nik nič nevyrieši len ona sama. Len je náročné nemyslieť na ňu keď viem, že nemá peniaze a s tým potom ide všetko dole vodou aj psychika a že odlákala od seba najbližších ľudí (vrátane nás), ktorí jej chceli pomôcť a ostáva tak na veci sama. Je to ťažké akceptovať pád niekoho blízko príbuzného.

xxxkatka
17. jún 2019

@tamiii8 Je to tazke, ale treba sa naucit respektovat rozhodnutia inych. A aj ked sa to nezda, z tejto situacie sa ucite aj vy sami. Odporucam naozaj toho dobreho psychologa, minimalne pre mamu.

miroslava21
17. jún 2019

Mozes sa aj rozkrajat a zhanat kontakty na vsetky institucie sveta. Ale pokial sestra nepride za tebou ze chce riesit situaciu tak zbytocne stracas cas. Neviem podrobnosti, ako a kde teraz zije, pises iba ze ma dlhy. Vsetko sa da riesit, ale iba pokial to sam chce a sam si tu situaciu riesi. Tym ze ju bude riesit ona, sa uci zivotu a zodpovednosti. Musi vidiet dosledky svojho nerozvazneho konania

Tu začni písať odpoveď...

Odošli