Zomrel mi manžel

libusa57
12. sep 2014

Zomrel zo dna na den mlady 44 rokov, neviem ci tu je taka diskusia , ak je dajte mi vediet prosim , som zufala a chcela by som si popisat s niektorou z Vas co to zazila?je tomu iba 20 dni nemozem verit ze uz nie je pri mne....

strociatka
12. sep 2014

Libuska, je mi strasne luto, co sa vam stalo, ta bolest je teraz tak silna. Rada by som ti pomohla, no moje moznosti su len take, ze ta budem pocuvat. Rada ta budem pocuvat. Pis o sebe, pis o vas..

jolinka
12. sep 2014

Boze, no to je velmi smutne ☹ ☹ ☹ ☹ na to ani slova nie su...
V jednej skupine som zaregistrovala mamicku co pred par mesiacmi ostala s malymi detmi sama, manzel jej zomrel, mozno sa vam ozve.

lucinocka
12. sep 2014

@libusa57 nsm zomrel pred tyzdnom takto malej krstny..36 rokov, rok zenaty, 1,5 rocna dcerka...zaspal a uz sa nezobudil...vytvoril sa mu tromb a dosiel do srdca.... je mi to velmi luto...drzim ti prsty, aby to casom bolelo menej :(

anuska74
12. sep 2014

☹ ☹ ☹

lolitka25
12. sep 2014

@libusa57 To je mi luto. Uprimnu sustrast a vela sil prajem ☹☹☹

terezka1947
12. sep 2014

@libusa57prijimi uprimnu sustrast ☹ je mi velmi luto,co sa vam stalo 😢
ja som prisla o rodicov,najprv ocka,potom po tazkej chorobe o ocka...ocko nahle,pri mamke som sa pripravit mohla,ale vysledok je akurat ten,ze to boli rovnako-mala som ich velmi rada a ostalo velke a uz navzdy prazdne miesto ☹
mam manzela,drobceka,kt.este stihla mamka vidiet a nikoho ineho blizkeho...mamka zila par rokov bez manzela,ocka a mala ho velmi rada-velmi tazko to zvladala...a viem,ze bez nas deti by to asi nezvladla,resp.zvladla to iba kvoli nam...mozno cez tu jej bolest do istej miery chapem tvoju 😢
ale clovek,kt.lubime ....skratka.....nepreboli to za den,dva...poplac si,vyzaluj sa,vyrozpravaj svoju bolest....
len to nedus v sebe..
ja som si aj dnes poplakala za nasimi,lebo aj ked je clovek dospely....neda sa byt bze rodicov-urcite veci nepochopi nikto nikdy...a ani clovek vsetk veci nevie kazdemu povedat...a verim,ze manzel je to iste-mozno v urcitych situaciach aj vacsia bolest 😢
moj manzel minuly tyzden prekonal zazracne tazku havariu 😢 a za tych par hodin neistoty som si uvedomila,ze........
ak by som ti mohla nejako pomoct,prip.by si potrebovala iba pisat....som tu-aj ked cudzi clovek
ver,ze ludia,kt.sme lubili a oni nas lubili nas nikdy neopustia....a budu pri nas najma v tazkych situaciach po cely zivot-moja vlastna skusenost....

lubka1983
12. sep 2014

je to strasne ,ked si predstavím aky je ten zivot niekedy krátky

kimmie
12. sep 2014

To je mi velmi luto, uprimnu sustrast 😢. Drzim paste aby si bola velmi silna.

liebling98
12. sep 2014

@libusa57 Uprimnu sustrast. Nejdem Ti pisat, ze viem, ako sa citis. Neviem. Neviem si predstavit tu nevyslovnu bolest. To vie len niekto, kto nieco take zazil. Ja som zazila par strat vo svojom zivote, strata blizkeho cloveka boli, velmi boli. Budu Ti hovorit, ze cas vylieci bolest. Nie, len casom si na tu bolest zvyknes. Prosim, nezufaj. Poplac si, vykric sa, vyrozpravaj, hoci aj tu na fore. Ja aj ine mamicky Ta budeme trpezlivo pocuvat, poradime, ak budes mat zaujem o nas nazor. Myslim na Teba...

vianne
12. sep 2014

je mi velmi luto, cim si prechadzas...poznam to...pred pomaly piatimi rokmi som nahle prisla o priatela. z vlastnej skusenosti ti poradim minimalne jednu vec - nesnaz sa to v sebe udusit, mas pravo na bolest, smutok a vsetky emocie...aj ked t ludia okolo vravia neplac. plac naozaj pomaha uvolnit emocie, prisla si o vela, nemusis sa pred ludmi tvarit, ze sa nic nedeje. prajem ti len vela sily, kvoli dietatu, ono ta teraz velmi potrebuje a zaroven ti moze byt velkou oporou a nadejou do buducnosti. na takuto bolest nie je nijaky liek, proste to musis prezit. ver mi, casom sa s tam naucis zit a fungovat, aj ked zabudnut sa neda a bolest bude stale, ale nie taka strasna ako teraz. spominaj a mysli na to pekne co ste spolu prezili, co ti dal, a vedz ze je stale pri tebe. ak budes chciet pokecat, alebo sa proste len vypisat kludne posli IP...

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moonlight1210
12. sep 2014

pamatam si, ako si o svojom manzelovi pisavala, ze je taky len jeden jediny na svete, stvoreny prave pre teba.
myslim, ze ste planovali aj babatko.
musi to byt strasne. ked vsetko takto nahle skonci a neexistuje nic, co by to vratilo spat.
je mi to velmi luto.

tusim si byvala v zahranici - mas tam vôbec niekoho, okrem neho? dufam, ze hej. ze nie si na to sama.

terezka1947
12. sep 2014

...jedna mamicka tu dnes na fotoblogu napisala:
cas nelieci,cas vas iba nauci s bolestou zit....

dandy05
12. sep 2014

je mi to velmi luto, uprimnu sustrast. To co clovek citi nepochopi niekto, kto to nikdy nezazil. Drzim ti palce a posielam ti vela energie, aby si to vsetko zvladla, aj ked sa to nezda, vzdy je v zivote nieco, preco sa oplati zit. Nedus to v sebe. Verim ze to zvladnes, budes musiet.
Prave dnes je datum, ked by nas svagor mal narodeniny. MInuly rok presne na svoje 40 te narodeniny sa vsak rozhodol ukocit svoj zivot. Ostala po nom 5 rocna dcerka a jeho druzka, moja najblizsia osoba v rodine. Bolo tazke jej dnes rano aj teraz, po roku, nieco k tomu napisat. Treba zit zo dna na den, snazit sa sustredit na bezne prevadzkove veci a ako tu vyssie spominaju, naucit sa s tym zit. Lebo clovek nikdy nezabudne a otazky zostanu.
Velmi ti drzim palce a posielam energiu, ktora ta aspon trocha povzbudi. NIe si sama, sme tu pre teba.

mnamko
12. sep 2014

Ja som prišla o manžela pred 20rokmi zo dňa na deň,zostala som s dvoma malými deťmi syn mal v deň pohrebu 3roky dcéra nemala ešte ani dva,viem čo prežívaš,ale fakt je že tá bolesť ktorú teraz prežívaš prejde,viem to,nezabudneš budeš spomínať každý deň.

terezka1947
12. sep 2014

@mnamko

sima1979
12. sep 2014

@lucinocka ☹ Kruno V.

sima1979
12. sep 2014

@libusa57 úprimnú sústrasť :(

lucinocka
12. sep 2014

@sima1979 ako vies?🙂

sima1979
12. sep 2014

Osobne sme ho poznali,chodili sme k nim 🙂 aj tento rok sme boli.

natuska87
12. sep 2014

Hovori sa, ze cas to prekona...Urcite iba zmierni bolest, ale nezahoji.Treba ist dalej, deti Ta budu potrebovat.Ale krute to je.Prajem Ti vela sil a dufam, ze uz Ti zivot nic tak smutne do zivota neprinesie...

bronia13
12. sep 2014

uprimnu sustrast, ja som neprisla o mm ale od dceru ale ti budu vraviet ze cas vsetko vylieci, pride dalsi a take blbosti..... u mna je to 7 rokov a ked o nej rozpravam tak sa hocikedy doplacem, je to velmi smutne ja si to neviem predstavit....kamoske zomrel 46r manzel mali 1,5 rocneho chlapca a tak jej s mm pomahame ako mozeme, zije tu sama a nema ziadnu rodinu... mne pomohlo o tom ropravat sa s ludmi co to prezili alebo ta chapu a nedavaju mudre rady....

lucinocka
12. sep 2014

@sima1979 aha..no je tu po nom smutno, citi sa smutok v celej dedine...neexistuje asi clovek co ho nemal rad...s mamcou vravime, ze si asi vymenil miesto v nebi s jeho malinkou, kedze sami lekari povedali, ze je zazrak ze 700 g dievcatko bez akychklvek problemov a nasledkov prezilo...:(

arwen88
12. sep 2014

uprimnu sustrast...mne zomrel ocino pred pol rokom..zo dna na den..mal 47....vsetkym nam je velmi smutno..ale hlavne mamine..velmi zle to nesie...trosku sa jej polepsilo, ale este len pred nedavnom...to je jednoducho hrozna bolest a boli to velmi dlho..ak nie uz stale...prajem Ti, aby si nasla silu ist a zit dalej najlepsie, ako v tejto situacii dokazes..
PS: mamine som kupila pred tyzdnom knizku od Moodyho: Zivot po strate...vyzera dobre napisana, mozno ti prinesie nejake odpovede, alebo pochopenie

libusa57
autor
12. sep 2014

Moj milovany manzel, mal najkrajsi usmev na svete a srdce zo zlata.Konecne som nasla toho praveho , po roku a pol manzelstva toto!!!!
V zivote som nespoznala lepsieho chlapa a manzela , nie som najmladsia , viem o com hovorim a taki sa malo rodia!Len nechapem preco Pan Boh si berie k sebe tych najlepsich ludi!

inull5
12. sep 2014

@libusa57 úprimnú sústrasť tí prajem a veľa síl.nádherná foto.

libusa57
autor
12. sep 2014

@moonlight1210 ano presne, dakujem ze si na mna spominas!Tiez som tazko prezivala smrt Bubeny a ani vo sne som netusila co ma caka!Ano chvalila som ho do nebies aj za ziva lebo robil pre mna prve a posledne a take drobnosti ako pozornost , co nas zeny fascinuje, pre neho bolo samozrejmostou! Miloval ma neskutocne a vsetkym hovorim ked by vedel co sa stalo znovu by umrel! Vzdy hovoril ty ja a nas syn do konca zivota aj do vecnosti .
Len som netusila ze ta vecnost bude coskoro klopat na dvere!
Bol to ten najveselsi clovek na svete a tak zivy a temperamentny , stale sa pri nom nieco dialo.
Rok a pol manzelstva ale tak pestry rok a plny zazitkov , niekto za 10 rokov tolko nezazije.

mukiii007
12. sep 2014

@libusa57 úprimnú sústrasť prajem, neviem si ani predstaviť, čo prežívaš! Podľa tvojej pridanej fotky bol tvoj manžel obrovský sympaťák a už na prvý pohľad vidieť, že musel byť úžasný chlap!!!

libusa57
autor
13. sep 2014

@dandy05 to musi byt este horsie ked sa rozhodol sam odist. Ale o to lahsie ze to bola jeho volba! Moj muz by dobrovolne bez nesiel nikam! Nikdy by nas dobrovolne neopustil. Aj takto som niekedy nastvana na neho ze preco odysiel??? Aj ked on za to nemoze, dal by vsetko aby bol s nami ja to viem.
Ked by to ucinil dobrovolne tak to je horsie od horsiho. V kazdom prjipade kazdemu nas smutok je najvacsi

libusa57
autor
13. sep 2014

@bronia13 ja tu tiez zijem sama a nemam ziadnu rodinu , ak by si chcela kamoska popisat budem rada! Nemam nikoho len synceka este je maly. Je hrozne ze nemam sa komu vyrozpravat. Mne stacil moj manzel.A ved sme boli este mladomanzelia da sa povedat.
Mam tu svokrovcov ale viete ake to je, ja som sa vydala za neho , nie za nich. Ale chcem tu zostat. Vsak zostal mi po nom dom dobre sa tu citim.Ked by som odysla, akoby som ho znovu stratila. Tento dom si postavil sam este kym sme sa nespoznali.Takze v dome sa citim ako v jeho naruci!!!
Zijem inac v USA v Californii