Zomrel mi muž

niki142
30. jan 2022

Ahojte ja som sem už pred pár mesiacmi písala a zas sem píšem lebo neviem ako ďalej zomrel mi partner s ktorým mám dve detičky... detičky sú poriadku zvládajú to lepšie ako ja aj to pochopili lepšie ako ja že sa ich táto nevráti :( 😞 pred detičkami sa snažím byť silná nedávam im najavo že som smutná neplačem pred detičkami ale na večer to už na mňa príde zas sem píšem len preto lebo sa nemám skym otom porozprávať moje okolie mi stále vraví bude dobre tvoja budúcnosť bude lepšia ale ja sa bojím mojej budúcnosti mam strach čo bude ďalej strašne sa toho bojím ženy ktoré ste si stým to prešli ako ste to zvládli aj reči vášho okolia? Neviem si predstaviť svoju budúcnosť mám veľký strach to som vám už hore písala cítili ste sa aj vy tak ?mam strach sa pozrieť na fotky môjho priateľa nie nechcem zabudnúť naňho len mam strach sa pozrieť na jeho fotky lebo som mu nevedela pomôcť a mam výčitky zato hlavne ma zaujíma či ste malý aj vy stej budúcnosti strach ?

sonka333
30. jan 2022

@niki142 úprimnú sústrasť 🥺🙏nemám ani slov....jedinné čo môžem napísať je ...že nech sú vám deti oporou a vy deťom oporou tiež...navzájom...💔😔

21oktober
30. jan 2022

@niki142 aj mne zomrel manžel , treba odsmútiť , odplakať tú dobu jednoducho neskracuj. Ja som už 15 rok po , vydala som sa znova a mám aj s novým manželom deti . Jediné čo ti môžem napísať a čo platí že to chce čas, za rok bude lepšie , potom ešte lepšie. Dnes na svojho prvého manžela spomínam s nesmiernou láskou , ale už to nie je boľavé ale také nostalgické.

heln
30. jan 2022

@niki142 ahoj, je mi to luto... myslim ze to co citis je normalne, je to proces smutenia, aj ked to teraz tak necitis, bude to lepsie, len to chce cas... mozno by sa ti trochu ulavilo, keby si mu napisala list s tym co by si mu chcela este povedat, urcite si pri tom velmi poplaces, ale mozno das zo seba von niektore pocity. tecu mi slzy ked toto pisem a myslim na to co prezivas.

savanna
30. jan 2022

Zda sa, ze mas nejaky blok, vycitky, ktore ti brania si to vsetko odsmutit a pohnut sa dalej. Preco mas vycitky, ze si mu nevedela pomoct? Tazko dokazeme zabranit smrti ineho cloveka, ani lekari to nedokazu, nieto este bezny clovek.

niki142
autor
30. jan 2022

Ďakujem vám všetkým a mam výčitky hlavne preto ze som mu nevedela pomôcť rozmýšľam že možno keby som tam bola tak by som mu možno vedela pomôcť ale to je už len keby

loliki
30. jan 2022

@niki142 Ja by som sa cítila asi podobne, alebo horšie. Vôbec netuším, ako sa to dá prežiť, predýchať. Čo Ti v tom najviac pomáha?

srdeenko19
30. jan 2022

Je mi to moc ľúto, čo prežívas. 😪 Môj názor je, že musíš to odsmutit, tak ako to cítiš, tak rob, nedus to v sebe. Ta veľká bolesť sa časom trošičku otupi. Nech ste si s detičkami navzajom oporou. Manžel bol chorý? Keď máš výčitky, že si mu nevedela pomôcť?

zuzana212722
30. jan 2022

@niki142 nedokážem si predstaviť ako sa cítiš.. Máš tu ale deti ktoré ťa potrebujú.. Ja viem že ťa bolí srdce snaž sa nato co najviac nemyslieť.. Život prináša aj takéto situácie.. Raz keď budeš pripravená ta stretne niekto kto teba a tvoje detičky urobí šťastnou.. Držím ti palce ♥️

polamanelego
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladycat2021
31. jan 2022

@polamanelego preboha ziveho .. zomrel jej partner.. myslim, ze v tomto pripade su gramaticke chyby to posledne na co by autorka pomyslela... troska empatie nezaskodi 😠

macekovam
31. jan 2022

@polamanelego roluj.. necitaj ked ti to mozog nevie spracovať...

ladycat2021
31. jan 2022

@macekovam henten tu písal do viacerých tem .. az ma to zarazilo aky je blby 😐

tannja
31. jan 2022

@ladycat2021 a vsade pise o gramatickych chybach, ze to ide az na nervy

janette2021
31. jan 2022

@niki142 je mi to ľúto. Viem, že nikto z nás, kto si neprežil to, čo ty, nepochopí aké to je ťažké.
Deti to zvládajú lepšie ako ty, lebo sú deti, a deti sa vždy prispôsobia situácii ľahšie ako my dospelí.
Rodina, ktorá ti hovorí, že bude lepšie, sa ta snaží len povzbudiť, asi ti to moc nepomáha teraz.
Ale si mama, a tvoje deti ta potrebujú, a budú ta potrebovať. Kvôli nim sa potrebuješ cez to dostať, aby si nedošla do ozajstnej depresie. Potrebuješ riešiť svoje výčitky, tie dokážu človeka zničiť, a tiež tvoje strachy. Určite navštív psychológa, nie je to žiadna hanba, pôjdeš si proste po radu ako to zvládnuť. Možno ti bude stačiť jedna návšteva, možno nie, ale môže ti pomôcť porozumieť sebe a vyriešiť co treba v tvojom vnútri. Držím palce.

mandala77
31. jan 2022

@polamanelego Tebe prepína? Toto je 4 diskusia kde napíšeš vždy stupídnu otázku. Zabávaš sa? Tak si nájdi iný priestor!

jallka11
31. jan 2022

V prvom rade by som ti chcela vyjadrit uprimnu sustrast. Tie reci, viem, ze ta boli, no ti ludia to nemyslia zle, chcu ta proste len povzbudit. Ono to chce nejaky ten cas, pokial si aj ty uplne pripustis, ze uz sa proste nevrati. no ver, ze bude lepsie

marcellka32
31. jan 2022

@polamanelego ty asi veľmi nevieš, čo je to empatia, daj si do Google

laurika999
31. jan 2022

@polamanelego Vy máte teda starosti. Ona je v zlom psychickom rozpoložení, čo je pochopiteľné po smrti manžela. A vy namiesto toho, aby ste ju povzbudil to zaklincujete počítaním gram. chýb. Gratulujem 👍

natalia912
31. jan 2022

Pred rokom mi takmer zomrel muž...ten strach ktorý pociťujem každý deň keď náhodou nezdvíha telefón alebo keď sa nejako zvláštne zatvari alebo niečo podobné je neskutočný. To čo prežívas je strašne ťažké na psychiku. Nepotlacaj to, hovor o tom ...kľudne mi napíš správu ak to bude ťažko, alebo len tak hocikedy keď budeš mať chuť

laurika999
31. jan 2022

@mandala77 to bude nejaký troll. alebo si tu stupídne hladká ego.

mandala77
31. jan 2022

@laurika999 už mu, našťastie, vymazali účet.

miriam11
31. jan 2022

@niki142 je mi ľúto, čo sa stalo. Život však beží ďalej a ty si musíš zvyknúť na iné. Zvyknúť na to, že tu nieje. Je to veľmi ťažké, ale na toto iné riešenie nieje.

mirkaciefova
1. feb 2022

@niki142 ahoj...kludne napis velmi dobre to poznam

ladycat2021
1. feb 2022

@tannja aha .. a on ziadne gramaticke chyby nikdy neurobil, ze ? pan "dokonaly" 😂

majkaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adolf_hitler
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristy33
16. nov 2023

@niki142 Dobrý deň, ako sa máte po čase? Zomrel mi manžel pred 10 dňami a je to strašné. Praskla mu hlavná aorta pri srdci, ani sme netušili ako rýchlo oňho prideme. Mal 44 rokov, ja mám 42 a máme spolu 5 ročného synčeka a viacerých malých anjelikov v nebi. Ešte pred mesiacom sme si mysleli, že budeme štyria a do mesiaca umrelo aj moje miminko aj manžel. Neviem ako ďalej. Prosím poraďte čokoľvek...

jana005
16. nov 2023

@kristy33 mrzí ma tvoja strata.
Nebudem ti písať, že viem, ako to boli, keďže som to nezažila.
Ale viem si predstaviť, že to musí byť hrozné.
Musíš žiť pre svojho syna a jedine čas tvoju bolesť otupí.
Posielam objatie

tetapetra
16. nov 2023

@kristy33 je mi to hrozne ľúto, prijmi úprimnú sústrasť ❤️, ale @niki142 už nie je aktívna na fóre