Adventné a vianočné zvyky

evica17
17. nov 2021

Ahojte, kedze sa zachvilku blizi advent a vianoce, zaujimali by ma ake mate zvyky pocas adventu, a aj na vianoce, nieco take netradicne,zaujimave....chcela by som.nam ako rodinke vytvorit tiez nejake zvyky, co budu len nase, kedze konecne sme vo svojom a mpzme si robit podla seba 🙂 dakujem za tipy

bloger
17. nov 2021

Napríklad na Luciu si píšeme lístočky to je už taká tradícia. Raz nám to ale pokazilo Vianoce pretože mame tam ostal lístok smrť. Ale ináč vždy sa tešíme čo nám ostane

julka828
17. nov 2021

@evica17 ja neporadim asi ziadny zvyk ale ja milujem stedry den. Rano vstaneme cely den nejeme az do vecere. Hrame sa s detmi. Moj ocko zatial chysta stedru veceru. Medzitym si dame vsetci spolu kavu na balkone. Ja uz chystam darceky pod stromcek aby sme to mali pekne. Deti su este male takze si neuvedomuju jezisko a tak. Pozerame tradicne rozpravky v tv. Deti pospia. A vecer povynasame jedlo hore k nam ( my s manzelom adetmi byvame na poschodi a ocko s bratom su dole ) zasadneme za stol spolu sa najeme (ojeme :D) a potom ideme do obyvacky sadneme a ja zacinam rozdavat darceky. Potom sedime kecame nieco vypijeme :D deti sa hraju s darcekami potom idu spat a my dalej sedime az do vecera v pozadi idu klasicke vianocne programy. Mam to velmi rada tu atmosferu na tento den sa vzdy najviac tesim z celeho roka 🙂

anitta98
17. nov 2021

nejaké špeciálne zvyky nemáme, ale teda ja veľa často trávim keď sa dá v kuchyni lebo milujem také to pečenie, chystanie na Vianoce, v tomto období pomaly už zháňame a kupujeme darčeky, už som aj svetielka na stromček bola kúpiť a teda v tomto období tak nejako viacej spomíname, užívame si prítomnosť jeden druhého, mne tieto sviatky vianočné tak pripomínajú že zdravie a rodina to je to najpodstatnejšie 🙂

mariaveronikag
17. nov 2021

adventný veniec je pekný zvyk - každú nedeľu pred Vianocami sa zapáli 1 sviečka...toho roku bude advent dlhý, lebo Štedrý deň vychádza na piatok 🙂