Aké šaty budú mať Vaše dcérky na 1. sväté prijímanie?

2. apr 2023

Ahojte, veľmi pekne Vás prosím o radu. 🙏 Aké šaty budú mať Vaše dcérky na 1. sv. prijímanie ? Veľké sukne ako princezné? Prípadne farba šiat? Slonová farba? Biela kombinácia so striebornou? Aký je teraz “trend”?
Ešte by som sa spýtala, že kupujete darčeky, neakú maličkosť svojim deťom k tejto krásnej udalosti?
Ďakujem za všetky odpovede 🙂

daniela2202
2. apr 2023

Trend je a bol , v jednoduchosti.... opýtaj sa pána farára

tomika
2. apr 2023

Aj my to riešime..šaty z požičovne,bielu,skôr jednoduchšiu,ale "princeznovskú".Kupim jej náušničky,tie ktoré má-má od narodenia,už vyrástla...Slávnostný obed,budeme tam my rodičia a starý rodičia,bude torta,zákusky.Bohužiaľ jej krstný sa nezúčastný...škoda.

autor
2. apr 2023

@tomika No veď aj moja chce princezkovské šaty. Lenže bojím sa, či sa nepotkne v nich, prípadne aké pohodlné sú tie šaty.
A materiál šiat? Budete mať aký? Či sa nebudú krčiť pri sedení ….

tomika
2. apr 2023

Ešte sme sa nepozreli v požičovni,ale omšu a potom fotenie vydrži,nekrči sa ten materiály sa tak...

marryen
2. apr 2023

Bude mať biele, úplne jednoduché. U nás sú rúcha - rovnošaty, takže žiadne ceremónie ohľadom toho.

tomika
2. apr 2023

Niečo také..lebo je dosť vysoká...

autor
2. apr 2023

@tomika krásne 😍😍😍👍

tomika
2. apr 2023

Keď sa bojíš že sa potkne,sú aj kratšie napr

autor
2. apr 2023

@marryen Tak to je super. U nás žiaľ nemajú.

autor
2. apr 2023

@tomika Sú krásne, ale tiež mám dcéru vysokú a poviem pravdu, že nechcem, aby vyzerala tak robustne či čo. Proste tieto šaty akoby robili také bruško, zadoček … A jej veru sa takéto páčia. 🙃

riyadh
2. apr 2023

U nas mali vsetki deti "habit" rovnaky a bol pokoj, nik nikomu nezavidel.. Na oslavu chcela byt princezna tak sme pozicali princezovske, celu oslavu a cely den v nich bola az do vecera aj ked po schodoch musela dvihat spodnicku😍samozrejme darcek musel byt😊

tomika
2. apr 2023

Ja si myslim že všetky detičky sú krásne,nik nikomu nezávidí,a kazdy si to užije aj v kostole,potom aj na oslave.Teraz bude mať 1.sv.prijmanie moje tretie dieťa,a nie je to o šatách a darčekoch,verte mi.

riyadh
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
palculienka40
2. apr 2023

U nas boli saty ake si vybrala - ako svadobne cisto biele. Darcek dostala klavir, retiazku a privesok od krsnych a peniaze.

autor
3. apr 2023

@riyadh Zmazala si fotku, ale bola tvoja dcérka veľmi pekná. A presne moja dcéra je aj podobnej postavy ako tvoja. (plecia, ramená).

riyadh
3. apr 2023

Tak ja nerada davam foto deti na net, kludne mi pisni pm😊

autor
3. apr 2023

@tomika Sú všetky deti veľmi krásne, súhlasím. Pán farár chce zabezpečiť neaký vrchný diel (čierne sako spomínal), lebo áno ukazujú detičky medzi sebou. Sú aj také deti, ktoré nie sú tak majetné, aby mohli mať také honosné oblečenie. Nepýtaj sa ma, čo tým myslel. Čo znamená to “honosné” ? My chceme tú zlatú strednú cestu. Že ani-ani. 🙃
Ja by som bola za úplnú rovnošatu inak. 🤷‍♀️

autor
3. apr 2023

@riyadh Rozumiem, inak ani ja. Ba ani na Facebook … Ďakujem za inšpiráciu aj
@tomika Ďakujem. 🤗

riyadh
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
riyadh
3. apr 2023

A dakujem 😊uzila si svoj den princezna.. 😍

palculienka40
3. apr 2023

Pre inspiraciu

autor
3. apr 2023

@riyadh Neviem lajkovať, takže takto 👍👍👍🤗

autor
3. apr 2023

@palculienka40 No prosím, ďalšia princezná. Má pod šatami ešte ten kruh, spodničku, čo tie šaty nadvihne?

palculienka40
3. apr 2023

Spodnicku s kruhom. No kazda chce byt ako princezna.
A prijimanie je len raz za zivot.

pusinka263
3. apr 2023

My budeme mat taketo. V kostole budu mat všetci rúcha rovnake a na oslavu v reštaurácii mame tieto. Chcela som take ktore vyuzije aj inde napr.na svadbu,oslavu atd. Su kremove.

autor
3. apr 2023

@pusinka263 Ďakujem za foto 😃 Škoda, že my nemáme takto tiež. Chystá sa urobiť pán farár na zmeny v tomto, uvidíme ….

siska25
3. apr 2023

@pusinka263 presne tieto saty mala na prijmani pred rokom moja dcera. Sama si ich vybrala, sa jej pacili a citila sa v nich velmi pohodlne, kedze boli uplne lahucke a boli pruzne.

dzanka11
4. apr 2023

Moja princezná bude mať tieto nádherné siatky.

autor
4. apr 2023

@dzanka11 Ahoj, dík za foto. Včera večer som tiež pozerala na internete šaty. Čím viac človek pozerá o to ťažšie sa rozhoduje. 🙃
Lenže naši rovnošatu nemajú, to je veľká škoda. Inak tieto a podobné typy šiat sú krásne, nevravím, že nie, ale keď pôjdu deti za sebou, nepristúpia sa tie šaty?
Našla som aj ja včera také pekné šaty, ale nakoniec som ich vylúčila. Presne kvôli týmto obavám. 🤨

grenka
4. apr 2023

Mi máme rovnošaty ale tieto bude mať pod a venček do hlavy bielo zelený,a natočené vlasy