Aké svadobné zákusky doporučujete?

svetka66
6. apr 2017

Téma mimo detičiek..
ak si nájdete chvílku chuť a čas..
na akých zákuskoch si pochutíte?
myslím tým punčové rezy, grilasky,....a mnhoe ine.... konretne ake mate rady?
stale sa nevieme rozhodnut, co vsetko vybrat,
a ked sa spytam v okoli, tak NEVIEM, CO JA VIEM, ROZNE, TAKE TIE COKOLADOVE...
Si pripadam ako truba, ze ci sa neviem spytat, jednoduchu otazku,alebo to ludi tak otravuje, ze co toto je za odpovede...
ked idu do cukrarne, dali by si hned aj 10druhov...=( ale odpovedat, ktory zakusok/zakusky maju radi, tak to nevedia =(
MOZEM POPROSIT TEDA VAS?
Aspon si narobime chutky na sladke aspon cez pismenka..

lienka737
6. apr 2017

kráľovský rez (myslím ten s plátom snehového korpusu v strede)
parížske rožky
punčový
medový
citrónový
dobošky
dvojfarebné kocky (domino rezy)
kávové zrná
šamrolky
linecké košíčky plnené
laskonky
opitý izidor
prezident
linecké lepené lekvárom
dunajské vlny
ruské rezy
kokosky plnené
koňakové špice
sanquikový
ovocný s červenou želatínou
pepermintový

lienka737
6. apr 2017

top zo všetkých parížske rožky.
Ešte majú ľudia radi veterníky a rôzne šľahačkové, ale to na svadbách nebýva z dôvodu rýchlej kazivosti.

Klasika je medový a punčák.
Veľmi málo sa jedáva také že plnka- cesto- plnka-cesto (ťažko identifikovať aká) a 10 rovnakých len v inom poradí 🙂

svetka66
autor
6. apr 2017

@lienka737 zistujem, ze polku nepoznam =), idem teda googlit ´)
pomohla si mi DAKUJEM

lienka737
6. apr 2017

Ešte ma napadlo:

svetka66
autor
6. apr 2017

tie makronky uz aj mna lakali,ale kus od 1-1,20eur to je fest dost...=(

lienka737
6. apr 2017

@svetka66 to Ti nejaká šikovná baba lacnejšie napečie.

svetka66
autor
6. apr 2017

@lienka737 to som sa na domace pytala =(

lienka737
6. apr 2017

@svetka66 za hento také peniaze? To prečo? :-O

svetka66
autor
6. apr 2017

@lienka737 zevraj ta madlova muka je strasne draha a piplacka s tym je...
tak to fakt radsej vezmem za tu cenu cheescake

veronika33
6. apr 2017

@svetka66 na svadbu objednaj v menšej veľkosti zákusky a napríklad takéto:
https://www.facebook.com/pg/tortyangelika/photo...

lienka737
6. apr 2017

@veronika33 áno, menšie sú lepšie. A dôležité je aj aby pekne vyzerali, neboli krivé. Ja som mala dvoje, jedny top a druhé ovela slabšie.

svetka66
autor
6. apr 2017

@veronika33 ano taketo malinke chcem do vysluziek...
to sa aj mne paci, aj je to take chutnejsie

cacianka
6. apr 2017

@lienka737 tie penové sú husté!!!
@svetka66 to sú domáce !

dankanka
6. apr 2017

@svetka66 mna by napriklad makronky ani nepotesili..som za klasiku..co tam po makronkach 🙂 ale sto ludi, sto chuti. najlepsie su tie malicke, ako tu uz baby pisali..to je take ze...ok teda iba tento jeden malinky okostujem..hmm, alebo este tento..a pockat.. aj tento :D

sintra
6. apr 2017

Ono hlavne nech su kvalitne a chutne. Na svadbe som nejedla poctive zakusky z masla ani nepamatam. Vsade samy margarin, v ceste, v plnke. Co z toho ked to vyzera navonok pekne, ked chut je uplne nanic.

marcipanovatorta
6. apr 2017

@veronika33 oj, tie tartaletky ovocné!!!! Hneď by som aj štyri zjedla! To sú chute!

Za mna parížske rožky, grilazky, velmi mi chutia aj linecké alebo kakaové "linecké " to sú také ľahké svadobné koláčiky, ktoré podľa mna nikoho neurazia. A ešte viem, že aj kokosové pusinky dosť idú (aspon v našom kraji)... jaaaj a ešte - paradoxne odpad - take tie guličky z odrezaných okrajkov namáčané v čokoláde, to sa decká išli za tým potrhať 😂

svetka66
autor
6. apr 2017

@marcipanovatorta ano, aj ja lubim ten "odpad" nasa starka je cukrarka, len ju nechcem v 86r zatazovat pecenim na svadbu...ale ci najdem taku cukrarku, co bude piect ako nasa starka, to fakt neviem..
a presne,ako pisete, ja chcem MASLO, a to potrebujem fakt overenu cukrarku

dominika6
6. apr 2017

@svetka66 ja osobne mám rada aj suché..tie vydržia na stole do rána,čokoláda sa netopí,človek nieje obabraný a krém roztečený..
navrhujem ich s krémovými 50/50

deti95060810
6. apr 2017

daj si do googla nejakú cukráreň tam majú zväčša vyobrazené ktoré zákusky pečú ako vyzerajú - foto a názov. Neviem odkiaĺ si ale ja poznám cukráreň Sučany . Kubala - tam pečú úplnú klasiku ktorú pozná každý.....

vroni
6. apr 2017

podla mna je uplne jedno, ake druhy, budes ich mat viac, kazdy si najde nieco. Ale hlavne co najmensie. Aj to krajsie vyzera, aj "jednohubku" si uchmatnu aj ti nekolacovi a neostanu ti po stoloch rozpatlane taniere s polkou kolaca... Nevyhoda je, ze potom sa ich zje vela 😀 A tiez je rozdiel januarova svadba a svadba v auguste (nie len krem, ale aj ovocne kyslaste torticky v zime moc chutit nebudu, v lete zase tazke kolace)

juliet86
6. apr 2017

Sak pokukaj floril.sk to mas ozajstne maslo slahacku. Pizri si ich ponuku. Ja milujem gastanove pyre a vsetko s gastanmi. Potom klasiky su veterniky kremese puncaky dobosky laskonky. To je pre mna zaklad 😂 sak zbehni radsej na mojasvadba.sk kuknut

ankare
6. apr 2017

Venčeky, puncove, medové, parížske rožky sú u mňa top. Zbožňujem jarné zltkove koláče. A murín kocka, ale to som už roky nejedla.

l3yla
6. apr 2017

podľa mňa sa hodí na svadbu totálna klasika -napr.čo ma v rýchlosti napadá - metrový, punčový, šamrólky, venčeky, rožteky-orechové,vanilkové,čokoládové...🙂

1988majka
6. apr 2017

Treba pohladat napr. na takych strankach ako - torty od mamy a pod. zeny co pecu poctivo s maslom alebo v okolitych dedinách sa popytat na babicky pekarky. Na mojasvadba by vedeli baby poradit. urcite su lepsie male kolaciky. U nas isli male veterniky na dracku. Urcite treba klasiku parížske rozky, spic, puncovy rez, doboska, suché / linecké, laskonky/, nieco ovocne, poriadne cokoladove orechové a 1-2 druhy slaneho 🙂

dudika11
6. apr 2017

ja tu ešte nikde nevidím šamrole 😀

lulula12
6. apr 2017

Cim viac druhov tympodla mna lepsie. Nech si kazdy najde ten svoj oblubeny. Ja mam najradsej laskonky a kremese. Samrony neviem tam mi nejak nepasuje ta pena ale vravim je to ochut kazdeho. Milion ludi milion chut. Tak bude najlepsie ak bude tych druhov co najviac🙂

osky
6. apr 2017

joj my sme sa napiekli na svadby...
hlavne moja babicka,ale aj mamina a ja som si aj sama piekla na svoju vlastnu...

podla toho kedy je svadba,ale na svadbu sa pecu plnkovetorty a zakusky skor take suchsie,kde je malo plnky a drobne suche pecivo do vymyslu sveta-take typicke vianocne,len v inom zdobeni 😀

cize u nas jednoznacne suche:

dlabky,vanilkace,gulky,linecke na x sposobov,iselske torticky,kokosove jeze,kokosky,grilazky,Domino,rakvicky,plnene torticky,stafetky-bananky,mainkove,kokosove fukane rozky,oriesky,medovnicky....

potom rezy ako

cajove,puncove,elenkine rezy,berlinske rezy,zerbo rezy,orechove na olbatke,orechove plnene,mramorove rezy,medove,dobosove,nanukove ,besamelove...

tie makronky su drahe pretoze to je babracka.
lahsie a aj chtnejsie su fakt tie parizske rozy,na svadbu ideal.
a este aj spice alebo uliky.

no a my pejavame este aj kolaciky z kysnuteho cesta-tvarohove take okruhle a potom makove a orechove rozteky,skoro ako bratislavske....

osky
6. apr 2017

@lulula12

veru si to napisala dobre.
na mojej svadbe bolo len rezov 40 druhov a okrem tho asi 30 druhov suchych a kazdy mi doniesol velku tortu...tak skoro vsetci dostali plnu lodnu aj domov,lebo bolo leto,nebolo kde mrzit ni skladovat...hruza to bol.
na tacke nebolo mozne najst dva rovnake zakusky ale dodne s na to spominaju vsetci

rostklec
3. jún 2017

A ešte bratislavske rezy, to som dávno nejedla a veru by som vyskusala urobiť. Máte niektorá recept? Potom by som si vedela dať i zltkove, zerbo rezy, a i z nepecenych ako je salama, alebo mini suhajdy

annie6
3. jún 2017

puncovy a zebra rezy 😀 popripade laskonky