Ako u vás prebiehala oslava 1. narodenín vášho dieťaťa?

8. dec 2021

Ako u vas prebiehala oslava 1 narodenin vasho dietata? Lebo ja rozmyslam, ze kupime mensiu tortu, a oslavime to my 3 - dcera, manzel a ja. Ved my sme rodina. A potom dalsi den by sme odniesli z torty svokrovcom a nasim. Ci to musia byt na tej oslave aj babky, dedkovia?

zooeynka
8. dec 2021

Neoslavovali sme vobec 1.narodky....naco???

babalenka
8. dec 2021

Ako si spravíte tak budete mať.My sme pozvali aj mojich rodičov,ale.nebyvame v jednom meste tak to spojili aj s návštevou.Oslavujeme každý rok a to už deti majú 12 a dcéra budúci týždeň ide mať 10 rokov.Nezdrzia sa dlho cca dve hodinky kým vypijeme kávu zjeme tortu pohostia sa z misy čo spravím a idú domov.Inych ľudí už nevolame predtým si pozvali spolužiakov ,ale keďže je korona tak zatiaľ sme to zrušili a chodia iba rodicia

biem22
8. dec 2021

Je to na vás ako to cítite a ako ste zvyknutí 🙂 ja si neviem predstaviť, že synovci/netere oslavujú narodeniny a ja ako teta tam nepôjdem. U nás chodia súrodenci s rodinou a starí rodičia 🙂. Pre nás je to samozrejmosť 🙂

ckatka
8. dec 2021

My oslavujeme . lebo starší zároveň oslavuje 5. A keďže sa na vianoce stretnúť so starými rodičmi nemôžme, bude to zároveň vianočné stretnutie a rovno si odovzdame darčeky. Takže tak. Každého vec.

elizabet173
8. dec 2021

nikde nie je napísané, ako to má na oslave vyzerať, ak ti to vyhovuje tak, ako si napísala, tak to takto urob. Ja som pozvala aj jedných aj druhých starých rodičov, tortu priniesli oni, ja som pripravila večeru, dieťaťu je to srdečne jedno.

enoula
8. dec 2021

Upiekla som mini tortu, dali jednu sviečku, nafúkli balony, velku jednotku, zabalili darcek, urobili fotku a bolo 🙂 najviac radosti bolo z balonov a papiera 😃 to ešte par dni sa s nimi nahanal 🙂
Korona nepraje rodinnym oslavam nehovoriac o lokdowne..
S rodinou sa da predsa vidiet aj inokedy a na inom mieste 🙂

martina1201
8. dec 2021

Urobila som nepečený tortu z piškót a smotany a oslávili sme to spolu v rodine. Ja rodičov nemám a k svokrovcov sme išli a z torty im vzali.

zuzanka.zuzu
8. dec 2021

mám pocit, že keby sme "neoslávili" tak nám malého zoberie sociálka, minimálne moja svokra by ju na nás zavolala... to isté platí o vianociach. hnus kam sa celé tieto sviatky komerčne posunuli 😠 neznášam tieto "najkrajšie sviatky roka" 🙄

elizabet173
8. dec 2021

@zuzanka.zuzu posunuli sa tam, kam si ich posunieme sami. Keď chceš urobiť oslavu s pätnástimi ľuďmi, tromi tortami, balónikmi, animátorom, tak si ju urobíš, keď chceš, prídu zablahoželať len babky a vybavíš to jednou tortou a chlebíčkami. Keď chceš, objednáš stromček za tri stovky, ozdobíš dom od komína po pivnicu, objednáš koláče za aspoň stovku, darčeky v cene troch výplat a keď chceš, tak si kúpiš stromček za 30 eur, upečieš tri druhy koláčov a darčeky budú symbolické. Ži a nechaj žiť, aj tak s tým veľa neurobíš.

zuzanka.zuzu
8. dec 2021

@elizabet173 vysvetli babke s jediným vnúčaťom v SR (čiže "v dosahu") 😀 a teraz vplyvom tej korony ako keby svokre hrablo ešte viac...

elizabet173
8. dec 2021

@zuzanka.zuzu tak vplyvom korony hrablo viacerým ☹, ale tvoje dieťa, tvoje pravidlá, ak ste v kontakte pár krát do roka, môže hádam pre svoje vnúča urobiť to, že pôjde na test a zablahoželá mu, alebo sa dohodnete, že oslavu urobíte v lete, za priaznivejších podmienok, dieťaťu je to fuk a že sa svokra urazí, môže byť fuj zase tebe

tara42
8. dec 2021

My sme jeden týžden, v deň jej narodenín oslavovali u mojich rodicov (torta, balóniky, darčeky) a druhy týždeň u partnerovych.

evkamotka
14. dec 2021

Syn mal 1r cez minulu vlnu. Zavolali sme len mojich rodicov, takze sme boli my styria a nasi, 6 ludi. Spravila som jednoduchy cheesecake a oblozenu misu. Pofotili sa a bolo. (Svokrovci byvaju daleko, cestovat bolo zakazane)