Chytajú svadobnú kyticu aj ženy, ktoré sú zasnúbené?

tessa2299
18. jún 2021

Baby chytaju svadobnu kyticu aj zeny, co su zasnubene? 🙃
Viem, ze chytaju len tie, ktore su slobodne. Len ci sa to rata aj ked je zena zasnubena.

ivkazba
18. jún 2021

@tessa2299 my ideme zajtra na svadbu a nemienim ísť chytať kyticu a vôbec neriešim či sa to má alebo nie. Urob ako sa ti chce.

tessa2299
autor
18. jún 2021

@ivkazba ani ja nechcem ist chytat kyticu, preto chcem povedat, ze som uz zasnubena. 🙃 len ci to potom akceptuju ako "vyhovorku".

marcellka32
18. jún 2021

@tessa2299 veď oni ťa neprinútia ísť ju chytať či áno? Patrí to do zábavy, kto chce sa zúčastní, kto nechce tak nie

suzitok
18. jún 2021

@tessa2299 a to niekto nuti, aby si sa tam postavila?..ved nech sa postavia, tie co chcu.. 😀

petamich
18. jún 2021

ako a kde 🙂 podla mna je to na tebe - obcas nevesta za kazdu cenu chce vsetky nevydate, obcas tam tie zasnubene idu, v nadeji, ze sa ten ich rozhybe ale stale si myslim, ze nutit nikto nikoho nemoze a nemal by

na poslednej svadbe, kde sme boli, som bola uz zasnubena a proste som tam nesla a len som zakyvala hlavou a ignorovala, ked je svadba mala a potencialne sa tam postavia 2-3 tak by som asi sla, nech ma nevesta radost ale inak skor nie

tessa2299
autor
18. jún 2021

Neviem ako to funguje 😀 ja som si myslela, ze vzdy musi ist slobodna baba.... pripadne ak nejde, tak je to neslusne. Ale asi som sa mylila 😀

ivkazba
18. jún 2021

@tessa2299 my ideme na malú svadbu, do 40 ľudí, zasnúbení sme ale vedia to len rodičia, čiže toto ja ako argument určite nepoužijem. Proste poviem že nemám záujem a hotovo. A vôbec neriešim či je to slušné alebo nie. Nebudem predsa robiť niečo čo mi je nesympatické. Na mojej svadbe sa kytica hádzať vôbec nebude. 😉

simca06022011
18. jún 2021

@tessa2299 ved ju nechytaj :D sa uhni... ja tiez nebudem nic chytat, musela by som ju parnerovi hned o hlavu tresnut :DD bola by to sice zabava, ale teda mne sa tento zvyk nejak vobec nepaci. Paci sa mi ked si nevesta svoju kyticu pekne vezme domov :D

tessa2299
autor
18. jún 2021

@ivkazba mne sa to tiez nepaci. A najlepsie je, ked do seba zeny sacaju, vytlacaju sa, len aby ju chytili. Pripadne ked zena kvoli tomu, aby chytila kyticu, spadne na zem.... no koniec 😬

simca06022011
18. jún 2021

A inak na poslednej svadbe chytali aj male dievcata :D

unicornlady
18. jún 2021

Ja som len na jednej svadbe zažila hádzanie kytice.
Inak sa skôr robí po čepčení (odčepčení), že potom ženích svoje pierko dá niekomu a nevesta závoj. (t. j. potenciálnym budúcim manželom, nejakému páru).

simca06022011
18. jún 2021

@tessa2299 tak to som videla len vo filmoch, nikdy nie na realnej svadbe :D

marcellka32
18. jún 2021

Ja som svoju kyticu nehadzala, vzala som si ju domov a kochala sa z nej ešte 2 týždne vydržala doma...mne ten zvyk hádzať kyticu príde taky nezabavny

tessa2299
autor
18. jún 2021

@simca06022011 ja sa bojim, ze ak by letela na mna, tak nejaka vedla mna by do mna sotila a neletela by len kytica, ale aj dotycna 😂... chytat som sa aj tak nechystala. Nepaci sa mi to

sirka9
18. jún 2021

mňa tam postavili, ja stála jak soľná stĺp. ani som sa nepohla aby som ju chytila. zato ženíchova sestra si skoro nohy dolámala 🙂 aj tak ju nikto nechce, lebo je to krava 🙂 takže dá sa tomu predísť všelijak. alebo sa proste na tú chvíľu vytratiť 🙂

tessa2299
autor
18. jún 2021

@sirka9 😂😂😂😂😂😂😂😂

pumi21
18. jún 2021

@tessa2299 keby som bola zasnúbená, čo už mám dávno za sebou😀 tak by som isto nešla chytať svadobnú kyticu. Mali by tam byť len slobodné dievčatá, nech oni donútia tých svojich aby ich požiadali o ruku😀

suzitok
18. jún 2021

@sirka9 odpadla som 😀 😀

ajka0207
18. jún 2021

@tessa2299 chytajú aj zasnúbene, veď to ide o poveru že ktorá sa prvá vydá a to môžeš byť aj ty. Ale inak nechápem aký ignorant by ťa donútil chytať kyticu keď nechces.

ajka0207
18. jún 2021

@sirka9 ja keď som hádzala, tak švagriná skoro spadla ako sa hodila po tej kytici :D parádna fotka z toho vznikla.

sirka9
18. jún 2021

@ajka0207 hej hej, my to máme na videu 🙂 bolo to dva roky dozadu, ale dodnes sa na tom rehoceme jak sprostí 🙂 a moj frajer, že a ty čo si tam tak stála? sa nechceš vydávať? no ja tam nebudem zo seba robiť trapku a hádzať sa po kytici 🙂 a aj napriek tomu mi svadobnu pesnicku budu hrat teraz v lete 🙂 asi preto, že dostal od ženícha podväzok :D

simca06022011
18. jún 2021

Ono zase, netreba to brat tak tragicky, ani neveim ako castovat, tie co sa hadzu po tie kytice. Proste je to "zvyk" (ano vylepseny americkymi filmami, kde sa aj pobiju o kyticu), musi byt aj šou, ako by to bolo keby sa tam postavilo 15 znudenych zenskych a kyticka preletela okolo nich :D nastastie sa vzdy najde par akcnych, co zachrania situaciu a zahraju to🙂

elizabet173
18. jún 2021

@tessa2299 ved to nie je pivinne. Ja sa na svadbach nezucastnujem ziadneho programu, kvizov a podobnych veci typu pioniersky tabor. Neznasam to, zatancujem si, zabavim sa aj bez trapnych hier. Nikdy to nikomu nevadilo. Nie si povinna nikomu vysvetlovat, ze si zadnubena a preto nejdes chytat kyticu.

eliskadad1
18. jún 2021

keď sme boli na svadbe chytali všetky čo neboli vydaté 🙂 aj zasnúbené sa dali do radu :D

lienocka2808
18. jún 2021

ano, chytajú kyticu aj slobodné baby, cize áno aj tie čo sú zasnúbené. Ved chytenie kytice znamená, že bude mať dotyčná do roka svadbu, alebo sa coskoro vydá.

thereisabear
18. jún 2021

@tessa2299 Ak by ťa volali, postav sa nejak bokom, usmievaj sa, potom zahraj na 2 sekundy sklamanie a môžeš odísť, veď to trvá celé chvíľku, menej ako prehováranie, príp. blbé reči, že si nebola 🤷

xxx23
18. jún 2021

U mojej najlepsej kamaratky chytila kyticu moja 4rocna dcera 🤣 potom u svojho uja ked mala 6rokov 🤣 ja neviem preco si z toho robis taku hlavu… nikto ta neprinuti ist kyticu chytat… hlavne si uzi svadbu

cacianka
18. jún 2021

Strasny problém😂 idem nejdem.
Keby ti bola zabava a humor tak sa tam vytasim aj s mojimi 157/102/ 58rokmi a chytan o dušu a potom okukam všetkých sličnych chlapov( aspon 4 zuby a 5 vlasov +)

leuchtturm
18. jún 2021

nehovori sa, ze zena, ktora chyti svadobnu kyticu sa do roka vyda? Tak to mozes potom chytit aj ty, nie ze tvoj snubenec bude natahovat termin svadby do aleluja.

oblecenie99
18. jún 2021

@tessa2299 nejak sa to ujalo, asi na každej svadbe, na ktorej sme boli za posledných cca 5 rokov to bolo, okrem našej, ja som ju nehadzala. Nejaké sácanie som nikdy nezažila, skôr to bolo stále strašne trápne, preslapovali sme tam z jednej nohy na druhú, a čakali, nech sa to už skončí. Najviac ma nasralo, že to nebolo pre potešenie hostí a tých dievčat, ale sme boli využívané ako komparz, že je to síce trápne, ale na fotke to bude vyzerať že jaka paaaaarty plus väčšinou bola nevesta dohodnutá dopredu, že komu sa bude ta kytica hádzať, nejaká kamoška, ktorá už bola zasnúbená a išla sa vydávať, a my sme tam boli na parádu iba tak.. zažila som už aj dobre ze nie tlačenie na to chytanie, nevesta tam kričala na každú, mňa menom volali 5 krát, tak som ju nechcela uraziť, išla som, potom ze zdvihnite ruky, lebo však fotka hehe, dvíhame ruky jak kravy a nevesta s úsmevom odkracala s kyticou a rovno ju podala kamoške, ktorá sa mala po nej vydávať.. Nie, žeby som sa chcela hádzať po tu kyticu, ale tak načo tu ide niekto zo mňa robiť debila.. Mam rada svadby ale nerada sa zapajam do tých hier.. Fakt iba keď ma do toho kvázi nútia a je mi trápne sa z toho donekocna vykrucat.