Čo na birmovku 14-ročnej slečne?

janushka137
11. feb 2023

Čo na birmovku 14 ročnej slečne? (som birmovna mama… poprípade koľko eur sa dáva ? )

deti95060810
11. feb 2023

my sme dávali - bibliu, hodinky v hodnote cca 60 - 80 e - krstný syn dostal drahšie, a do obálky 50 e.... slečna dostala aj kyticu kvetov
ešte ľutujem že som nedala tortu...
bolo to asi pred 4 rokmi... pred coronou

katie253
11. feb 2023

@janushka137 mne birmovná mama dala kredit na mobil, to veľmi potešilo

natall113
11. feb 2023

Ja si pamätám že som dostala od každého peniaze lebo som si chcela kúpiť zrkadlovku plus birmovná mama doniesla tortu a prihodila viac peňazí. Pred rokom som bola na birmovke sesternici a dávali sme 50€ a striebornú retiazku

evinqua
11. feb 2023

@janushka137 dava sa podľa uváženia a možnosti, my sme dali 200e a symbolicky bibliu, aj chlapcovi aj dievčaťu, oni si potom kupili väčšiu vec z peňazí ktoré im dali aj starí rodicia atd - telefón a foťák. boli sme s mužom obaja naraz za birmovnych, ešte v 2013

drzaopica
11. feb 2023

@janushka137 hodinky, náušnice? Ak budú drahšie peniaze by som nedavala

donut_ka
11. feb 2023

@janushka137 ideálne sa spýtať alebo zistiť, či si na niečo väčšie šetrí, alebo ma nejakú konkrétnu vec do tých 100-200€( zlatu retiazku, náušnice, hodinky) ktorú by chcela, v tom prípade aj zistiť či žlté biele zlato, aký prívesok ak nejaký atd. Ja som sa s mojou birmovnou dohadovala lebo som chcela retiazku, presne som jej aj povedala aký štýl. 100€ nie je malo a vyhodiť ich za niečo čo sa jej nebude páčiť mi príde ako premrhane peniaze. Vždy je dobre sa pri väčších darčekoch pýtať, ak už nie priamo jej aby bolo prekvapenie tak aspoň rodičov.

prasiatko30
11. feb 2023

@janushka137 ak si birmovna mama tak predpokladamto dievca ma k tebe nejaky vztah a rozpravate sa. Opytaj sa priamo jej a mozno retiazku alebo naramok by som este aj s nou isla vybrat podla jej gusta. A ak ai chce kupit nejaky pc/tablet tak este prispiet do obalky - pokial jej ho nechces kupit ty

spadnutaslivka
12. feb 2023

@janushka137 najlepšie darovať Bibliu, príp. sa ozaj dáva retiazka a také. A ja robím fotoalbumy a krabičky na darovanie peňazí, keby mal niekto záujem, pošlem foto do právy 😉

kathrin17
7. mar 2024

@spadnutaslivka prosim si foto krabiciek do spravy 😉

matkahelka
7. mar 2024

@janushka137 my ideme v juni, 19 rocnej studentke, tiez budem birmovna mama. planujeme dat 200€ a mensiu kyticu.

maryetta
7. mar 2024

Ja som mala teda mam birmovnu spoluziacku zo strednej. Kedze sme boli v tom case studentky nechcela som od nej nic drahe. Teda chcela som len proste ju. 🙂
Kupila mi ale striebornu retiazku a krizik 🙂 mam to do teraz.
Rovnako od krstnej som k tejto prilezitosti dostala strieborny set nausnice a retiazku s priveskom.

My sme boli pozvani na birmovku a slecne sme kupili knizky zo serie-milovanej princeznej. Myslim ze su to ozaj krasne myslienky lichotiace kazdej zene a aj dievcatu.