Čo potešilo vaše deti ako darček k 1. svätému prijímaniu?

drozdikova
27. apr 2022

Ahojte 🙂
Vedeli by ste mi poradiť čo potešilo vaše deti ako darček k prijímaniu?
Ja som ako malá dostala hodinky, no myslím že teraz sa to asi moc nenosí.
Či deti v tomto veku poteší šperk alebo skôr darovať peniažky.

joesvk
27. apr 2022

@drozdikova Šperk je podľa mňa super.To či náušnice, náramok alebo čo by sa jej mohlo páčiť. Aby cítila, že je to výnimočný deň, tak aj výnimočný darček.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
27. apr 2022

@drozdikova moja dcéra napríklad nenosí ani retiazky, ani hodinky. Dávame jej peniaze aj všetci z rodiny a podľa "zárobku" si vyberie bicykel. Ona sa teší na veľa balónov a tortu a samozrejme šaty. Nechce vraj nič.

joesvk
27. apr 2022

Pre chlapca by som tiež šperk nedávala. 🙂

akbara77
27. apr 2022

@joesvk sperk pre 9 ročne dieťa je úplne zlé

hellwant
27. apr 2022

Praveze šperk je taká tradìcia- myslim tym zlata retiazka s krížikom, ći náušnice pre dievča( ak rodičia na to majú)- neznamena, ze ked mate chlapca, nekupit, lebo chlapec. Kupit však môzete co chcete, je to na každom človeku ako pozna dieťa.
Darcekov však dostane na prijimanie od rodiny habadej- starí rodičia, svagrovci, prastarí rodičia a dostava aj na narodky meniny atd.. Preto sme my rodičia dali kríźik, odlíšiť ostatné hmotne darčeky, tie časom vyhodíte, či vymeníte- mobil, hračky, hodinky.
Zlato sa nesnaži človek len tak vymeniť- ak ho nestratí- je to take špecificke na pamiatku. 🙂

ninusa221
27. apr 2022

No ja som dostala retiazku na primani nausnice a prsten. Realne nausnice som nosila, ale tie retiazky sú v skrini.

petik22
27. apr 2022

@drozdikova tak pre mna topka ohladom prijimania boli saty 🙈 nech si hovori kto chce,co chce,vacsina dievcat sa tesi na saty 🤣 a vobec si nepamatam co som podostavala

belaanabela
27. apr 2022

Pôvodne mal byť mobil,ale ten dostane o mesiac skôr na Narodeniny 🎂 Na primanie má prekvapko ✈️🇹🇷⛱️
Tá bude Happy 👍

tosomja
27. apr 2022

@hellwant moja by na telesnej v škole zložila a už nenašla 🤣 stále hovorím, že čo si teraz nevie vážiť, dostane ako svadobný dar 😃

timka112
27. apr 2022

@drozdikova moja dcéra si vybrala smart hodinky a ruženec na pamiatku s dátumom a menom

zuzuliennka1
27. apr 2022

@petik22 pravda 😁 saty boli top. Ale dostala som retiazku s krizikom a doteraz ju mam odlozenu na pamiatku. Takze jeden sperk urcite moze byt. Aj som ju nosila, potom odlozila

hellwant
27. apr 2022

@tosomja no , ale nosi ho iba do kostola. Toto je dôležita vec, kym je dieťa male, retiazka je fakt nepraktickejsia , ako napr nausnice u dievcat. A v dospelosti uz to bude brat zodpovednejsie, deti radi vystrajaju, behaju, preto retiazku je na nosenie vhodne davat iba obcas.😉

kingstonka
27. apr 2022

Každý zamozrejme podľa seba, ale ja som chcela,aby to bolo niečo iné ako narodeniny, vianoce, tak ja by som jeden darček s náboženským motívom, ruženec, biblia, kniha o svatych... a potom už to co si praje, alebo peniaze... podľa možností, ved nie je to o daroch. (My sme dali smart hodinky)

evica17
27. apr 2022

Knizku, my davame na taketo krestanske udalosti, knizku, nejaku krestansku. Vyber zalezi od veku. Plus nejaje peniazky. Na prijmanie ideme dat teraz knihu zazraky stvorenia-100 zamysleni o bohu a vede

veronikanika1982
27. apr 2022

My sme mali prijímanie teraz 24.4. A môj syn dostal od krstnej telefón a bicykel od nás. Rodičia sme sa skladali deťom na darčeky, aby mali pamiatku. Dostali všetky do tašky modlitebnu knižku, a retiazku na ruku v tváre ruženca.

mathias232
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adkoalauri
27. apr 2022

Bicykel,sám si ho vybral

stro
7. máj 2022

My sme našej dcérke kúpili el.kolobezku,plus peniažky jej ešte dáme.

erikama8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jola2020
14. apr 2024

Oživujem...Nič prvé sväté prijímanie nemá byť o darčekoch je to choré

11bodka11
14. apr 2024

My televizor kupime synovi

lllienka25
17. máj 2024

Práve hľadám nejakú inšpiráciu k darčeku na prvé sväté prijmanie pre známych a v tejto diskusii som stratila reč. Mám absolvované všetky sviatosti a teda keď si na ne spomínam boli úplne o niečom inom. Aj keď s odstupom času sa už medzi veriacich neradím a postupom veku sa moje názory zmenili stále si uvedomujem podstatu viery a presne preto sa k veriacim neradím. Svoje dieťa som nedala krstiť a ani neplánujem, pretože pri krste totiž ako rodič sľubujem, že dieťa budem viesť božou cestou, čo vzhľadom na môj momentálny veriaci stav by som nevedela. Raz keď sa sám rozhodne určite ho budem podporovať. Pokial ale viem pri prvom sv.príjmaní je už dieťa väčšie a tak nejako rozhoduje aj ono či chce absolvovať jednu zo sviatostí. Na prípravách sa učia o akých duševných hodnotách je viera, o hriechoch a podobne. Som jediná ktorej príde pokrytecké v jednu hodinu ako rodič nad svojim veľkým dietatom uz chápajúcim isté hodnoty sľubovať že budem dieťaťu nápomocná v jeho božej ceste a o hodinu neskôr mu ukazujem a podporujem hriechy ako je márnotratnosť alebo pýcha? Áno pamiatka v podobe už hoci aj zlatého krížika okej, určite okej darčeky s motívom náboženským ale smart hodinky, peniaze v stovkách, telefóny ktoré pokial viem sú tiez prezentované a spájané s niektorými hriechmi?! Buď verím a preto dávam dieťa na prvé sv. prijmanie alebo načo je toto dobré? Čo tomu dieťaťu odovzdám? Toto nie sú narodeniny… Dieťa má mať radosť z tých duchovných hodnôt a ak nemá tak prehodnotím či je moja vlastná viera tak skutočná že mi záleží a snažím sa vysvetlit dieťaťu o čo ide alebo načo nútiť. Normálne po prečítaní tejto diskusie mám pocit že mi niečo v chápaní tohto sveta ušlo.