Darček ku krstu dospelého chalana

lenkanemka
10. júl 2013

Zdravím, potrebovala by som poradiť nejaký darček ku krstu dospelému chalanovi. Sadu drahších pier mi už z nápadov vyfúkli moji švagrovci, peniaze mu dávať nechcem. Niečo, čo by mu ten deň pripomínalo, niečo pekné a niečo čo sa dá zohnať do pár dní, nakoľko nám nikto nič nepovedal, až teraz 2 dni pred udalosťou. Budem rada každému normálnemu nápadu. Vopred ďakujem...

terezka1947
10. júl 2013

@lenkanemka skus podla toho,co ho zaujima....co tak nejaka hodnotna kniha,encyklopedia....prip.aj ked otrepane-ale hodinky(hoci neviem ake cenovo narocne by to malo byt),no ale tie by musel skusat,resp.museli by sa mu pacit...alebo naozaj nieco z toho,co ho zaujima,aky ma konicek...

sissy27
10. júl 2013

@lenkanemka tak keďže sa jedná o duchovnú sviatosť, tak hádam biblia s venovaním by bola najvhodnejšia...

linda20111
10. júl 2013

@lenkanemka Sadu drahsich pier???? No neviem ci by z toho mal dospely chalan radost... Myslim si ze urcite najviac by ho potesili peniaze, pretoze tie si moze minut na co chce. Nepises kolko ma presne rokov a comu sa venuje.. Vo vseobecnosti mladi chlapci maju radi roznu elektroniku, mobil, tablet, hard disk, usb... Toto si viac bude cenit , aj to vyuzije. Urcite by som nekupovala nieco co mu bude visiet na stene alebo stat na policke.

lenkanemka
autor
10. júl 2013

@terezka1947 tvoj nápad ma celkom zaujal, je to trochu športovec a zaujíma sa aj o históriu, takže tá nejaká encyklopédia by bola hádam dobrá voľba. Chalan bude mať 18. Nakoľko ešte chodí do školy, tak tie perá sa mu hodia, aj keď len na písanie vecí do školy, sice dnes sa všetko už pomaly píše na noťasoch 😀 Peniaze nie, tie minie a ako pripomienku tej udalosti ich na poličke určite mať nebude 🙂

terezka1947
10. júl 2013

@lenkanemka hm,no vidis...pozistuj aj od neho,prip.rodicov,co by asi momentalne preferoval,na com "fici" 😉
a uuurcite prides na zujimavy darcek,kt.mu bude pripominat tento den...

lenkanemka
autor
10. júl 2013

budem to musieť tak nejako urobiť, aby som nestrelila vedľa 😉 a aby encklopédia neležala na tej polici ďalších 100 rokov bez povšimnutia. Ďakujem za radu 🙂

ivett1
10. júl 2013

@lenkanemka no, ja by som asi tiež volila skôr tú bibliu ... ako písala @sissy27 ... a konkrétne túto http://www.martinus.sk/?uItem=31050 ... je nádherná a určite to bude krásny darček (aj duchovný)... encyklopédia možno zapadne prachom alebo zostane v knižnici u rodičov, nahradí ju novšia encyklopédia.... ale takúto bibliu si určite vezme so sebou- do svojho domu, knižnice, je to darček na celý život...😉 ... len, či ju zoženieš... to by mohol byť problém....

awika
10. júl 2013

@lenkanemka Tiež si myslím, že by sa hodilo sv. Písmo. A to nie je problém kúpiť🙂

lenkanemka
autor
10. júl 2013

Ďakujem za rady, ale Bibliu už má. Preto som potrebovala niečo iné.

tykat
10. júl 2013

Taký iPhone alebo iPad nič nepokazí 😀 a zaručene si na Teba spomenie každý deň

wikina123
10. júl 2013

@lenkanemka Ja by som urcite volila nejaky duchovny darcek - ci uz ako hlavny alebo ako poddarcek.
DUCHOVNE: Neviem, ci by nosil na krku zlaty krizik, ruzencovy prsten alebo krizik - my ich mame doma sice vsade, ale promocny ma potesil, mam k nemu nejaky iny vztah a viem, ze v buducej domacnosti urcite bude niekde visiet (ten by si napr. mohol zobrat na internat, ak pojde). Potom nejaku knihu - najlepsie ist do nejakej Dobrej Knihy a inych duchovnych knihkupectiev (v BA odporucam Frantiska ) a tam sa uz popytat - na podobne otazky su zvyknuti - mozno zivotopis svateho, ktoreho ziska za patrona alebo knihy k dospievaniu - kopec chalanov si chvali "Divoky v srdci" http://www.martinus.sk/?uItem=91206 a ziskavaju tak iny pohlad na svoju prirodzenost alebo tu uz som necitala "Z chlapca kralom" http://www.martinus.sk/?uItem=98798 . Prip. ak prijima aj ostatne sviatosti nieco o sv. omsi, nieco co by ho duchovne povznieslo a mohol by si povedat "Tak vtedy pri krste som dostal tu knihu a ta ma fakt nakopla spravnym smerom". To by aj s venovanim riesilo funkciu pamiatky. Ak by to bola len nejaka mensia knizka, dokupila by som k tomu nieco prakticke alebo teda nejake peniazky. Alebo z menej trvacnych "poddarcekov", ale zato duchovne nabitych: zeby nejake stylove tricko? http://www.kumran.sk/oblecenie-moda-panske-c-14...
PRAKTICKE: To duchovne by som vnimala viac ako prekvapenie a pamiatku a prakticka cast by mohla byt aj docasna a konzultovana - ci uz s rodicmi alebo aj s nim samym. Sportuje, venuje sa hudbe, inemu konicku - nechyba mu teraz nieco? Ak pojde na VS mimo mesto - ma ruksak, resp. IT veci? Bude chodit na skusky - ma nejaku reprezentacnu koselu? Z tych praktickych pamiatkovych - manzetove gonbiky - mozno teraz by si ich hned nedal na seba, ale uz vies posudit, ci to bude taky reprezentacny typ v buducnosti. Drzim palce 🙂

lenkanemka
autor
11. júl 2013

@tykat 😉 len nechcem, aby spomínal na mňa. Skôr na tú udalosť...

@wikina123 Tak to je rozsiahla odpoveď, ďakujem. Krst nie je ani evanj. ani katol. preto žiadne krížiky a pod. Páči sa mi ten nnápad s košelou a možno k nej doplniť nejakú peknú viazanku, s tým by sme nič nepokazili. No, toto je tiež dobrý nápad.

Ešte raz ďakujem za postrehy a nápady, pomohli 😀

wikina123
11. júl 2013

@lenkanemka No rozmyslala som, ze sa ospravedlnim za dlzku 😀 To asi kvoli tomu, ze sama vnimam dolezitost podobnych udalosti a viem, aky strasne dobry pocit je, ked sa podari venovat dar, ktory je pekny, prakticky a fakt druheho potesi. Koselu s viazankou sme prave kupovali ako Bc.promocnu krstnatu - vedeli sme, ze si chce kupit a strasne sa potesil, ze ma o starost menej, a teda aj sa nam podarilo vybrat dobru 🙂 Este na margo toho "Divokeho v srdci" - ak su tam citaty, tak co si pamatam, vacsinou z ekumenickych prekladov a je to ladene celkom neutralne.... To len info na okraj - ze sa netreba "bat" niektorych kniziek, ze to bude "nalievaren" - hlavne tie cisto prelozene od americkych sposovatelov (ako su Eldredge, Chapman, Nick+Silla Lee, ... ) vedia byt oslovujuce aj pre "inak"veriacich az neveriach. Prajem vela stastia pri koseli 😉

lenkanemka
autor
25. júl 2013

Ďakujem veľmi pekne za rady 😉