Dilema ohľadom malej svadby

alzbetka1783
23. jún 2020

Dievčatá mám dilemu.
Svadbu budem mať v auguste. Máme poznamych 22 ľudí. Asi som sa do toho veľmi vžila,keďže som vždy snívala o veľkej svadbe.
No budem mať malú výzdobu auta 🙄,aj pierka pre hostí🙄
Idem vyrobiť aj pre rodičov🙄
Nebude to blbé na takú malú svadbu?

ajka0207
23. jún 2020

@alzbetka1783 my sme mali 35 ludi, vrátane nas a teda nam zas prislo cudne pierka nemat. Mali sme vsetko ako sme chceli.

mamkababkajanka
23. jún 2020

prečo by to bolo blbé? úplne v pohode 🙂

oblecenie99
23. jún 2020

@alzbetka1783 Keby si tie veci nemala, mala by si pocit, že ti to chýba.. my sme mali 50 hostí (do tohto počtu sú zarátaní aj DJ, fotografka, ja s manželom, aj sesternicine bábätko, čiže žiadna veľká svadba) no a okrem odobierky (pri spoločnej domácnosti a spoločnej hypotéke nám prišlo čudné mať aj odobierku a svadba bola mimo nášho pôvodného bydliska) sme mali všetko, aj výzdobu auta, no pierka len otcovia a ženích, ale u nás v rodinách to nie je ani tradícia, aby mali všetci hostia pierka.. a dokonca som sa dala nahovoriť aj na redový tanec :D

alzbetka1783
autor
23. jún 2020

@oblecenie99 a to je aký ten redovy tanec?

alzbetka1783
autor
23. jún 2020

@ajka0207 kedy ste davali pierka? Pred obradom?

buzz5
23. jún 2020

@alzbetka1783 my tiež plánujeme malú svadbu 30ludi, výzdoba určite bude ale žiadne odobierky vykrucanka ani nič podobne, bude sobáš a potom oslava s hudbou a dobrým jedlom, ja nemám rada tie tradične divadielka ako rozbíjanie tanierov a kadečo také... Takže každý podla svojho gusta, ak sa ti pierka páčia tak si ich daj nebude to divne

buzz5
23. jún 2020

@alzbetka1783 ešte som našla dobrý článok k téme https://www.starejsi-moderator.sk/svadobne-pierka/

sara07
23. jún 2020

ja neviem malá svadba je u mna mladomanželia, rodičia, surodenci 10-12 ludi, kludne prečo nie , normálne pierka, vyzdova, vyslužka torta,šaty, oznamenie a prečo ako nie

oblecenie99
23. jún 2020

@alzbetka1783 Aha, je to veľmi zaužívaná svadobná tradícia na východe 🙂 to je taký tanec s nevestou, vlastne už s mladou ženou.. má to veľa verzii, u nás je to trochu zjednodušené, bez krojov zvyčajne.. ale podstata je tá, že s tebou tancujú svadobčania (taká vykrúcačka) a za tanec sa hádžu peniaze do taniera, košíka a pod. Väčšinou sa rozdelia ľudia tak, že s tebou naraz tancujú viacerí z rodiny..no ja som bola veľmi proti, ale naši na mňa silou mocou tlačili, že toto musí byť 😒 tak som si povedala, že ešte aj toto mi nechýba počúvať do konca života od nich, tak dobre.. a pravda, že ma k tomu dokopala aj sesternicina svadba, oni nemali a ľudia hundrali (áno, ľudia sú nevďační :D ), že kedy bude redový, prečo nie je redový.. mne to nehovorím, že nejak veľmi vadilo.. ale prežila by som bez neho 🙂 Bola som po ňom veľmi unavená, a to sme mali málo hostí, NEVIEM si predstaviť svadbu s 200 ľuďmi a ten redový 😨 tie nevesty musia byť hotové..

alzbetka1783
autor
23. jún 2020

@buzz5 Ja budem v 5. mesiaci takže tanec max prvý. Aj tanier si ešte rozmyslim....neako ma prechádza ta eufória a šťastie zo svadby. Asi sú to tie hormóny. 😆

buzz5
23. jún 2020

@alzbetka1783 my svadbu až keď porodim, teraz by som to s tými hormónmi nedala 😁 tak fakt držím palce

alzbetka1783
autor
23. jún 2020

@buzz5 ďakujem. Aj ja teraz rozmýšľam že by to bolo vhodné až potom . Ale už všetko máme. Tak toto majú na starosti hormóny.... Nemyslela som si že s toľkej radosti to prejde do dilemy ....
Veľmi som sa tešila na všetko....bola som v oblakoch ....no dnes som sa s týmto zobudila....či to nebude moc na takú malú svadbu.

romanka_369
23. jún 2020

@alzbetka1783 my sme mali svadbu ked som koncila 8 mesiac tehu😁.. Dokopy tam bolo asi 23 ludi mali sme obrad, hostinu tancovalo sa a to sme boli asi len do pol noci lebo uz by som viac nedala😂..poznam takych co mali svadbu v piatok isli iba na obed do restiky a domov..kazdy podla svojho uvazenia👍

diewcatqoo
23. jún 2020

@alzbetka1783 mali sme 15 ludi, vratane nas dvoch a mali sme normalne pierka. Vyzdobu auta sme nemali, lebo sa nam to nechcelo zdobit, ale ak chces, tak si vyzdob.
Urob si svadbu podla vas dvoch. Ak sa van nieco paci, dajte si to tam. Ak nie, tak si to tam nedavajte. Je to vasa svadba.

zuzap33
23. jún 2020

@alzbetka1783 ja som mala presne taku. 22 ludi. Je to uz 17 rokov. Ani ja ani manzel doteraz nelutujeme

moor
23. jún 2020

@alzbetka1783 aj my sme mali 22 ľudí 🙂 A rozbíjanie taniera bolo, aj keď neplánované. Majiteľka koliby, kde sme mali hostinu, to proste urobila ako súčasť uvítania keď sme tam prišli po obrade, takže sa zametalo 😀

maminkasisa
23. jún 2020

@sara07 presne taku svadbu som mala v kostole, 12 ludi, kolace, torta, saty, oznamenia, hostina, DJ....

alzbetka1783
autor
23. jún 2020

@maminkasisa
@moor
@zuzap33
@diewcatqoo
@romanka_369
@oblecenie99
@sara07
@buzz5
@ajka0207
Dievčatá ďakujem Vám veľmi pekne za rady a vaše skúsenosti v taký pekný deň. Pomohli ste mi aby som sa nestresovala.
Ešte raz vrelá vďaka.
Ak budete mať ešte nejaké typy kľudne mi napíšte .

3petka
23. jún 2020

@alzbetka1783 My sme mali o 14 ľuďoch a som vravela že takéto somariny ja robiť nebudem ale svokra má prekvapila a vyrobila ich. Ja som mala objednaný len pre manžela podľa svadobnej kytice.

alzbetka1783
autor
23. jún 2020

@3petka dobrá svokra 😉

3petka
23. jún 2020

@alzbetka1783 no to hej mám super svokru vie byt síce niekedy otravná ale inak je super

deti95060810
23. jún 2020

prečo blbé...tvoja svadba, urob si tak ako si to predstavuješ ty....úplne v pohode...

tulipanicek
23. jún 2020

My sme mi ešte menšiu svadbu a mali sme "pierka" a aj iné "peknosti"

alzbetka1783
autor
23. jún 2020

@tulipanicek mali ste aj hudbu ,že Vám aj hrali alebo vy ste mali usb?

tulipanicek
23. jún 2020

@alzbetka1783 Mali sme DJ. Ten mám riešil aj hudbu na obrad. Hostinu sme mi v takom malom kaštieli a obrad v jeho parku

alzbetka1783
autor
23. jún 2020

@tulipanicek to muselo byť veľmi pekne....

tulipanicek
23. jún 2020

@alzbetka1783 Bolo 🙂

ajka0207
24. jún 2020

@alzbetka1783 davali sme pred obradom, odobierku sme nemali, kedze ja som uz nebyvala u rodičov a ani svadba nebola v mojej rodnej dedine.

evkamotka
25. jún 2020

@alzbetka1783 brat mat 27 ludi a bola to normalna svadba.
K redovemu tancu-nerob na svadbe zvyklosti ktore ani nepoznas ani ti nic nevravia. Naco

michellemary
26. jún 2020

@alzbetka1783 redový sa na východe Slovenska hovorí popolnočnému tancu hostí so ženíchom a nevestou, inde známemu ako rosa.