Dilema s krstnými rodičmi

20. mar 2023

Potrebujem poradiť ohľadne vyberu krstneho rodica pre naše tretie dieťa. ( Este len cakam)

Ide o to.. prvej dcére je krstná muzova sestra, druhemu synovi zase moja sestra s mužom.

A teraz cakame tretie a j s určitosťou viem ze echcem dať zas švagrinú (po tom ako sa stala krstná som zistila veci o ktorých nebudem hovoriť a proste,ako ,, kamarátka,, u mňa skončila)

Je to blbé dať znova moju sestru? Alebo radšej niekoho ďalšieho tretieho? Súrodencov už nemáme, neviem koho..

gabriela2952
20. mar 2023

Podla mňa je zas hlúpe ze každé dieťa má iných krstných rodičov, alw tak to je už môj názor 😊
A na odpoveď nieje blbé dávať znova sestru 😊

autor
20. mar 2023

@gabriela2952 hej, ono keby vtedy nezistim tie fakty tak by som asi dala znovu švagrinú... Ale akonáhle som druhý krát otehotnela tak som vedela ze ju uz nikdy. A keby viem tak nieje ani prvej dcére krstná ale nenarobím nic uz

andrea_82
20. mar 2023

prečo by práve švagriná mala byť krstnou tvojmu tretiemu dieťaťu? Akože na striedačku? Veď tvoja sestra by tiež mohla povedať, že je to nespravodlivé, že ona je len jednému a švagriná dvom. Vyber si toho, kto ti viac vyhovuje, nie si povinná sa nikomu spovedať ani ospravedlňovať.

ana82
20. mar 2023

neviem prečo by to malo byť blbé...veď sestra je asi bližšia ako švagriná...

zic
20. mar 2023

@ana82 preboha sak pise, ze muzova sestra... tak pre nu svagrina, pre muza (otca dietata predpokladam) tiez sestra, nie? 🙂 🙂 🙂

sandra_kul
20. mar 2023

kedysi to bolo tak, že bol krstný všetkým deťom a nevymýšľalo sa :D podľa mňa je úplne jedno, ako sa rozhodneš, je to iba na tebe a nikto ti to potom nemôže zazlievať🙂

autor
20. mar 2023

@zic ved práve,aj muz ma právo sa hnevať ked by som bola proti jeho sestre. Najlepšie by bolo dat tretiu osobu 🙈

ana82
20. mar 2023

@zic a čo keď je to mužova sestra? nechápem o čom točíš....môže mať muž aj 10 sestier keď si s nimi nerozumiem alebo aj hej a je mi bližšia sestra tak logicky dám ju

autor
20. mar 2023

@ana82 otec dieťaťa nema právo rozhodovať ?

ana82
20. mar 2023

nie je to veľmi šťastné riešenie z núdze hľadať cudzích ľudí, tiež som mala takú krsnú, naši sa v tej dobe s nimi priatelili, tak im to prišlo vhodné a časom sa vzťahy ochladli a akosi ani nemala potrebu ma prísť pozrieť...
čo sa týka tej mužovej sestry, šak sa s ním porozprávaj, myslím si že pochopí, že máš k sestre bližšie...

zorkahorka
20. mar 2023

Ja so sestrou nemame rovnakych krstnych, ani moje deti... kde je napisane, ze musia mat rovnakých???
Kludne daj sestru, ked sa ti zda byt lepsia,nic na tom nebude cudne

ana82
20. mar 2023

ale jasné, že má je to o dohode vás dvoch, ale môj teda by prihliadal na to aký mám vzťah so švagrinou....

autor
20. mar 2023

Ďakujem vam. Ked to tak urobím, myslím si,teda viem , že švagriná sa do špiku kosti urazí.. vidim aj teraz ,odkedy ma syn inu krstnu, nezaujíma sa onho tak ako o nasu prvorodenu.

Akože nemyslím si ze muz hude mať stým problém. Necháva vsetko na mna.. len twda, myslím si ze ochladne vzťah so švagrinou ešte viac. A to je mi ľúto len skrz muža

zuzulka558
20. mar 2023

Nase deti maju krstnych zas ktorych by ani nepoznali uplny nezáujem,keby sme nechodii my ani ich nepoznajú oni mozno prišli4x do roka aj ked sa motaju na nákupoch neozvu sa ,,ja ľutujem ze druhej nešiel brat ale oni

svetlonos
20. mar 2023

Daj v pohode sestru, ked sa svagrina opyta, pokojne jej povedz pravdu. Ja som krsna dvom detom sestrynym, jednemu dokonca v zastupeni ( nebola som na krste).
Tretiemu je jej kamaratka, vsetcia ma volaju krstna mama a keby aj nie, vobec sa nehnevam. Je to kazdeho vec a kto sa chce urazat, nech sa paci. Dilema vyriesena.
Ja som mala dikemu dat veeeelmi super kamosku ci sestru. Rozhodla som sa pre dve krstne mamy - nakoniec ziadny krst nebol a s velkou pravdepodobnostou ano nebude 🙂
Ale ty naco byvsi isla proti sebe?

domkakvet
20. mar 2023

Nie je blbe ze by zasa bola tvoja sestra, ale mozes dat napriklad aj kamaratku.

anjelicek26
20. mar 2023

Pre klud v rodine by som zvolila niekoho ineho... kludne zo sirsej rodiny, nejaku vzdialenejsiu sesternicu-bratranca-tetu...

h2
20. mar 2023

@gabriela2952 Prečo by to malo byť hlúpe? Iný kraj, iný mrav. Niekde majú zaužívané, že všetky deti majú jedných krstných a inde zase každý svojich. Podľa mňa je úplne normálne, že keď má niekto dve deti a každý z manželov má súrodenca, ktorý chce byť krstný, že si to podelia. Aspoň nebude nikto ukrátený.

muchotrafka298
20. mar 2023

Ja mam takych krstnych rodicov, ktori o mna ani nezakopli. Boli moji krstni len preto, ze to bol mamin brat s manzelkou. Poznam ich, ale nikdy mi nic nedali, nezavolali na ziadny moj sviatok, proste nezaujem. Pre mna su to cudzi ludia, nekontaktujem sa s nimi roky pre ich nazory na moju osobu. Nevidela som ich asi tak 10 rokov, moja mama za nimi chodieva, bavia sa. Ale ja nemam nervy davat sa po kazdej navsteve tyzden psychicky do kopy.

gabriela2952
20. mar 2023

@h2 ako som písala je to iba môj názor 😊 a predsa niesme malé deti ze sa budeme urážať ze jeden je krstný a druhý nie 😏

zic
20. mar 2023

@ana82 preco by mala byt matkina sestra dolezitejsia ako muzova sestra... voci dietatu su uplne rovnake tety... chapem, keby to bola "svagrina" v zmysle privydata do rodiny (bratova zena)... ale narazal som na to, ze snad muz ma rovnake rozhodvoacie pravo ako zena ohladne tohoto, nie?

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
20. mar 2023

@oli18 Čo sa týchto vecí týka, všade je to ináč zaužívané. Ale asi je také štandardné, že za krstných rodičov sa dáva manželský pár. Možno u vás nie, ale ja by som nedala za krstných rodičov dvoch navzájom "cudzích" ľudí.

janka_266
20. mar 2023

@oli18 nemôžu byt dvaja krstní rodičia, ktorí nie sú manželia.
A k autorke, za krstného rodiča máš vybrať toho, kto bude to dieťa viest k viere ako hlavné a zároveň niekoho, kto by sa ti o dieťa vedel postarať, keby niečo. Tak sa to aspoň očakáva. Ja by som napríklad nedala za krstného mužovho brata, aj keď je v pohode, ale viem, že nie je na to vhodný. A to on si vybral môjho muža za krstného jeho dieťaťu, a prežil to bez ujmy. Že on nebol krstný

gabriela2952
20. mar 2023

@janka_266 môžu

andrea_82
20. mar 2023

@janka_266 môžu byť, môj brat má tak dvoch pre seba cudzích ľudí. Aj keď je pravda, že vtedy pri krste boli obaja ešte slobodní.

@oli18 oni nemajú kombináciu brat-sestra. Majú kombináciu mužova sestra - jej sestra.

janka_266
20. mar 2023

@gabriela2952
@andrea_82 Okej, beriem spať, len v mojom okoli s tým farari nesúhlasia 😃

ana82
20. mar 2023

@zic ale ja nepíšem nikde, že je dôležitejšia jej sestra ako mužová, len sama napísala, že si s ňou až tak nerozumie a preto by som volila jej sestru ...sama píše, že ľutuje že ju dala už pri prvom

zic
20. mar 2023

@ana82 opat, a akoze jej muz do toho nema co hovorit alebo ako? Ty si napisala doslovne, ze sestra je blizsia ako svagrina... Ale pre muza moze byt tiez sestra blizsia ako svagrina... Na to som narazal...

ana82
20. mar 2023

@zic pani písala že mužovi to je jedno nechal to na ňu....