Dokedy Vaše deti verili, že Ježiško nosí darčeky?

majkabr
15. dec 2021

Ahojte žienky dokedy Vaše deti verili že Ježiško nosí darčeky ?? Môj už ide mať 8 rokov a stále tomu verí , Niektorí v rodine mali nato pindy , že to je naivné aby tomu ešte veril, Tak sa chcem spýtať či naivne vychovávam svoje dieťa a vysvetliť mu to . Alebo nato prísť sám, Lebo jemu to už aj spolužiaci vysvetľovali aj my sme to už mierne začali ale on si to akosi nechce pripustiť , Jemu to nosí Ježiško a koniec,

veronikaszabova
15. dec 2021

@majkabr starsi prestal verit v 6tich, mladsi ma 7. Ratame s tym, ze su to posledne Vianoce, kedy veri na Jeziska. I ked sme mu davali naznaky aj tento rok (kupoval so mnou darceky na Vianoce pre brata,synovca... Kupovali sme baliaci papier, videl uz aj doma nejake zabalene darceky) dajako si to ale nepripusta 😂😂

deti95060810
15. dec 2021

dcére v prvej triede pani učiteľka povedala, že Ježiško je blbosť, darčeky dávajú rodičia .... bola som sklamaná z pani učiteľky a myslím že aj ostatní rodičia... 🙄

veronikaszabova
15. dec 2021

@majkabr a neries, co si kto mysli. Ja to tiez neriesim. Tiez som si vypocula, ze je prvak, ze by sme ho uz mali poucit.
Nech si kazdy robi tak, ako mu vyhovuje. Nechaj maleho tak, sam na to musi prist.
A mne osobne sa to strasne paci, ako krpec odpocitava dni do Vianoc 🙂
Starsi syn si zjedol cely adventny kalendar a mladsi zostal v soku, ze "a teraz nebudes vediet, keby ma prist Jezisko" 😂😂

janulik2008
15. dec 2021

Malá má 6 a veri a sama tvrdí že to Ježiško nosí 😀😀😀 ja som verila uf asi do 12tich

ja1985
15. dec 2021

Dievcata, to je na tom to carovne, ze tie deti tomu jednoducho chcu verit...ze naozaj tie darceky nosi jezisko ....to je na tom to krasne 🙂
moja starsia ma 7,5, takmer 8 a k tejto teme sa nevyjadruje , ale ideme v tom mode ze darceky nosi jezisko...hoci viem ze uz im v skole jedno dievcatko vravelo ze to tie darceky tam davaju rodicia, ona sa ma to doma na to neopytala....( viem to od susedy, lebo jej dcera to doma rieisla)
krasne sviatky vsetkym 🙂

sense
15. dec 2021

Moja v 7 ešte verila, hoci jej niekt kamaráti vraveli ze to rodičia, teraz ma 8 je na tom tak ze niečo dávajú rodičia lebo Ježiško nestíha aj veľkym deťom všetko doniesť tak aby stihol malé deti tak mu rodičia tch väčších pomáhajú

hranolka22
15. dec 2021

@majkabr mladsi syn ma 9 rokov a veri na Jeziska, trocha zapochyboval ked mu spoluziaci povedali, ze to rodicia, ale odovodnil si to tym, ze ked oni neveria tak in daju darceky rodicia a jemu Jezisko 😇 su to asi posledne Vianoce, ale som rada, ma to cele pre neho ine caro. V rodine to nikto neriesi, prave naopak, aj my vsetci to inak zdielame s detmi, ktore cakaju na Jeziska 😊 Jeho starsi surodenci tiez verili do 9-10 rokov a ako hovoria, tesia sa aj teraz, ale tak realistickejsie 😅

solange7
15. dec 2021

@majkabr mne kamaratka minule povedala, ze jej dcera (13 rokov) stale veri. Vraj si z nej robia v skole srandu.
Ja som verila v skolke, v skole uz sme si to uz tak nejak vysvetlili so spoluziakmi.

veronikaszabova
15. dec 2021

@hranolka22 moj starsi ma 12 rokov a s mensim pisal list Jeziskovi. Aj ked ma obdobie "vsetko je trapne", tymto ma dostal 🙂 🙂 ze sak nebude krpatemu kazit radost.

hranolka22
15. dec 2021

@veronikaszabova synovi sa nechcelo pisat, tak ukecal 12 rocnu sestru a len jej diktoval 🙈 ale je to super, ked aj starsi "drzia" to tajomstvo a pomahaju 😇

mmoonna
15. dec 2021

@majkabr ja robím v ZŠ, mám druhákov a oni okrem jednej všetci veria,že darčeky nosí Ježiško. Jedno dievča na to neverí, snažila sa o tom presvedčiť aj spolužiakov,ale zatiaľ bez šance.☺️

mirro
15. dec 2021

@majkabr ....syn asi do 8 a dcéra do 10. Potom zrazu že veď to vy kupujete! No pozor. U nás doma nosí darčeky Ježiško stále. Veď predsa nám dáva toľko vecí, a len vďaka nemu máme komu a začo a kde tie darčeky kúpiť.

luccija
15. dec 2021

@majkabr ale veď to je krásne a čarovné neber mu tu fantáziu.Moja tiež dlho verila a moja babka mala z toho traumu, že to je choré, že tak dlho verí a mám povedať pravdu🙂)keď deti v škole niektoré hovorili, že to kupujú rodičia prišla domov s tým, že im kúpia rodičia, lebo Ježiško k nim nepríde a aspoň rodičia to zachránia.Mna najviac udivovalo, že v TV reklamy o darčekoch, nákupy a ona akoby nevidela nepočula a verila.

majkabr
autor
15. dec 2021

Však ako ja by som ho najradšej nechala, ale zaražaju ma pindy niektorých ľudí . Ako sa tvária sebavedome , že oni zrovna vedia ako je to najlepšie a ešte Vám povedia že to je naivná výchova .

maminkadeticiek
15. dec 2021

Moja 8 rocna stale veri.Uz jej aj nejaki snazivci chceli nahovorit,ze Jezisko neexistuje,ale ona si ide svoje a v zmysle hesla "kto na zazraky neveri,tomu sa nestanu" neochvejne veri.Aj som sa jej tontrosku snazila vysvetlit aj sama ale bez sance.Tak som si povedala,ze kym bude pripravena prijat, ze to moze byt aj inak,bude u nas darceky nosit Jezisko.Ked sa jej nejake aktivne decko snazi nahovorit opak,tak mu este nada,ze nech nerozprava hluposti a nevenuje tomu dalej pozornost 😊

danulicek
15. dec 2021

Môj ma 8,5 a veri. Už aj čosi pochyboval, ale chce veriť 🙂 podľa mna to je krásne obdobie, už minule Vianoce som si myslela, že sú take posledné. Zatiaľ veri, pisal list, prežíva to a verim, že to do Vianoc už dame 😊 opäť si myslím, že sú posledné. A je mi jedno, či niekto na to pinda alebo nie. Občas by aj dospelým bolo treba veriť na vianocne zázraky 😊 svet by bol krajší 😄

danielaaa212
15. dec 2021

@majkabr vobec by som neriesila okolie. Moj syn je velmi dobre a laskave dieta... velmi vyspely...ale v tomto ho uuuplne nechavam . Ved reality zazije este dost. A aj ked moje okolie tiez ma kopec reci... neriesim. Ja si ho poznam najlepsie a ja sa z toho velmi tesim.. a to teda naznakov mal dost...ze to tak nieje. 😁

slavaf
15. dec 2021

@deti95060810 U nás pani učiteľka písala s deťmi spoločný list Ježiškovi, spoločne ho išli poslať na poštu a spoločne si v triede čítali odpovede, ktoré prišli každému žiakovi priamo do školy. No zážitok neskutočný... To mala dcéra 7 rokov. Teraz sme v štádiu, keď vedia, ako to je, dokonca samé vyrábajú darčeky, ale tvária sa, že to je Dedo Mráz, jednoducho si to nepripúšťajú... Majú 8 a 10. Neriešime...

patka06
15. dec 2021

5 ročná začala sama pochybovať a v šiestich už to bolo jasné úplne - preberali aj v škôlke s kamarátmi

missviolet
15. dec 2021

ja som musela byt strasny neveriaci tomas, chuda mama mi ako 4rocnej rozpravala, ako pride Jezisko atd a vyslovene si pamatam, ako som ju zotrela, ze ako by vyliezol na poschodie, lietat nevie nikto, ze ved darceky pokupila ona a preco tu hovorime o Jeziskovi (nie sme veriaci)... takze ja som nemala take tie magicke Vianoce, vzdy som to brala, ze darceky su od rodiny, ale je mile, ze tvoje dietko si uziva to caro, preco nie 🙂

vikusjk
16. dec 2021

@majkabr ved to je take pekne, ked tomu veri 🙂 Nasa bude mat v marci 10 a stale veri, rovnako svagrova, ta veri este aj na Mikulasa (v tomto nas uz nasa odhalila pred dvoma rokmi a teda bolo placu). Ono je to krasne, len pre nas rodicov cim dalej, tym tazsie, lebo ona si uz vymysla, ze ideme s nou do izby, chce dokaz, ze to nie sme my atd. Cize asi sa blizi cas odhalenia, ale uvidime, kedy to pride 😅

6mia6
16. dec 2021

U nás už starší vedia myslím že to bolo nástupom do školy spečatene. Mladšia neviem či vie. Neriešim. Od rána do večera to ide v TV deti by museli byť hluché. Mne sa páči keď na exprese volá ježiško....
Samozrejme listy píšu všetci traja ( 13, 10, 5)
Aspoň nemusím vymýšľať a viem čo chcú.
A čo sa týka Mikuláša už tiež odhalila, že sú to rodičia prezlečení keď prišli do škôlky. Ale keď príde má obrovský rešpekt, paniku a strach z čerta. Pritom vie, kto to je. 🤣🤣🤣🤣 v civile sa normálne kamarátime. Keď odídu utrie si slzy a hrdinka vymenuje kto to vlastne bol a či to viem. 🤣🤣🤣

alinka5
18. dec 2021

@janulik2008 mňa potom v škole na základe "priučil"🙄🤣

alinka5
18. dec 2021

@alinka5

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz