Držanie dieťaťa na krste

gabikaa96
9. júl 2021

Ahojte keďže tu vždy na všetko dostanem odpoveď tak sa chcem opýtať,v nedeľu bude mať malá 1rok, vtedy bude mať krst,s jej otcom niesme spolu už dlho. Na krst chce prísť aj s rodičmi, hovorím ok. Len teraz mu mamička tlačí do hlavy že to on musí držať dieťa. Nie je to náhodou tak že len na začiatku ho držíme a potom ju dáme krstnému? Dávno som už nebola na krste tak si to nepamätám. Za pomoc vopred ďakujem.

kacena4
9. júl 2021

dieta moze drzat hocikto ak behat moze je tam len modlitba za dieta co aka a tam hovoria obaja rodicia za dieta vtedy je vhodne aby ho "objali" obaja

ivanka12311
9. júl 2021

Hocikto ju môže držať ja som držala syna celý čas krsna mamka bola za nami keď bude farár liat vodu na hlavičku mala by byť úplne zaklonena na rukách toto nám povedali 🤍

gabikaa96
autor
9. júl 2021

@kacena4
@ivanka12311 ďakujem pekne za rýchlu pomoc 😊 no to zo zaklonením bude u nás zaujímave 😂

borka168
9. júl 2021

@gabikaa96 ja som bola krstna, ale malú celý čas držal jej otec na rukách, takže je to jedno 😊

bubinko1506
9. júl 2021

My sme boli na krste minuly rok ako krstni rodicia. Svagor drzal maleho cely cas, kedze maly sa hanbil a chcel byt pri nom. Ked sme krstili nasich, tak putovali z ruky do ruky, aj knaz si ich podrzal😉

gabikaa96
autor
9. júl 2021

@borka168
@bubinko1506 ďakujem 😊 lebo mne každý hovorí taký zvyk ako jemu vyhovuje 😐

janba
9. júl 2021

My ked sme krstili maleho, drzala som ho ja a ked som uz nevladala, podala som ho muzovi 😃 je uplne jedno kto ho bude drzat

zuzkacik4
9. júl 2021

U nas je to tak, ze dietatko drzi jeden z krstnych rodicov, iba na konci ked sa dietatko obetovava Bohu, vtedy drzi jeden z rodicov..

evkamotka
9. júl 2021

@gabikaa96 kazdy ti hovori inak z dovodu, ze je to lautr jedno :D kto bude drzat ten bude drzat. Platnost krstu sa od toho absolutne neodvija. Takze sa dohodnite v rodine ako chcete a tak to bude. Ak by mal knaz nejaky velmi vyhradeny zvyk, povie vam na mieste, ale zvycajne drzi ten, pri ktorom dieta neplace :D nech sa to spravi v pokoji

gabikaa96
autor
9. júl 2021

@evkamotka farár hovoril že záleží na nás ako chceme. Ale asi malú bude držať krsný a potom ja 😊

henrikir
9. júl 2021

to je asi na vas, ako sa dohodnete. ani na jednom krste, co som bola nevyzadovali, aby dieta drzal ten alebo onen. vsak si zober, ze keby dieta plakalo, tak logicky si ho vezme mama na ruky, alebo otec teda.

777januska777
9. júl 2021

No u nás nám toto presne povedali, ze dieta na krste ma držať muž (otec) a ked plače alebo niečo, tak môže matka. Ale prioritne muž. Za mňa osobne to bolo veľmi dobre.

simona139469
9. júl 2021

My sme boli minulú sobotu na krstinách bratranca a myslím že ho držal jeho otec alebo ešte neviem či na začiatku mama a potom keď akoze krstili tou vodou tak otec. A tiež ma rok 😉

gabikaa96
autor
9. júl 2021

@simona139469 a vedeli ho dať poležiačky pri krsteni vodou? Lebo moja slečna stále chce iba sedieť

kacena4
9. júl 2021

@gabikaa96 my sme tiez krstili rocnu slecnu a bez problemov nemusis ju dat na lezaka staci naklonit bokom aby jej to stekalo po cele - ja som dietatu ukazala ze "aka aky krasny obrazok na strope" 🙂 pozrelo hore a sup knaz krstil ako dostalo vodu na celo hned si vyskocilo ze nechce byt naklonena a tak sme ju utreli na rukach treba jej dat hlavne nieco co viete rychlo prezliect ak by to mala mokre a malo by to vadit

gabikaa96
autor
9. júl 2021

@kacena4 super, ďakujem 😊

didi2102
9. júl 2021

@gabikaa96 počas krstu som držala syna na rukách ja,krstni stály po boku,s mužom by som o Tom nediskutovala keď nechceš aby ho mal on,inak synpolkrstu prespal b kočíku nikto neriesil

ivanka12311
9. júl 2021

@gabikaa96 do náručia na ruky zakloni si hlávku len toľko čo jej vodičkou obleje farár trošku hlávku chvíľku vydrží 🤗

janka1011
9. júl 2021

@gabikaa96 je úplne jedno kto drží dieťa, aj farár nám to povedal. My sme si striedali všetci štyria a chvíĺu bola aj v kočíku ☺

simona139469
9. júl 2021

@gabikaa96 ako no ťažšie ale tak podržal ho jeho tatik tak že vpohode no

cacianka
12. júl 2021

Ked je taky "zduty" ze nie ste spolu, dohodni sa s kňazom že ho bude drzat krstna a to povedz otcovi ze ujo farar povedali. V stave núdze ju ukludnis ty a vysvetlis jej jej umyje čielko a za to jej ukážeš - pozri aké obrázky su hore....

1katus1
12. júl 2021

@gabikaa96 my keď sme krstili držala som dieťa ja. Ale krstili sme o dosť mladšie dcérku v 2 mesiacov a syna 3 mesačného. Podľa farára je dieťa najkludnejsie pri mame tak ho má.drzat ona. To vám všetko povie na nauke . Mali by ste ju mať aj vy ako rodičia a aj krstný rodičia

gabikaa96
autor
12. júl 2021

@1katus1 už je pokrstená 😊 nemali sme náuku iba keď som bola vybaviť povedal kedy čo povedať a toľko

gabikaa96
autor
12. júl 2021

@cacianka vybavil problém za mňa,na krst ani neprišiel

cacianka
13. júl 2021

@gabikaa96 geroj, fakt cenu roka vyhrava :......
A to nie som veriaca, ale chápem vaše pocity.