Dúfali ste v kútiku duše, že dostanete nejaký darček a nedostali ste ho?

ninusa221
25. dec 2020

Ahojte viem že podstata Vianoc niesu darčeky, ale stalo sa aj vam že ste tak dúfali v kútiku duše že to dostanete? A nakoniec ste boli trochu aj sklamaný?

s_a
25. dec 2020

Tak nie vždy človek musí dostať všetko čo chce 😉 niekto nejde celý život ani na poriadnu dovolenku a nemá ani drahy mobil.

0silvia0
25. dec 2020

@ninusa221 to, ze otec zaraba dost penazi neznamena, ze ich bude delit spravodlivo medzi vsetkych clenov rodiny. Rodicia si mozno tvoria rezervu, setria na horsie casy atd. Ak ma clovek dobru pracu dnes, neznamena to, ze ju bude mat naveky. A rodicia maju aj ine vydavky okolo bezneho provozu domacnosti, to mladi ludia nevidia, riesia si len svoje veci. A preco si na mobil nezarobis sama?

ninusa221
autor
25. dec 2020

@0silvia0 pretože už nemam brigadu som na VŠ v inom meste teraz idem mam skúšky keby som vo svojom meste tak by som mala lenže som dosť daleko.

kikaaa444
25. dec 2020

@ninusa221 tak ty si asi riadne rozmaznané dievčatko . A práve toto nechcem aby robil muž mojej dcére ( tiež na tom neni zle ) aby jej kupoval všetko, lebo už teraz ju rozmaznáva a to nemá ani rok .Lebo potom takto to dopadne v dospelosti ; “ však tatinko kúpi “ ...btw ber na vedomie že v dnešnej dobe tvoji rodičia určite rozmýšľajú inak. To že peniaze majú je jedna vec ale druha je nespoliehať sa na to hlavne v dnešnej dobe keď ešte nevieme čo nás čaká . A tipujem že si chcela nejaký iPhone za 1200€ , teraz v dobe covidovej ak bohatý človek berie peniaze s rešpektom lebo to že ich ma dnes neznamená že ich bude mat aj zajtra

ninusa221
autor
25. dec 2020

@kikaaa444 nie niesom rozmaznana... žili sme aj tak ked sme nemali peniaze vobec... nasli nam vzdy dopriali ked mali...a otec ma nerozmaznava kedze kasu u nas doma ma mamina 🙂 ktora mi ten telefon chcela kupit len otec to zavrhol🙈

missdiva
25. dec 2020

@ninusa221 nehnevaj sa ale v 20tke si nevies zarobit na iphone a dovolenku? Ved to zas nie su take drahe veci pre cloveka, ktory sa musi strat leb sam o seba. Aj pri VS sa da zrobit. Ja som studovala pravo a v 20tke som si taketo veci kupovala bezne sama, nenapadlo by ma si to vypytat od niekoho...

kikaaa444
25. dec 2020

@ninusa221 tak asi si neposluchala 😜

kikaaa444
25. dec 2020

@ninusa221 viidis a toto je chyba tvojich rodičov . Že vždy Vám dopriali . A potom raz niečo nedostaneš a zle je, až tak že sa musíš vyžalovať na modrom koniku . Aspoň si si to sklamanie mohla nechat pre seba

ninusa221
autor
25. dec 2020

@missdiva no tak ked mobil stojim600€ a dovolenka tiež tak asi si nezarobim naň ked som mávala vyplatu 200€ 300€ stoho som si platím stravu a co miniem bežne veci

ninusa221
autor
25. dec 2020

@kikaaa444 no ako myslim ked sme boli maly.. ale aj na prvy moj iPhone ktory mam uz 5 rokov cca som čakala 😂

0silvia0
25. dec 2020

@ninusa221 zlatko, ma tvoj otec mobil za 600 euro? Ja tiez nekupim mobil decku za 600 euro, pre mna zbytocnost. Ak je to dolezita vec pre decko, nech prilozi ruku k dielu...

hopsadobrandejsa
25. dec 2020

Mozno by si mala zvazit kde mas v zivote priority. To ber ako dobru radu, nie ako urazku.

Ty si nepovedala aky chces mobil, ale ze chces "drahsi". V com je drahsi iphone lepsi ako lacnejsi?

Ja osobne uzivam apple tiez, ale nespadol som na hlavu aby som zaplatil za telefon 1200 eur len aby som sa pred niekym predviedol. Za 1200 eur kupis macbook, to uz je trocha rozdiel.

Mozem ti povedat, ze teraz v case korony kedy je aj ekonomicka situacia neista by si si mala peniaze viac vazit.....hlavne cudzie.

Ak ma korona nieco naucila tak je to fakt, ze velakrat miname peniaze na veci ktore nam realne ani nikdy netreba. Zijes v kapitalistickej spolocnosti, preto mas dojem, ze cim viac minies tym lepsi zivot mas.

Vsetko ti to dodava len docasny pocit stastia. Prve 2 tyzdne je to wow a potom to nadsenie opadne.

Vekom zistis, ze skutocne stastie je usmev na tvari ludi ktorych mas rada a nie drahy telefon ktory nosis v kabelke ;)

columbine
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stela01
25. dec 2020

@ninusa221 mám 40 r , moja odpoved je Nie čo chcem a potrebujem si viem kúpiť sama .

missdiva
25. dec 2020

@ninusa221 tak jasne, ze ked si mala taku nizku vyplatu tak to nejde ale v tom pripade by som sa uspokojila s lacnejsim mobilom alebo letenkami ryanairom a ubytkom cez airbnb.
Skratka vzdy to ide aj lacnejsie.
A hlavne uz si dospela a zodpovedna sama za seba... ja som v 25ke kupila dovolenku a novy iphone mame, hanbila by som sa si to od nej vypytat.

Ked dostanes, potesit sa ale rozhodne to necakat, nie je to nikoho povinnost zabezpecovat ti taketo veci.

kikaaa444
25. dec 2020

@ninusa221 no tak len tak mimochodom , ( nechválim sa ) mám nový iPhone 12pro , a teda poviem ti že stojí za veľké ho... 🙂 takze ani ho nechci, menila som len koli väčšej pamäti lebo sa mi už nedalo fotit a vymazávať fotky som nechcela . Predtým som mala xs a prišiel mi oveľa lepší . A aj tak si myslím že chceš až moc . Aj doplatiť dovolenku aj nový mobil , troska cez .. tak jedno alebo druhé 🙂 ja som si v tvojom veku bravala mobil na splátky , lebo som nechcela zaťažovať rodičov , a na dovolenky bez nich som chodila až keď som na ne sama mala .

kikaaa444
25. dec 2020

@hopsadobrandejsa 🙏🏼👏🏼👏🏼

ninusa221
autor
25. dec 2020

@0silvia0 nie nema nepotrpí si na telefone

0silvia0
25. dec 2020

@ninusa221 no vidis, pre generaciu tvojich rodicov je mobil za 600+ euro totalna zbytocnost a marnost. Ved je to pre niekoho celomesacny plat. Pozeras sa na to len svojimi ocami. Pre otca je nejaka elektronika neumerna cena napriklad za tyzden jeho plnohodnotnej pracovnej zataze. Radsej by tie prachy napriklad investoval do auta, ktore pouziva.

ninusa221
autor
25. dec 2020

@missdiva ked ma moj telefon drzi 6 rokov a zvykla som si naň tak si logicky nekúpim android ktory mi skapal po 2 rokoch..

columbine
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninusa221
autor
25. dec 2020

@kikaaa444 dovolenku si platím sama a nechcem mobil za 1200€ ale za 500€ viem že je to vela ale mam ešte stare SE a drži mi takže by som ho zas mala dlho nie ako moja jedna kamaratka ktorej otec kupuje stale novy iPhone a potom ked idu snami na dovolenku tak im musi na ňu požičať moja mama.

missdiva
25. dec 2020

@ninusa221 nepochopila si pointu...
Aj ja mam iphone a som s nim nadmieru spokojna ale kebyze viem, ze potrebujem novy a z nejakeho dovodu si nemozem novy iphone dovolit znova tak si na dva roky kupim nieco lacne kym si budem zas moct dovolit taky mobil ako chcem.
Pokial toto nevies pochopit tak potom ano si rozmaznana, aj ked to nechces pocut. To iste s dovolenkami, mama si moze platit dovolenky a poziciavat peniaze komu chce, nie je jej povinnost platit ich tebe. Moze to urobit ak chce a ma moznosti ale ocakavat to od nej nie je fer.

ninusa221
autor
25. dec 2020

@missdiva minuly rok som bola snimy na poslednej dovolenke halo! Na dovolenku o rok idem s priatelom sama ! Neplatí mi ani halier ona !

ninusa221
autor
25. dec 2020

A povedala som im vcera ze teda si nam dam polku a ci mi doplatia tak že sa poradi s ocinom...a potom som ze si ho teda kupim aj sama... a na splátky to zas zacala hukat že sa tp neoplati... o 3 tyzdne mam narodky tak uvidime mozno čakajú kym spravim prve skusky na vš 22.1 mam narodky tak možno aj preto neviem 😂

0silvia0
25. dec 2020

@ninusa221 obe moje deti maju SE, urcite by sa potesili niecomu novsiemu, ale tiez im drzia, ale dat dvom detom 1000+ euro na nove mobily🤷‍♀️
Sme tu aj my, rodicia, halooo, ktori tie decka zivime, ja mam obyc. mobil, muz ma obyc. mobil, potrebujem prerobit kuchynu, chcem smart tv, decka chcu lepsi pc, tak porad, kam mam skor investovat?

ninusa221
autor
25. dec 2020

@0silvia0 to je tvoja vec😂 my taketo bečí už davno mame a postupom casu všetko kupovali 🙂))

kassandra25
25. dec 2020

@h2 vies co, iba obycajny, nejaky pekny, vonavy parfum. Manzel nebol schopny mi ho kupit. A tu priatel, s ktorym sme v zaciatkoch, to videl ako dobru voľbu a veľmi ma tym potesil.

0silvia0
25. dec 2020

@ninusa221 ano, aj tvoja vec je, kde vezmes novy mobil👍

elementissa
25. dec 2020

Nie nestalo sa mi to. Možno naposledy, keď som mala 8r. My si davame darčeky kto co potrebuje. S manželom sme si tento rok nedali nič, lebo my si davame zážitkové veci a nevieme kedy sa situácia upokojí a budeme môcť niekam ist. Ano, som z toho trochu sklamaná, ale neovplyvnim to, som dospela, neriesim. Mame dieťa, to dostalo darčeky a neskutočne sa tešilo. Keď ma človek deti, tak vníma Vianoce cez ne. A ja som si kúpila pod stromček to, čo som chcela