Hodí sa meno Marko k nášmu priezvisku?

nathuska
20. mar 2013

Ahojte, včera sme sa dozvedeli, že čakáme chlapčeka. Veľmi sa nám páči meno Marko a priezvisko bude Kališ. Hodí sa toto meno k priezvisku, alebo aké sa podľa vás hodí?

kamca93
20. mar 2013

ja si myslim ze to nieje nejake nevidan meno a ze sa to hodi k priezvisku 🙂

sissy27
20. mar 2013

@nathuska keď ti tu teraz 100 žien napíše, že nepáči, tak nedáš? 😉 toto si musíte doma vy dvaja poriešiť, mne osobne sa to meno nepáči bez ohľadu na priezvisko...

irriss
20. mar 2013

@nathuska
Ja bydlim v Italii..mne se hodi sem. 😉 .jmeno Marco..mi zni prilis italsky a tak ke prijmeni doslova slovanskemu moc ne.. 😉
je to nazor..nic jineho😉

limoncino
20. mar 2013

myslím, že to neznie hroznie... Aj my sme chceli meno Marco, no nám sa k priezvisku vôbec nehodilo, tak som sa ho s ťažkým srdcom vzdala...

limoncino
20. mar 2013

@irriss oni ale chcú dať Marko... S priezviskom kališ to znie skôr chorvátsky či slovinsky, než pomiešane...

sendy182
20. mar 2013

@nathuska a čo tak Markus 😉 ?

irriss
20. mar 2013

@limoncino 😉
Marek Kalis.. to je lepsi ne?'
vlastne ne..to se zle vyslovuje 2x k za sebou

a jaky je rozdil mezi Marco a Marko?? vyslovuje se to stejne..

janinna11
20. mar 2013

No mne sa to meno nehodi k tomu priezvisku, ale je to v prvom rade na vas, urcite by som zvazila netradicne meno, pokial mas priezvisko s nejakou interpunkciou... Mne sa tam skor hodi nejake ako Peter, Marek, Jakub, ale ako vravim, je to na vas, vy ste rodicia a vy mozete dat meno babatku ake chcete 🙂 Takze si velmi neber rady z MK, ale robte tak, ako to s mm citite a na com sa zhodnete 🙂

limoncino
20. mar 2013

@irriss vyslovuje, ale Marco sa použíav v itálii či Nemecku a Marko sa používa v Slovinsku, Chorvátsku... Rozdiel je v tom jedinom písmenku.
Aj nám mama hovorila, aby sme dali Marek, a budeme mu hovoriť Marco, to by k nášmu priezvisko pasovalo, ale to sa mi nepáčilo 😀

locko007
20. mar 2013

Mne sa to páči. Určite lepšie ako Noah, Nathan a pod. 😀 (nie že by aj toto neboli pekné mená, ale musí samozrejme ladiť aj priezvisko).

nathuska
autor
20. mar 2013

@sissy27 ale ja som sa pýtala či sa hodí k priezvisku nie či sa to meno niekomu pači.

irriss
20. mar 2013

@limoncino
neznam maminku - autorku.. 😉 ale tebe ano, 🙂 vim PROC jsi zvolila jak jsi zvolila - ..sve krasne jmena pro deti..mas oduvodneni 😉
Cili hodi se nehodi jde veTvem pripade stranou..protoze jde od srdce..vzpominkou...touhou...a nepremyslela jsi zda je hodici nebo ne ..autorka ma problem zda se hodi ci ne.. 😉

Ja jsem pro, aby kazdy daval jmeno, az kdyz dite spatri.. 😔 😔 😔

irriss
20. mar 2013

@nathuska
pokud jsi chtela jen jednolite odpovedi..mela jsi to resit radeji Otakou..ano ne.. 😉

limoncino
20. mar 2013

@irriss ďakujem.. práveže som premýšľala, inak by sa syn volal Marco... alebo Luca, ale to mi neprešlo 😀 😝

nathuska
autor
20. mar 2013

@sendy182 markusa ma kamaratka 🙂 , ale viacej sa mi páči to marko.

nathuska
autor
20. mar 2013

@irriss ja chcem s k-ckom normalne Marko , skor s c-kom davaju v zahranici aspon si myslim 🙂

mirka_aa
20. mar 2013

podla mna sa to hodi 🙂 Marko pekne meno 🙂

nathuska
autor
20. mar 2013

Ďakujem za odpovede 🙂

lejamave
20. mar 2013

Je to krásne meno a podla mna sa hodí aj k priezvisku.....🙂

limoncino
20. mar 2013

@nathuska ako som písala vyššie, Marco sa používa v IT a v DE, Marko je slovanský tvar 🙂 ja som chcela s C-kom

ullala
20. mar 2013

@nathuska podla mna v pohode 🙂

zuzkazivcak
20. mar 2013

@nathuska podla mna sa to k sebe pekne hodi

karin1234
20. mar 2013

hej ide to k sebe Marko kališ. keby ste dali napr. Marek Kališ tak uz nie koli tomu,ze meno konci na k a priezvisko zacina na k.

cawes
20. mar 2013

@nathuska ja si myslim ze sa to hodi a aj sa mi to paci Marco Kalis vobec by som neriesila ze ci je to talianske a slovenske. Urcite by som ale pockala ked sa maly narodi, ja som bola rozhodnuta pre meno od zaciatku tehotenstva ale vzdy som si vravela ze pockame ked maleho uvidim vies akoze podla tvare. No a na druhy den po porode sme ho dopisali do papierov

katy1979
20. mar 2013

Hodi

sissy27
20. mar 2013

@nathuska ok, tak podľa mňa nehodí 😅 ale tak koľko ľudí, toľko chutí, naozaj nie je podľa mňa na túto tému nutná diskusia alebo verejné hlasovanie, je to skrátka na tebe a manželovi, čo sa vám páči, hodí, ladí... lebo nie my budeme jeho meno denne používať 😉

malediva
20. mar 2013

Ahoj, meno je krásne, nech už sa rozhodnete akokoľvek, ja by som uvažovala k Vášmu priezvisku / keď už máte také kritérium/, skôr Sebastián, Kristián alebo Šimon. Ale to už záleží od Vás, volať ho budete aj tak len menom nie priezviskom no nie? Sekne Vám napr. Maxim Čvirik? Pekný deň.

zuzka38
20. mar 2013

v pohode, ved ak sa to tebe paci tak nie je o com... pocula som uz aj horsie kombinacie, ako Max Faktor 😀

kacena177
20. mar 2013

podľa mňa v pohode,však sa deti oslovujú menom,keď sa páči neni o čom

jabadaba
21. mar 2013

trosku sa mi biju tie slabiky na konci mena a zaciatku priezviska. MarKO KAlis.

jabadaba
21. mar 2013

@zuzka38 vsak Max Faktor je podla mena zakladatela. 😉 a stale lepsie ako Kevin Kvočka. Pardon...ale zasnem nad menami a kombinaciami obcas. 😕