Kedy sa dáva dar na svadbe?

13. okt 2023

Ahojte ideme na svadbu, sme pozvani aj na hostinu...mam dilemu...kedy sa dáva "dar" - v tomto prípade peniaze ...Pri gratulacii pred kostolom, alebo potom na hostine? Nechodim na svadby casto - toto je 2. svadba na ktoru idem odkedy som dospela 😂, naposledy pred 4 rokmi sme boli synovcovi - dali sme pred kostolom pri gratulacii a potom na hostine bola chvila "ze kto chce obdarovat, mozete teraz tak urobit" ...a my sme uz nemali 😅

katulienocka999
13. okt 2023

My sme dávali vždy po obrade v kostole 🙂 také obdarovacie okienko u nás nikdy nebolo 😁 nam kamosky dávali aj na hostine, blízka rodina ešte deň,dva pred svadbou, každý ako uznal za vhodne 🙂

ariannazara
13. okt 2023

V kostole pri gratulacii dávame

janai1
13. okt 2023

v podstate kedy chceš. Z našej strany sa dávalo vždy pred kostolom, zo strany bratovej ženy zase o polnoci do košíka ... Takze polovica dala tak, druhá polovica inak

januska12323
13. okt 2023

Pred kostolom, neskôr sa dáva už len do košíka kto chce.

bolarazjedna
13. okt 2023

Po obrade pred kostolom... Ja som sa zúčastnila minimálne na 10 svadbách, a vždy to tak bolo.

autor
13. okt 2023

dakujem vsem 🙂

moonlight1210
13. okt 2023

Zalezi na okolnostiach.

Ak ides iba na obrad a planujes len peniaze, mozes im dat obalku pred kostolom/uradom. Ak nieco hmotnejsie, tak pred kostolom im daj kyticu a dar dodaj k nim domov. Nalepsie pred svadbou.

Ak ides aj na hostinu, tak ak im chces dat obalku, daj ju pri gratulacii po obrade. Ak hmotny dar, tak iba pogratuluj. A hmotny dar odovzdaj niekomu, kto to ma na starosti v sale, nech to ulozi tam, kde sa zhromazduju aj od ostatnych. Ked k tomu pripojis dalsie male pisomne blahoprianie, budu vediet, od koho to je, aj ked im to nedas osobne do ruky.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tojada
13. okt 2023

Dávate neveste alebo ženíchovi alebo komu? Každý svojej rodine? A keďidú z kostola, ako to potom nesú? Ďakujem.

vkatush
13. okt 2023

Potom, čo vyjdú z kostola pri gratulácii.

Ale ak by mali polnočný redový tanec, tak sa oplatí mať v peňaženke zásoby, koľko uznáš za vhodné (my dávame 20 alebo 50, podľa toho koho svadba).

mk1111111111
13. okt 2023

My davame vzdy den pred tym- v piatok, zideme sa ako rodina, hovorime tomu ze ideme s darmi, poklebetime, popijeme kto chce a moze Alebo, ak nejdeme v piatok, ale az v sobotu uz priamo na svadbu, tak ked sme u jedneho zo svadobneho paru, este doma pred odchodom na obrad, aby sa to pri gratulaciach po obrade nestratilo, moze to niekde vypadnut, zapadnut, v restauracii stratit. Ved sme rodima, tak dame tak, aby sa to nestratilo a nemuseli sa tym po obrade zaoberat

mk1111111111
13. okt 2023

A este chodime aj v nedelu na dojedacky 🤔🤣

autor
13. okt 2023

Vdaka všetkym...Este mám dotaz...Sice na poslednu chvílu, ale...pls...dárček pre 8r slečnu... Vstupuje do rodiny ako dieta jedneho z ovdovelych rodičov...nic velké len ako pozornost že myslime aj na Teba....co poradíte?