Kedy usporiadať oslavu?

natalka1919
10. feb 2022

Ahojte, chcela by som usporiadať oslavu pre manžela a syna v reštauracii v apríly. Narodeniny maju 4 dni po sebe, tak by som to chcela spojit. Narodeniny maju začiatkom apríla, ale zrejme vtedy sa to nehodí, kedže je pôst a Velka noc vychádza od toho 14 aprila. Doteraz sme mali oslavy vzdy doma, tak ani neviem, kedy by to bolo optimalne, kedže Velka noc teraz takto vychádza. Co si myslite o tom? Cez pôst sa to zrejme nehodi? Rozmyšlala som, žeby mohla byt oslava na velkonočnu nedelu, kedže kazdí je doma vtedy, môžu sa vtedy robiť oslavy, alebo to nechať až na neskôr po sviatkoch? Dakujem

elizabet173
10. feb 2022

@natalka1919 to počujem prvý krát, že sa cez pôst nehodí robiť oslavu. Ak ste silno veriaca rodina a pôst dodržiavate, tak to presuň na čas po Veľkej noci, aby si nemusela na oslave ponúkať pôstne jedlá. . Na veľkonočnú nedeľu môžeš mať problém s tým, že nebude otvorená práve tá reštaurácia, ktorú si vyberieš.

jjanulienka
10. feb 2022

Akoze za mna kebyže ja mám narodeniny je mi jedno či pôst či nie oslávila by som ich v normálnom čase určite by som to neodkladala kvoli postu😅

mikadooo
10. feb 2022

@natalka1919 čo ja viem... Ste nejako silno veriaci alebo tak? Ak to nebuchneš zrovna na veľký piatok, tak podľa mňa je to v pohode... Ale teda neviem či len vy traja, alebo siršia rodina, kde by to mohla nejaká babka z kresťanského hľadiska riešiť. Ak sa pýtaš, lebo že čo si ľudia pomyslia, tak myslím si že im to je jedno (myslím čašníci atď.).

luccija
10. feb 2022

@natalka1919 ja by som nechcela oslavu na Veľkonočnú nedeľu ľudia cestujú, chodia po výletoch a post nedržíme, takže mne by to skôr nevadilo🙂Záleží aká ste rodina.Ale veľa ľudí chce mať cez sviatky kľud.
Veď sprav to týždeň po Veľkej noci...

lindous
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalka1919
autor
10. feb 2022

@elizabet173
sme veriaci, ale mi to osobne velmi neriešime. Do kostola chodime len prilezitostne. To že sa to nehodi, tak mi povedala moja mama, s ktorou som to preberala, žeby to bolo lepšie preložiť na neskôr. Najradšej by som spravila oslavu začiatkom aprila v sobotu, vtedy ma manžel narodeniny a syn zopar dni predtým. Dokonca ani hudbu nebudeme mať, len taka bezna hostina, posedenie pre cca 20-25 ludi. Takže podla vás je to v pohode robiť hostinu pred Velkou nocou? Tak som to aj ja planovala, bolo by to optimalne, len ma zmiatla mama, že nech to radšej preložime, kedže teraz Velka noc takto vychádza.

guiseppinka
10. feb 2022

Pokial to je vyslovene len obed a ziadna tancovacka, tak pohoda... Po velkej noci uz mozes mat problem kvoli svadbam, aj ked neviem ake su podmienky pre ne... Ale skor kvoli korone by som to suchla po velkej noci, lebo uz bude teplejsie a uz by mohla byt aj situacia lepsia... Alebo ak sa ti zmesti tolko ludi domov, tak objednat catering a vybavene...

lilke
10. feb 2022

@natalka1919 ak je časť rodiny praktizujuca, priprav sa na to, že odmietnu prísť. Možno ti tu budú niektoré písať, že kašli na rodinu, ak netoleruje... Ale zas, ty v takom prípade netolerujes, že pre nich má duchovna cesta veľkú hodnotu... Ja by som to rovno posunula na neskorší termín, ale ja som ako tvoja mamka 🙂

mamina1419
10. feb 2022

@lindous šibať sa chodí v pondelok

mamina1419
10. feb 2022

@natalka1919 otázne je či to už bude možné prevsetkych a v akom režime budú vtedy fungovať restiky

janinah
10. feb 2022

Nešla by som na oslavu v predvelkonocnom období.Su veci.ktore by sa mali dodržiavať s ohľadom na okolie.Neexistuje dôvod prečo by ste to nemohli posunúť po veľkej noci.

lindous
11. feb 2022

@mamina1419 jeeejda fakt 😂 samú seba som úplne poplietla 🙈 ďakujem 😊

mamina1419
11. feb 2022

@lindous nie je zač niekedy sa to popletie .😊

lucpro1
11. feb 2022

nechala by som to na neskor, najma teda ked niekto si velkonocne sviatky tak inak vazi, inak ich preziva, tak s ohladom na toto by som to radsej nechala po velkej noci, nech je klud aj v rodine.

katulienkax
11. feb 2022

@natalka1919 ako viete ze cez velkonocnu nedelu je kazdy doma, my napriklad planujeme ze ked konecne bude po covide vypadneme niekde do hor

didi2102
11. feb 2022

@natalka1919 Manzel je z dosť klasickej rodiny,nábožensky založená a keď mal 60svokor , urobili to presne pred veľkou nocou v poate,mne je to jedno ale bola som prekvapená,čiže ja by som to vôbec neriešila,budete mať posedenie

didi2102
11. feb 2022

@lucpro1 ak sa niekomu nepáči nemusí prísť napr prekladať oslavu kvôli napr 2ludom z 25,pomaly o mesiac neskôr, ja by som to neodkladala,nemajú ples,zábavu s hudbou ale obed neskorší možno,posedenie

evkamotka
11. feb 2022

Dala by som oslavu prvy vikend po velkej noci a bude yo na istotu