Kniha na 50. narodeniny

12. júl 2021

Ahojte, prosím nájde sa niekto kto mi poradí nejakú vhodnú knihu na 50. narodeniny pre ženu ktorá rada číta? Jej žánrom sú asi najviac historické romány, možno aj taká ľahšia detektívka. Ja rada čítam iný žáner takže neviem čo vhodné vybrať. Skúste poradiť nejakú top knihu ktorá sa fakt hodí na okrúhliny a je to topka topov. Ja si potom prečítam obsah a recenzie, len každý nápad mi pomôže. Ďakujem

liljana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katulastraka
12. júl 2021

ma rada Karla Gotta? Lebo teraz prebieha predpredaj na tu jeho autobiografiu :D to by bol pekny darcek ak ho ma rada 🙂

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
12. júl 2021

@katulastraka Super nápad ale nie nebude to pre ňu vhodné 🙂

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pepek11
12. júl 2021

Názov knihy je "Knihy, ktoré ovplyvnili dejiny". Je to nádherne spracovaná kniha a hodí sa ako darček.

autor
12. júl 2021

@hazelgracegus Tvoje nápady na knihy som si ešte nestihla prečítať o čom sú 🙂 ale dakujem pozriem

cacianka
12. júl 2021

Z beletrie tazko, bars co precita za 3 dni. Takze pekne zabalena poukazka na vlastný výber a nákup to istí. Keby mala ine záľuby tak by sa dalo.
My sme tetke kupili knihu slovenske kroje" plna fotiek nadhernych. Alebo bola aj kniha rok tradicii - vela textu + fotky.
Alebo nieco o Slovensku, historia a fotky.

autor
13. júl 2021

@cacianka Ked my sme jej už na Vianoce dali poukážku na nákup kníh, a dostane od všetkých detí welness pobyt a toto som chcela aby bolo niečo na "pamiatku" že aj niečo vecné a jedine čo má rada ako hobby sú knihy. tak hľadám niečo čo buď ju zaujme super príbehom že možno niečo do života alebo proste fakt niečo na super čítanie. Alebo nejaká zbierka alebo niečo také špeci vydanie no ťažko nájsť - akurát som našla špeci vydanie poviedok od Agatha Christie 560 stranová kniha...ale práve to neviem či rada číta...

cacianka
13. júl 2021

Agatha je super klasika. Žiadne krvaky, ale inteligencia. Skus sa jej spytat oklukou - ze si pocula ze ma nejaku pokracovatelku kt.dovolila vydať nejake jej prípady ze o čo ide. A ta buchla co spominas by bola top. K tomu sa da vrátiť a citat aj po čase.
Ja som robila 30r v knižnici ale uz par rokov som mimo odboru a nemam detailny prehlad trhu.tak skus ist do knihkupectva a napriamo si onuchat co by bolo pre nu in.alebo sa jej spytaj ci ma nejako v byte oddelene top autorov a tak si ich odfot a inspiruj sa.
Alebo pozri nieco typu Slepacia polievka pre dušu, too sa da čítať do aleluja, vyslo z tejto serie vela titulov.

autor
13. júl 2021

@cacianka dakujem velmi pekne za rady. Skúsim pozrieť ešte u nej len ona ma tie knihy schované :D Ale myslím že toto by bolo najlepšie lebo je to také špeciálne, nie malinká kniha na posedenie, ale ako píšeš dá sa to čítať postupne, vrátiť sa k tomu je tam veľa príbehov. a na 50 sa mi to hodí že niečo také špeciálnejšie vydanie. Pozriem ešte to posledné čo spomínaš 🙂 Ďakujem za tvoj čas