Koho mám pozvať na svadbu?

heni122
27. dec 2021

Ahojte mam taký problem, že so snúbencom sme riešili koho pozvať na svadbu. Akože našla som si článok (https://svadbujeme.com/blog/svadobný-zoznam-hos...)
a všetko bolo super. Šli sme zaradom tou druhou metodou, ale moj drahý sa zrazu rozhodol že to je cele zle a že 80 ľudí je veľa a že aj opatrenia sú nejaké teraz zasa iné... Ako ste to riešili vy? Ďakujem

kitycat
27. dec 2021

Mna to caka tento rok. Zoznam hosti uz mame viac menej uceleny uz len nejaki partneri, ale kedze drahy ide heslom svadieb jeho lamaratov tak pozvani budu len dlhodobi partneri. Co nam asi ten zoznam este trosku okrese. Ale pocitame s cislom 60 a to su aj deticky od par mesiacov do 17rokov. Pozvani budu samozrejme rodicia, vztahy su dobre. Zijuci stari rodicia. Surodenci, bratranci, sesternice a deti tohoto pribuzenstva. Ja si pozyvam 2 kamaratky s manzelmi a 2 slobodne kamaratky. Priatel ten ma viacero kamaratov so zenami alebo dlhodobymi priatelkami, len jeden stale hlada Wonderwoman. Vzdialenu rodinu (moju, ale nie sme v stalom kontakte sme rychlo zamietli) a kolegov z prace sme ani nezvazovali. A odporuvam kalkulovat aj pripadneho DJa, fotografa ci kameramana do hlav, ktore treba pohostit nakolko od nich ocakavas kvalitny servis

heni122
autor
27. dec 2021

@kitycat máš pravdu, dja, fotografa a kameramana sme úplne zabudli zarátať.

mauduska
27. dec 2021

my sme chystalo svadbu pre 90 ľudí, lebo manžel má veľkú rodinu (6 súrodencov)... mali sme mať ma svadbe 20 detí, ale pre nás je to všetko blízka rodina, ktorú máme radi. kamarátov sme pozývali len dákych 7 alebo 8.

aj my sme boli prekvapení z konečného počtu, ale tak :D môžete byť radi, že máte toľno blízkych ľudí okolo, ktori stoja za to, aby ste s nimi zdieľali tento deň 🙂

heni122
autor
27. dec 2021

a ako ste to riešili nakoniec s opatreniami?

lilope
27. dec 2021

@heni122 viem že môj komentár bude pre niekoho odveci, ale nerozumiem prečo si niekto, pokiaľ nie je vyslovene nútený, plánuje svadbu práve v týchto najhorších covidových časoch, teda jeseň/zima. (Ak ty máš svadbu v lete, tak to nie je mierené na teba, no videla som tu už veľa tém o svadbách v zimnom období). Neskorá jar alebo leto by boli najlepšie, vtedy sú opatrenia buď mierne alebo žiadne. Za minulý rok sa už ľudia mohli poučiť. A určite to tak bude pokračovať aj budúci rok, netreba dúfať v návrat k pôvodného stavu pred covidom.

evkamotka
27. dec 2021

@lilope keďze je december a ešte len rozmýšľajú koho pozvať tak sa asi nebudú brať o mesiac,dva

layla123321
29. dec 2021

My sme nakoniec mali svadbu koncom novembra, tesne pred lockdownom. Netreba zabúdať aj na opatrenia v mieste obradu - v novembri to bolo len 20% miest sály v prípade OTP (čo by znamenalo v našom prípade, že na obrade môže byť len 10 ľudí - z toho 3 boli zamestnanci matriky, 2 fotografovia, my dvaja - to už je 7 a ešte žiadny rodičia :D). Takže my sme sa zhodli, nech si to uľahčíme, že pozveme len plne očkovaných. Bolo totiž treba aj odovzdať vopred zoznam. A to nám hneď okresalo zoznam. A obed sme mali len s rodičmi a súrodencami, bez partnerov a detí. S tým, že sme prisľúbili väčší bašavel na leto. Už taký uvoľnenejší, možno niekde vonku, rodinnú/kamarátsku neškrobenú grilovačku. Ale priznám sa, že kedysi dávno bol môj sen veľká princeznovská svadba, minimálne 100 ľudí a podobne.... Ale toto bolo skvelé tiež a nemenila by som.

heni122
autor
6. jan 2022

po týchto vianociach s milého rodinou mi už žiadne návody netreba 😂 nebude tam polka jeho rodny a hotovo!

zuzikak
7. jan 2022

Rodicia a surodencins rodinami. Bodka. Ak mas dobreho kamosa/kamosku tak treba zvazit. My sme mali svadbu dokopy s 35 ludmi. Z toho 5 prisli len na obrad a potom 4 deti sli spat.... a stacilo bohate.

heni122
autor
8. jan 2022

@zuzikak A ak by ste pozývali bratrancov a sesternice, tak bez partnerov?

zuzikak
8. jan 2022

@heni122 my nemame take vztahy, takze sme nad tym ani nerozmyslali. Radsej nepozvat lebo tazko sa vysvetluje, ze vies co ale partnera si nemozes vziat.....niekto z nich moze mat pocit, ze bez partnera sa bude nudit alebo sa moze partner urazit. Nevolali sme - len sme poslali oznamenie s tym, ze ide o malu svadbu.

zuzikak
8. jan 2022

sestra mala tiez malu svadbu. Ona, buduci muz, ich dieta, rodicia, ja ako sestra s rodinou, zenich mal tiez sestru s rodinou a kazdy mal 2 dobrych kamaratov. Obrad, neskory obed alebo skora vecera, prijemne posedenie a o 19 sme sli vsetci domov. Vybavene. Ziadne velke oslavy, tancovacky. Deti sa zahrali na mini ihrisku, dospeli si posedeli na zahradnom posedeni pri kave a zakusku a bolo po srande. Spokojny bol kazdy vratane nevesty. Deti sme stihli ulozit na cas do postele.

janewithane
8. jan 2022

Odporúčam zostaviť viacero variant pre pripadne opatrenia ale ak mate v lete tak by to malo byt ôk. My sme nakoniec prišli na to ze menšia, komornejsia sa nám viac páči, bolo to veľmi osobne...a teda mali sme blízku rodinu a kamaratov

heni122
autor
10. jan 2022

@janewithane hej tiež tak robíme viacero variant. Jednu sme mali aj takú dokonca že kamaráti aj s partnermi, ale asi všetko bude záležať od opatrení

nadezdah
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre