Koľko vás vyšla svadba?

marcuskaaa2000
26. máj 2019

Ahojte baby, skurat riešim so svadobným svokrovcami, rodičmi i s priateľom svadbu.
My rozmýšľame nad svadbou v kostole, ale ani úradu sa nebránime. Alebo svadbu v Pezinku alebo v Bojniciach na zámku.
Baby, zaujíma má že koľko ste mali ľudí na svadbe ?
Vaše skusemosti?
Koláče, menu ...
svadobné šaty
A tak ... že koľko €€€ ste investovali do svadby ?
Ďakujem

mamcotka
30. jún 2019

Ja som mala šaty zo sekacu za 5 eur, muž nové gate s košeľou za 80 , obrúčky cez net za 17 eur, hostia asi 7 ks. Jedlo plus torta do 150 eur.. takze toľko. Kto má peňazí na vyše jeho vec že toľko dá na svadbu.. ja som sa vydala za lakomca tak mám toto 😂 . A už sa aj rozvádzam

natt750
4. dec 2019

@marcuskaaa2000 neviem či to je ešte aktuálna otázka ale tak my sme sa rozhodli pre svadbu budúci rok v decembri, už máme všetko objednané a vyplatené zálohy, okrem obrúčok, ale tam máme tiež cenovú ponuku. Šaty mi bude šiť kamarátka na mieru a rozhodli sme sa byť sebeckí a riešiť svadbu o nás dvoch, a pre nás dvoch. Preto budeme mať svadbu na Maldivach, sami dvaja, rodine spravíme posedenie cez leto 🙂 na dovolenke budeme rovno aj na svadobnej ceste dokopy 7 nocí. Celková cena 5700€.

alex666
13. jan 2020

Nas vysla svadba necelych 11tisic eur, mali sme okolo 90 hosti. Ale islo o klasicku tancovacku so vsetkym - 3 chody jedla, kapela, starejsi, fotograf, zakusky, vysluzky...

ledgerka
13. jan 2020

cca 15 000, 70 ludi v KE. Ale ratam aj saty, obrucky, uplne vsetko. Kupili sme si co sme chceli, rozpocet nebol ziadny, takze az na konci sme zistili asi priblizne kolko to stalo. Aj to neviem ci sme vsetko zratali :D

jaskolka
24. mar 2020

My sme mali 85 ľudí, v dedinskom kultúrnom dome, šaty som mala z druhej ruky, výzdobu a oznámenia sami sme robili, koláče a torta nás vyšli lacno od známej, rovnako uces a líčenie všetko kamarátky. Alkohol sa kupoval priebežne, počas celého polroka plánovania. Menu klasika a potom popolnočný guláš. Kameru sme nemali, len fotografa, hral DJ. Celkovo suma okolo 2000 eur, a bol to ten najkrajši deň v do vtedajšom živote.

marcuskaaa2000
autor
25. mar 2020

@jaskolka dakujem. Vela stastia v manzelstve prajem

jaskolka
25. mar 2020

@marcuskaaa2000 ďakujem 🙂

dian32
13. máj 2020

@marcuskaaa2000 ja sa vydávam teraz o pár mesiacov budeme mať do 75 ľudí a približne rozpočet bude asi 8.000€ a to ziadne extrémne parádu nerobíme.. najviac zo všetkého samozrejme jedlo...

anitaartis
13. máj 2020

Ahoj,my sme mali svadbu pred necelým rokom,v júni 2019.mali sme cca 50-60 ľudí a vyšlo nás to okolo 11000€.obrad v kostole v PE,hostina v Chateu Appony do cca 1 v noci.dlhsie sme nechceli.mat kvôli nášmu synovi a plus sme mali vela.malych deti.mali sme fotografa,DJ,živú hudbu na pár hodín,FS z Brodzian na odcepcenie,šaty vyšli 650 aj s topánkami a doplnkami,oblek tiež tak nejako so vsetkym.,ďalej autobus, svadobné auto,kvetinová výzdoba v kostole a auta plus výzdoba sály.do výdavkov sme sa snažili rátať všetko cizE to bola naozaj konečne suma aj s pozornosťou pre hosti,zákusky,alkohol a všetko s tým spojené.boli sme spokojní takmer so vsetkym.urcite je to veľa.planovania,rozhodovania,rozmýšľania ale užite si to...🙂) Boli to stresujúce ale krásne prípravy🙂

sandra811
19. júl 2020

My máme svadbu o necelé tri týždne a rátame tak 8000-9000€. Kamera+foto je
1 100€, hudba je 650€, obrúčky 600€, moje šaty 600€, oblek 500€, oznámenia 100€, fotobúdka 255€ ( ta byť nemusela, ale chceli sme) jedlo s vínom, páleným, zákuskami, tortou a koláčmi a prenájmom priestoru rátam tak cca 4000-4500€. A ešte ďaľších xy vecí.

roboas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blueprincess
14. júl 2021

@marcuskaaa2000 Tak ja len žasnem nad niektorými ciframi.
Svadba 2014, Kaštieľ Lučivná, 54 ľudí:
- hostina a prenájom sály 1900 e
- výzdoba 100e
- šaty 200e
- fotografka 240e
- dj 200e
- huslistka 120e
- koláče a alkohol platili rodičia.

martina_malacky
14. júl 2021

@blueprincess tak ale tu nemate asi zaratane vsetko nie? Oblek, prstienky,oznamenia,vyzaz... a samozrejme ze treba zapocitat aj alkohol a kolace aj ked to platil niekto iny. Da sa spravit aj lacna aj draha svadba zalezi kto si na com potrpi.

blueprincess
14. júl 2021

@martina_malacky
- oblek 80 eur (v cene kosela, kravata, vesta),
- prstene 200 eur oba,
- oznamenia som si grafiku vyrobila a vytlacila v praci, teda iba suma za papier,
- vyzaz a vlasy spolu 60 eur.

saskia_98
15. júl 2021

@blueprincess v 2018 ma jednoduche obručky z bieleho zlata vyšli na 550€. 🤔 to z čoho mate obrúčky ? Repete modrý oblek 200€ ceny šli hoooore a pojdu ešte vyššie. 🤷🏻‍♀

blueprincess
15. júl 2021

@saskia_98
Prstene máme z čiernej keramiky. A podľa mňa sa nerátajú do výdavkov na svadbu. To akoby ste do ceny za zájazd prirátali aj suveníry alebo obraz, čo ste si kúpili na pamiatku.
A oblek sme kupovali v malom obchode na namesti v Poprade. Verím, že niekde v BA alebo v Trenčíne by ten istý oblek stál 200 eur.
https://m.aboutyou.sk/p/jack-jones/oblek-franco...

saskia_98
15. júl 2021

@blueprincess oblek sme kupovali v Po 🙂 len 4 roky neskor. 😉 neviem ale porovnavat rok 2014 a 2018 a vyssie je nezmysel, kedze všetko šlo rapidne hore.

julka828
15. júl 2021

@marcuskaaa2000 v roku 2017 sme mali svadbu pocet hosti 60. Saty ma vysli 150, sala 150, kameraman fotograf 400 kapela 400 menu 1000, saty na redovy 20, kolace 300, palenka vody okolo 200vky, knazovi kostol 140, obrucky 270, oblek 100 eur, kolace manzelove kupila svokra, kadernicka 30 make up 20 nechty 20 vyzdoba 100, unos 100, soferom 50 znicene obrusy 70 myslim ze som na nic nezabudla

ckatka
15. júl 2021

@marcuskaaa2000 veľmi záleží ako sa k tomu celému postavis

My sme peňazí na svadbu mali dosť, ale rozdelili sme si veci na "dôležité, trvacne" - obrúčky fotky a spomienka na dobrú zábavu
"dôležité, netrvacne" - šaty, jedlo, doprava....
"Nedolezite" - miesto, čas, video, výzdoba, oblek, doprava, "svadobné" doplnky

A podľa toho sme do jednotlivých skupín investovali.
Na obrúčkach sme ušetrili lebo sme do nich nedávali kamene. Šaty som mala z požičovne z Prievidze za stovku. Nádherné. Vlasy a mejkap za stovku.od profi kaderníka.. Lebo to muselo vydržať. Fotografka šikovná začínajúca.
Jedlo z "jedálne" od kamoša formou mis a švédskych stolov sviečková a knedle, rovnako o polnoci kapustnica a drzkova (šli sa pozabijat všetci za tým, lebo on je vyhlásený kuchár).
Sála bola na dedine zadarmo, len sme si museli výzdobit a upratať. To sme spravili s kamoškami v rámci "rozlúčky so slobodou" bola to sranda a super " event". Radi spomíname.
Hudba s cedeciek a počítača, playlist som si spravila sama vopred a jeden "DJ" ktorý za vysluzku a 50€ hral co sme chceli.
Zákusky sa piekli po rodine - krstná upiekla za plech puncoveho, druhá medového, tretia kysnuté, teta slané pečivo, druhá venčeky ...A ako dezert bola svadobná torta. Chutilo oveľa viac ako kupované zákusky. A prakticky zadarmo. Od brata sme ako "dar" dostali malé tortičky co sme dávali do vysluziek.
Vysluzku sme spravili z tých tortičiek, par koláčov a fľaša vína (od malého vinara kvalitné chutné vínko bez etikety, vytlačila som vlastne nálepky, stalo nás to 4€/fľaša)
Všetky papiere - oznamka, menu, menovky, vinu kartu, program, zasadacie poriadky, nálepky na fľaše, krabice s vysluzkami - som nakúpila v SEVTe, nakreslila v AutoCade a PowerPointe a dala v SEVTE vytlačiť.
Na pitie sme mali ochutnávku vína - pozbierali sme všetky random vína, čo sme kedy dostali, my, mama, svokra...(U nás sa moc nepije), spravili sme obrovský plagát, vínne karty a v rámci programu bola akože degustácia - malo to obrovský úspech a vôbec nevadilo ze každá fľaška je iná...brat im spravil také promo, ze aj za tesco čučom by ste sa potrhali 😂😂
No - brat - tým že je taký komediant, tak sme sa dohodli, že nebudeme mat žiadneho starejsieho, ale brat mi spraví "nladejsieho"-rozumej vedúceho výpravy a organizátora. Tým že sa poznáme a vieme čo od seba čakať, dva večery sme si sadli a zbuchali program, to vypalilo skvele. Zase kopec usetrenych peňazí a kopec zábavy navyše.

Ďalej - doprava. Sli sme všetci spolu jedným starým autobusom. Pôvodne som mala mat prenajatu harmoniku (ma pre nás sentimentalny význam), ale tým že sme sa brali v Cicmanoch, do tých zákrut sa nevedela dostať, tak nám poslali obyčajný bus. V šatách mi tam bolo superpohodlne a bavili sme sa pili a vyspevovali už cestou tam. Do autobusu mama s kamoškou natreli dve škatule jednohubiek - rožok, syrová nátierka, oliva. A pilo sa...26 ročná domáca...
Ďalej - Čičmany...keď sme riešili miesto...chceli sme niečo...lacné milé a od veci (nech nás nechodia ocumovat kadejaki z našej dediny/mesta), tak sme za pár eurovy poplatok poprosili starostku obce Čičmany, či nás nezosobasi. Bola z toho nadšená, lebo u nich sa svadby robia len v kostole 😂a ze ona to ešte nerobila aspoň si to skúsi. Bolo to fantastické...robili to prvýkrát dali si záležať a splnili nám čo nám na očiach videli. Ešte aj vymalovali 😂😂😂 a spontánne tancovacku s harmonikou pred obecným úradom tam dávno nemali 😂
Bolo to také malé milé rozkošné rodinné...v rámci programu, kým sme sa my fotili, bola prehliadka cicmianskych domčekov...stalo nás to par korún, niektorí podľa mňa ani neplatili - mali sme to nahlásené vopred, ale väčšina rodiny mala super zážitok lebo tam nikdy neboli. A my odtiaľ mame nádherné fotky.
Všetko plynulo tak nejak spontánne a romanticky...
Kvety - orgován. Milujem ho a bol v sále na stoloch v malej vazicke a aj v kytici. Iná výzdoba nemusela byť. Bolo to zadarmo a termín sme zvolili tak aby kvitol práve. Do kytice som dala slnečnice a rozmarín a stala ma presne 15€ ( za tie slnečnice).
Pierka servítky organzu a podobný spotrebný materiál som kúpila cez mojasvadba a na velvetheavenshop.
Muž si dal obyčajne čierne gate co nosil aj potom (na foto to vôbec nie je vidno) a kúpili sme mu len sako také klubové.
Topánky som mala svoje letné biele sandále pohodlné.
Pre hostí sme spravili tombolu s vtipnými darčekmi...sútaže také netradičné, školu tanca a pod.. Kopec srandy fakt.

A vlastne ani neviem...celé nás to stalo max 2000€ a ešte sme aj dačo podostavali...čiže nakoniec sme boli prakticky na nule.
A dodnes všetci na to spomínajú ako na najlepšiu svadbu široko ďaleko. Takže nie, nie je o o peniazoch...da sa to všelijak.
My by sme na svadbu mali aj 10000€ ale chceli sme to inak.

jgk24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blueprincess
15. júl 2021

@saskia_98
Takze aj pre rok 2021 odporucam kvalitne a lacne obleky pre zenicha (buducim nevestam, ak by to citali):
- https://oblekymichael.sk/ - maju predajne po celom slovensku
alebo:
- https://www.oblekypoprad.sk/

saskia_98
15. júl 2021

@blueprincess len škoda že pri oblekoch na mieru nemaju uvedene aspon orientačne ceny, keďže jemu je 198 cm ltt krátke. 🤔

lulucka1
8. sep 2021

@arcticcode kde ste to mali? Ako ste riesili jedlo a alkohol?